Барбоса виручив Епіцентр, ЛНЗ обіграв Полтаву завдяки диво-голу Полюляха й інші матчі 4-го туру Першої ліги

Фото — fc-lnz.com

П’ятниця, 16 вересня

Група А

• Дунаївці

Епіцентр у Першій лізі вже встиг набрати шість очок – обігравши Буковину та Діназ, а також програвши фавориту змагань – Поліссю. ФСК Маріуполь – інший новачок дивізіону – до таких результатів поки тільки прагне. Всього одне очко в активі колишнього Яруда – і це була домашня нічия з Прикарпаттям (інші матчі – поразки від Карпат і того ж Полісся, можна поспівчувати маріупольцям з приводу складного стартового календаря). Після програшу в Житомирі Маріуполь не міг розраховувати на вилученого там захисника Чушенка, зате в стартовому складі вийшов новий форвард команди Пентелейчук – саме він, екс-нападник ПФК Львів і ФК Вовчанськ, вийшов з перших хвилин, а не провідний нападник попередніх сезонів Яруда Літюк.

Так що в протистоянні двох команд, які очолюють екс-півзахисники національної збірної України, виділявся цілком очевидний фаворит. Але вже в дебюті стало ясно, що маріупольці вже не ті, що в стартових турах. Уже в дебюті Биковський, який у минулому турі забив два м’ячі-красені в Житомирі, проривався через лівий фланг і був збитий ціною жовтої картки та небезпечного штрафного захисником Морозом. Гора (здається, це був саме він) з правої ноги дуже хитро прошив низом стінку, і Чернобай виручив господарів. Пізніше Скиба дуже небезпечно, хоч і неточно, замикав один зі стандартів.

Загалом, Епіцентр володів перевагою, проте важко втілював її в реальну гостроту. Лише перед перервою довелося по-справжньому попрацювати Кравцову, який потягнув прицільний удар Беженара. Тут, як і в інших моментах, команди обійшлися без голів. Після перерви господарі вийшли відразу з кількома замінами, що підтвердило – не так вони собі уявляли перший тайм матчу проти одного з аутсайдерів.

Другий тайм також проходив у середньому темпі, що могло влаштувати гостей, але навряд чи задовільняло господарів. Тренерський штаб кам’янчан оновив всю групу атаки, щоб досягнути бажаного загострення. І десь після 70-ї хвилини Епіцентр дійсно почав створювати хороші моменти.

Спершу, «упакувавши» захисника, повз воротаря й ворота пробив Буряк, пізніше він же і Барбоса на долі секунди не встигли на перспективну передачу прямо перед ціллю. Зароблений на 82-й хвилині Жмуйдою штрафний подавав Шевченко, м’яч, оминувши всіх – і своїх, і чужих – влучив у стійку воріт. А через кілька миттєвостей, замикаючи навіс В.Кристіна, Буряк направив м’яча головою над поперечиною. Потім уже голкіпер ФСК Маріуполь потягнув прицільний удар Беженара.

Але навіть Кравцов виявився безсилим, коли на флангову передачу В.Кристіна відгукнувся Клоудіней Барбоса да Сілва – 1:0 на 90-й хвилині! Епіцентр у дуже непростому матчі вирвав перемогу над маріупольцями, які зіграли при цьому, щодо самовідданості та організації оборони, чи не найкращий свій поєдинок у новому сезоні. Набравши 9 очок, Епіцентр зрівнявся з житомирянами та львів’янами на чолі таблиці Групи А.

Man of the Match: Клоудіней Барбоса да Сілва (Епіцентр)

Заміни – сильна сторона тренерського штабу кам’янчан і підтвердження досить якісного наповнення складу. Втретє в новому сезоні забивають гравці, яких випускає з лавки запасних Епіцентр. Барбоса досить активно ввійшов у гру та постійно давав адресу для передач, отже, логічним виявилося те, що саме бразилець підстеріг свій шанс у кінцівці зустрічі.

Епіцентр (Кам’янець-Подільський) – ФСК Маріуполь – 1:0

Гол: Барбоса, 90

Епіцентр (стартовий склад): Чернобай, Жмуйда, Григоращук, Мороз, Шевченко, Чепелюк, Беженар, Миронюк, Пучковський, Стень, Гірний. Запасні: Жмурко, Барбоса, Глущук, Буряк, В.Кристін, С.Кристін, Ничипоренко, Костенко, Морозов, Матус. Головний тренер: Сергій Нагорняк.

Маріуполь (стартовий склад): Кравцов, Харжевський, Мамросенко, Скиба, Павлиш, Чернецький, Доброхотов, Мочевінський, Гора, Биковський, Пентелейчук. Запасні: Якубенко, Строчинський, Літюк, Булгаков, Дмитрієв, Прокопчук, Михайленко. Головний тренер: Олег Красноперов.

15:00. Дунаївці. Стадіон «Колос»

Арбітр – Іван Салаш (Калуш)

Група Б

• Черкаси

У різному настрої підійшли до четвертого туру команди. СК Полтава – остання, хто ще не набирав очок у Групі Б, хай і провела матчів менше, ніж більшість суперників. ЛНЗ відзначив призначення молодого Ковпака на пост в.о. головного тренера перемогою над Кременем і, маючи чотири очки в трьох іграх, зайняв третє місце. Втім, обидві команди – новачки Першої ліги, так що мав місце фактор несподіванки та навіть непередбачуваності.

Не встигли команди розбігатися, як настала вимушена пауза через повітряну тривогу – вона виявилася найдовшою в поточних змаганнях ПФЛ і тривала десь більше години. Коли ж команди вийшли з вимушеного відпочинку, рахунок було відкрито після банального кутового. Навіс Савіна в район ближньої стійки замикав центрхав Полюлях, і пробив так, що м’яч від його п’яти влетів у ворота – 1:0. Дебютний гол літнього новачка ЛНЗ, а загалом на професіональному рівні Микита забив сім м’ячів – і ще п’ять за юнацькі збірні України.

Ось тут би оперативно використати свою перевагу господарям, та закріпити свою перевагу вони не змогли. Уже через п’ять хвилин Копил заробив штрафний, Савін подав, а Полюлях зіграв на випередження й заробив пенальті. От тільки Тищенко переграти воротаря не зміг – вдруге поспіль Вічний парирував 11-метровий (у попередньому турі – від лідера перегонів бомбардирів Сидорова з запорізького Металурга). Після цього Полтава поступово вирівняла гру, і ось уже Костенко цілком міг зрівнювати рахунок, вискочивши на Самойленка після тонкого пасу Щербака, проте не зумів переграти воротаря. А пізніше гості розіграли швидкісну багатоходівку з правого флангу, Копитов із Коваленком підготували її для Бичкова, проте той метрів із 20-ти недокрутив у ворота.

До слова, і після перерви, яка також дещо затягнулася через повітряну тривогу, полтавська команда також всерйоз турбувала Самойленка. Після флангової подачі Курелеха (!) м’яч відскочив до Щербака, проте удар вийшов у гравця гостей не настільки гострим, як хотілося б. У відповідь – відразу кілька гострих атак господарів за участі Савіна, Ляшенка та Тищенка. Проте знову треба визнати, що значно гостріше грала полтавська команда. На 80-й хвилині знову гості повинні були відіграватися. Після пасу з глибини від Копитова Щербак розкішно перекинув захисника й пробивав з хорошої позиції – знову виручив ЛНЗ його молодий воротар.

При великому невезінні гостей (а СК Полтава на старті нового сезону – найбільш недооцінена команда Першої ліги в турнірному плані) черкаський клуб довів справу до мінімальної перемоги, хоча залишилися великі питання щодо реалізації та якості оборонних дій команди під керівництвом Ковпака.

Man of the Match: Микита Полюлях (ЛНЗ)

Забив вирішальний м’яч в ефектному стилі та заробив пенальті (вже не його вина, що його не реалізували). Прекрасний матч від центрального півзахисника черкаського футбольного клубу.

ЛНЗ (Черкаси) – СК Полтава – 1:0

Гол: Полюлях, 19

Незабитий пенальті: Тищенко (ЛНЗ), 25 – воротар

ЛНЗ (стартовий склад): Самойленко, Солдат, Тарасенко, Швець, Синьогуб, Полюлях, Тищенко, Копил, Ляшенко, Савін, Нехтій. Запасні: Шеліхов, Долинський, Слотюк, Мігунов, Чорний, Євдокимов, Толочко, Сторчоус, Замуренко, Тяпкін, Войцеховський, Галенко. В.о. головного тренера: Олександр Ковпак.

Полтава (стартовий склад): Вічний, Копитов, Томенко, Курелех, Бужин, Даниленко, Коваленко, Бичков, Щербак, Костенко, Стрельцов. Запасні: Петриченко, Куімов, Горжуй, Савенков, Пось, Яременко, Таранушич. Головний тренер: Володимир Сисенко.

13:00. Черкаси. «Черкаси-Арена»