Зубков, Устименко, Луіфер і герой ЛНЗ: вся збірна 23-го туру Прем’єр-Ліги

На сайті SportArena.com – збірні всіх турів української Прем’єр-ліги 2023/24. Хто цього разу потрапив у 11 найкращих і став переможцем в індивідуальних номінаціях?

Воротар – Євгеній Кучеренко (ЛНЗ Черкаси)

Черкаський клуб проводить ротацію воротарів, і в зимового новачка Кучеренка попередній досвід невдалий (три голи від Кривбасу в дебюті). Другого шансу Євгеній чекав півтора місяці – і тут не підвів. Він не виручив після елегантного удару Ярмоленка, проте надто вже багато свободи мало Динамо в цій комбінації через центр. Надалі ж Кучеренко багато виручав: парирував удари Бражка, Шапаренка, двічі від Ваната. Діяв самовіддано, місцями жорстко. Нагадав у цій грі того Кучеренка, який у складі грузинської Діли посприяв сенсаційному вильоту Ворскли з єврокубків.

Правий захисник – Ілля Путря (Чорноморець)

Путря взагалі належить до типажа активних флангових оборонців, у яких велика увага приділяється діям на чужій половині поля. В цьому матчі Ілля також старався підтримувати атаки, часто із глибини направляв націлені передачі на Штогріна, Ієде, Бойчука. Закріпив перевагу господарів з пенальті. Проте найбільше відзначився в складній і малопомітній роботі по гальмуванню технічних фланговиків Олександрії з гарно поставленим ударом.

Центральний захисник – Ігор Пердута (Ворскла)

Досвідчений Пердута цього сезону, здається, більше працює не на звичному місці правого захисника, а в центрі. Причому, його напарники чергуються – проти одного з лідерів у Кривому Розі Ігорю довелося налагоджувати зв’язку з молодим Хрипчуком. Ігор відпрацював старанно, перервав низку гострих передач від Кожушка, Понєдєльніка, Дібанго. Дуже добре читав гру, за рахунок чого залишав Сосу, Кожушка та Луньова без м’яча навіть до удару.

Центральний захисник – Назарій Муравський (ЛНЗ Черкаси)

Важкий матч із Динамо вимагав від черкаської команди пильності, уважності, самовідданості. Помилки траплялися, і досить грубі, проте там, де ЛНЗ не вистачало тонкості в оборонній роботі, команда гостей брала своє за рахунок допрацювання до кінця, витискання моментів на жилах, важкої та в’язкої боротьби. Це також і про Муравського, який щільно зіграв із динамівцями, втримав навіть більш технічних і рухливих із них, а також перехопив м’яча в Ваната в одному з гострих моментів прямо перед ударом і заблокував потенційно гольовий удар Шапаренка.

Лівий захисник – Іраклі Азаров (Шахтар)

Грузинський захисник завдав певних проблем обороні Руху, хоча й відіграв не настільки яскраво, як у найкращих своїх матчах в УПЛ. Безперечно, Іраклі зробив свій внесок у цю перемогу. Чого вартий момент, у якому він сміливо пішов вперед, накрутив суперників і завершував атаку – саме там на добиванні Зубков установив остаточний рахунок. Зважаючи на синхронні невдачі конкурентів, важливість цієї перемоги для Шахтаря просто не переоцінити.

Центральний півзахисник – Артем Бондаренко (Шахтар)

В центрі півзахисту Рух послаблений і вразливий (сьогодні взагалі “хвилеріза” виконував Дідик, для якого основна позиція – центрбек, Підгурський пропускав, Сапуга травмований, Едсон і Довгий відпущені за кордон). А коли проти тебе грає суперник рівня нинішнього Бондаренка, кожна помарка може бути покарана. Вже в дебюті з 8-ї до 16-ї хвилини Артем задав тон матчу, коли спершу завершив багатоходівку за участі Судакова, Траоре та Зубкова, а потім сам видав сольний прохід через правий край.

Правий півзахисник – Олександр Зубков (Шахтар)

Матч проти Руху – бенефіс для Зубкова. З перших хвилин він продемонстрував своє налаштування, першим пробивши по воротах гостей. Двічі асистував Бондаренку – в першому випадку на екстра-рівні призупинив п’ятою пас Траоре, завдяки чому Артем у дотик розстріляв ворота, потім підключив товариша в глибині поля (сольний рейд Бондаренка завершився другим голом). Олександр був активним учасником більшості атак і дочекався свого шансу, забивши з добивання після того, як воротар парирував удар Азарову.

Атакувальний півзахисник – Андрій Штогрін (Чорноморець)

Одесити поекспериментували, поставивши на початок гри поруч Штогріна та Брагару. Можливо, з точки зору атакувальних дій це й мало свій зміст, але в плані гри на захист пізніше далося взнаки на користь Олександрії. Проте Андрія це не стосується. Він сильно відіграв цей матч. Заробив пенальті під гол Путрі та сам забивав м’яча в ворота після подачі Бадібанги – вийшов асист, адже Єрмаков підправив на лінії.

Лівий півзахисник – Денис Янаков (Верес)

Орендовані в Полісся Янаков і Шастал значно посилили рівненський клуб. Але якщо раніше саме Дмитро стабільно видавав хороший рівень у кожному матчі, то проти Оболоні Денис зіграв на топовому класі. Це він заробив і реалізував пенальті вже в дебюті. Пізніше забив ще після прострілу Гайдучика (не шукайте цей гол у протоколах – його не зафіксував арбітр). Зате відразу кілька разів Янаков загострював гру попереду, і якщо Гайдучик і Шарай у деяких моментах розгубилися, то Кучеров підтримав атаку й асистував Гайдучику під другий гол.

Нападник – Денис Устименко (ФК Минай)

Над житомирянами відчувався постійний тиск відповідальності за результат, і Устименко вже в дебюті мав шанс скористатися грубою помилкою суперників. Після трьох голів Полісся Денис виявився одним із найбільш вольових серед господарів, він не виключився з гри. Скоротив відставання, скориставшись зрячим закиданням Корабліна, а пізніше замкнув штрафний від Вакули. Якби ФК Минай ще й врятувався від поразки за таких обставин, це було б диво, проте Устименку спасибі вже за ту інтригу, яку він оживив.

Нападник – Луіфер Ернандес (Полісся)

Венесуелець прибув у Полісся, щоб робити різницю, і ось перший матч, коли йому це вдалося. Дві подачі Козака – з гри та стандарту – Луіфер використав ще до перерви (одну замкнув напряму, а після невдалого виносу зі штрафного зорієнтувався в метушні). В Ернандеса відчувається потенціал, щоб вирішити проблему забивного форварда – це особливо важливо зараз, після травми Будківського. Проте навіть у цьому проривному матчі відзначимо, що він до перерви втратив пару моментів, а в другому таймі дещо «розчинився» в грі й був замінений.

Збірна 23-го туру УПЛ. Ілюстрація Sport Arena

Фото туру

Слава: Янаков видав свій найкращий матч за рівнян / фото НК Верес

Марино Пушич, фото – shakhtar.com

Тренер туру – Маріно Пушич (Шахтар)

Сьома перемога поспіль в 8-матчевій безпрограшній серії в чемпіонаті, вихід у перший від 2019 року фінал Кубка України – на внутрішній арені це дуже сильний сезон Шахтаря, а більшість талантів клубу продовжують прогресувати під керівництвом Пушича. Зараз, коли у Шахтаря вже два очка переваги над Кривбасом при двох матчах у запасі, ми вимушені визнати, що «гірники» ступили на чемпіонську стежину.

  • Аналіз від Всеукраїнського об’єднання тренерів з футболу – тут.

Найкращий молодий гравець і джокер туру – Ігор Горбач (Зоря)

Яго із Вереса з передачі Шастала забив третій м’яч господарів у ворота Оболоні. Вакула з Минаю після виходу на заміну асистував зі штрафного Устименку. Проте це в Зорі «джокер» через 15,5 хвилин на полі забив рятівний другий м’яч, який врятував гостей. 19-річний талант із Динамо встиг виблиснути в кількох матчах єврокубків, але тільки тепер відкрив лік своїм голам в УПЛ. Причому в складному виїзді луганчани програвали Дніпру-1, і якраз Горбач після прострілу Антюха встиг врятувати їх від поразки. Це одне очко, проте воно може виявитися важливим у кінці чемпіонату.

  • Статистика SportArena.com: 11 матчів у чемпіонаті, 1 гол.

Найкращий легіонер туру – Луіфер Ернандес (Полісся)

Проривний матч 22-річного венесуельця. Луіфер забив двічі на Закарпатті, що було вирішальним внеском у перемогу над ФК Минай і переривання 10-матчевої безвиграшної серії поліщуків.

  • Статистика SportArena.com: 3 матчі у чемпіонаті, 2 голи.

Найкращий гол туру – Таллес Бренер (Рух → Шахтар)

Це тур красивих голів. Прекрасний удар харків’янина Борячука, класне виконання донеччанина Бондаренка, а якби ще Семотюк із Минаю через себе забив! Але лауреат – ось він, досить очевидний. Отримавши пас від Квасниці, Таллес з-під ювіляра Степаненка завдав просто шикарного удару з лівої ноги точно в дев’ятку.

Герой туру – Олександр Зубков (Шахтар)

Зубков причетний до всіх трьох голів у матчі з Рухом – два асисти та власний забитий м’яч. Симпатичному супернику, який в першому колі забрав очки в «гірників», цього разу не залишили шансів. А сам Олександр вийшов на чисте друге місце по системі «гол+пас».

  • Статистика SportArena.com: 20 матчі у чемпіонаті, 5 голів, 8 асистів.