Підлепенець, Дедух, Кравчук і герой Горішніх Плавнів: уся збірна 3-го туру другого етапу Першої ліги

Євген Підлепенець, фото fckarpaty.org.ua

Ігрова програма 3-го туру (звіт із відео тут)

Група «Чемпіонська» Група «Вибування» п’ятниця, 5 квітня п’ятниця, 5 квітня Прикарпаття ‒ Лівий берег ‒ 0:1 ФК Чернігів ‒ ФК Хуст – 0:2 субота, 6 квітня Кремінь – Буковина – 0:0 Карпати – ФСК Маріуполь ‒ 3:0 субота, 6 квітня Агробізнес – Інгулець ‒ 1:0 Діназ ‒ Поділля – 1:1 Кудрівка-Нива – СК Полтава – 2:2 Гірник-Спорт – Металіст ‒ 0:0 неділя, 7 квітня неділя, 7 квітня Епіцентр – Вікторія – 3:1 Металург – Нива (Тернопіль) – 0:2

Про найкращих особистостей і головні цифри туру – тут.

Воротар – Богдан Шухман (Гірник-Спорт)

Звісно, було давно відомо, що Шухман – здібний воротар. Інакше він би не опинився в Інгульці та Поділлі, де серед його вчителів-конкурентів були голкіпери масштабу Шуста, Чуваєва чи Непогодова. Проте для молодого футболіста визначальна ігрова практика – по неї він їхав у вінницьку Ниву (де програв конкуренцію Вічному, якого в підсумку запросили в Чорноморець), по неї він прибув у Горішні Плавні (звідки в УПЛ раніше запросили Проценка). Попередній тур Богдан, суворо кажучи, провалив – зате сповна реабілітувався в матчі з Металістом. Загалом він відпрацював при п’яти ударах у площину воріт, і більшість сейвів після ударів Рязанцева та Ісаєнка були напрочуд ефектними. «Суха» гра – гідна винагорода старанням Шухмана.

  • Найкращий у Групі «Чемпіонська»: Максим Механів (Лівий берег)

Правий захисник – Іван Паламарчук (Кремінь)

Для Паламарчука це був важливий і принциповий матч, адже під час зимової перерви він перейшов у Кремінь саме з Буковини. І от, граючи проти значно посиленої команди, він нав’язав Дворовенку, Книшу та Гончаруку серйозну боротьбу, старанно руйнував їхні зусилля та перехопив низку подач і прострілів. Сам Іван, граючи не вінгера, як раніше, а флангового захисника, також підключався до атак і старанно взаємодіяв із Галояном і іншими одноклубниками.

  • Найкращий у Групі «Чемпіонська»: Сергій Заєць (Агробізнес)

Центральний захисник – Руслан Бариляк (Агробізнес)

Дует центрбеків волочиського клубу мав багато роботи, тому що Інгулець виставив усіх своїх провідних атакувальних гравців і явно не мав наміру відставати від Карпат, які вже вели в рахунку в матчі з ФСК Маріуполь, що відбувався трішки раніше у Львові. Проте зв’язка Бариляк-Білий працювала самовіддано, підчищала в усіх небезпечних моментах, а особисто Руслан виграв складну боротьбу в своїй зоні. Окрім великого обсягу виконаної роботи в перериванні та руйнуванні атак суперників, а ще й у найважливіший момент у стрибку на лінії воріт заблокував влучний удар Сітала. Це був 100% шанс петрівців вирвати надважливу перемогу, але ні. Все вийшло навпаки в цьому матчі.

  • Найкращий у Групі «Вибування»: Андрій Волошин (Діназ)

Центральний захисник – Микола Сираш (ФК Хуст)

Універсал Сираш – гравець із Чернігівщини. Тобто, нема сумнівів, що ФК Чернігів після стрімкого перезавантаження кудрівського клубу розглядав варіант посилення Миколою. Проте Сираш опинився аж на Закарпатті. Граючи на малій батьківщині в складі своєї нової команди, Сираш здійснив під 30 заволодінь м’ячем, зокрема, повністю виграв верхову боротьбу. Цим значно допоміг своїй команді здобути третю поспіль перемогу – і першу в 2024 році «суху».

  • Найкращий у Групі «Чемпіонська»: Владислав Мороз (Епіцентр)

Лівий захисник – Владислав Дворовенко (Буковина)

Це перший матч оновленої Буковини, в якому вона не забила – проте конкретно Дворовенко завдав обороні кременчуківців багато неприємностей, постійно підключався до атак і міг забивати (згадаймо момент із небезпечним, але неточним ударом після довгої передачі Шалфєєва). Зате продовжується «суха» серія чернівецької команди – Буковина лишається останньою (!) командою, яка не пропускала в 2024 році. В цьому плані Владислава також відзначаємо зі знаком «+», тому що він витримав важку боротьбу з Галояном, якому постійно допомагав активний Паламарачук.

  • Найкращий у Групі «Вибування»: Валентин Корешков (Поділля)

Центральний півзахисник – Руслан Дедух (Лівий берег)

Важкий матч в Івано-Франківську мав усі шанси завершитися з протилежним рахунком – згадаймо незарахований гол господарів, кілька гарно розіграних ігрових епізодів і стандартних положень. Але Лівий берег проявив вольові якості та показав свого лідера. Це Дедух заробив штрафний далеко на лівому фланзі півзахисту своєї команди та реалізував його хитрим, задуманим ударом на виконання. Зв’язуючи центр поля, утримуючи баланс середньої лінії, Руслан ще й робить великий внесок в успіхи «лелек» гольовими діями.

  • Найкращий у Групі «Вибування»: Володимир Шевчук (ФК Хуст)

Правий півзахисник – Євген Підлепенець (Карпати)

Матч проти ФСК Маріуполь складався для господарів-львів’ян невдало – внаслідок збою на власній половині поля вони пропустили ранній гол від Плакси. Проте повернення після дискваліфікації бразильського нападника Ігоря та найкращий матч у цьому році вінгера Підлепенця вирішили долю протистояння. Євген спершу тонким розрізним пасом вивів на воротаря Полегенька (це перший гол), потім здорово закинув м’яча на Ігоря, який розправився з оборонцями (другий гол), а після перерви десь із третьої спроби забив сам (третій і останній у матчі гол). Вирішальний внесок у перемогу, яка примножена синхронною невдачею головних переслідувачів.

  • Найкращий у Групі «Вибування»: Денис Голуб (Нива, Тернопіль)

Атакувальний півзахисник – Андрій Беженар (Епіцентр)

Домашній матч проти Вікторії починався для Епіцентру вкрай невдало: суперник, який з минулого року ще не міг забити, повів у рахунку. Проте прекрасна гра групи атаки кам’янчан зробила різницю в цьому матчі. Особливо відзначаємо розумного ігровика – плеймейкера господарів Беженара. Він, перш за все, гарно зв’язував лінії – завдяки цьому проходили швидкі та широкі атаки його команди. По-друге, сам пробивав по воротах суперників. По-третє, виконував стандарти (перший гол Епіцентру відбувся так чи інакше після його кутового, третій – після розіграшу, з якого Андрій здійснив результативний навіс на Кравчука).

  • Найкращий у Групі «Вибування»: Євгеній Рязанцев (Металіст)

Лівий півзахисник – Денис Галенков (Агробізнес)

У протистоянні з потужним Інгульцем волочиський клуб не лише відбивався, а й гостро відповідаючи – особливо віддаючи перевагу стрімким атакам з ударами з-за меж карного майданчика. В цьому плані ще до перерви відзначався Галенков – активний учасник багатоходових комбінацій господарів. Ще в першому таймі Денис пробивав по воротах петрівців і в кількох моментах сам віддавав під чужі удари. Коронний момент настав під кінець гри. Галенков підтримав атаку, яка починалася з глибини поля, підключився через лівий фланг на пас Толочка й видав шоу: оминув кількох суперників, тягнучи м’яча вздовж лінії, після чого максимально незручно для воротаря пробив низом. Переможний гол Дениса повернув інтригу не лише в зону плей-офф, а й щодо боротьби за друге місце та пряму путівку.

  • Найкращий у Групі «Вибування»: Владислав Чабан (ФК Хуст)

Нападник – Данило Кравчук (Епіцентр)

Навесні Кравчук – найбільш яскравий гравець своєї команди та один із найбільш яскравих у дивізіоні в цілому. Він із перших хвилин пішов у наступ, а коли Вікторія забила ранній м’яч, не опустив руки й не здався. Данило міг зрівняти рахунок прямим ударом зі штрафного, потім не раз опинявся на ударних позиціях, гарно взаємодіючи з Ляшенком і Стенем, а в підсумку забив третій м’яч у ворота сумчан, замкнувши подачу Беженара з кутового.

  • Найкращий у Групі «Вибування»: Владислав Гарнага (ФК Хуст)

Нападник – Ігор Невес Алвес (Карпати)

Повернення бразильця Ігоря після короткої дискваліфікації проілюструвало всю важливість його для львівської команди на нинішньому етапі. Незважаючи на всі тиражовані чутки про інтерес до Гладкого, Бєсєдіна чи ще когось із статусних місцевих нападників, не дивлячись на придбання кількох конкурентів, у тому числі дійсно талановитого Аріельсона, Ігор добре виконує свою роботу й залишається ефективним. У матчі проти ФСК Маріуполь бразилець вивів вперед «левів», після закидання Підлепенця розправившись із оборонцем суперників, а після перерви сам вдало підіграв Євгенові, здійснивши асист.

  • Найкращий у Групі «Вибування»: Андрій Різник (Нива, Тернопіль)

Збірна 3-го туру другого етапу Першої ліги. Ілюстрація pfl.ua

Тренер туру – Олександр Чижевський (Агробізнес)

Найкращий тренер 3-го туру другого етапу Першої ліги. Ілюстрація pfl.ua

Тренерська робота Чижевського – це феномен, який ми спостерігаємо впродовж усього сезону. Влітку перед початком чемпіонату, коли Агробізнес з нуля набирав склад після 1,5-річної перерви в ПФЛ, Олександр Арсенійович комплектувався маловідомими аматорами, вільними агентами, запасними своїх попередніх клубів. Маючи відверто проблемні позиції, проявив творчість і креативність, перетворюючи їх у переваги. Агробізнес постав тактично грамотною та керованою командою, спроможною підлаштуватися під найсильніших суперників. Мінімальна перемога над Інгульцем – головним переслідувачем лідера – також здобута всупереч обставинам і плину гри, на вольових якостях, ігровій дисципліні та самовідданості цих гравців, кожен із яких підвищив свій особистий статус виступами за волочиський клуб у поточному сезоні.

  • Аналіз від Всеукраїнського об’єднання тренерів з футболу – тут.

Роман Толочко, фото fcab.com.ua

Джокер туру – Роман Толочко (Агробізнес)

Із лави запасних забивали тернополянин Довбецький, вишгородець Новіков, хустянин Гарнага, але ми виберемо гравця, який допоміг своїй команді не голом, а іншою результативною дією. На 90 хвилині центрального матчу туру з Агробізнесом ключовий асист здійснив волочищанин Толочко. Саме він видав гольову передачу на Галенкова, і гол гравця, який належить Карпатам, дозволив львів’янам максимально наростити перевагу над Інгульцем – найближчий переслідувач лідера відстає тепер уже на вісім очок від лідера. А знаєте, що? Роман – син легенди Карпат. І ось як допомагає рідному клубу!

  • Статистика SportArena.com: 20 матчі у чемпіонаті, 2 голи, 2 асисти.

Денис Голуб, фото fcnyva.com

Найкращий молодий гравець туру – Денис Голуб (Нива, Тернопіль)

Гол і асист у матчі з запорізьким Металургом – це гарний почин Голуба в новій для себе команді. Вихованець футболу Київщини після занять у Броварах і Білій Церкві пробував свої сили в Олімпіку, Рубіконі, Дніпрі-1 та Лівому березі, проте якраз у складі тернополян у Дениса з’явився шанс на проривний період, адже до кінця сезону він має всі шанси заграти в основі міцного учасника змагань під егідою ПФЛ – Ниви.

  • Статистика SportArena.com: 3 матчі у чемпіонаті, 1 гол, 1 асист.
Гол туру – Владислав Мороз (Епіцентр → Вікторія)

У цьому турі було багато симпатичних голів – майже всі у львівському, бучанському та кам’янець-подільському матчах, наприклад. Але є така краса, яка стоїть окремо від усіх інших. Цитуємо звіт: «Пішов ще один стандарт від Беженара – тепер кутовий. Стень зіграв на підбиранні на межі карного майданчика й скинув на Мороза, той розвернувся в стилі Зідана та з лівої ноги завдав просто-таки божевільного удару у дальню дев’ятку».

Гол можна подивитися на відео з 3:34

Герой 3-го туру другого етапу Першої ліги. Ілюстрація pfl.ua

Герой туру – Євген Підлепенець (Карпати)

Читайте пізніше на нашому сайті інтерв’ю з гравцем, який знову став найкращим не лише у своїй команді, а й у турі загалом.

  • Статистика SportArena.com: 16 матчів у чемпіонаті, 4 голи, 5 асистів.

* * *

ВСІ НАЙКРАЩІ В ТУРІ: воротар, джокер, молодий гравець, голеадор – в одній статті. На нашому сайті – індивідуальні номінації в Першій лізі та цифри туру!

P.S. При підготовці матеріалу використані фото офіційних ресурсів клубів. Матеріал написаний автором українською мовою.