Збірна Ротаня: Кравченко вже там, Єзерський і Гресь готуються. Хто ще ввійде в штаб ФК Олександрія?

Фото — УАФ

Ротань на вершині успіху – після неоднозначного першого відбору на чолі молодіжної збірної України він вивів наших U-21 на чемпіонат Європи серед однолітків. Усі говорять про особливий тренерський почерк Руслана – навіть на рівні суперників, як Франція з її багатомільйонними тінейджерами, Україна намагається грати в футбол, контролювати м’яч, вести гру, а не просто відбиватися всіма автобусами.

Читайте також: Ващук: На сьогодні Дніпро-1 – флагман українського футболу, у Динамо колосальна проблема із забивним форвардом

І зараз Руслан Ротань сам сформує свій штаб в першій сольній роботі в УПЛ. Інтригуюче? Дуже цікаво!

А що сталося?

Хоча влітку на Ротаня чекає таке випробування, як молодіжне Євро-2023, він ризикнув прийняти клуб УПЛ. Причому, прямо в розпал сезону, де ФК Олександрія бореться за місце в єврокубках.

Попередник Ротаня – Юрій Гура – за півтора роки на чолі команди вивів її на п’яте місце та регулярно відбирав очки в грандів. Але, судячи зі всього, керівництво клубу залишилося незадоволеним розгромною поразкою від Зорі, 4-очковим відставанням від луганців і зимуванням на п’ятому місці.

Юрий Гура, ФК Александрия

14 грудня Гура залишив посаду головного тренера, а 20-го стало відомо, що клуб покидають і всі його помічники – Олександр Ломко, Сергій Лактіонов, Сергій Ковальов та тренер воротарів Андрій Ковтун. 21 грудня 2021 року Руслан Ротань прийняв команду офіційно, хоча неофіційно інсайдери злили цю інформацію ще двома тижнями раніше.

І що Ротань?

В своїх зимових інтерв’ю він пояснив, що збирався розпочати сольну клубну роботу з сезону 2023/24, але обставини склалися так, що запрошення надійшло саме під час зимового антракту. Зваживши всі «за» та «проти», Ротань вирішив поєднувати дві посади. В УАФ не проти – навіть додатково було оголошено, що в випадку, якщо штаб молодіжної збірної України виконає поставлені завдання, співпрацю (імовірно, сумісну) буде продовжено на автоматичний наступний термін.

Читайте також: Верес вдруге продає гравця за гроші: здається, рівняни вчать нас правильному футбольному бізнесу

Завдання заявлене як вихід на Олімпійські ігри (чого не було ніколи в історії українського футболу).

Тепер Руслан Ротань шукає співробітників у новий штаб ФК Олександрія.

Які принципи формування штабу Ротаня?

Здається, Руслан не збирається задіювати в сумісництві членів штабів. Принаймні, інсайдери повідомляли, що в ФК Олександрія помічниками нового головного тренера стануть Володимир Єзерський та Сергій Кравченко. Роль аналітика займе Євген Гресь. З воротарем працюватиме Володимир Тименко. Фізичною підготовкою та реабілітацією займеться Володимир Томіленко.

Імен Василя Кардаша, Олександра Мелащенка та Віталія Реви, з якими Ротань працює в молодіжній збірній України, тут нема. Імовірно, це пов’язано з бажанням головного тренера розділити масиви робіт між збірною та клубом, щоб помічники не розривалися між різними завданнями.

Читайте також: Вишняк: Основна обойма Колоса на 80% залишиться такою ж і у другому колі

Штаб формується поступово. Так, 39-річний Сергій Кравченко завершив кар’єру гравця в Чорноморці. Це вважається першим кроком для входження в штаб ФК Олександрія. Володимир Єзерський, судячи зі всього, також буде поєднувати роботу в юнацькій збірній України. Євген Гресь – теж, раніше він працював у Металісті 1925 та Ворсклі. Має великий практичний досвід, поєднував роботу з журналістикою та телеекспертством. Тут також нема питань щодо професіоналізму.

Поки невідомо, чи торкнуться зміни юнацьких складів ФК Олександрія. Також ми не знаємо, яким буде трансферний вектор Ротаня – зокрема, стосовно наявних футболістів. Але одне зрозуміло – очоливши амбітний клуб, Руслан Ротань зробив ще один крок вперед у своєму тренерському розвитку, адже до цього тільки нетривалий час входив у штаб В’ячеслава Шевчука в донецькому Олімпіку. Це – новий для нього досвід.

Богдан Грищук