Хаві бере річну відпустку, після чого хотів би спробувати себе в АПЛ

Хави. Фото — Getty Images

Екс-гравець і тренер Барселони Хаві Ернандес не планує будь-кого тренувати протягом найближчого сезону. 44-річний фахівець має намір взяти творчу відпустку та добре відпочити. Після цього, ймовірно, він буде відкритий до нових пропозицій.

Іспанські ЗМІ, посилаючись на джерела в оточенні Хаві, запевняють, що він прихильно дивиться у бік англійської Прем’єр-ліги, і не проти у майбутньому очолити якийсь із її клубів.

При цьому каталонець відмовляється від будь-яких публічних заяв щодо недавнього відходу з Барселони. Вважається, що між ним та президентом Жоаном Лапортою пробігла кішка. Зокрема, Хаві незадоволений і не згоден зі словами Жоана про недостатню фізичну підготовку гравців Блауграна у важливих матчах минулого сезону.

Нагадаємо, 24 травня Барселона офіційно оголосила про звільнення Хаві після закінчення сезону. Сага «Барселона – Хаві – Лапорта» тривала майже півроку. У січні Хаві заявив, що залишить Барселону наприкінці сезону. Керівництво клубу зберігало оптимізм, що наставника вдасться переконати.

Хаві висунув низку умов для продовження роботи, серед яких довгостроковий проект з розвитку клубу. Також менеджеру необхідно мати базові трансферні витрати на посилення під час міжсезоння. Згодом у відносинах клубу та Хаві намітився прогрес: сторони почали узгоджувати новий контракт. Цікаво, що коуч змінив свою думку саме після особистої зустрічі з президентом.

Проте невдовзі ситуація знову змінилася. Інтерв’ю Хаві, де коуч заявив про «слабке фінансове становище», вивело з себе Лапорту, який вирішив звільнити наставника. Підсумкова бесіда між Лапортою та Хаві призвела до відставки тренера.

Заміну легенді вже знайдено, в особі екс-наставника Баварії та збірної Німеччини Ганса-Дітера Фліка. Барселона за підсумками кампанії 2023/24 посіла друге місце у Прімері.