Золота середина: УПЛ лише 22-а у світі за довірою молоді

Украина U-21, uaf.ua

До початку повномасштабної війни, розв’язаної росією проти нашої країни, і після від’їзду легіонерів і багатьох українських футболістів, тренери команд УПЛ не надто довіряли молодим гравцям. Такими є дані дослідження CIES Football Observatory.

Фахівці проаналізували дані 60 футбольних ліг світу, оцінивши кількість матчів, зіграних з 1 січня 2021 року футболістами, які ще не відсвяткували своє 21-річчя.

За даними дослідження, Українська Прем’єр-ліга посідає 22-е місце за цим показником. Футболісти не старші за 21 рік провели за свої клуби 8,8% хвилин від загальної кількості ігрового часу. Це 22-й показник у світі.

Якщо ж говорити про середній вік команд, то УПЛ знаходиться на 11-й позиції – середній вік клубів елітного дивізіону 26,3 року. У лідерах Хорватія – 25,3 роки.

Загалом найбільша довіра молоді – у Венесуелі (18,8%). У Європі лідирує Данія – 16,5% хвилин. Серед ТОП-5 чемпіонатів найвищий показник у французькій Лізі 1 – 9,1%. Найменше у світі молоді довіряють у чемпіонаті ОАЕ – 1,6%. У Європі молодих гравців не цінують у Туреччині – 2,3% хвилин від загальної кількості ігрового часу.

Щодо середнього віку команд, то друге-третє місця ділять Мексика та Данія – 25,4 роки. На останніх позиціях чемпіонати Парагваю та Таїланду – по 28,9 років, а також Болівії та Китаю – по 28,7 років.