Перша ліга: Інгулець обігрує Агробізнес і виходить у УПЛ, Епіцентр гарантує плей-офф та інші матчі восьмого туру другого етапу

Фото — ФК Эпицентр

На сайті Sport Arena детальний розбір матчів чергового туру Першої ліги ПФЛ України сезону 2023/24. Огляд оновлюється – ми постійно додаємо сюди звіти з матчів 8-го туру другого етапу.

• 10 травня

Група «Чемпіонська»

• Гнідин

Вся турнірна мотивація лівобережців закінчилася рівно в той момент, як прийшла звістка про нічию в Кам’янці-Подільському – нічия Епіцентру означала, що розрив між суперниками складає п’ять очок. Отже, перемога киян позбавляла їхніх переслідувачів навіть гіпотетичних шансів, нічия, щоправда, математичні залишала (при нічиїй 1:1 у першому колі командам ще грати між собою в столичній області в заключному турі).

Втім, Лівий берег почав матч дуже яскраво. Витримавши хорошу атаку гостей (Механів потягнув дальній удар Геника), господарі після першого ж кутового відкрили рахунок. Астахов не став направляти повторну подачу, а відпасував углиб поля на Дедуха, чий навіс головою замкнув Співаков. Він буквально «перевисів» суперників і провів свій 12-й гол у чемпіонаті. Для розуміння, Андрій – це не нападник Лівого берегу, а системно грає центрального півзахисника.

От тут би закріпити перевагу, але кияни не досягли успіху в реалізації. Хвилин через сім Сухоручко шикарним пасом стелив м’яча прямо під удар Когуту, але Іван з правої запустив над поперечиною. А от Прикарпаття проявило свою бойовитість – на 26-й хвилині Механів потягнув непростий удар Хоми з меж карного майданчика, а з наступним випадом гостей не справився. Поборовся за м’яча Кос, підключив Цюцюру, який прийняв ключове рішення в цій атаці – перевести м’яча з правого флангу на лівий. Там підробив м’яча під праву ногу Сьомка й пробив, а Соловйов прямо перед воротарем підкоригував у сітку – 1:1. Дебютний гол для Максима при двох асистах.

Другий тайм вийшов напрочуд напруженим, але безгольовим. Божевільний момент на 71-й хвилині мав Войцеховський, але Радульський буквально зняв м’яча з ноги в вінгера. Інші атаки киян також або страждали в плані завершення, або зривалися на фазі останнього чи передостаннього пасу. Так що Лівий берег гарантував собі вихід у плей-офф, але ще побореться за бронзові медалі з Епіцентром (у першому колі зіграли 1:1, за два тури до завершення в них п’ять очок різниці й заключний матч зіграють один проти одного).

Man of the Match: Василь Цюцюра (Прикарпаття)

Багато сил віддав, щоб столична команда не змогла оформити достроково бронзові медалі. Відіграв ключову роль у результативній комбінації.

Лівий берег (Київ) – Прикарпаття (Івано-Франківськ) – 1:1
Голи: Співаков, 9 – Соловйов, 38

Лівий берег (стартовий склад): Механів, Астахов, Самар, Слотюк, Дударенко, Співаков©, Дедух, Мисик, Синиця, І.Когут, Сухоручко. Запасні: Чеботарьов, Сташків, Соколов, Швець, Биков, Сіднней, Андрієшин, Сердюк, М.Когут, Литовченко, Войцеховський, Петренко. Головний тренер: Віталій Первак

Прикарпаття (стартовий склад): Кучерук, Шинкаренко, Швець, Болденков, Француз, Сьомка, Геник, Соловйов, Цюцюра©, Кос, Хома. Запасні: Бобинець, Демків, Радульський, Титов, Беспалько, Рудюк, Бучакчийський, Барчук, Стаднік. Головний тренер: Олег Рипан

Київська область. Стадіон «Лівий берег». 15:30
Арбітриня: Людмила Тельбух (Дніпро)

• Петрове

Агробізнес прибув у гості до другої команди першості в 4-матчевій безвиграшній серії – після перемоги над Інгульцем (1:0 місяць тому) підопічні Чижевського набрали лише одне очко. Тоді як Інгулець виграв чотири матчі поспіль з переконливим загальним рахунком 10:1. Лупашко, який жорстко висловився про, скажімо так, нерівнозначну витрату сил проти різних суперників у волочищан, мав нагоду поквитатися з ними за поразку в першому колі другого етапу.

Особливе налаштування господарів далося взнаки вже в дебюті. Під тиском суперників Заєць із місця правого захисника віддав невдалу поперечну передачу. Щоб вона не дісталася Сіталу, захисники перечепили його по ногах. Проте на підбиранні опинився Сад, який розвернувся і метрів із 18-ти правою ногою перекинув голкіпера – 1:0. Восьмий гол у чемпіонаті для Валерія при чотирьох асистах. Вісім результативних дій Сад оформив за свою попередню команду – запорізький Металург, а вже чотири – за Інгулець, куди перейшов на весняну частину сезону.

Господарі продовжували вести гру, проте довго не могли закріпити свою перевагу. Тільки після години гри Інгулець зумів зняти нервове напруження. Причому, знову Агробізнес ішов в атаку, а потрапив у «полон». Оборонець петрівців Малиш ступив крок з лінії карного майданчика, відібрав м’яча в Волкова та запустив низом на хід своєму нападнику. Сітало тут мав би більше постаратися не забити, ніж забити – він втік від одинокого захисника та елегантно пробив правою повз воротаря – 2:0. В Артема тепер дев’ять голів при чотирьох асистах, а в останніх трьох турах він набив чотири м’ячі.

Крапку в матчі було поставлено вже після повітряної тривоги. Козиренко з глибини поля дав прекрасну діагональ на Козака, який розважливо направив м’яча повздовж воріт, і П’ятов у дотик забив лівою ногою – 3:0. Другий гол у чемпіонаті для Олександра при трьох асистах.

Man of the Match: Владислав Лупашко (Інгулець)

Треба віддати належне головному тренеру петрівців, який не відступає від власної футбольної філософії та вдало керує кадрами. Спрацювали всі його задуми: і Козиренко в якості правого захисника, і посилений центр поля, і яскрава трійка Сітало плюс вінгери. Ця пряма путівка – заслуга всього колективу і зокрема Лупашка як людини, яка створила цю команду під завдання.

Інгулець (Петрове) – Агробізнес (Волочиськ) – 3:0
Голи: Сад, 7, Сітало, 64, П’ятов, 69

Інгулець (стартовий склад): Паламарчук, Козиренко, Шершень, Малиш, Мельничук, Кольцов©, Сад, П’ятов, Козак, Богунов, Сітало. Запасні: Восконян, Романченко, Квасов, Боровський, Ченбай, Білоцерковець, Сидоренко, Альваро, Гаджук, Могильний, Панасенко, Резепов. Головний тренер: Владислав Лупашко

Агробізнес (стартовий склад): Попович©, Заєць, Даценко, Білий, Квасний, Толочко, Лень, Гаврушко, Волков, Галенков, Войтіховський. Запасні: Хмеловський, Мінчев, Мячин, Слива, Свистун, Тишинінов, Теплий, Касімов, Кузьмин, Шостак. Головний тренер: Олександр Чижевський

Петрове. Стадіон «Інгулець». 13:30
Арбітр: Мирослав Липко (Івано-Франківськ)

• Суми

Епіцентр їхав на Північний Схід тільки за перемогою – тому що в випадку осічки Лівого берега (яка все-таки сталася) він міг би суттєво скоротити відставання від третього місця. Вікторія – далека від медальної боротьби, проте в випадку свого виграшу внесла б певну інтригу в питання виходу в плей-офф.

Важкий матч, який переривався через сирени повітряної тривоги, переможця в підсумку не виявив. Починали команди бадьоро, який гол могла провести Вікторія! Нич у дотик замикав флангову подачу Ульянова, проте Жмурко проявив дива реакції й перевів м’яча вгору. Слідом воротар Епіцентру потягнув небезпечний штрафний, кілька разів гарно зіграв на виїзді, а також виграв дуель із Чегловим. Тим прикріше те, що сталося перед перервою.

Перед перервою господарі провели гол, коли Нич зачепився за м’яч і скинув на Лебеденка, а той метрів із 25-ти розкішно пробив з правої ноги. М’яч із відскоком від стійки влучив у спину голкіпера та опустився в ворота – 1:0. В підсумку гол Лебеденка в рапорті арбітра перетворився в автогол Жмурка. Прикро – воротар-то рятував, але справедливо – рикошет від стійки в тулуб гравця гостей вирішив долю епізоду.

Після перерви гості великими силами пішли вперед і врятувалися від поразки. Якщо до перерви у них лише спалахи активності Кравчука, Бендери, Миронюка, то невдовзі після початку другого тайму вони відігралися. Стень вдало виплутався з оточення трьома суперниками і відпасував вздовж карного майданчика на Миронюка, той продовжив направо, звідки кам’янський Кравчук правою ногою засадив під поперечину – 1:1. Для Данила це десятий гол у чемпіонаті при трьох асистах.

Хоча Нич, Кравчук і інші найбільш яскраві гравці матчу ще створювали гостроту, голів більше не було. Епіцентр цією нічиєю гарантував собі по суті участь у плей-офф, але не зумів скоротити відставання від Лівого берега до трьох очок (а міг в випадку перемоги, конкурент осікся з Прикарпаттям). Тож доля бронзових медалей визначиться в наступних турах, можливо, в заключному, коли в столичній області відбудеться матч Лівий берег – Епіцентр.

Man of the Match: Роман Жмурко (Епіцентр)

Хочеться підтримати воротаря гостей. Так, автогол його – хоча Жмурко-то рятував, але без кількох його сейвів і вдалих виходів зі своїх володінь очок у суперників могло б і не бути.

Вікторія (Суми) – Епіцентр (Кам’янець-Подільський) – 1:1
Голи: Жмурко, 38 (а/г) – Кравчук, 49

Вікторія (стартовий склад): Литвиненко, Корохов, Сасовський, Ю.Кравчук, Ульянов©, Лебеденко, Покотилюк, Байдал, Шарай, Чеглов, Нич. Запасні: Ярош, Нелін, Курелех, Данилюк, Савченко, Копил, Бойко, Машталір, Шаврін, Євпак. Головний тренер: Анатолій Безсмертний

Епіцентр (стартовий склад): Жмурко, В.Кристін, Мороз©, Алібеков, Климець, Полюлях, Ліповуз, Миронюк, Бендера, Стень, Д.Кравчук. Запасні: Чернобай, Бушняк, Козловський, С.Кристін, Григоращук, Глущук, Беженар, Ляшенко, Жмуйда. Головний тренер: Сергій Нагорняк

Суми. Стадіон Ювілейний». 12:00
Арбітр: Єгор Кєвліч (Кропивницький)