Дніпро-1 провалив друге коло, віддавши чемпіонський титул. Але справжньою невдачею стане третє місце

СК Днепр-1, фото — scdnipro1.com.ua

Олександр Кучер у свій дебютний сезон на посаді головного тренера клубу Прем’єр-лізі зупинився за крок від чемпіонського титулу. Не виключений варіант, що фахівець і Дніпро-1 залишаться без Ліги чемпіонів, доля другої путівки в яку вирішиться в наступному турі і поки шанси Зорі здаються вищими.

Дніпро-1 провалив другі матчі з конкурентами

У матчах із командами з ТОП-5 станом на даний момент Дніпро-1 набрав 11 очок. Це третій результат у сезоні. Більше дніпрян набрали Зоря – 16 балів та Шахтар – 13 очок. У Динамо 10 балів у матчах із чотирма конкурентами, у Олександрії – всього чотири.

Читайте також: Дніпро-1: Провели бесіду з футболістами, інцидент у матчі з Шахтарем залишиться прикрим непорозумінням

Дніпро-1 взяв по три очки у матчах з Динамо, Шахтарем та Зорею, два – у протистоянні з Олександрією. 16 балів Зорі розподілилися таким чином: по шість очок у матчах з Динамо та Олександрією, три – в іграх із Дніпром-1, один бал – у протистоянні з Шахтарем.

Шахтар – Дніпро-1, фото – scdnipro1.com.ua

Гірники взяли чотири очки у двох матчах із Зорею, стільки ж – у двох поєдинках із Динамо, три очки заробили за підсумками двох зустрічей з Дніпром-1, два – в іграх з Олександрією. 10 очок Динамо розподілилися наступним чином: Олександрія – шість балів, Дніпро-1 – три очки, Шахтар – 1, Зоря – 0.

При цьому є важливий момент. Дніпро-1 – єдиний із ТОП-5, хто у другому колі у матчах із конкурентами набрав менше очок, ніж у першому: дев’ять очок проти двох. Причому обидва – у матчах із Олександрією, які проводилися після перерви.

Читайте також: У Довбика серія з чотирьох гольових матчів поспіль. До повторення найкращого результату сезону – один матч, до рекорду Мхітаряна один гол

Шахтар у першому колі у матчах із конкурентами набрав п’ять балів, у другому – вісім. Зоря у першій частині сезону у поєдинках із командами з ТОП-5 взяла сім очок, у другій – дев’ять. Показники Динамо: чотири очки у першому колі, сім – у другому. Олександрія – один бал проти трьох.

Результати 2023-го також серйозно просіли

Якщо ж оцінити результати Дніпра-1 після перерви, то різниця, як кажуть, очевидна. І це при тому, що команда мала час на підготовку, посилення складу і більш щадний графік.

АЕК – Дніпро-1, scdnipro1.com.ua

Судіть самі. У першій частині сезону Дніпро-1 провів 22 матчі: 14 – у чемпіонаті, вісім – у єврокубках. У другій – 17 матчів: 15 – в УПЛ, два – у єврокубках.

Влітку-восени у Дніпра-1 14 перемог, три нічиї та п’ять поразок: 11-2-1 – у чемпіонаті, 3-1-4 у єврокубках. Взимку-навесні у команди дві поразки в єврокубках, чотири – у чемпіонаті, за двох нічиїх та дев’яти перемог в УПЛ.

Якщо влітку-восени Дніпро-1 взяв 68% очок від можливих, то влітку – лише 57%.

Програш Шахтарю у селекції

Можливо, хороші результати у першій частині сезону позначилися на тому, що Дніпро-1 програв зимову трансферну кампанію Шахтарю, якого літо-осінь та продаж Мудрика змусили піти на серйозне посилення складу. А можливо, вся річ просто у відсутності бюджету від власників клубу на серйозні придбання.

Під час зимового трансферного вікна Дніпро-1 втратив хавбека Громова, який виїхав на Кіпр, та захисників Логінова та Горбунова, які пішли до Карпат та Олександрії відповідно. У принципі, перших двох можна назвати гравцями основної обойми: у Громова – 14 матчів у першій частині сезону (гол і два асисти), у Горбунова – 9 матчів (близько 300 зіграних хвилин і два асисти). Що стосується Логінова – 8 матчів та гол – то сумарно він награв менше 200 хвилин.

Артем Громов, фото – scdnipro1.com.ua

Порівняємо із втратами конкурентів. У Шахтаря взимку пішли Мудрик, Кривцов, Кулаков. У Динамо – Забарний, Циганков, Бєсєдін. У Зорі – Крістіан, Михайленко, Луньов. Олександрія змінила тренера та провела взимку серйозну перебудову складу.

Якщо говорити про придбання, то тут Дніпро-1, здавалося, поступився, напевно, лише Шахтарю, який підбадьорив український трансферний ринок переходами Келсі, Ракіцького, Різника, Гочолейшвілі, Тоїрова. За кількістю трансфери Дніпра-1 виглядали масштабнішими – Євген Пасіч, Матарріта, Пеглоу, Танковський, Підлепенець, Хайнер, Каплієнко.

Але, як з’ясувалося, з якісними влученнями кращі справи й у Зорі. Герреро – відкриття другої частини сезону, Хахльов та Полегенько – гарні варіанти для виходу на заміну, Дришлюк – непоганий гравець ротації.

Про Олександрію ми вже говорили, а що стосується Динамо, то просто констатація факту: 19-річний Рамадні, який прийшов зі Шкендії, зіграв за біло-синіх лише вісім хвилин у другій частині сезону. Волошин, який повернувся з Кривбасу, отримує менше ігрового часу, ніж у Вернидуба, але забив лише на гол менше. Натомість Дячук, якого також повернули з оренди, став гравцем основного складу, зігравши у другій частині сезону 13 матчів, 11 із яких – без замін.

Замість висновків

Дніпро-1 програв чемпіонську гонку Шахтарю за кількома напрямками: кадровим, менеджерським та тренерським. У Гірників банально більше досвіду таких дуелей на всіх рівнях та більше можливостей. Програти такому опоненту непогано, хоча, враховуючи перебіг сезону, прикро.

Дніпро-1 чудово скористався кризою, або точніше сказати невиразним сезоном Динамо, якому також поступається і в організації клубного господарства, і за складом. Обійти такого суперника за таких вступних – добрий результат.

Але якщо Дніпро-1 програє гонку за друге місце та путівку до Ліги чемпіонів Зорі, яку він перевершує за вказаними вище параметрами, це буде поразка тренерського штабу.