Хто є хто в Динамо? Розбираємо нові імена на зборах киян

Владислав Ванат (слева). Фото — fcdynamo.com

Динамо вирушило на збори в Швейцарію, а ми силкуємося впізнати команду, яка ще недавно була чемпіоном і володарем Кубка України. Жодного легіонера, половина складу недавніх гравців молодіжної та юнацької команди, а також ті, хто повернувся з тривалої оренди. Окремо клуб зазначив, що  частина гравців приєднається на зборах пізніше — і це теж додає інтриги.

Як звести їх усіх до спільного знаменника? Sport Arena представляє нові обличчя в складі киян.

Голкіпери: Бущан, Бойко, Нещерет

Тут все просто — трійка провідних на даний момент воротарів, у складі основного голкіпера Динамо та збірної Георгія Бущана, його досвідченого дублера Дениса Бойка — фіналіста Ліги Європи в складі Дніпра та недавнього збірника, а також Руслана Нещерета, який багато років грав за юнацький склад і має вже певний досвід навіть у Лізі чемпіонів.

Хто може доповнити? Ніхто
Рівень укомплектованості: 100%

Читайте також: Уходящий поезд: кому из «вечных талантов» Луческу даст шанс в Динамо и почему

Захисники: Бурда, Тимчик, Дубінчак, Кравченко, Боль, Біловар, Вівчаренко, Дячук, Малиш

Забарний, Сирота та Попов приєднаються пізніше — як і Караваєву, їм дали додатковий перепочинок після виснажливих матчів збірної. В іншому тут мікс юнацької команди, повернених з оренди та відновлених після травм.

Однозначно основним виглядає Микита Бурда — після тривалого відновлення йому зараз треба виходити на бойові кондиції. Те саме з правим оборонцем Олександром Тимчиком. З оренди з Дніпра-1 повернулися правий лінійний Микита Кравченко та лівий — Владислав Дубінчак. Останній відкликаний у Динамо ще раніше, після продажу Миколенка в Евертон саме він виглядав основним кандидатом на місце лівого захисника. Кравченко поконкурує з Тимчиком і Караваєвим. До речі, за своїм інструментарієм Микита може поборотися й за місце правого півзахисника.

Що за гравці прибули з юнацького складу?

21-річний Крістіан Біловар — центрбек, 9 матчів у чемпіонаті минулого сезону за Десну та Чорноморець.

Кристиан Биловар. Фото – Ольга Щербицкая, dynamomania.com

19-річний Антон Боль — ще один центральний оборонець, 14 матчів у першості U-19, 7 матчів (1 гол) у юнацькій Лізі УЄФА. Вже потрапляв у заявку першої команди на офіційні матчі.

20-річний Костянтин Вівчаренко — лівий захисник. Активно залучається в першу команду, основний у молодіжній збірній. 14 матчів, 4 голи в минулій юнацькій першості, 6 матчів (2 асисти) в юнацькій Лізі УЄФА.

18-річний Максим Дячук — гравець центру захисту, 17 матчів у минулому сезоні першості УПЛ U-19, 8 матчів (1 гол) у юнацькій Лізі УЄФА.

18-річний Навін Малиш може зіграти на правому фланзі захисту, в центрі оборони чи середині поля. 16 матчів (1 гол) за юнацький склад у минулому сезоні, 5 матчів у юнацькій Лізі УЄФА.

Хто може доповнити? Томаш Кенджора — він у числі небагатьох легіонерів, які можуть повернутися зараз у команду, стверджував помічник Луческу Карас.
Рівень укомплектованості: 30%

Півзахисники: Андрієвський, Антюх, Буяльський, Гармаш, Шепелєв, Вікентій Волошин, Назар Волошин, Царенко, Цитаїшвілі, Яцик

Сидорчук, Шапаренко, Караваєв на додатковому відпочинку. В строю Гармаш і Буяльський, яких «відчепив» від збірної Петраков. Андрієвський і Шепелєв можуть діяти під ними в центрі півзахисту. Антюх у цьому підборі гравців — найбільш досвідчений вінгер. Далі — молодь і люди з оренд.

Вікентій Волошин — 21-річний атакувальний гравець може зіграти нападника, в відтяжці та з флангу. 2 голи та 1 асист у 11 матчах в оренді в Десні в минулому сезоні. Все ще недооцінений молодий футболіст — вибуховий, вмілий у завершенні та підіграші.

Георгій Цитаішвілі — вінгер, 21 рік. Першу половину минулого сезону провів у Чорноморці (13 матчів, 1 гол), навесні побував в оренді в польській Віслі (7 матчів, 1 гол, 2 асисти). Чемпіон світу серед юнаків 2019 року, натуралізований Грузією. Найбільш статусний «поверненець» у Динамо, явно під основу на протилежному від Циганкова фланзі.

Назар Волошин — 19-річний вінгер у 15 матчах за Динамо U-19 відзначився 7 голами, 7 матчів (2 голи, 3 асисти) у юнацькій Лізі УЄФА. Разом із Антюхом і Гіо побореться за один із флангів півзахисту. Дуже технічний і винахідливий гравець, майстер нестандартного завершення — рейд повз 5 суперників чи удар «рабоною» це запроста!

Назар Волошин, dynamomania.com

Антон Царенко — 18-річний атакувальний півзахисник. 15 матчів, 8 голів у юнацькій першості УПЛ, 7 матчів (1 гол, 3 асисти) у юнацькій Лізі УЄФА. Один із героїв найсвіжішої команди Костюка. Технічний хавбек із хорошим баченням поля.

Олександр Яцик — 19-річний центрхав, капітан юнацького складу. 18 матчів (4 голи) в чемпіонаті УПЛ U-19, 8 матчів (2 голи, 4 асисти) у юнацькій Лізі УЄФА. Досить працьовитий гравець середньої лінії з лідерськими задатками та сильним ударом. Також здорово розкрився

Хто може доповнити? Беньямін Вербич — один із тих, чиє повернення очікується в Динамо. Міг би Вітіньо, проте його пролонгував на нову екстра-оренду Атлетико Параенсе. Навіть і не знаємо, чи зміг би Жерсон — надто багато позафутбольного негативу наклалося на цього непоганого, в принципі, вінгера. Шулянський відновлює кондиції після травми (як і Бражко). Діалло опрацьовують на європейський трансферний вектор.
Рівень укомплектованості: 40%

Форварди: Бєсєдін, Ванат, Супряга

Дуже непроста ланка. Традиційно непроста, зараз поготів. Бєсєдін минулий неповний сезон пропустив через травму, в турне місцями був в порядку, місцями губився. Ванат — одне з відкриттів міжнародних благодійних матчів Динамо, проте велике питання — чи потягне зараз цей форвард відповідальність за головну роль. Супряга — гравець, перспективи якого наразі тумані. Провал в оренді в Сампдорії, 1 гол за два роки (та й той за молодіжну збірну України). Влада треба реанімувати, якщо ж Луческу та Супряга спільно не зможуть виконати цю роботу, чекатиме форварда оренда — й не факт, що в Дніпрі-1, потенційному конкуренті за медальну боротьбу.

Владислав Супряга, facebook.com/fcdynamoua

Шкурін і Рамірес — легіонери. Чи самі вони захочуть зараз в домашню УПЛ, питання. Ще більше питання — чи спроможні вони допомогти Динамо. Ще одне питання — Кулач. Він настільки не проявив себе в Динамо, що подальше його перебування тут менш доцільне, ніж виходи в атаці Гармаша. Ходять чутки, Влад може відбути в оренду з правом викупу.

Читайте також: Запомните эту фамилию, давайте по слогам: ВА-НАТ!

Хто може доповнити? Із реалістичних варіантів — хіба що Кирил Попов (6 голів у минулій юнацькій першості). Із малореалістичних — повернення когось із наших із зарубіжних чемпіонатів. Про запрошення чи повернення з оренди когось із легіонерів взагалі говорити не будемо.
Рівень укомплектованості: 75%

* * *

Треба розуміти, що перший збір — втягувальний. Багато із запрошених тут «авансом», закриваючи місця на час відпочинку збірників і відсутності статусних орендованих. Так що за свій шанс хлопці повинні чіплятися з усіх сил, і може бути, що Луческу здивує нас, підтягнувши когось у першу команду за прикладом Забарного.

Євген Тоташвілі