Габелок, Шапаренко, Степанюк, Сікан Михайленко… Стоп! Нам не вистачає місця в збірній 27-го туру Прем’єр-Ліги

На сайті SportArena.com – збірні всіх турів української Прем’єр-ліги 2023/24. Хто цього разу потрапив у 11 найкращих і став переможцем в індивідуальних номінаціях?

Воротар – Олександр Сапутін (Зоря)

Виїзд у Житомир не віщував легкої екскурсії луганцям, так що Сапутін змушений був справитися з кількома ударами Таллеса, Ндукве та Смолякова. Одного разу реагував на навіс, після якого м’яч зрізався точно в дев’ятку. В кількох моментах Олександр змушений був іти на перехоплення, кидатися в ноги суперникам, щоб виручити. Пропущений м’яч у вину воротареві не ставимо – надто класними виявилися як передача Смолякова, так і елегантне завершення від Назаренка. Ще в одному моменті екс-вінгер Зорі Петряк влучив у стійку. Зоря продовжує ротацію голкіперів, але, здається, як і минулої весни, Сапутін надає вагомі аргументи для того, щоб залишитися першим вибором у воротах.

Правий захисник – Олександр Караваєв (Динамо)

Загалом флангові захисники в цьому турі відпрацювали скромно й не без помилок, а от переведений із півзахисту Караваєв розкатав свій край у матчі з Колосом. Уже в дебюті Олександр міг забивати (суперники заблокували його удар із пасу Волошина), проте він не здавався і брав участь у багатьох швидких багатоходівках на своїй бровці. Вже в другому таймі Караваєв видав тонку передачу на Волошина, дотепно пропущену Буяльським, так було встановлено остаточний рахунок.

Центральний захисник – Богдан Слюбик (Рух)

Важкий матч в Олександрії Рух завершив вольовою нічиєю завдяки точному низовому дальньому удару захисника Слюбика. Крім цього, Богдан виконав великий обсяг роботи в обороні, працюючи проти Ковальця та Костишина. В пропущених м’ячах не винен – Михайленко був підопічним інших гравців, коли забивав у ворота львів’ян.

Центральний захисник – Ярослав Ракіцький (Шахтар)

На жаль, не можна сказати, що Чорноморець перенапружив оборону «гірників» – тож Ракицький на досвіді та гарному читанні гри фактично не залишив шансів своїм суперникам. У роботі ж із м’ячем Ярослав був, як завжди, переконливим – вів велику пасову роботу, грав на досить високій середній позиції. Фактично з підступів до чужого карного майданчика видав гольову подачу на Сікана під другий гол у матчі.

Лівий захисник – Артем Смоляков (Полісся)

У важкому протистоянні з Бутком і Антюхом провів матч проти Зорі Смоляков. Він видав просто-таки божевільне закидання вздовж флангу на Назаренка, який відкрив рахунок на межі офсайду несильним технічним ударом. Далі сам Артем неодноразово видавав проходи з просуванням м’яча, проходами, прострілами та подачами. Двічі пробивав по воротах луганців сам – причому, не без шансів на успіх. Гол Герреро «прийшов» із його флангу, проте передача Бутка не була під легке завершення, там більше індивідуальної майстерності панамця, який викрутився з оточення.

Центральний півзахисник – Артем Габелок (Металіст 1925)

Довгоочікувана перемога Металіста 1925, перша за 14 матчів із листопаду минулого року, стала ще й дебютною для оновленої команди під керівництвом Скрипника. Важливо, що здобута вона за великого вкладу одного із старожилів харківської команди. Рахунок відкрив Безуглий після кутового від Габі, потім сам Артем вивів вперед номінальних господарів красивим дальнім ударом, а наприкінці матчу після ще одного його корнеру було зароблено пенальті під переможне взяття воріт.

Правий півзахисник – Рамік Гаджиєв (СК Дніпро-1)

СК Дніпро-1 напередодні обласного дербі з більш турнірно успішним Кривбасом переживав серйозні кадрові проблеми, а головний тренер Максимов навіть вдався до незвичного способу мотивації – публічної заяви про відставку в випадку невдачі в центральному матчі туру. Проте господарі виграли, а допоміг їм у цьому 18-річний Гаджиєв. Вінгер непогано комбінував, старався витримувати загальний темпоритм команди, а після того, як Бабенко та Рубчинський розігнали перспективну атаку, з лінії карного майданчика на виконання забив єдиний у матчі м’яч.

Атакувальний півзахисник – Микола Шапаренко (Динамо)

Шапаренко навесні змушує навіть мем про 300 мільйонів не дуже форсити – ось і в матчі проти Колосу все почалося із його подачі штрафного, яку зрізав у свої ворота захисник гостей Бондаренко. Потім Микола видав хороші, зрячі гольові передачі на Буяльського та Кабаєва. Буде чесно сказати, що нарешті в Динамо з’явився справжній плеймейкер, який вдало зв’язує лінії та може одним пасом вирішити долю епізоду.

Лівий півзахисник – Ігор Краснопір (Оболонь)

Ставимо ліворуч у напад молодого Краснопіра, який забив єдиний у матчі з ЛНЗ (Черкаси) м’яч. Гравець молодіжної збірної України замкнув кутовий від Черненка, також іще раз пробивав по воротах і не стомлювався стартувати з глибини, кілька разів здорово загострюючи в швидких атаках з переходом крізь редути суперників. Це вже шостий гол у чемпіонаті для футболіста, якого Оболонь знайшла в чемпіонаті Київщини.

Нападник – Руслан Степанюк (Ворскла)

Рідко відходимо від принципу «Виграє та програє вся команда», для цього нас змушують ось такі сильні індивідуальні виступи. Хоча Ворскла програла харків’янам, сам Степанюк зробив усе, щоб цього не сталося. З його передачі (з відчутним впливом рикошету) забив Кане, а в кінці гри після передачі Руслана м’яч влучив у руку супернику, і він сам реалізував пенальті.

Нападник – Данило Сікан (Шахтар)

Це час Сікана – в останніх турах він реально робить різницю на полі. У другому за короткий період часу матчі з Чорноморцем Шахтар знову переконливо виграв, а Данило став одним із найбільш помітних гравців на полі. Подвоїв перевагу номінальних господарів, замкнувши головою подачу Ракицького, ще раз досить небезпечно пробивав по воротах одеситів, а потім заробив пенальті під гол Кевіна.

Збірна 27-го туру УПЛ. Ілюстрація Sport Arena

Фото туру

Хтось вангує на восьминогах, комусь подобаються єноти, коти, кури, байбаки в вигляді провидців. А от в УПЛ битви на крашанках класно передбачають підсумок матчів – ось в грі Шахтар – Чорноморець пасхальна традиція не підвела / фото shakhtar.com

Гав-гав-рой туру

Справжній герой рівненського матчу / фото t.me/veresclub

Тренер туру – Олег Шандрук (Верес)

Відчувалося, що Верес належно готувався до ключового протистояння з ФК Минай. Навіть у матчі Динамо, ризикуючи розгромом, тренерський штаб провів ротацію. Постарався підготувати усіх гравців, хоча, наприклад, вінгер Янаков взагалі пропустив матч, а нападник Мрвальєвич, навіть потрапивши у запас, не зміг вийти й допомогти, тому що ще відновлюється після пошкодження. Навіть пропустивши першими, рівняни зуміли додати в агресії й здобули ключову перемогу в боротьбі за збереження прописки в УПЛ.

  • Аналіз від Всеукраїнського об’єднання тренерів з футболу – тут.

Джокер туру – Дмитро Шастал (Верес)

Запрошений із Полісся вінгер значно оживив гру рівнян у весняній частині сезону, а в матчі проти ФК Минай не реалізував пенальті, проте сам забив із добивання такий важливий третій гол. Наразі поки рано говорити про плани на наступний сезон, принципи комплектації та філософію селекції, проте одне ясно – Шастала треба залишати.

  • Статистика SportArena.com: 20 матчів у чемпіонаті, 3 голи, 2 асисти.

Найкращий молодий гравець туру – Микола Михайленко (ФК Олександрія)

Якби не божевільний матч Габелка, чия команда виграла, обов’язково був би в збірній туру Михайленко. 22-річний півзахисник чотири рази пробивав по воротах Руху, двічі забив у різному стилі, проте з незмінною майстерністю. Для Миколи це найкращий матч у сезоні, а для Ротаня – додатковий аргумент, щоб стежити за підопічним не тільки з прицілом на клуб, а й на олімпійську збірну України.

  • Статистика SportArena.com: 13 матчів у чемпіонаті, 3 голи.

Найкращий легіонер туру – Едуардо Герреро (Зоря)

Панамець фактично з нічого зробив гол для своєї команди в Житомирі, виплутавшись зі складної ситуації після флангового прострілу Бутка та витиснувши максимум із свого положення. Цього сезону Герреро грав так само нерівно, як і вся Зоря, проте високий клас, пластичність і техніка дозволяли йому забивати там, де в інших не було б шансу. Матч проти Полісся показав, що на рівні УПЛ Едуардо – справжній топ і El Pistolero.

  • Статистика SportArena.com: 19 матчів у чемпіонаті, 8 голів, 3 асисти.

Найкращий гол туру – Георгій Судаков (Шахтар → Чорноморець)

Тут у нас прекрасний вибір: смачний гол дніпровця Гаджиєва, вишукане виконання житомирянина Назаренка, прицільні удари харків’янина Габелка та рівнянина Яго. Проте який же клас дальніх ударів продемонстрував Судаков! Вісім разів Георгій пробивав по воротах одеситів. А рахунок відкрив, пробивши з правої ноги після передачі Криськіва. Дистанція була досить поважною – мінімум метрів 25.

Герой туру – Микола Шапаренко (Динамо)

Сім зі своїх восьми результативних дій Шапаренко виконав саме навесні. Набрав топову форму після тяжкої травми та став уособленням стилю Шовковського, побудованого на яскравих особистостях, які, тим не менш, уміють грати в не індивідуальний, а колективний футбол. Напередодні Класичного гарний турнірний хід найбільших зірок чемпіонату України дає надію на прекрасний матч півріччя.

  • Статистика SportArena.com: 20 матчів у чемпіонаті, 3 голи, 5 асистів.