Арбітр VAR в матчі Реал – Барселона: В нас немає доказів того, що м’яч перетнув лінію, тому слід призначити кутовий та продовжити гру

Фото — Getty Images

Королівська федерація футболу Іспанії опублікувала відео, в якому оприлюднено розмови арбітра зустрічі Реал – Барселона Сесара Сото Градо з кімнатою VAR у всіх спірних епізодах, що сталися під час матчу.

У відео, яке триває понад шість з половиною хвилин, чітко чути всі переговори офіційних осіб у ключові моменти Ель Класіко. Зокрема, є і запис спілкування між Сото Градо та відповідальним за VAR Хосе Марією Санчесом Мартінесом на 28-й хвилині матчу під час та після спірного епізоду з “голом-фантомом” Ламіна Ямала у ворота Андрія Луніна.

На закінчення Санчес Мартінес вимовляє такі слова, звертаючись до головного арбітра:

“Сесаре, ми збираємося відновити гру з кута поля, у нас немає жодних доказів того, що м’яч зайшов у ворота, тому гра відновлюється з кутового удару. У нас немає доказів того, що м’яч перетнув лінію. Кутовий удар”.

Протягом обговорення Сото Градо декілька разів зазначив, що судді не мають в своєму розпорядженні технології автоматичного визначення голу. Зі слів відеоасистентів стає зрозуміло, що жодна з камер не змогла забезпечити ракурс, що дозволяє з впевненістю побачити, перетнув м’яч лінію воріт всією проекцією чи ні до того, як його зупинили руки Луніна.

Нагадаємо, Барселона раніше запросила у Федерації всі доступні відео- та аудіоматеріали щодо згаданого епізоду зі вчорашнього матчу, в якому Реал здобув драматичну вольову перемогу з рахунком 3:2.

Дивіться також: Реал – Барселона. Відео огляд матчу за 21 квітня

За словами президента синьо-гранатових Жоана Лапорти, Барселона має намір вивчити всю документацію і, якщо буде знайдено докази легітимності голу Ямала, добиватися справедливості аж до вимоги перегравання поєдинку, посилаючись на прецедент з чемпіонату Бельгії.

Перемога в Ель Класіко дозволила Бланкос відірватися від принципового суперника на 11 очок і фактично вирішити результат чемпіонських перегонів на свою користь.