Дніпро-1 у меншості врятувався від поразки Минаю — футбол України

Поєдинок на Закарпатті раптово вийшов ііз-під контролю на заключних хвилинах.

Минай — Дніпро-1, фото УПЛ

Сезон української Прем’єр-ліги поступово набирає обертів і наразі ми вже стали свідками кількох, ну, дуже цікавих протистоянь. Одне з таких, наприклад, відбулось тиждень тому, коли дніпровський Дніпро-1 провів свою першу зустріч у рамках нового розіграшу національної першості проти житомирського Полісся. І ледве виборов три залікові бали, забивавши лише під завісу компенсованого часу (2:1).

А потім, уже посеред тижня, відбулось велике розчарування у вигляді беззмістовної гри команди Олександра Кучера в Празі проти місцевої Славії (0:3), після якої нам залишалось лише зробити невтішний висновок — навряд чи дві команди від України дістануться до вирішального етапу відбору до цього турніру. Закарпатський Минай дивився за всім цим зі свого боку, паралельно програвавши із загальним рахунком 1:7 київському Динамо та черкаському ЛНЗ, та й думав собі: "Живуть же люди!".

А потім різко закортіло команді Володимира Шарана підловити суперників за звітним протистоянням на логістичний негараздах. І це була цілком конкретна спроба. Команда Шарана грала відверто на контратаках, тоді як суперники були змушені розкривати її тришаровий захист у кожній своїй наступальній дії. Було помітно, що дніпрянам не вистачає саме свіжості в ногах, тож швидкості в нас були доволі скромними.

Проте не обходилось без реальних гольових моментів. Наприклад, у ситуації з хитрим ударом Білла з дуже гострого кута на лівому фланзі штрафного в ближню стійку чужих воріт. А ще мали місце спроби Піхальонка та Філіппова завершити одну з флангових подач ударами головою, однак постійно чогось не вистачало атакувальній групі гравців Дніпра-1. Минай тим часом просто вичікував на свій момент, а вони точно б мали з’являтись, адже певна неузгодженість простежувалась у діях команди Кучера позаду.

І дійсно, початок другого тайму дуже посприяв тому, щоб господарі стали грати помітно сміливіше на чужій половині. Річ у тім, що вже на 50 хвилині Сарапій завалив на газон Твердохліба перед власним штрафним, виконуючи при цьому роль отсаннього захисника. VAR підказав головному арбітру, що Едуарда потрібно одразу вилучати за такий фол, тож "срібний" призер опинився в скрутному становищі.

Однак не безвихідному, на що вказувала відсутність моментів у Миная майже до самого завершення протистояння. Кучер намагався балансувати власну команду замінами, але лава запасних не давала якісного підсилення, тоді як основна група футболістів дедалі більше втомлювалась. І потім настала кульмінація цього протистояння.

Спочатку на 81 хвилині поставили пенальті за підсумком перегляду на VAR підкату Кравчука проти Танчика на лівому фланзі штрафного, коли гравець СК уже встиг зробити простріл на партнера. Але Бандура витягнув удар Бабенка в правий нижній кут, тож рахунок не було відкрито. Після цього Минай спробував сходити до контратаки на 89 хвилині й був максимально успішним.

Твердохліб, нехай і лише з другої спроби, але все ж таки переграв Кінарейкіна біля правого кута воротарського, тож за лічені миттєвості до фінального свистка ситуація отримала дуже цікаві риси. Але недовго цього разу святкував Минай, адже фол Солдата проти Бланко на правому фланзі штрафного вже за мить був, ну, дуже відвертим. Постраждалий сам реалізував покарання пострілом у лівий кут, здобувши бодай один заліковий бал для своєї команди.

У наступному турі закарпатський Минай зіграє гостьовий матч проти харківського Металіста 1925, а дніпровський Дніпро-1 прийматиме празьку Славію в Кошице, після чого гратиме в Ужгороді проти київської Оболоні.

Минай — Дніпро-1 1:1
Голи: Твердохліб, 89 — Бланко, 90+3 (пен.)

На 82-й хвилині Руслан Бабенко (Дніпро-1) не забив пенальті (воротар).

Минай: Бандура — Солдат, Чуєв, Ю. Кравчук, Петько (Булеза, 68), Нємчанінов — Одарюк, (Гечев, 65) Вітенчук, Панасенко (Ралюченко, 64), Рогозинський (Кораблін, 86) — Твердохліб.

Дніпро-1: Кінарейкін — Каплієнко, Адамюк, Сарапій, Кравець — Бабенко, Рубчинський (Пуріта, 87) — Білл (Ківінда, 55), Піхальонок (Бланко, 56), Лєднєв (Танчик, 57) — Філіппов (Когут, 75).

Попередження: Панасенко, Петько, Ю. Кравчук — Адамюк, Бабенко

На 50-й хвилині був вилучений Едуард Сарапій (Дніпро-1) (грубе порушення).