У Жирони та Довбика – найгірші відрізки у сезоні. Команда не може перемогти три матчі поспіль, а форвард – місяць без голів

Артем Довбик, фото — Getty Images

Жирона переживає найгірший відрізок у сезоні. Найбільш українська команда Примери в останніх п’яти матчах здобула лише одну перемогу за трьох поразок та нічиєї. У Ла Лізі у Жирони – дві поразки у двох останніх матчах та серія з трьох поєдинків без перемог. Це найгірша серія для команди цього сезону.

Дивіться також: Атлетик – Жирона відео огляд матчу за 19 лютого

Три матчі у Примері, а з урахуванням пропущеного через травму поєдинку проти Реала Сосьєдад, не забиває і найкращий снайпер Жирони Артем Довбик. Для форварда збірної України – це повторення найгіршої серії сезону. Тричі – наприкінці серпня – на початку вересня (правда, там він виходив на заміни, отримуючи мало ігрового часу), наприкінці листопада – на початку грудня та на початку січня Артем не забивав три гри поспіль, з урахуванням кубкових матчів (у першому випадку, як і зараз, матчі українець пропустив через травму).

Читайте також: За перші п’ять місяців в Іспанії Довбик став найкориснішим гравцем Ла Ліги, видав поки що найкращий матч по асистам і повторив найрезультативніші матчі в кар’єрі

У серпні – вересні минулого року Довбик без голів провів матчі чемпіонату проти Гетафе, Севільї та Лас-Пальмаса провівши на полі 74 хвилини. Наприкінці листопада – на початку грудня форвард пішов з поля без голів у матчі проти Валенсії у Примері (90 хвилин) і пропустив два кубкові поєдинки Жирони. У січні Артем «промовчав» у матчах проти Алетіко та Альмерії у чемпіонаті (в обох поєдинках відіграв по 67 хвилин) та Ельче – у Кубку (15 зіграних хвилин).

Загалом у Довбика серія з чотирьох (а з урахуванням пропущеної гри проти Реала Сосьєдад – п’яти) матчів без голів: три – у чемпіонаті, один – у Кубку. Артем не зумів відзначитися у матчах проти Сельти, Реала та Атлетика – у Примері, Мальорки – у Кубку. У трьох матчах чемпіонату українець сумарно зіграв 250 хвилин, у Кубку – 45. Востаннє Довбик забивав в Іспанії місяць тому – 21 січня, оформивши хет-трик у матчі із Севільєю.

Щодо Жирони, то команда Мічела не перемагає вже три матчі поспіль – нічия з Реалом Сосьєдад, поразки від Реала та Атлетика. Усього ж у Жирони одна перемога у п’яти останніх іграх: була поразка від Мальорки у Кубку та виграш у Сельти у чемпіонаті. Як уже було сказано, це найгірші відрізки для Жирони та Довбика у сезоні. Але далі має бути краще.

Судіть самі: протягом 16 днів команда зіграла з клубами з групи лідерів: Реал Сосьєдад на момент зустрічі з Жироною посідав шосте місце, Реал – перше, Атлетик – п’яте. Матчі проти двох останніх Жирона проводила на виїзді. Натомість найближчого місяця підопічні Мічела зіграють удома з Райо Вальєкано (поки що 14-а позиція в таблиці) та Осасуною (11-е місце), в гостях – з Мальоркою (16) та Гетафе (10). Усіх їх Жирона у першому колі обіграла: Райо – 2:1, Осасуну – 4:2, Мальорку – 5:3, Гетафе – 3:1. Так, тій же Мальорці підопічні Мічела поступилися у Кубку, проте склад Жирони на старт поєдинку оптимальним назвати складно.

Щодо Довбика, то Артем у матчах із чотирма названими суперниками у чемпіонаті набрав шість очок за системою «гол+пас». У матчі з Мальоркою в активі форварда гол та асист, у грі з Осасуою – забитий м’яч та дві результативні передачі, у поєдинку з Райо – гол. Лише у матчі з Гетафе українець пішов із поля без забитого м’яча, але й зіграв у поєдинку лише 18 хвилин.

До того ж, не варто забувати, що Жирона, на відміну від конкурентів, може повністю зосередитися лише на Примері, не розриваючись на кілька турнірів. У другій частині сезону, враховуючи коротку перерву, це важливий чинник.