Бражко, Горбач, Сікан і диво-заміна від Шищенка: вся збірна 24-го туру Прем’єр-Ліги

На сайті SportArena.com – збірні всіх турів української Прем’єр-ліги 2023/24. Хто цього разу потрапив у 11 найкращих і став переможцем в індивідуальних номінаціях?

Воротар – Олег Кудрик (Полісся)

В останніх турах Кудрик грає в воротах замість досвідченого Бойка. Як у кращі першолігові часи, воротар діє на куражі. В складному матчі проти Колоса, для житомирян результат був на першому місці, Олег з перших хвилин перебував у вирі подій. То вибігав далеко вперед, щоб головою вибити м’яча раніше за суперників, то вступав у боротьбу за верхові м’ячі при подачах, то реагував на лінії. Потягнув загалом чотири удари, в тому числі досить складні. Зреагував на випад досвідченого Бурди з близької відстані. В одному з моментів після удару Ільїна Кудрика підстрахувала поперечина. В підсумку – мінімальна перемога над ковалівцями з максимальним вкладом воротаря.

Правий захисник – Рафаель Бандейра (Кривбас)

З виходом Бандейри, порівняно з його конкурентами, на правому фланзі криворіжців з’явилися особливі нотки гри. Моментами Рафа зміщувався з флангу в стилі Лама чи Кімміха, часто приймав не ортодоксальні рішення в продовженні атак. У важкій боротьбі з молодими суперниками з Руху встигав і спереду, і ззаду. Сам пробивав по воротах господарів, натомість виступив як асистент для Кожушка, побачивши ривок і жест-підказку одноклубника та вистеливши йому чудову гольову передачу.

Центральний захисник – Владислав Приймак (Оболонь)

У матчі з сенсацією весни – ФК Минай – Приймак виконав великі обсяги робіт у захисті й не винен, звісно, в пропущеному м’ячі з пенальті, заробленому зовсім іншим гравцем. Натомість Владислав активно ходив на чужі ворота і в підсумку замкнув класну подачу Грися ударом головою, і цей гол врятував Оболонь від поразки в меншості.

Центральний захисник – Максим Імереков (Металіст 1925)

Дніпро-1 тривалий час вів у рахунку й мав нагоди, щоб «закривати» цей матч навіть без Піхальонка, Філіппова та Третьякова, який вибув безпосередньо перед самою грою з харків’янами. Зате самі підопічні Скрипника проявили вольові якості. Зокрема, Імереков активно ходив вперед і після пізнього кутового влучив у поперечину й сам встиг на добивання. На третій компенсованій хвилині другого тайму Максим зрівняв рахунок у матчі, який міг завершитися значно гірше.

Лівий захисник – Артем Смоляков (Полісся)

Серед лівих оборонців звітного туру дещо виділявся Смоляков, який регулярно підключався до атак і тримав у напрузі суперників. З його передач міг забивати Луіфер, а в кількох моментах лише рішуче втручання воротаря Колоса Фесюна розряджало обстановку. В останніх турах у житомирян були експерименти в захисті, але, здається, вони повертаються до оптимального варіанту поєднання гравців, і Смоляков у цих турах виграє конкуренцію в збірника Михайличенка.

Центральний півзахисник – Володимир Бражко (Динамо)

Бражко з Андрієвським і Шапаренком сформував ігровий малюнок киян в Олександрії. Був одним із найактивніших і найпродуктивніших. Завівся в другому таймі, коли сам із глибини почав атаку, а коли суперники заблокували можливості просування для Шапаренка, то особисто Бражко завдав смачного удару під поперечину метрів із 15-ти, і цей гол виявився вирішальним для Динамо, яке догравало весь другий тайм вдесятьох.

Правий півзахисник – Олексій Гуцуляк (СК Дніпро-1)

Численні кадрові втрати, в тому числі виліт Третьякова безпосередньо перед самим виїзним матчем із Металістом 1925, змусили окремих гравців Дніпра-1 взяти на себе тягар лідерства. Це ми про Гуцуляка: він уже в дебюті взяв гру на себе після пасу Сарапія, технічно позбавив перспектив забрати м’яча у суперників і завершив атаку хорошим ударом. Для перемоги цього не вистачило, проте конкретно Олексія в цьому звинуватиш чи не найменше.

Атакувальний півзахисник – Таллес Бренер (Рух)

Матч із Кривбасом мав велику турнірну вагу як для самого Руху, так і для численних конкурентів. І важливо, що львів’яни проявили вольові якості, в другому таймі відігравшись і уникнувши поразки. Таллес, який навесні розігрався настільки, що став схожим на себе зразка минулого сезону, провів той самий рятівний гол. Після хорошого пасу Федора бразилець чітко завершив атаку. Та й загалом відіграв старанно.

Лівий півзахисник – Геннадій Пасич (ЛНЗ)

Черкаський клуб обіграв Верес, перервавши безвиграшну серію, яка тривала з березня. А одним із найактивніших на полі виявився колишній вінгер рівнян Пасич. Він і сам не раз ходив у атаки, здорово комбінував, розривав свій фланг і зону. А в підсумку адресував на Хобленка чудову гольову передачу, і цей гол конкретно приніс напрочуд бажані три очка клубу-дебютанту УПЛ.

Нападник – Ігор Горбач (Зоря)

Як розігрався Горбач після недавнього першого голу в УПЛ! В протистоянні з Чорноморцем він міг відкривати рахунок ще раніше, а в підсумку скористався подачею Бутка після ауту. В другому таймі активний Ігор не раз опинявся на ударних позиціях, а також не втомлювався в цікавій манері підігравати одноклубникам – то п’ятою, то на скидках. Як мінімум, Яцик із Антюхом могли (й зобов’язані були) закріплювати перевагу луганського клубу.

Нападник – Данило Сікан (Шахтар)

«Репетиція фіналу Кубка України», – так прозвали цей календарний матч чемпіонату. Він особливо вдавався Сікану, який з перших хвилин був активним і відносно рано (на 21-й хвилині) відкрив рахунок із добивання. І до, і після Данило часто опинявся в центрі уваги та подій: в одному моменті воротар Ісенко виручив Ворсклу, ще в двох нападник Шахтаря сам не міг завдати акцентованого чи влучного удару. Проте саме його гол виявився в цьому малорезультативному турі вирішальним.

Збірна 24-го туру УПЛ. Ілюстрація Sport Arena

Фото туру

Руслан Ротань стежить за єдиноборством Тимчика та Мартинюка – а душа рветься на поле / фото fcdynamo.com

Тренер туру – Олександр Шовковський (Динамо)

Динамо в меншості та при дезорієнтуючих повітряних тривогах, які суттєво збивали темп гри, зуміло виграти в гостях у доволі непростого суперника. Вже вдесятьох кияни добре перебудувалися та зуміли провести єдиний у матчі гол. Ця перемога, до слова, третя поспіль для підопічних Шовковського на виїзді, вивела Динамо на друге місце, зважаючи на синхронні осічки конкурентів. Столичний клуб не програє вже 12 матчів – із початку листопада, коли поступився Шахтарю (0:1).

• Аналіз від Всеукраїнського об’єднання тренерів з футболу – тут.

Джокер туру – Вячеслав Танковський (Полісся)

82-га хвилина: Танковський вийшов на заміну замість Крушинського. 83-тя хвилина: першим же ударом у матчі з передачі Фортюне забиває переможний м’яч у ворота Колоса. Абсолютно божевільна заміна від Шищенка, яка вирішила долю матчу з ковалівцями.

• Статистика SportArena.com: 22 матчі у чемпіонаті, 1 гол, 2 асисти.

Найкращий молодий гравець туру – Олег Федор (Рух)

Федора вимушено висунули в атаку через травму Климчука. Звісно, атакувальний півзахисник повноцінно нападника не замінить, але Олег робить усе, щоб компенсувати цю втрату та навіть додати нових барв у гру львів’ян. У матчі з Кривбасом, напрочуд важливому з турнірної точки зору, саме Федор асистував Таллесу під рятівний гол.

• Статистика SportArena.com: 9 матчів у чемпіонаті, 2 асисти.

Найкращий легіонер туру – Яссін Фортюне (Полісся)

Шостий матч у чемпіонаті провів колишній збірник Франції та екс-талант лондонського Арсеналу. Проте саме зараз, у важливому поєдинку проти Колосу, Фортюне підфортунило принести користь своїй новій команді. Яссін з’явився на полі десятьма хвилинами раніше, проте встиг освоїтися. Він вдало розвернув атаку і простим рішенням – пасом під удар назад – асистував Танковському під переможний гол.

• Статистика SportArena.com: 6 матчів у чемпіонаті, 1 асист.

Найкращий гол туру – Володимир Бражко (Динамо → ФК Олександрія)

Смачні й красиві удари вдалися динамівцю Києва Бражку та житомирянину Танковському, кілька небанальних голів мали гарні комбінації чи гольові передачі. Проте фаворит – це спонтанне рішення та гарматний удар. В ході атаки в меншості Шапаренко наразився на захисника, від того м’яч відскочив до Бражка, і хто б подумав, що Володя з лівої ноги пробиває не гірше, ніж із правої! Точно під поперечину з лінії карного майданчика.