Зубченко: проти Металурга-2 нікому легко не буде

Андрій Зубченко, фото — ФК Металург

Багато команд на старті сезону демонструють хороші результати, але найбільше враження – це Металург-2. Резервний склад першолігового клубу ввів у гру зовсім юних футболістів, але при цьому виграв три матчі поспіль на старті сезону! Це дуже серйозне досягнення для «двієчки», яке незаслужено непомічене поруч із очікуваними досягненнями укомплектованих зірками Звягеля, Дружби чи ЮКСА з його бразильськими легіонерами.

Читайте також: Дружба перестріляла Локомотив, Звягель розгромив Кремінь-2. Усі матчі 5-го туру Другої ліги

Про секрети успіху запоріжців розповів їхній новий старший тренер. Найкращий тренер четвертого туру у Другій лізі Андрій Зубченко проаналізував для Sport Arena старт Металурга-2 у нинішньому сезоні. Нагадаємо, запоріжці виграли три матчі.

– Наскільки важливим для вас є визнання найкращим тренером туру?

– Я насамперед спортсмен, тому безумовно такі визнання є приємними. Хочеться, щоб перемога у цій почесній номінації була не останньою.

– Металург у нинішньому сезоні здобув три поспіль перемоги. Напевно, навіть ви на таке не сподівалися?

Для мене це дебют у якості тренера клуба Другої ліги. Завжди ставимо собі за мету досягати максимального результату у кожному матчі, але навіть для нас такий старт сезону дещо став сюрпризом. Але попереду ще багато роботи.

– Влітку команда суттєво оновилася, але як бачимо це навіть пішло на користь. Розкрийте секрет успіху?

Головне, що вдалося зберегти кістяк команди, плюс підсилилися вихованцями Академії. Всі разом рухаємося до своєї мети. Жодного секрету немає, просто потрібно віддаватися футболу, сумлінно виконувати свою роботу і вірити в себе.

Читайте також: Майтак, Козлов, Полянський, Музиченко, Порохня та вся збірна 5-го туру Другої ліги

– Наскільки складно вам було під час літнього міжсезоння готувати команду, яка лідерів відпустила в оренду?

У футболі всі мають бути готові до того, що лідери можуть залишити команду. Це робочий процес. Потрібно вміти працювати з молодими футболістами, розкривати їх потенціал. Під час міжсезоння було непросто, адже вносили корективи у тренувальний процес, дещо змінили тактичну схему. Було важливо щоб футболісти зрозуміли наші вимоги.

– Досвід роботи у тренерському штабі Олексія Годіна в основній команді допоміг вам? Наскільки це для вас було важливо?

Отримав неоціненний досвід, який мені зараз допомагає. Зрозумів до чого треба прагнути у своїй роботі. Будь-який досвід завжди йде на користь, а знання допомагають прогресувати.

– Низка гравців юнацької команди, яку ви тренували зараз грає за Металург-2. Те що хлопці вже розуміли ваші вимоги суттєво допомогло?

У цьому є свої плюси, адже хлопці вже знали що від них вимагатимемо. Не потрібно було все розпочинати з чистого аркушу.

Читайте також: Майтак: У Звягеля лава запасних не дуже велика, але підібрані якісні футболісти

– Наскільки непросто було особисто вам адаптуватися до ролі головного тренера професіонального клуба?

Вважаю, що з цим жодних проблем не було, адже всіх хлопців знали ще зі школи. Знав потенціал кожного молодого футболіста, а зараз ще ближче з ними познайомилися.

– З основним завданням готувати гравців для першої команди справляєтеся? Тренувальний процес корегуєте під вимоги основної команди?

До хлопців з першої команди і Металурга-2 однакові вимоги. Є певні ігрові моменти, в яких обидві команди працюють однаково, але також варто знайти індивідуальний підхід до кожного футболіста. Для нас важливо підготувати гравців для першої команди.

– З комунікацією з Володимиром Микитиним немає проблем? Наскільки плідною є ця співпраця?

З цим жодних проблем немає, адже працюємо на спільний результат. Ми з ним постійно на зв’язку, спілкуємося перед і після матчів. По можливості перша команда допомагає нам гравцями.

–  Гра проти Кременя-2 розпочалася невдало. Можливо, дещо недооцінили суперника чи спека далася взнаки?

Про недооцінку не варто говорити, адже у Другій лізі немає прохідних суперників. З максимальною відповідальністю підходимо до кожного матчу. Щодо спеки, то умови були однакові для всіх. На жаль, у першому таймі хлопці не виконали ігрові настанови.

– Які зміни внесли у гру команди у перерві? За рахунок чого вдалося перевернути гру?

Попросили хлопців грати більш агресивніше, не боятися брати ініціативу на себе. Нам не вистачало швидкості, були проблеми з контролем м’яча. Вважаю, що хлопці виконали все що від них вимагали у перерві.

– Про що спочатку подумали після завершення матчу з Кременем-2? Були горді за своїх підопічних?

Це був один із найважчих матчів на старті сезону. Відчув гордість за хлопців, які проявили характер. Вони з останніх сил змогли довести гру до перемоги. Такі перемоги дуже цінні для нас. Рухаємося далі.

– Молоді завжди не вистачає стабільності, але поки що ваша команда дивує. Готові до того, що під час сезону ще буде багато випробовувань?

Ми готові до будь-яких проблем. Розуміємо, що весь сезон ще попереду.

– Наскільки психологічно та фізично хлопці готові конкурувати з основними фаворитами, які мають у складі низку іменитих футболістів?

Готовність можна буде оцінити тільки після матчів з лідерами. Я вірю у своїх підопічних. Проти Металурга-2 нікому легко не буде. Рухаємося від матчу до матчу. Важливо, щоб хлопці прогресували і виконували наші вимоги.