Директор ФК Балкани: Пропускаємо сезон, команда формально перейде у статус аматорів

Фото: ФК Балканы

ФК Балкани (Зоря) пропускає сезон 2022/23 у групі “Б” Другої ліги чемпіонату України.

«Ситуація така: як і багато клубів нижчих ліг, ми беремо паузу на період наступного сезону. Ми написали листа до ПФЛ із проханням зберегти професійний статус. Якщо цей керівний орган цю опцію включить, то Балкани пропустять рік із намірами повернутися на сезон-2023/24 у Другу лігу. Зрозуміло, якщо все буде гаразд в Україні», – сказав виконавчий директор ФК Балкани Анатолій Узунов.

«Вихід із учасників майбутнього чемпіонату пов’язаний з тим, що ми маємо намір направити фінансування на інші цілі – а саме на підтримку ЗСУ з метою перемогти у цій війні. Вважаємо, що витрачати кошти на футбол у такий непростий час немає сенсу. Другий аспект – це безпека. Ми бачимо, що нині немає безпечного місця в Україні. А щоби витримати протокол безпеки, потрібні дуже серйозні витрати – і матеріальні, і моральні, і логістичні».

«Одещина, як відомо, не включена до списку областей, які належать до категорії безпечних. Тому якби Балкани мали намір брати участь у чемпіонаті наступного сезону, то мали б шукати домашню арену за межами Одеської області. Ми ж вважаємо за нинішньої ситуації це недоцільним, у зв’язку з чим клуб і ухвалив вищезгадане рішення».

«Команда формально перейде у статус аматорів. Нашу молодь ми заявимо для участі в обласних змаганнях (якщо такі будуть проводитись), щоб якимось чином можна було підтримувати клубний статус Балкан. У той же час підтримуємо наш дитячий клуб Академії, розвиватимемо його без будь-яких обмежень, як завжди і було. Щодо тренерського штабу, то він не зміниться. Його представники працюватимуть на умовах, які ми їм запропонували».

Минулого чемпіонату на момент зупинки сезону команда з Одеської області йшла четвертою у групі «Б» Другої ліги.

Раніше президент Професійної футбольної ліги Олександр Каденко розповів, що новий футбольний сезон на рівні ПФЛ стартує наприкінці серпня чи на початку вересня.

Матчі планують провести у центральних та західних регіонах країни на тлі активних бойових дій в Україні. Загальна кількість учасників – 16 у Першій лізі та 16 у Другій лізі.