Друга ліга: Дружба здолала ЮКСА та очолила турнірну таблицю та інші матчі 23-го туру

фото pfcdruzhba.com.ua

На сайті Sport Arena детальний розбір матчів чергового туру Другої ліги ПФЛ України сезону 2023/24. Огляд оновлюється – ми постійно додаємо сюди звіти з матчів 23-го туру.

п’ятниця, 12 квітня 2024 року

• Київ

ЮКСА – тріумфатор минулого туру. Переграла на Житомирщині ПФК Звягель (2:0 при незабитому пенальті господарів), а конкуренти синхронно повтрачали очки. Зокрема, Дружба вдома не змогла обіграти Чайку (1:1). Зате в першому колі мирівчани обіграли «хрестоносців», тож зберігали такий козир, як перевагу в особистих зустрічах, що могло датися взнаки за очкової рівності.

На центральний матч туру ЮКСА вийшла без двох бразильців – центрхава Росіана та основного нападника Венді. Склад гостей послабила дискваліфікація центрбека Юречка – до речі, автора переможного голу в матчі першого кола.

Що стосується самої гри, то ЮКСА, витримавши стартовий відрізок із моментами Колесника та Порохні, надалі її вела. Хороші моменти мали Євдокимов, двічі Махнєв, Габріель. А тим часом Дружба старанно виконувала тренерську установку й дочекалася свого шансу та використала його на всі 100%. Самовпевненість заволоділа господарями, замість просто вибити м’яча в аут, вони влаштували перепасовку на межі власного карного майданчика, за що й поплатилися. В кінці невеличкої «пожежі» Колесник закрутив діагональ на Вакуленка, який в один дотик з правої ноги зблизька «прошив» воротаря – 0:1. Дебютний гол Олега, другий асист Данила за нову для них команду.

А тут ще й момент із жорстким зіткненням на фланзі, після якого в «нокдаун» вилетів Ювхимець (його пізніше поставили на ноги та повернули в гру). Раніше через травму Дружба втратила на протилежному фланзі свого капітана Кубу, якого не по позиції замінив номінальний атакувальний півзахисник або лівий вінгер Замуренко. Ще кілька атак гостей, під час яких виявляли себе нервозність і поспішність у господарів, залишилися без покарання – зокрема, гострий простріл Замуренка зрізав Махнєв, але м’яч все ж відлетів до воротаря, а не в сітку.

В другому таймі ЮКСА гостро потребувала гостроти, проте її не було. Можна згадати хіба що старання найактивнішого в господарів – Махнєва, але ж центрбек головою неточно пробив після штрафного від Габріеля. Не набагато ефективніше грали й гості: після відкидок Сомова та Вакуленка Замуренко запускав двічі так високо, що ледь не перебив хмарочоса поруч зі стадіоном, а дальній удар Сторчоуса, навпаки, був точним – точно туди, де чекав на м’яча воротар. Інша справа, що Дружба грала по рахунку й такий перебіг подій її цілковито влаштовував.

А от новий одноосібний лідер явно потребував більшого в атаці, щоб відігратися – але Вава поза грою через перебір карток, Коса відпустили самі, Матеус Пальяріні не зміг допомогти в цьому матчі, а Росіан, вилучений в Одесі, так і не встиг стати важливим гравцем для конструктивних дій «хрестоносців» (поки не встиг, сподіваємося).

Отже активність Кастро (його команда називає його чомусь «Парагвай» – цікаво, чому інші легіонери за цим принципом не «Бразилія»), кілька подач Фого та Харченка так і залишилися без гідного завершення. Уже в самій кінцівці Матеус Фого та Харченко в ході хаотичних атак пробивали із меж карного майданчика дуже сильно – проте так само й неточно. Десь вп’яте підключався на стандарт Махнєв – і знову невлучно. А тим часом після флангової подачі Сомов міг закривати матч, але пробив якось вздовж лінії воріт – і Федотов залишив інтригу на останні хвилини.

Про що говорить нам ця перемога? Дружба, набравши 48 очок із матчем в запасі, вперше за вісім турів із кінця жовтня очолює турнірну таблицю! А ще зрівнюється за очками з ЮКСА ПФК Звягель, правда, над цим суперником тарасівчани матимуть за рівності перевагу в особистих зустрічах.

Man of the Match: Олег Вакуленко (Дружба)

Здібний вінгер займався в клубах УПЛ – Шахтарі, Арсеналі-Київ, ФК Маріуполь. Пограв у ПФЛ за Кристал, Таврію, Діназ і Лівий берег. При існуючій в його новій команді – Дружбі – конкуренції аргумент у вигляді переможного голу найголовнішому конкуренту буде дуже вагомим для прогресу Вакуленка.

ЮКСА (Тарасівка) ‒ Дружба (Мирівка) – 0:1
Гол: Вакуленко, 33

ЮКСА (стартовий склад): Федотов, Ювхимець, Махнєв, Демиденко, Синьогуб©, Євдокимов, Кіреєв, Думанюк, Габріель, Ховайко, Есеола. Запасні: Баранцов, Шевчук, Селін, Кастро, Фого, Харченко, Шерстяних. Головний тренер: Микола Цимбал

Дружба (стартовий склад): Татаренко, Куба©, Юзефович, Шкіндер, Дедяєв, Казаков, Недоля, Головко, Порохня, Вакуленко, Колесник. Запасні: Бабійчук, Друі, Палюх, Козлов, Бандурін, Доронін, Сторчоус, Грищенко, Янюк, Мачуленко, Замуренко, Сомов. Головний тренер: Дмитро Чирикал

• Київ. Стадіон ім. Баннікова. 14:30
  • Арбітр: Козак Тарас

• Київська обл.

Стрияни перебувають у хиткому положенні, тож, щоб зберегти п’яте місце, повинні були грати тільки на перемогу в матчі з Локомотивом. У першому колі Скала 1911 легко ніби розібралася з «залізничниками» – 4:1, але тепер у киян оновлений склад і новий досвідчений головний тренер. І ми б не поспішали віддавати однозначну перевагу саме команді з групи лідерів. Наші думки підтвердив початок матчу.

Нечосов зі своєї половини поля виніс м’яча через довгий пас, а вийшло ідеально для Богомаза. Назарій з лівого флангу вирвався на ударну позицію й відкрив одночасно рахунок (1:0) та лік своїм голам за нову для себе команду. А попередня в нього, знаєте, яка? Скала 1911. Як і в Мордаса, який у минулому турі врятував Локомотив від поразки з Рухом-2 (2:2). Оце так селекція в Локомотива!

А що ж гості зі Львівщини? Мали свої моменти стрияни. Чого вартий штрафний Авер’янова, коли м’яч крутився прямо в дев’ятку (виручив Локомотив воротар Панченко). Ще в кількох моментах розіграні комбінації не отримали завершального удару. Зате кияни мали нагоду забити «в роздягальню» в комбінації Сахненка та Богомаза, проте м’яч розминувся з воротами і відразу ж прозвучав свисток на перерву.

У другому таймі «залізничники» також діяли активно. Здорово загострив гру Козій. В одному з моментів, позбавившись суперника на правому фланзі, він обвідним ударом поцілив у стійку воріт. Отже, при настільки активному входженні в гру, нас не здивувало, що Богдан невдовзі шокував суперників голом. Скала 1911 атакувала – й немало, проте коли з черговим ударом справився воротар Панченко, він зразу ж запустив м’яча на чужу половину поля, де Козій підробив собі м’яча й з другого дотику пробив повз нього – 2:0. Третій гол при двох асистах у Богдана, саме він видав гольову передачу на Мордаса під рятівний гол у Винниках минулого тижня.

А що ж гості? Були і в них моменти. Найбільш топовий – на 88-й хвилині, коли Лебедєв зі штрафного закрутив у поперечину, а на добивання Лук’янченка головою зреагував воротар. Незважаючи на всі зусилля Скали 1911, матч завершився перемогою Локомотиву. ФК Кудрівка наздогнала стриян за очками, проте за особистими зустрічами вони утримають поки п’яте місце.

Man of the Match: Дмитро Панченко (Локомотив)

Воротар киян неодноразово вступав у гру й виручав свою команду. Так, забивали польові гравці. Проте якби Панченко дав слабину, яке це б мало значення?

Локомотив (Київ) ‒ Скала 1911 (Стрий) – 2:0
Голи: Богомаз, 6, Козій, 59

Локомотив (стартовий склад): Панченко, Тітаренко©, Кратов, Сидоренко, Єсаулов, Яцина, Нечосов, Сахненко, Славік, Каранга, Богомаз. Запасні: Абрамов, Козій, Мороховець, П’ятибрат, Мельниченко, Блазунь, Мордас. Головний тренер: Вадим Лазоренко

Скала 1911 (стартовий склад): Солобчук, Мердєєв, Пастух, Яната, Цень©, Ралюченко, Лебедєв, Николишин, Авер’янов, Фомін, Пучковський. Запасні: Завгородній, Руденко, Петрик, Лук’янченко, Цуркан, Лісовик, Мазур, Напуда, Чепелюк. Головний тренер: Михайло Басараб

• Київська обл. Стадіон «Лівий Берег». 13:00
  • Арбітр: Артеменко Артем

• Демидів

У Вишгородському районі зустрічалися суперники з верхньої половини таблиці – четверта команда проти шостої. Щоправда, вагові категорії в них зараз різні – їх розділяє прірва в 11 очок, і якщо Чайка цілком реально зможе поборотися за медалі та плей-офф, то ФК Кудрівка в дебютному сезоні має мало шансів піднятися вище п’ятого місця. Втім, натхненні першою перемогою в оновленому складі й із новим головним тренером (над Кременем-2 – 4:2), гості прибули з бажанням дати бій старожилам ліги.

Тим більше, Чайка після важкого матчу з Дружбою втратила провідного центрхава – Шакуна. Проте на початку матчу в Демидові гості самі зазнали кадрової втрати. Травмувався автор двох голів у попередньому турі – Зоренко, і замість нього вийшов досвідчений Жикол. І майже відразу екс-півзахисник Чайки ледве їй не забив – небезпечно було після штрафного в його виконанні. Хоча тут же забивний Семенець відповів небезпечним моментом Чайки, саме Жикол відкрив рахунок у матчі. Йшла багатохвильова атака через правий фланг, Михайленко відпасував на Дмитра, який встиг і прийняти, і пробити метрів із 14-ти по діагоналі в кут – 0:1. Перший гол у чемпіонаті для Жикола.

Втім, Чайка цього сезону є вольовою командою з серйозним бойовим духом. Невдовзі вже господарі перейшли в атаку, і коли Емере запустив розрізний пас на Євстратенка, той від лицьової прострілив, а Семенець відразу ж розстріляв ворота – 1:1. В останніх п’яти матчах Богдан незмінно відзначається результативними турами. 12 голів і чотири асисти в доробку досвідченого нападника Чайки.

Треба сказати, що грали команди бадьоро та завдали захисту одна одної чимало проблем. Особливо Чайка, в якої швидкісні Гуськов, Кулакевич і Семенець постійно напружували суперників і в швидкісних атаках просто розривали свої зони. Проте кінцівка першого тайму та значна частина другого проходила за переваги боротьби над видовищністю. Цей матч не визначив переможця, і якщо для Чайки це втрата – то для Кудрівки, беззаперечно, здобуток.

Man of the Match: Дмитро Жикол (ФК Кудрівка)

Вийшов на поле через форс-мажор – травму товариша, зате забив у ворота своїх недавніх одноклубників і допоміг своїй команді здобути почесну виїзну нічию.

Чайка (Петропавлівська Борщагівка) ‒ ФК Кудрівка – 1:1
Голи: Семенець, 24 – Жикол, 17

Чайка (стартовий склад): Слуцький, С.Клименко, Дубілей, Махонін, Кальчук, Гуськов, Сичевський, Емере, Євстратенко, Кулакевич, Семенець©. Запасні: Коломієць, Биков, Власюк, Євтушок, В.Клименко, Луценко, Хобта, Хохлов, Ярмак. Головний тренер: Сергій Сизихін

Кудрівка (стартовий склад): Ферт, М.Баранов, Лещенко©, Васько, Михайленко, Коваленко, Євтушенко, Махиня, Зоренко, Волошин, Легостаєв. Запасні: Следзевський, Пругло, Пестрецов, Коваль, Жикол, Гармаш, Рустамов, Шеставін, Долгоп’ятов, Солодаренко, Пластун. Головний тренер: Василь Баранов

• Демидів. Стадіон «Діназ». 12:30
  • Арбітр: Соловйов Віталій

• Одеса

Навесні Реал Фарма піднявся відразу на кілька рядків турнірної таблиці – він десятий. Але навіть не в цьому була причина остерігатися одеського виїзду одному з фаворитів сезону. Річ у тім, що в минулому чемпіонаті ПФК Звягель мінімально програв «аптекарям», і, можливо, саме цього тоді не вистачило для підвищення в класі за мінімальних розривів. Головне ж – Реал Фарма продемонстрував боєздатність уже в 2024 році, позбавивши очок ЮКСА (1:1 на своєму полі). А звягеляни в минулому турі зазнали поразки від «хрестоносців», втративши лідерство, тож тепер мають намір іти без втрат, щоб не відставати від конкурента й по можливості підстерегти його осічку.

Важливим був ранній гол, і хоча в самому дебюті гостям із Житомирщини забити не вдалося, повели в рахунку все-таки вони. Хоча з гри не змогли забити Венделл, Березка та Фесенко, підключення Гука на штрафний не спрацювало, а перше взяття воріт не було зараховане, все вирішив епізод із пенальті. Петрук пішов на кількох суперників, і коли його оточили Ладика та Мовчанюк, півзахисник гостей зачепився за ногу одного з них. 11-метровий впевнено реалізував Венделл – воротар Подгородецький навіть не став стрибати, просто завалившись на коліна. 0:1 – бразилець відзначається другим голом у чотирьох матчах.

Важливо, що ніхто не спинявся на досягнутому. Один тільки активний Лучка двічі міг забивати в ворота одеситів. Натомість пішла атака з глибини, яка завершилася важливим другим голом. Пояснимо, чому. Коли Гаврилюк закинув із глибини, а Венделл акуратно скинув лівіше, розхитав захисника й пробив з-під нього Морговський (це 0:2). Саме Ян у минулому турі не реалізував пенальті, який міг рятувати ПФК Звягель від поразки з головним переслідувачем. Тепер, виходить, лівий фулбек гостей реабілітувався за той промах своїм другим голом у чемпіонаті.

На ці події Реал Фарма відповів очікуваною заміною президента-рекордсмена – замість М.Лиховидова вийшов син головного тренера К.Пархоменко, який створив дует у центрі поля з сином граючого власника клубу А.Лиховидовим. Але після перерви активність ПФК Звягель не знижувалася. Якщо з ударом Морговського воротар справився, то вже через кілька хвилин пропустив втретє. Петрук, розпочавши атаку з глибини, розігрався з Березкою та Морговським і встиг перед воротарем замкнути в дотик ногою подачу Яна – 0:3. До цього матчу, уявіть собі, автор дублю в поточному чемпіонаті не забивав!

Надалі ПФК Звягель не втрачав контролю наді грою. Більше того, моментами Фесенко, Томадзото, Венделл і Волинець просто заганяли воротаря, ціла низка хороших моментів відбулася в обох команд. А що ж Реал Фарма? Одесити теж діяли гостро. Після одного зі стандартів Лиховидов-молодший був першим на відскоку, проте пробив повз воріт. Слідом Барсуков вилітав на воротаря, проте під тиском також завершив якось поспішно й неточно. Непогано виходив на удар Фабер – яскраве відкриття минулого сезону в «аптекарів», але все ж не зумів пробити без шансів для воротаря.

Отже, свій матч підопічні Гібалюка виграли й чекали позитивних звісток від конкурентів. Принаймні, деякі з них такі підготували…

Man of the Match: Микита Петрук (ПФК Звягель)

Талановитий півзахисник Полісся не забивав ні за свій клуб, ні в оренді, аж до цього дня. Зате «вистрелив» у цьому матчі голом і заробленим пенальті, чим заклав фундамент важливої перемоги для звягелян.

Реал Фарма (Одеса) ‒ ПФК Звягель – 0:3
Голи: Венделл, 19 (пен.), Морговський, 33, Петрук, 50

Реал Фарма (стартовий склад): Подгородецький, Гайваненко, Ладика, Мовчанюк, Вареник, Меленчук, А.Лиховидов©, М.Лиховидов, Гранчар, Тилінський, Барсуков. Запасні: Грабовський, Булавка, Марченко, Мотичак, Мулик, К.Пархоменко, Скрипнік, Третьяков, Фабер, Шилов, Щербак. Головний тренер: Андрій Пархоменко

Звягель (стартовий склад): Яшков©, Лучка, Гук, Гаврилюк, Морговський, Панчишин, Томандзото, Петрук, Березка, Фесенко, Венделл. Запасні: Аніагбосо, Коваленко, Жаржу, Никитюк, Льюіс, Волинець, Оринчак, Кисленко, Андрущенко, Нестеров, Скидан, Майтак. В. о. головного тренера: Микола Гібалюк

• Одеса. Стадіон «Іван». 12:30
  • Арбітр: Макаренко Євгеній

• Кременчук

Зіграли між собою «двієчки» – резервні команди своїх клубів (Кремінь виступає в Першій лізі, Рух – в УПЛ). Але в турнірному плані, попри відносно невелику різницю в середньому віці гравців (19,2 – 20,6), це дуже різні команди з дуже різними турнірними амбіціями.

Кремінь-2 зазнав вже сьомої поспіль поразки починаючи з листопада. В усіх лігах чемпіонату України серед дорослих команд тільки цей резервний склад не знає ще перемог у сезоні 2023/24 – 36 матчів.

Що ж стосується львів’ян, то Рух-2 розділяє з вінницькою Нивою 8-9 місця за рівністю очок. В останніх трьох турах молодь Руху не програє, проте набрала лише п’ять очок із дев’яти можливих.

Команди досить активно розпочали зустріч і при першій можливості намагалися вибігати в атаку. Відкрити рахунок підопічним Безуб’яка допоміг стандарт. Штокал змусив Пастернака вибити м’яч на кутовий.  Русяк подав з кутового і м’яч після рикошета від Сабієва перетнув лінію воріт – 0:1. Дуже прикрий епізод, але не зміг вчасно зорієнтуватися молодий захисник.

Після голу продовжували більше грати першим номером львів’яни, а ось і підопічних Здирка мало що виходило в атаці. Футболісти Руху-2 не ризикували і намагалися насамперед зіграти надійно та уникати невимушених помилок.

На 30-й хвилині міг збільшувати перевагу гостей Клайвер, але його удару не вистачило точності. На 33-й хвилині дуже несподівано колектив із Кременчука зміг зрівняти рахунок.Непейпієв збив Покася, який виграв боротьбу у гравця групи атаки Руху-2. Рокотянський подав зі штрафного і удар Кур’якова парирував голкіпер, але першим на добиванні опинився Назарій Пастернак – 1:1. Більше у першому таймі суперники не забивали.

Відразу на початку другого тайму міг виводити гостей вперед Столярчук, але його удар з меж штрафної парирував Оксененко. Активно після перерви заграли львів’яни і лише майстерна гра Оксененка дозволяла господарям не пропустити. Поступово вдалося підопічним Здирка відвести гру від власних воріт. Здалося, що гостям не вистачало сил, щоб постійно тиснути на захист суперника.

Гра завершилася несподіваною нічиєю. Кремінь-2 вперше за вісім турів уникає поразки, проте безвиграшна серія, яка триває з вересня 2022-го, продовжується.

Man of the Match:  Станіслав Оксененко (Кремінь-2)

Молодий голкіпер зробив все, щоб його команда сьогодні не програла. Станіслав зіграв максимально уважно і проявив свою блискавичну реакцію.

Кремінь-2 (Кременчук) – Рух-2 (Львів) – 1:1
Голи: Пастернак, 33 – Сабієв, 9 (а/г)

Кремінь-2 (стартовий склад): Оксененко, Кур’яков, Дихтярук, Сабієв, Клепко, Пастернак, Заїченко, Покась, Барінов, Рокотянський, Стецюк. Запасні: Купліванчук, Руднєв, Пігарєв, Златьєв, Безклинський, Глова, Живолук. Старший тренер: Ярослав Здирко

Рух-2 (стартовий склад):. Герета, Кітела, Товарницький, Матвієв, Михальчук, Русяк, Штокал, Столярчук, Клайвер, Непейпієв, Музичук Запасні: Сірук, Герега, Гришкевич, Кусий, Хмельовський, Король, Добрянський, Ніколаєв, Федор. Старший тренер: Володимир Безуб’як

• Кременчук. Стадіон «Кремінь-Арена ім. О. М. Бабаєва». 12:15
  • Арбітр: Галіцин Роман

• Тростянець

Тур відкривав матч, важливий для нижчої половини таблиці. ФК Тростянець весняну частину сезону розпочав із нічиєї з Рухом-2 (0:0) і домашньої поразки від Скали 1911 (0:1). Наразі команда господарів знаходиться на передостанньому місці, проте достатньо не програти, щоб потіснити туди Металург-2 (який знявся зі змагань).

Вінницька Нива двічі зіграла внічию 0:0 – жодного забитого, жодного пропущеного м’яча. Безпрограшна серія підопічних Ярошенка складає вже п’ять матчів і триває з перших чисел листопада (1:4 з ПФК Звягель). Відзначимо, що через дискваліфікацію гостям сьогодні не зміг допомогти основний хавбек Олег Ничипоренко. Замість нього вийшов Антон Власенко.

На початку зустрічі було багато боротьби, але без просування вперед. Складно було комусь віддати перевагу, адже суперники по черзі володіли м’ячем. Футбол був дуже в’язким… Якщо не бити, то як можна забити?

На 16-й хвилині гості відкрили рахунок. Власенко увірвався до карного майданчика і віддав на Загорулька, а найкращий бомбардир команди пробив у кут – 0:1. Для Артура це п’ятнадцятий гол у сезоні.

Стандарт допоміг господарям поля зрівняти рахунок. Євген Проданов відзначився шикарним ударом зі штрафного. М’яч від стійки залетів у ворота – 1:1. Більше контролювали м’яч футболісти вінницького колективу, але пройти організований захист суперника було непросто. На перерву суперники пішли за нічийного результату.

На початку другого тайму провалилися захисники сумчан, але Артур Загорулько влучив у стійку. Намагалися більше грати з позиції сили гості, але й підопічні Шаповалова не забували про атаку. На 53-й хвилині довелося вступати у гру Ольховому, коли він парирував удар Дувняка.

У більшості епізодів після середини тайму ніхто не хотів ризикувати, адже розуміли ціну помилки. Ближче до завершення гри було багато пауз, які суттєво збивали темп протистояння. Але в кінцівці було гаряче!

На 88-й хвилині Загорулько міг приносити перемогу своїй команді, але перекинув не тільки голкіпера, але і ворота. А на останній хвилині основного часу Коваленко врятував свою команду і буквально виніс м’яч з порожніх воріт. Мали виривати перемогу гості, але підвела реалізація.

Матч завершився внічию. Нива та Тростянець у 2024 році ще не перемагали, зате справилися з завданням провести свої перші голи.

Man of the Match: Євген Проданов (ФК Тростянець)

26-річний вінгер був активним протягом всього матчу, а його шикарний гол зі штрафного допоміг господарям відігратися.

ФК Тростянець ‒ Нива (Вінниця) – 1:1
Голи: Проданов, 23 – Загорулько, 16

Тростянець (стартовий склад): Осадчук, Андріца, Таранушич, Грек, Коваленко, Гезело, Сліпухін©, Дувняк, Проданов, Строчинський, Бистрицький. Запасні: Архипчук, Зоря, Мизюк, Коритник, Шульга, Кошкін, Кравченко, Деревінський, Шаповал. Головний тренер: Валерій Шаповалов

Нива (стартовий склад): Захарчук, Грачов, Лотоцький, Мельник, Борячук©, Власенко, Гончар, Євтіхов, Страшкевич, Варяник, Загорулько. Запасні: Паримський, Меженський, Хоренженко, Петленко, Кобцов, Панасюк, Чигур, Швець. Головний тренер: Юрій Ярошенко

• Тростянець. Стадіон ім. В.П.Куца. 12:00
  • Арбітр: Грицай Владислав