Чайка переграла Локомотив, Нива ‒ Металург-2. Всі матчі 15-го туру Другої ліги

Фото — ФК Нива Винница

На сайті Sport Arena детальний розбір матчів чергового туру Другої ліги ПФЛ України сезону 2023/24. Огляд оновлюється – ми постійно додаємо сюди звіти з матчів 15-го туру.

27 жовтня 2023 року

• Макарів

У минулому турі Локомотив здобув уже третю в сезоні та найбільш переконливу (не мінімальну) перемогу в чемпіонаті, з рахунком 3:1 перегравши Кремінь-2. Безпрограшна серія «залізничників» досягнула трьох турів, а в умовній таблиці за матчами жовтня кияни були б у п’ятірці найкращих.

В той же час, Чайка пропустила минулий тур, отже, мала час відновити сили до протистояння з географічними сусідами – новачками дивізіону. Наразі господарі треті зверху, гості – треті знизу. Причому, захист Локомотива недорахується добре знайомого Чайці по обласних змаганнях оборонця Блазуня.

Можливо, були якісь задумки в гостей, але довелося вже в дебюті вносити в них корективи. Гуськов вів м’яча в центр з лівого флангу, проте наткнувся на капітана киян. М’яч відскочив у глибину поля, звідки один із трьох оборонців Чайки Дубілей лівою ногою пробив по воротах. Як не намагався виручити воротар Митрушин, зачепив м’яча кінчиками пальців, а лише підкоригував його в дев’ятку – 1:0. Віталій доводить лік своїх голів до чотирьох у цьому чемпіонаті, має ще й асист.

На 15-й хвилині цілком міг закріпити перевагу господарів Вечурко, який головою замикав флангову подачу – Митрушин цього разу виручив «залізничників». А як уже на 33-й хвилині Вечурко не влучив по воротах у ході атаки, яку розганяв Клименко! Ох! До перерви був і ще один удар цього активного півзахисника – щоправда, заблокований прямо перед воротами. Так що після першого тайму Локомотив зберіг певні шанси, утримавши лише мінімальний рахунок.

Однак більш досвідчена Чайка впевнено грала по рахунку й у серединці другого тайму закріпила свою перевагу. Дубілей після ауту на правому фланзі дав проникаючу передачу на Семенця, а Богдан ударом низом ледве не відбив рук воротареві – 2:0. Це восьма результативна дія в 14 матчах для нападника – Семенець набив уже п’ять м’ячів при трьох асистах.

Чи міг забити Локомотив? Так. Приміром, Жуков на 83-й хвилині пробив з лівого краю так, що м’яч із рикошетом від стійки пішов за межі поля. Кілька швидких атак провели також кияни. Але для того, щоб врятувати цей матч, створеного було явно замало. Навпаки, ще один 100% момент втратив Семенець.

Отже, Чайка, набравши 31 очко, максимально наблизилася до ЮКСА. Зважаючи на те, що ПФК Звягель не зіграє свій матч із знятим з турніру Вастом, підопічні Сизихіна гарантовано зберігають за собою третє місце й скорочують до мінімум відставання від другого. Дуже непогано!

Герой матчу: Віталій Дубілей (Чайка)

По-перше, добре відіграв у захисті. По-друге, відкрив рахунок. По-третє, став асистентом при другому взятті воріт. Недарма виходив на поле!

Чайка (Петропавлівська Борщагівка) – Локомотив (Київ) – 2:0
Голи: Дубілей, 3, Семенець, 73

Чайка (стартовий склад): Коломієць, Дубілей, Махонін, Музиченко, Сичевський, Шакун, С.Клименко, Гуськов, Євстратенко, Вечурко, Семенець. Запасні: Лазарчук, Майборода, Захаров, Емере, Луценко, Власюк, Хохлов, В.Клименко. Головний тренер: Сергій Сизихін

Локомотив (стартовий склад): Митрушин, Тітаренко, Сидоренко, Марченко, Сухомлинов, Мельниченко, Жуков, Овчаренко, Сахненко, Козій, Каранга. Запасні: Панченко, Кратов, Богдан, Єсаулов, Козішкурт, Пестрецов, Уманець, Романов. Головний тренер: Вадим Лазоренко

• Макарів, стадіон Центральний ім. Бруквенка. 14:00
  • Арбітр – Андрій Ухов (Кривий Ріг)

• Кочубіївка

Обидві команди нещодавно перервали свої затяжні невдачі. Металург-2 обіграв Скалу 1911 (3:2), а Нива – Реал Фарму (2:0). Втім, резервний склад запоріжців вимушено пропустив минулий тур – Васт некрасиво знявся з турніру, не з’явившись на виїзний матч у Кочубіївку. МФК Металург, який точно так само вимушений грати в інших містах, як і миколаївці, витратився на підготовку до зустрічі, проте ігрової практики не отримав.

Наразі Металург-2 посідає 12 місце з 11 очками, поступаючись вінничанам сімома очками та чотирма рядками турнірної таблиці. Звісно, для номінальних господарів цей матч був важливим – нагодою скоротити відставання від спокійних середнячків. Але й вінничани, вигравши в минулому турі в одеситів, мали максимальні амбіції на цей виїзд. Тим більше, знаючи, як молоді запоріжці недавно обіграли тут конкурента – Скалу 1911.

Активніше почали, можливо, саме господарі. Але Хуссін не зміг закинути воротареві за комір після перехоплення першого м’яча (влучив у болл-боя за воротами), удар Корнійчука воротар Ниви перевів на другий у матчі кутовий, а коли Куралех спробував пробити з лінії карного майданчика, м’яч з рикошетом від суперника пішов у поперечину. Це були непогані спроби забити, проте в цілому «двієчка» першолігового клубу поступово почала програвати в ініціативі та територіальній перевазі своїм гостям.

Спершу удар Загорулька метрів із 15-ти заблокував біля своїх воріт запоріжець Лапко. Далі двічі пробивав Борячук: з правої з лівого флангу, після скидки з кутового на дальній ‒ мимо в обох випадках. На 41-й хвилині Швець розігрався з Власенком, вискочив на Лавуту з правого краю – воротар виручив Металург-2. Також із різних позицій били Меженський і Загорулько, та без успіху в першому таймі.

Хто б міг подумати, що при стількох гострих моментах у гравців групи атаки відкриє рахунок саме захисник, якого Ярошенко випустив на заміну. Після кутового від Швеця Никитюк вибіг на ближню стійку, спершу кіксанув правою ногою – мабуть, хотів пробити, а вийшло, що призупинив м’яча, а потім у падінні правою пробив у дальню «шістку» з кута воротарського майданчика – 0:1. Другий м’яч за свою нову команду забив Роман – оборонець, найбільше відомий за виступами в складі Волині, Руху та ПФК Львів.

Металург-2 намагався відігратися. Невдовзі шикарний простріл Близнюка від лицьової залишився без завершення, а цей шанс міг багато чого змінити в цій зустрічі. Натомість, уже Загорулько скаржився на невезіння, кілька разів утікаючи на перспективні позиції. А один із проривів Швеця через правий фланг завершився другою жовтою карткою для Корнійчука.

Із цим команди не заспокоїлися – запоріжці намагалися відігратися, вінничанам потрібно було обов’язково забивати вдруге, щоб не мати проблем у кінцівці. Кутовий Кобцова на ближній стійці ударом головою в падінні замкнув Лотоцький – 0:2. Для Бориса це другий гол у чемпіонаті.

Нива виграла другий матч поспіль і, набравши 21 очко, гарантувала собі місце не нижче сьомого за підсумками туру. Скоротивши відставання від конкурентів, вінницька команда чекатиме новин із їхніх матчів.

Герой матчу: Борис Лотоцький (Нива)

Гості відіграли на нуль у захисті, це вже плюсик для Лотоцького. А крім цього, Борис дуже красивим ударом головою закріпив перевагу Ниви.

Металург-2 (Запоріжжя) – Нива (Вінниця) – 0:2

Голи: Никитюк, 58, Лотоцький, 90+3
Вилучення: Корнійчук, 83 (повторне попередження)

Металург-2 (стартовий склад): Лавута, Куралех, Лапко, Ніколишин, Корнійчук, Кузьмович, Коваленко, Ковальський, Хуссін, Толок, Близнюк. Запасні: Омельяненко, Клопижніков, Завгородній, Куракін, Ішимський, Васильченко, Костюченко. Старший тренер: Андрій Зубченко

Нива (стартовий склад): Вічний, Меженський, Рогульський, Лотоцький, Борячук, Ничипоренко, Власенко, Петленко, Швець, Євтіхов, Загорулько. Запасні: Шухман, Рябий, Кобцов, Никитюк, Грачов, Астаф’єв. Головний тренер: Юрій Ярошенко

• Кочубеївка, стадіон «Базис». 12:15
  • Арбітр – Олександр Садовий (Кременчук)