Зозуля: П’ять ультрас Райо воювали за так звані ДНР та ЛНР

Фото: aupaalba.es

Український нападник Роман Зозуля згадав ситуацію із ворожнечею фанатів іспанського Райо Вальєкано. Форвард наголосив, що п’ять представників ультрас воювали за т.зв. «ДНР/ЛНР».

»

Багато років спілкуюсь і дружу з українськими ультрасами, і тому знаю як у фанатів все заведено. Якщо вони вже вибрали свою дорогу, то сходити з неї не будуть — навіть коли знатимуть, що вони не праві.

Якщо вони вже сказали, що той фашист чи нацист, то змінювати думку не будуть, хоча все розуміють. Чому вони це кричали? Бо п’ятеро їхніх ультрасів воювали за так звані «ДНР/ЛНР», тому вони не могли мене прийняти. Думаю, якщо я ще раз буду грати проти «Райо», то вони все одно будуть кричати те, що й раніше. Не вірю, що їхня точка зору змінилась. Вибачень і нічого такого не було.

Перший рік було непросто. Коли граєш проти них і 20 тисяч всю гру співають, що ти фашист і нацист – це, звичайно, трошки важко. У мене є характер, тому я це все якось пройшов. Трохи образливо, але то таке. Намагаюсь не звертати увагу».

У зимове трансферне вікно сезону 2016/2017 Зозуля мав перейти до Райо з Бетіса на правах оренди до кінця сезону. Однак, гравець був змушений повернутися до севільського клубу, оскільки фанати Бджіл звинуватили його в нацизмі і вимагали відходу з клубу.

У 2019 році матч Сегунди між Райо Вальєкано та Альбасете був перерваний у перерві через нацистські кричалки фанатів господарів на адресу українського форварда Романа Зозулі, основною тематикою яких стала «Зозуля — нацист». Через це Альбасете відмовився виходити на другий тайм зустрічі.

Віце-президент Альбасете Віктор Варела зізнався, що українець плакав у роздягальні після епізоду з уболівальниками. У свою чергу агент Зозулі Володимир Кузьменко заявив, що нападник Альбасете хотів просто стабілізувати ситуацію з фанатами.

Також на підтримку українського нападаючого висловились президент України Володимир Зеленський, президент УАФ Андрій Павелко, захисник Василь Кравець та асоціація футболістів Іспанії. У той же час, тодішній одноклубник Зозулі Томеу Надаль висловився за фанатів Райо, закликавши всіх до мирової угоди.