Полегенько, Дедух, Будняк і вся збірна 1-го туру другого етапу Першої ліги

Павло Полегенько врятував Карпати від втрати очок з полтавцями, фото fckarpaty.org.ua

Ігрова програма 1-го туру (звіт із відео тут)

Група «Чемпіонська» Група «Вибування» п’ятниця, 22 березня п’ятниця, 22 березня Прикарпаття ‒ Інгулець ‒ 0:1 Гірник-Спорт – Нива (Тернопіль) – 0:1 субота, 23 березня субота, 23 березня Кудрівка-Нива – Лівий берег ‒ 1:5 ФК Чернігів ‒ Поділля – 2:2 Епіцентр – ФСК Маріуполь ‒ 1:1 Металург – ФК Хуст – 1:4 Карпати – СК Полтава – 2:1 неділя, 24 березня неділя, 24 березня Кремінь – Металіст ‒ 0:0 Агробізнес – Вікторія – 0:0 Діназ ‒ Буковина – 0:2

Про найкращих особистостей і головні цифри туру – тут.

Воротар – Андрій Попович (Агробізнес)

Це був видовищний тур, і в топ-5 сейвів першого ігрового дня багато хороших кандидатів. Але ми відзначаємо гравця, який відразу кілька разів виручав свою команду. В рівному, а від того особливо складному домашньому матчі з Вікторією Попович вступав у гру, щонайменше, чотири рази. По-справжньому виручив – двічі. Спершу на куті воротарського, коли парирував на небезпечний удар зблизька від Нича, а потім на лінії воріт, на реакції потягнувши чудовий удар Кравчука. Наче не так багато – але по тій грі на важкому полі ці два моменти цілком могли вирішити долю зустрічі.

• Найкращий у Групі «Вибування»: Ілля Ольховий (Нива, Тернопіль)

Правий захисник – Павло Полегенько (Карпати)

Це, напевно, найкращий матч досвідченого Полегенька за останні роки. Навіть враховуючи асистентський хет-трик Астахова з Лівого берега, напрочуд сильну гру Бужина із Полтави та Козиренка з Інгульця, ми не можемо не віддати належне виступу Павла. Він ще з початку матчу давав команді господарів темп, постійно підключався до атак і підтримував спершу дебютанта Хасу, потім – і Підлепенця. Не раз після гострих проходів з подачами від Полегенька загострювалася гра, проте голів усе не було. Тут сам Павло взяв гру на себе, прийняв пас Демченка та відкрив рахунок дальнім ударом. А наприкінці матчу взяв на себе відповідальність, реалізувавши пенальті й забезпечивши три очка лідерам. Полегенько не вперше в сезоні демонструє лідерські якості в найважчий момент.

• Найкращий у Групі «Вибування»: Ігор Солдат (Буковина)

Центральний захисник – Андрій Якимів (Лівий берег)

У Бучі відбувалася прем’єра оновленої Кудрівки-Ниви – колективу, який отримав численне поповнення та нового інвестора. Господарі дуже старалися, проте в подвійній меншості зазнали розгромної поразки. У гостей відзначимо півзахисника Якиміва, який системно грає центрального захисника. Андрій, по-перше, виконав великий обсяг роботи в своїх володіннях (достатньо сказати, що єдиний гол господарів – дальнім ударом). По-друге, саме Якимів відкрив рахунок після кутового Астахова з рикошетом від суперника, а в кінцівці продовжив у падінні подачу кутового від Мисика, асистувавши під гол Сідннея.

• Найкращий у Групі «Вибування»: Андрій Зінь (Нива, Тернопіль)

Центральний захисник – Станіслав-Нурі Малиш (Інгулець)

Переможець Групи «Б» в Івано-Франківську грав проти добротного, вольового Прикарпаття. Важкий матч начебто й давався господарям, вони створили кілька напрочуд хороших нагод забити, але клас і високі амбіції Інгульця зіграли свою роль. Не реалізувавши пенальті на початку матчу, гості забили єдиний м’яч зусиллями дебютанта Сада. Малиша відзначаємо за хорошу гру на безпосередньому місці роботи: із мінімумом браку в роботі з м’ячем Станіслав-Нурі виграв божевільну кількість відбирань і підбирань, а також, незважаючи на дві суттєві помарки, загалом впорався з забивним Хомою – одним із головних претендентів на бомбардирську «золоту бутсу».

• Найкращий у Групі «Вибування»: Данило Аркуша (Кремінь)

Лівий захисник – Роман Слива (Агробізнес)

Волочищани мали важке випробування в матчі з Вікторією – не тільки тому, що сумська команда досить сильна та досвідчена, а ще й через погодно-кліматичні умови. Належало атакувати, грати на перемогу на в’язкому полі. Місцями це виходило, місцями – ні, але були шанси не тільки виграти, а й поступитися. Зокрема, коли Шарай пробивав точно в кут, а захисник Слива на реакції підстрахував голкіпера в воротарському майданчику. В цілому новачок господарів грав старанно, обережно. Виконав багато роботи, притаманної центрбеку. Хоча в атаки підключався менше, зате до певної міри нівелював опонентів на своєму фланзі.

• Найкращий у Групі «Вибування»: Богдан Павлич (ФК Хуст)

Центральний півзахисник – Руслан Дедух (Лівий берег)

Кияни в ближньому виїзді в Бучі цілком могли втратити очки – в першому таймі не все виходило, але повели в рахунку, відразу після перерви господарі відігралися дивовижним голом, отримавши заряд оптимізму та мотивації. В цей важливий момент група лідерів Лівого берегу взяла гру на себе. В тому числі, Дедух. Це він повернув перевагу гостям, замкнувши в дотик передачу Астахова, а через 10 хвилин сам видав зручну передачу на Синицю, який закріпив раухнок на користь «лелек». Продуктивно відіграв у центрі поля, компенсувавши відсутність декого з лідерів.

• Найкращий у Групі «Вибування»: Володимир Шевчук (ФК Хуст)

Центральний півзахисник – Богдан Козак (Нива, Тернопіль)

Тернополяни, на відміну від минулого сезону, цього разу не пробилися на другому етапі в групу сильніших. Але й сказати, що їм легко далася перемога на Полтавщині, також не можна. Добре, що вже в дебюті Козак реалізував зароблений Різником пенальті. Надалі півзахисник, який пропустив багато матчів восени через тяжку травму, продовжував вести гру команди. Двічі з різних позиціях пробивав по воротах Гірника-Спорт із гри та зв’язував лінії Ниви.

• Найкращий у Групі «Чемпіонська»: Валерій Сад (Інгулець)

Правий півзахисник – Іван Будняк (Буковина)

Будняк – переможець у номінації «Джокер туру», адже ніхто швидше за нього не почав приносити своїй команді користь. Іван уже через хвилину після заміни виборов м’яча та з другої спроби протягнув вперед, і з його т.зв. «перед’асисту» Гончарук прострілив під удар Палагнюка з півметрової відстані. Надалі Будняк не випадав із гри, продовжував діяти агресивно та видовищно. Після скидки Цурупіна він ще раз сміливо пішов до чужих воріт і своїм голом закріпив перевагу чернівчан у Демидові.

• Найкращий у Групі «Чемпіонська»: Володимир Одарюк (СК Полтава)

Лівий півзахисник – Назар Приходько (ФК Хуст)

Хустяни їхали в Умань в гості до наймолодшої команди в сезоні. Металург, втративши під час зимового антракту головного тренера та всіх найдосвідченіших гравців, виставив склад із середнім віком 19,3 (а восени грала команда 25-26 років пересічно). Попри це, номінальні господарі відкрили рахунок на Черкащині. Закарпатцям допомогли ранній гол Шевчука, який здалеку пробив після передачі Приходька, а закріпили вони перевагу, коли Назар після свого ауту продерся через лівий фланг і вистелив м’яча під удар Новікова. Номінально граючи нападника при 4-4-2, Приходько встигав комбінувати на величезній території, тож в інтересах символічної збірної поставимо його на місце лівого крайнього.

• Найкращий у Групі «Чемпіонська»: Ярослав Богунов (Інгулець)

Нападник – Данило Кравчук (Епіцентр)

Велике враження цього туру – агресивна, наполеглива гра Кравчука. Багаторічний талант Ворскли, який не пробився в УПЛ, в Епіцентрі переживає свій найкращий ігровий відрізок. Безліч моментів біля воріт маріупольців відбулася за безпосередньої участі Данила, а забив він красивим дальнім ударом, «обпікши» кінчики перчаток воротареві гостей. Якщо Кравчук додасть до своєї активності та всюдисущості ще й покращення реалізації, це буде не просто велика знахідка кам’янчан, а одне з головних відкриттів усього дивізіону.

• Найкращий у Групі «Вибування»: Ілля Зубков (ФСК Маріуполь)

Нападник – Василь Палагнюк (Буковина)

Знову на класі, досвіді та природньому гольовому відчутті Палагнюк приносить очки Буковині. Найкращий бомбардир в сучасній історії чернівецького клубу міг забивати Діназу ще раніше – коли в дотик замикав передачу Фарасєєнка, проте воротар виручив господарів. Пізніше Василь опинився в потрібний час у потрібному місці й не промахнувся з півметрової відстані після зручного прострілу дебютанта команди Гончарука. Відрадно, що ветерани та вихованці буковинського футболу потрібні оновленій та більш амбітній наразі команді.

• Найкращий у Групі «Чемпіонська»: Даниїл Сухоручко (Лівий берег)

Збірна 1-го туру другого етапу Першої ліги. Ілюстрація pfl.ua

Тренер туру – Віталій Первак (Лівий берег)

У місті-герої Бучі Лівий берег витримав важке, хай не вводить в оману рахунок 5:1, випробування. Оновлена Кудрівка-Нива чинила супротив, не дала гостям повноцінно комбінувати до перерви і навіть зрівняла цифри на табло невдовзі після перерви. Проте в меншості, яка під кінець гри стала подвійною, стрімко оновлена команда господарів зазнала розгромної поразки. Головний тренер киян вгадав і з тактикою на гру, і з замінами.

• Аналіз від Всеукраїнського об’єднання тренерів з футболу – тут.

Іван Будняк (ліворуч) випереджає Гільєрме та забиває «підсумковий» м’яч у ворота Діназу, фото bukfc.com

Джокер туру – Іван Будняк (Буковина)

Це гарний тур для гравців із лавки запасних. Дебютант Лівого берега Сіднней забив уже на 6 хвилині, новачок Інгульця Сад через 15 хвилин після виходу на поле забив переможний м’яч екс-одноклубникам із Прикарпаття, весняне поповнення Хуста Чабан провів гол через 27 хвилин, а І.Зубков із ФСК Маріуполь – через 36. У кожного з цих гравців власна ціна результативної дії, своя історія та бекґраунд. Але навіть на фоні таких якісних джокерів вирізняється Будняк. Граючи свій перший матч за нову команду, уже через хвилину після виходу на поле Іван зробив обидва голи в Демидові: поборовся за м’яч на початковій стадії, коли Сергійчук з прострілу Гончарука відкрив рахунок, а потім забив сам.

• Статистика SportArena.com: 18 матчів у чемпіонаті, 2 голи.

Найкращий молодий гравець туру – Володимир Шевчук (ФК Хуст)

Матч Металург – ФК Хуст виявився скандальним, але завершився перемогою закарпатців. Через хвилину після пропущеного м’яча півзахисник Шевчук розігрався з Приходьком і забив прицільним ударом, потім міг забивати ще, а в кінцівці видав гольову передачу на Гарнагу, продершись крізь кількох суперників.

• Статистика SportArena.com: 13 матчів у чемпіонаті, 4 голи, 3 асисти.
Гол туру – Євген Місюра (Кудрівка-Нива → Лівий берег)

Та що ж це за тур такий! Як же вривається Перша ліга після відпочинку! Розкішні голи прицільними ударами провели хустянин Шевчук, львів’янин Полегенько, кам’янчанин Кравчук, чернігівець Кривобороденко. Всі ці голи вводимо в шорт-лист найкращих у сезоні! Але навіть вони дещо в тіні порівняно з шедевром кудрівко-бузівчанина Місюри, який зарядив з такої відстані, настільки без шансів для воротаря, що ну!.. Цитуємо звіт: «Кудрівка-Нива не мала в планах такий старт у весняній частині сезону, проте все одно вразило, як відразу після бесіди з головним тренером команда господарів вийшла після перерви. Поперечний пас Матвєєва, смачний удар з правої ноги від центрбека Місюри метрів із 25-ти – і м’яч влучив під поперечину ближче до дев’ятки! 1:1 – це перший гол Євгена в сезоні, але раніше він забивав у Другій лізі».

Герой туру – Павло Полегенько (Карпати)

Читайте пізніше на нашому сайті інтерв’ю з гравцем, який своїми двома голами приніс лідеру важку перемогу над СК Полтава.

• Статистика SportArena.com: 19 матчів у чемпіонаті, 5 голів, 3 асисти.

Герой 1-го туру другого етапу Першої ліги. Ілюстрація pfl.ua

* * *

ВСІ НАЙКРАЩІ В ТУРІ: воротар, джокер, молодий гравець, голеадор – в одній статті. На нашому сайті – індивідуальні номінації в Першій лізі та цифри туру!

P.S. При підготовці матеріалу використані фото офіційних ресурсів клубів. Матеріал написаний автором українською мовою.