Другий етап Першої ліги стартував: ЛНЗ виграв у Тернополі та інші матчі 1-го туру

Фото — fc-lnz.com

• 8 квітня
Чемпіонська група
  • Київ

Від 1996 року Кам’янець-Подільський не приймав матчів Першої ліги, почекає ще: через негоду на Хмельниччині матч Епіцентр – Оболонь було перенесено в столицю. Стадіон імені Баннікова прямо біля Дому футболу приймав гру дійсно в більш-менш сонячний день і весняну погоду. А ми вже хотіли було пожартувати про «Морозне дербі» ‒ зважаючи на однофамільців у складах команд. Як виявилося, гра пожартує про це пізніше.

На 34-й хвилині, після хиткої першої третини гри, де суперники вивчали один одного, захисник Епіцентру В.Мороз порушив правила проти Груші, тож суддя призначив пенальті на користь Оболоні. Син президента концерну Оболонь Олег Слободян з 11-метрової позначки збирався розвести воротаря, проте Жмурко розгадав його задуми, а так як удар у правий бік від голкіпера Епіцентру був несильним, то й спіймав м’яча намертво. Найбільш невезучий день для капітана оболонців – раніше його гол не зарахували через офсайд.

Вже після перерви Краснопір пробивав із кута воротарського майданчика, проте не зміг відправити м’яча в сітку. Епіцентр на перебіг подій відреагував замінами, зокрема, вже в перерві випустили бразильця Барбосу. Його не вистачало в кінцівці осінньої частини сезону. Відразу ж після виходу півзахисник протягнув м’яча з глибини, проте пробив несильно й невдало. Проте щира бесіда в перерві спрацювала в другому таймі.

Вальяжна перепасовка киян на чужій половині поля була перервана Беженаром, екс-оболонець Шевченко тут же запустив довгу передачу на хід Гірному. Захисник Карась і опорник Т.Мороз борцівськими прийомами завалили нападника Епіцентру, ледве не порвавши на ньому футболку. Перед самим входом у карний майданчик Гірний упав на поле та боляче зіткнувся з голкіпером, суддя призначив штрафний і вилучив центрального півзахисника номінальних гостей.

Штрафний, який бралися виконувати Шевченко з Беженаром, зрикошетив на кутовий, Барбоса теж не забив після корнера, проте було дещо, що лишалося з командою господарів. Заключні півгодини матчу Епіцентр мав проводити в більшості, що є неабиякою перевагою за таких обставин. Більшість кам’янчани заледве не реалізували на 68 хвилині, та відбувся небачений курйоз. Після прострілу В.Кристіна Барбоса вже забивав м’яча в сітку воріт, але влучив у свого одноклубника Гірного, який упав на лінії біля ближньої стійки. Пізніше вже Гірний після пасу з глибини опинився перед Федорівським, але не накопив сил для акцентованого удару.

А десь на 77-й хвилині матчу стався момент, який ще довго буде згадувати Оболонь. Краснопір обвідним ударом метрів із 18-ти цілив у площину воріт. Чи зреагував би Жмурко й наскільки важким для нього було б це випробування – то вже тема іншої бесіди, проте м’яч влучив у руку захиснику Григоращуку, суддівський свисток промовчав. Епіцентр міг виривати перемогу, та Федорівський потягнув прицільний дальній удар Беженара. 0:0 – не як винагорода, а як кара для двох амбітних клубів.

Підсумок цього матчу порадував конкурентів: Епіцентр набирає 9 очок і лишається четвертим, Оболонь із 17 очками – першою. Але! Завтра будь-хто, хто виграє матч Полісся – Металург, похитне це положення. Якщо це будуть житомиряни, вони стануть (знову, як і на першому етапі) одноосібними лідерами. Якщо сенсацію піднесуть запоріжці – Епіцентр ризикує своїм четвертим місцем.

Man of the Match: Максим Гірний (Епіцентр)

Головна дійова особа в усіх ключових моментах матчу: вилучення суперника на ньому, кілька найбільш гострих моментів біля воріт киян – теж. Одного разу провідний бомбардир Епіцентру зіграв навіть за суперника (про це – вище), проте точно був найбільш помітним у цьому матчі.

Епіцентр (Кам’янець-Подільський) – Оболонь (Київ) – 0:0

Незабитий пенальті: Слободян (ОК), 36 – воротар

Епіцентр (стартовий склад): Жмурко, Жмуйда, В.Мороз, Григоращук, Шевченко, Чепелюк, Беженар, Ляшенко, Миронюк, Стень, Гірний. Головний тренер: Сергій Нагорняк.

Оболонь (стартовий склад): Федорівський, Корохов, Терехов, Карась, Фатєєв, Т.Мороз, Черненко, Чернов, О.Слободян, Груша, Краснопір. Запасні: Кичак, Мухаматгалєєв, Василенко, Батальський, Єрмоленко, Лук’янчук, Косовський, Покотилюк, Прокопенко, Олійник. Головний тренер: Валерій Іващенко.

Вилучення: Т.Мороз (ОК), 57

Київ. Стадіон «НТК ім. В. Баннікова». 14:30
Арбітр: Олександр Афанасьєв (Харків)

• Тернопіль

Чемпіонська група Першої ліги стартувала з цікавого матчу: тернопільська Нива приймала ЛНЗ (Черкаси), один із наймогутніших клубів дивізіону, який на старті третій з 8 очками. Тернополяни, маючи всього три очка, на передостанньому місці в вісімці найкращих. При цьому гості виставили відразу п’ять новачків, три з яких (Нич із ПФК Львів, Шестаков із Вереса та місцевий вихованець Бойко, який повернувся з УПЛ, дебютували в клубі). Нива ж лише одному весняному посиленню дозволила зіграти з перших хвилин – і це був не екс-вінгер черкасців Тяпкін, а нападник Галадей із чеської трясовини. Він свого часу особливо багато забивав у любительських змаганнях Тернопільщини.

Він старався, цей Галадей, був активним на старті, чіплявся за м’яча та шукав шляхів до воріт Самойленка. Втім, за весь початковий відрізок гри по-справжньому перевірити «найбільш сухого» воротаря першого етапу йому не вдалося. Найкращий момент був десь на 16-й хвилині, коли Галадей лише трішки не дістав флангової передачі Соколова.

Натомість ЛНЗ свою одну з перших атак завершив голом. Шестаков (до слова, колишній вінгер Ниви) протягнув м’яч через правий фланг і навісив, а Назарій Нич у стрибку головою переправив м’яча в оточенні воротаря та захисників – 0:1. Прекрасний дебют для нападника. Перший тайм докотився до перерви без особливих пригод, та й після відпочинку ЛНЗ контрлював перебіг подій на полі.

Більше того, на 58-й хвилині після прострілу Шестакова м’яч зрикошетив у поперечину, а через хвилину похід Тарасенка та Лопирьонка на кутовий завершився ударом у сантиметрах від дальньої стійки. Проте черкасці повторювали ці свої навали, аж поки на 75-й хвилині не закріпили свою перевагу. Кутовий від правого прапорця подавав Шестаков, м’яч відскочив до Нича, який на лінії воротарського проштовхнув його правіше, і там забутий всіма Максим Лопирьонок розстріляв ворота – 0:2. У цьому чемпіонаті центрбек ЛНЗ ще не забивав.

Залишок матчу гості провели досить впевнено, навіть більше – Синьогуб міг закріпити їхню перевагу шаленим ударом. Натомість забив у свої ворота. Після прямого кутового від тернополян (його подавав Гатала) на дальній стійці м’яч влучив у вухо Олегу Синьогубу й відскочив у ворота – 1:2. Проте часу на те, щоб цей гол мав хоч якесь значення, вже не залишалося.

Нива – загалом молода команда, до того ж, таке підсилення, яке можуть собі дозволити ЛНЗ або Карпати, тернополянам недоступне. Тож реальність Чемпіонського раунду жорстко зустріла підопічних Задорожнього. Набравши 11 очок, ЛНЗ (Черкаси) виходить на чисте друге місце. Нива з трьома очками залишається передостанньою – непрограш Кременю може опустити її на дно таблиці.

Man of the Match: Назарій Нич (ЛНЗ Черкаси)

Забив сам і взяв участь у результативному стандартному положенні біля воріт тернополян. От так дебют для екс-форварда ПФК Львів!

Нива (Тернопіль) – ЛНЗ (Черкаси) – 1:2
Голи: Синьогуб, 90+1 (а/г) ‒ Нич, 18, Лопирьонок, 75

Нива (стартовий склад): Механів, Хруставка, Зінь, Демчук, Слива, Соколов, Дорошенко, Гатала, Бей, Різник, Галадей. Запасні: Жупанський, Вольський, Тяпкін, Проців, Давидов, Танчак. В.о. головного тренера: Сергій Задорожний.

ЛНЗ (стартовий склад): Самойленко, Насонов, Тарасенко, Лопирьонок, Синьогуб, Хамелюк, Бойко, Коваленко, Тищенко, Шестаков, Нич. Запасні: Дубовий, Шеліхов, Галенко, Долінський, Євдокимов, Копил, Нехтій, Полюлях, Савін, Солдат. Головний тренер: Олександр Ковпак.

Тернопіль. «Тернопільський міський стадіон імені Р. Шухевича». 13:30
Арбітр: Степан Лапко (Львів)

Група на вибування
  • Чернігів

Весняна частина сезону в VBET UA Першій відкривалася у Чернігові, де місцевий клуб приймав гостей із Маріуполя. Для суперників це дебютна гра у Першій лізі. Маріуполь пропускає у чемпіонаті у кожному матчі. Проте Чернігів також не вражає грою в атаці. «Сіверяни» вдома у чемпіонаті не забивали вже 182 хвилини.

Підопічні Чорного з перших хвилин прогнозовано більше контролювали м’яч. Вже на восьмій хвилини Койдан з декількох метрів не зміг влучити у площину воріт. Проявилася стара проблема Чернігова – відсутність акцентованого завершального удару. Гості цілеспрямовано віддали ініціативу супернику і намагалися знайти свої шанси у контратаках. Багато боротьби до перерви було в центрі поля, а ось з просуванням м’яча вперед відчувалися проблеми. Особливо це стосується маріупольців.

На 25-й хвилині господарі відкрили рахунок. Мамросенко віддавав на голкіпера, але його передачу перехопив Максим Сердюк, який забив у порожні ворота – 1:0. Після пропущеного м’яча дещо розслабилися підопічні Чорного. На 36-й хвилині мав забивати Мельниченко, але він не зміг пробити у площину воріт після помилки захисників. А ще через п’ять хвилин після удару Биковського довелося вступати у гру Шираю.

Вже на першій хвилині другого тайму відправив м’яч у сітку Кулик, але нападник Чернігова порушував правила – взяття воріт не було зараховано. Після активного старту гра знову вирівнялася. На 60-й хвилині команди змушені були піти у бомбосховище, адже оголосили повітряну тривогу.

Після паузи господарі продовжували впевнено грати за рахунком. На 71-й хвилині після передачі Мироненка міг забивати Кулик, але цього разу він не зміг переграти голкіпера. Як же про це довелося пошкодувати на 80-й хвилині, коли Ширай грубо зіграв проти Доброхотов і арбітр вилучив голкіпера Чернігова. До цього Ширай усі матчі грав без замін, тепер довелося випускати Рощинського замість польового гравця.

І втримати перевагу господарі не змогли. Рощинський збив нападника Маріуполя й арбітр призначив пенальті. Одинадцятиметровий реалізував Ярослав Доброхотов – 1:1.

Здавалося, матч 1-го туру Групи «Вибування» котиться до нічиєї. Та на 90+6 хвилині після розіграшу стандарту Мирослав Сердюк влучним ударом головою приніс Чернігову перемогу.

ФК Чернігів-ШВСМ – ФСК Маріуполь 2:1

• Голи: Максим Сердюк, 25, Мирослав Сердюк, 90+6 – Доброхотов, 86 (пен.)
    Вилучення: Ширай (80)

Чернігів-ШВСМ (стартовий склад): Ширай, Шумило, Романченко, Зенченко, Сердюк Максим, Кривобороденко, Мироненко, Школьний, Сердюк Мирослав, Кулик, Койдан. Запасні: Вересоцький, Галстян, Зубашівський, Руденко, Макаренко, Рощинський. Головний тренер: Валерій Чорний

Маріуполь (стартовий склад): Кравцов, Харжевський, Шушко, Мамросенко, Чушенко, Чернецький, Биковський, Мельниченко, Доброхотов, Пентелейчук, Літюк. Запасні: Якубенко, Скиба, Тепляков, Булгаков, Мочевінський, Михайленко, Гора. Головний тренер: Олег Красноперов

Чернігів. Стадіон «Юність». 12:00
Арбітр: Дмитро Євтухов (Дніпро)