Друга ліга стартувала: Нива (Бузова) закріпила лідерство, розгромивши Реал Фарму та інші матчі 11-го туру

instagram.com/nyva_buzova/

• Вінниця

Ще один сильний матч – відразу ж на старті весняної частини сезону Другої ліги. Нива та Чайка розділяють 3-4 місця за рівності в очках і переваги гостей лише за додатковими показниками. У першому колі Чайка Хомутова розгромила вінничан – 3:0. Саме голи Ндукве, Гуськова та екс-захисника Ниви Хохлова дали борщагівцям вирішальну перевагу в турнірній таблиці.

Проте, незважаючи на успішність першого півріччя, команду з Київщини в Вінницю привіз не Денис Хомутов, а вже Сергій Сизихін. Відомий харківський фахівець – не чужий для вінничан. Саме сюди було перевезено ФК Універ-Динамо (Харків) від обстрілів міста.

Втім, склад Чайки обійшовся практично без весняних новачків – тільки опорник Тищенко з Васту вийшов з перших хвилин, тоді як Кулакевич, Смітюх і бразилець Вендел із Металіста 1925 починали гру на лаві запасних. Вінничани відразу виставили флангового захисника Грачова – вихованця Шахтаря, добре знайомого граючому президенту Загорульку. Інші ж новачки, включаючи бразильця Гільєрме з литовського Мар’ямполя Сіті, матч починали в ролі зацікавлених глядачів.

Початок зустрічі порадував господарів. Швець протягнув м’яч через правий край, відпасував у карний майданчик на Страшкевича, якого прийняв на ногу захисник Чайки Хохлов – це пенальті. 11-метровий на 11’ хвилині виконав граючий президент вінничан Артур Загорулько, удар у правий від воротаря кут, той гадав, але не врятував – 1:0. Сьомий гол у чемпіонаті для екс-форварда дубля Шахтаря, Маріуполя, Ворскли та низки інших клубів УПЛ.

Закріпити свою перевагу Нива не змогла, Чайка ж не посипалася після раннього голу. Навіть більше: в ході однієї з атак, яку пасом із глибини починав Вечурко, а продовжив Мнишенко, Дубілей справа ввірвався в карний майданчик і був збитий Борячуком, а Олексій Литовченко сильним ударом реалізував пенальті. Він не був бездоганним, дебютант господарів Коваленко ногами зачепив м’яча, проте відбити зовсім не зміг – 1:1. Запахло інтригою, і Нива поспішила повернути собі перевагу.

Кілька поспіль стандартів заробили господарі, Чайка було відбилася, проте після виходу з карного майданчика Швеця завалив Пуди. Олександр Борячук, про якого ми згадували в попередньому моменті в негативному плані, виправився сповна й з лівої ноги в обвід стінки низом направив м’яча в дальній кут. Голкіпер лише чиркнув м’яча руками – 2:1. Для забивного захисника це перший гол у поточному сезоні, зате 31-й на всеукраїнському рівні. Як-то кажуть, хай би брат Андрій стільки за Шахтар забивав…

Ось тут би закріпити перевагу. Були нагоди. Вже після перерви, здавалося, всі питання в матчі зняв активний Швець. Петрук із глибини поля запустив у прохід Загорулька, той виманив на себе воротаря й відпасував правіше, так що Олексій мав не промахнутися по порожніх воротах – 3:1. Третій гол при чотирьох асистах для молодого півзахисника. Це був переломний момент. Голеадори Остапенка могли забивати ще, натомість ожила та здійснила видовищний відіграш Чайка.

Буквально через хвилину Вечурко почав ще одну атаку з глибини поля, пішла довга передача на Литовченка, так що Олексій легким дотиком перекинув воротаря – 3:2. Інтрига заграла новими барвами, підопічні Сизихіна забігали так, як, напевно, від них очікувалося з перших хвилин. Неодноразово виникали моменти біля воріт Коваленка, він виручав команду, а, один за одним, хапалися за голову Ндукве, Гуськов, Литовченко. Та все ж підсумком тиску став порятунок.

Уже в компенсований час другого тайму Литовченко пробивав з убивчої позиції, захисники блокували, гості сигналізували про пенальті. Замість нього – кутовий. Після подачі Пуди пробивав дебютант Стеценко (колишній оборонець Васту), а коли Коваленко відбив м’яча, першим на добиванні опинився інший захисник ‒ Артем Махонін. 3:3 – яскрава нічия.

Чайка набрала 19 очок – зберегла третє місце та максимально наблизилася до Реалу Фарми, вінницька Нива має стільки ж, але поступається позицією за особистими зустрічами.

Man of the Match: Олексій Литовченко (Чайка)

Два голи та зароблений кутовий, після якого відбулося третє взяття воріт – відзначаємо нападника гостей у цьому матчі.

Нива (Вінниця) – Чайка (Петропавлівська Борщагівка) – 3:3
Голи: Загорулько, 11 (пен.), Борячук, 35, Швець, 53 ‒ Литовченко, 33 (пен.), 54, Махонін, 90+1

Нива (стартовий склад): Коваленко, Лотоцький, Мороз, Борячук, Грачов, Кольцов, Шевчук, Петрук, Швець, Страшкевич, Загорулько. Запасні: Гуменний, Гільєрме, Панасюк, Астаф’єв, Орнат, Кілик, Євтіхов, Костюк, Жуков, Меленчук. Головний тренер: Олег Остапенко.

Чайка (стартовий склад): Майборода, Пуди, Хохлов, Махонін, Музиченко, Дубілей, Тищенко, Вечурко, Мнишенко, Ндукве, Литовченко. Запасні: Баранцов, Гуськов, Вендел, Кулакевич, Луценко, Смітюх, Стеценко. Головний тренер: Сергій Сизихін.

14:00. Вінниця. Центральний міський стадіон
Арбітр: Анатолій Ухов (Кривий Ріг)

• Новоград-Волинський

Житомирщині не пощастило – на відміну від більшості міст у турі, тут був дощ. Це певним чином заважало командам комбінувати, хоча видно, що господарі старалися втримати газон у хорошій якості навіть за складних погодних обставин.

До слова, склад Звягеля виглядав досить консервативно. Лише двоє гравців виділялися зі звичних побудов: досвідчений півзахисник Павленко з Рубікону в опорній зоні та Бамболя, висунутий в атаку. Відзначимо, що найвлучніший гравець господарів Ващишин після травми починав гру в запасі. У гостей вийшов найсвіжіший новачок Волинець, а також Березанський і Лісняк.

Втім, ефективніше грав саме дебютант Звягеля Бамболя. Спершу він збадьорив тягучий перший тайм, ледве не переправивши м’яча в сітку п’ятою, а пізніше в моменті на тоненькому заробив пенальті, який реалізував Максим Авер’янов – 1:0. Його другий гол у сезоні. Васт мав би переломити хід зустрічі, та як? Лідер півзахисту Ярчук тур пропускав, а досвідчений граючий тренер Чорній почав у запасі. Навпаки – це Звягель міг закріпити перевагу ще до перерви, та трішки не пощастило ударом в літ Лучці.

Зате після перерви господарі забили такий бажаний другий м’яч. Все почалося з того, що Звягель на правому фланзі захисту перехопив перший м’яч від чужого воротаря. Промчав вперед Фесенко та подав м’яча в центр карного майданчика, де спритнішим за всіх виявився Юрій Бамболя – 2:0. Після заробленого пенальті ще й відкрив лік своїм голам, оце так дебют!

Щоб врятувати цей матч, Васту треба було б мати в атаці такого досвідченого гравця, як Берко, а в півзахисті – одночасно Ярчука та Чорнія. Насправді ж Звягель не втрачав контроль і довів гру до логічного завершення. Набравши 17 очок, підопічні Скидана знову потіснили з п’ятого місця ФК Хуст. Васт має 11 очок і продовжує розділяти 7-8 місця з Металургом-2. Це був шанс миколаївців скоротити відставання від першої п’ятірки.

Man of the Match: Юрій Бамболя (Звягель)

19-річний дебютант професіонального футболу заробив пенальті та забив сам. Чи можна було зробити щось ще, щоб перший матч у Другій лізі був кращим?!

Звягель (Новоград-Волинський) – Васт (Миколаїв) – 2:0
Голи: Авер’янов, 37 (пен.), Бамболя, 62

Звягель (стартовий склад): Омелянюк, Червінський, Гук, В.Скидан, Ващенко, Павленко, Лучка, Лавренюк, Авер’янов, Фесенко, Бамболя. Запасні: Мигаль, Федюкевич, Юрченко, Завадович, Гаврилюк, Емере, Гупаленко, Гончаров, Ващишин, Майтак. Головний тренер: Руслан Скидан.

Васт (стартовий склад): Восконян, Штирбу, Шкіндер, Волинець, Боровський, Березанський, Шмат, Лісняк, Вітенко, Ширяєв, Студенко. Запасні: Рудик, Бабенко, Душук, Чорній, Гуменяк, Сартіна, Колосков, Каранга, Крамаренко. Головний тренер: Ігор Єрмаков.

14:00. Новоград-Волинський. Стадіон “Авангард”
Арбітр: Іван Мандзюк (Тернопільська обл.)

• Одеса

У першому колі дебютант змагань – Нива з Бучанського району – спокійно переграла старожила Другої ліги (2:0). Проте прикре враження, яке справляв Реал Фарма на старті сезону, невдовзі змінилося приємним здивуванням – і зимувати одесити пішли другими, вслід за бузівчанами. Хоча між суперниками сім очок, Друга ліга відкрила весняну частину сезону з козирів – це фактично був центральний матч 11-го туру.

Між тим, досвідчений уже фахівець Андрій Пархоменко саме в цій грі дебютував на посаді головного тренера ФК Реал Фарма. Від попередника – Юрія Куліша – він не став багато змінювати. Лише один новачок, його син Костянтин, вийшов у стартовому складі господарів поля.

Що стосується гостей, було кілька незвичайних рішень: одночасно вийшли два форварди (Сомов і Семенець), а в центрі поля свій шанс отримав молодий Калінін. Ніхто з весняних новачків у складі лідера не вийшов. Це можна було трактувати, в тому числі, як особливу повагу до свого найближчого турнірного переслідувача.

Зустріч почалася в середньому темпі, проте відчувалося – амбіції лідера взяти три очки в Одесі. В простій ситуації, коли Реал Фарма розіграв віддалений стандарт, Семенець перехопив передачу Вареника на своїй половині поля та відпасував правіше, звідки Сомов розважливо пробив повз воротаря – 0:1. Це десятий гол у чемпіонаті для Івана, ще в нього є чотири гольові передачі (лідер перегонів бомбардирів ще й найкращий за системою «гол+пас»).

Контроль за грою Нива не відпускала – здорово загострювали гру Захаревич і Семенець, а Сомов навіть забив ще раз – із положення поза грою. Про ці втрачені моменти ледь не довелося пошкодувати вже після перерви, коли Платунов ледве не зрівняв рахунок. А от Бузова не пробачила суперників. Коли Попов, ризикуючи автоголом, із порожніх воріт вибив на кутовий м’яч після удару Захаревича, сам Ярослав подав, а Володимир Тименко головою направив м’яча в ворота – 0:2. Четвертий гол при трьох асистах для вінгера.

Та на цьому Нива не зупинилася. Після чергової діагоналі від захисника Скляренка Захаревич на правому фланзі в один дотик скинув м’яча на хід Семенцю, а Богдан з гострого кута направив м’яча в ворота своєю правицею – 0:3. Другий гол у чемпіонаті для колишньої зірки ФК Тернопіль та Агробізнесу (Волочиськ). Власне кажучи, на цьому в грі можна було ставити крапку. Міг ще забивати зі штрафного новачок Кошман, але коли голкіпер Стародубець перевів м’яча на кутовий, відбувся четвертий гол. Подачу корнера від того ж Кошмана «продовжив» захисник господарів і його колега з Ниви Місюра головою відправив м’яча в ворота – 0:4.

П’ята в сезоні розгромна перемога лідера, третя в чемпіонаті розгромна поразка Реалу Фарми. Тепер відрив Ниви (Бузова) від одеситів досягнув 10 очок. Це приголомшливий результат за сім турів до завершення чемпіонату.

Man of the Match: Богдан Семенець (Нива Бузова)

Відразу кілька гравців претендували б на це звання, проте відзначимо Семенця. Забив сам, асистував Сомову, міг забити п’ятою. Тотальна перевага над суперниками, а ми ще дивувалися, чому це Карпенко відважився зіграти відразу в два нападники.

Реал Фарма (Одеса) – Нива (Бузова) – 0:4
Голи: Сомов, 23, Тименко, 60, Семенець, 66, Місюра, 84

Реал Фарма (стартовий склад): Стародубець, Попов, Ладика, Мячин, Ратушняк, А.Лиховидов, К.Пархоменко, Вареник, М.Лиховидов, Платунов, Барсуков. Запасні: Миргородський, Гранчар, Дмитрієв, Кербаль, Колесников, Кошкін, Марченко, Тимошевський, Фабер, Щербак. Головний тренер: Андрій Пархоменко.

Нива (стартовий склад): Литвиненко, Сокол, Скляренко, Місюра, Ткаченко, Турчанов, Захаревич, Калінін, Тименко, Сомов, Семенець. Запасні: Проценко, Захарчук, Таран, Миколаюк, Загалевич, Скепський, Мельніченко, Євпак, Малакі, Кошман. Головний тренер: Сергій Карпенко.

Одеса. Стадіон “Іван”. 13:00
Арбітр: Василь Файда (Ужгород)

7 квітня

• Хуст

Весняна частина Другої ліги стартувала в найбільш західній точці турніру – адже Металург-2 за домовленістю сторін приймав ФК Хуст саме на Закарпатті, на рідному стадіоні своїх суперників. У складі номінальних гостей проти своїх колишніх одноклубників вийшов півзахисник Борисенко – інший недавній запоріжець, титулований воротар Левченко, починав цей матч у запасі, тоді як у стартовому складі вийшов молодий вихованець Металіста Бєліменко.

Втім, господарем на полі почувався саме ФК Хуст. Після затяжної «розвідки» саме підопічні Циткіна кілька разів збурили гру, а повели в рахунку вже ближче до перерви. Пересічний кутовий Станкович досить хитро розіграв із Павличем, який підключився з глибини, і Богдан змістився з лівого краю в центр і метрів із 20-ти запустив м’яча в дев’ятку – 0:1. Дебютний гол у сезоні для універсала хустян.

І до того, і після того біля воріт Ніколаєнка було гаряче. Брати Луціви, Мердєєв і Станкович пробивали з різних позицій. Голкіпер запоріжців змушений був навіть вибігати далеко з воріт, грати на перехопленні, зустрічати суперників. Мінімальна перевага хустян не віщувала нічого хорошого для запоріжців і на другий тайм.

Вже після перерви з пасу В.Луціва мав усі шанси відкривати лік своїм голам за нову команду Борисенко, та воротар знову виручив Металург-2 після його удару з лівої ноги та з лівого флангу. Мердєєв, Луціви та Станкович продовжували методично навантажувати запорізький захист. А десь на 72-й хвилині ледь не стався ще один супер-гол. Тепер уже Станкович, помітивши з лівого флангу, що можна перекидати воротаря, запускав м’яча точно під перекладину – і Ніколаєнко знову виручив Металург-2.

Але й голкіпер уже не міг виручити номінальних господарів, коли було призначено пенальті. Між собою розігралися брати Луціви: Петро стартував на закидання з глибини від Василя, і в карному майданчику Абуді зачепив його ногою. Сам Петро Луців розвів м’яч і воротаря по різних кутах – 0:2. П’ятий гол у чемпіонаті для П.Луціва – стільки ж у його брата, і вони зрівнялися за кількістю забитих м’ячів як найвлучніші бомбардири ФК Хуст.

Закарпатці неодноразово могли закріпити свою перевагу, натомість у кінцівці ще й пережили неприємний момент, пропустивши м’яч у свої ворота, коли Бєліменко змушений був зустрічати запоріжців і фолити після їхнього прориву. Георгій Ковальський впевнено реалізував 11-метровий – 1:2.

За відчутної переваги ФК Хуст здобув перемогу, набрав 16 очок і потіснив Звягель із п’ятого місця в очікуванні завтрашніх матчів. Металург-2 поки розділяє 7-8 місця з Вастом, але в випадку успіху на Житомирщині миколаївський клуб відірветься від запоріжців.

• Man of the Match: Богдан Павлич (ФК Хуст)

Відкрив лік голам Другої ліги в 2023 році та зробив вагомий внесок у перемогу над запоріжцями.

Металург-2 (Запоріжжя) – ФК Хуст – 1:2

Голи: Ковальський, 90+3 (пен.) ‒ Павлич, 35, П.Луців, 79 (пен.)

Металург-2 (стартовий склад): Ніколаєнко, Коваленко, Лапко, Даглас, Самусєв, Кузьмович, Хуссін, Товстоног, Близнюк, Златьєв, Куралех. Запасні: Москович, Рокотянський, Бадецький, Ковальський, Завгородній, Юдін, Івасюк. Головний тренер: В’ячеслав Тропін.

Хуст (стартовий склад): Бєліменко, Мердєєв, Іванов, Колчин, Павлич, Приходько, Вагін, Борисенко, П.Луців, В.Луців, Станкович. Запасні: Левченко, Фляшко, Повхан, Романенко, Боднарук, М.Пилип, Р.Пилип, Стрілець, Андріца, Бучок. Головний тренер: Володимир Циткін.

Хуст. Стадіон “Карпати”. 13:00

Арбітр: Максим Фірсов (Рівне)