Хуст обіграв Чайку та інші матчі 14-го туру Другої ліги

Фото — ФК Звягель

29 квітня
  • Софійська Борщагівка

Третє місце проти шостого, між ними – всього лише три очки. Оглядаючись на матч на Житомирщині, переслідувачі двох Нив зійшлися в ще одному матчі, який може привертати особливу увагу в звітному турі. Чайка минулий тур пропускала (згадаймо матч-фантом із Рубіконом), а от Хуст розгромив Кремінь-2 – 4:0. Закарпатці виграли обидва матчі в 2023 році, а їхня безпрограшна серія триває ще з жовтня місяця (сім очок із дев’яти можливих за цей час). Завдяки таким успіхам ФК Хуст у дебютному сезоні серед професіоналів всерйоз бореться за медалі, проте випробування серйозне – в першому колі на своєму полі зіграли з Чайкою 0:0 і не було причин вважати, що суперник став слабкішим за цей час.

Матч у передмісті столиці почався з божевільного обміну гольовими моментами – вже на першій хвилині після кутового Музиченко ледве не заніс м’яч у ворота (трішки мимо), а слідом після штрафного від Пуди м’яч відскочив до Вечурка і він метрів із 18-ти зарядив у стійку воріт. У відповідь уже Станкович цілком міг відкривати рахунок. Далі супер-шанс не використав Ндукве. А який удар Пуди потягнув воротар Хуста!

Після відразу чотирьох гольових моментів за дебютний відрізок поєдинку було навіть дивно, що нулі на табло вбереглися так довго – аж другого тайму. Проте й тут із гри забити не вдалося. Зокрема, після одного з кутових Ндукве двічі поспіль (!) пробивав з кута воротарського майданчика – Бєліменко та везіння в цьому моменті не підвели гостей. Проте й вони були безсилими, коли після чергового стандарту на м’яч ішов Пуди, а його зачепив у власному карному майданчику Павлич. Литовченко пробив пенальті сильно й майже в дев’ятку, без шансів для воротаря – 1:0. Олексій має тепер 10 результативних дій – 8 голів та два асисти в 12 матчах.

Але не те що розвинути, навіть втримати свою перевагу Чайка не змогла. Воротар Баранцов, який до цього кілька разів здорово виручив Чайку, вибивав від своїх воріт, але потягнув м’яз і влучив точно в ноги супернику. Василь Луців у оточенні захисників з-за меж карного майданчика катнув м’яча повз голкіпера, який лежав і мучився від болю – 1:1. Гол із присмаком Fair Play – судді такі моменти не зупиняють, а суперечливість ситуації не завадила голеадору відсвяткувати свій 9-й гол у чемпіонаті при трьох асистах.

Після заміни воротаря вже ФК Хуст заволодів ініціативою. Сильний удар від штрафного Приходька міг завдати багато неприємностей (і на добиванні також), а в кінцівці Вагін відпасував направо, Павлич акуратно прострілив, а Фляшко в падінні переправив м’яча в ворота – 1:2! Михайло вдруге в сезоні забиває після виходу на заміну, й знову це переможний м’яч у гостях!

Вольовий успіх хустян дозволив їм набрати 22 очка та обігнати тимчасово Реал Фарму та зрівнятися з Чайкою за очками. Проте третє місце не зберегти борщагівцям – за особистими зустрічами тепер перевага в закарпатців.

Man of the Match: Василь Луців (ФК Хуст)

Він забив найбільш суперечливий гол поточного чемпіонату, проте саме з цього почався відіграш закарпатців.

Чайка (Петропавлівська Борщагівка) – ФК Хуст – 1:2

Голи: Литовченко, 66 (пен.) ‒ В.Луців, 73, Фляшко, 89

Чайка (стартовий склад): Баранцов, Пуди, Стеценко, Махонін, Музиченко, Вечурко, Шакун, Ндукве, Кулакевич, Дубілей, Литовченко. Запасні: Майборода, Коломієць, Лещенко, Жикол, Мнишенко, Смітюх, Вендел, Тищенко, Луценко, Клименко, Гуськов, Хохлов. Головний тренер: Сергій Сизихін.

Хуст (стартовий склад): Бєліменко, Мердєєв, Іванов, Тихненко, Павлич, Вагін, Станкович, Приходько, Мик.Пилип, П.Луців, В.Луців. Запасні: Левченко, Фляшко, Боднарук, Романенко, Стрілець, Борисенко, Колчин. Головний тренер: Володимир Циткін.

Софійська Борщагівка. НТБ «Колос». 15:00

Арбітр: Микита Богатир (Запоріжжя)

• Звягель

Цікавий матч відкривав черговий тур Другої ліги: п’ята команда приймала другу, а між ними – чотири очка. У минулому турі Звягель відкрив своє «нивівське турне», в Бучі відібравши очки в лідера. Для розуміння важливості цієї вольової нічиєї – Бузова до цього взагалі не втрачала очок у чемпіонаті України на власному полі! Ще одна гарна новина для господарів – повернувся в стартовий склад забивний півзахисник Ващишин (про футбольну біографію цього гравця, який забивав Ювентусу та грав проти Ерлінга Голланда, читайте в нашому інтерв’ю). Повернувся в запас центрбек Кузнєцов.

Вінничани, в свою чергу, здобули перемогу над Вастом – 2:0. Нива вийшла на друге місце, яке дає право на плей-офф за підвищення в класі. От тільки через вилучення в матчі з миколаївцями не міг керувати діями своєї команди Олег Остапенко, тож дивився гру з трибун. Також незвично виглядала опорна зона – один із героїв минулого туру Шевчук перебрав жовтих карточок, і поряд із Кольцовим вийшов номінальний оборонець Мороз.

Дебют зустрічі приніс успіх господарям. Молодий Гупаленко виграв у опорній зоні верховий м’яч, Ващишин тут же скинув на Фесенка, Андрій просунувся вперед і сильним ударом у ближній кут відкрив рахунок – 1:0. Другий гол для голеадора при шести результативних діях, перший асист Ващишина при шести голах.

У плани Ниви не входила втрата очок, тож ще в першому таймі вінничани відсунули гру подалі й намагалися реалізувати свій тиск у якусь конкретну загрозу. Тривалий час нічого не виходило, але перед перервою виникли моменти, які можна вважати гольовими. Спершу Омелянюк потягнув удар головою Жукова, слідом пішло аж два кутових, після яких м’яч також пролітав повз рамку воріт звягельців. Але на перерву команди пішли за мінімальної переваги господарів. Маючи в запасі гравців рівня обдарування Орната та Швеця, можна було сподіватися на переворот гри в другому таймі.

Справді, Нива досить гостро та досить конкретно заграла в другому таймі. Десь після години гри рахунок уже просто повинен був ставати рівним, коли після передачі Страшкевича граючий президент вінничан Загорулько сильним ударом перевірив на тріщинки стійку воріт Звягеля. Взагалі, лідера перегонів бомбардирів старалися тримати уважно, проте хороша школа низки провідних гравців Ниви час від часу давалася взнаки, й біля воріт господарів ставало по-справжньому гаряче.

Час ішов, а рятівного голу все не було. На 81-й хвилині воротар Звягеля потягнув прицільний штрафний від Страшкевича. Кілька стандартів призводили до локальних «пожеж», але вирішального удару так і не було. Натомість, підопічні Скидана грамотно відсунули гру подалі й привели матч до гучної сенсації.

Набравши 24 очка, Звягель обігнав у ситуативній таблиці в режимі реального часу Реал Фарму та Чайку, вийшовши на третє місце Завтрашні матчі змінять цю ситуацію, проте ясно одне – цей матч значно загострив боротьбу за друге місце, і Звягель – її безпосередній учасник.

Man of the Match: Андрій Омелянюк (Звягель)

Один лише вінничанин Загорулько в останніх трьох турах записав на свій рахунок шість результативних дій (п’ять голів і асист). А, щонайменше, ще троє гравців Ниви входять у число найбільш небезпечних, у багатьох хороша школа. Переграти цього суперника – досягнення, а «насухо» ‒ значний успіх. Воротар Омелянюк, який у минулому турі грубо помилився проти бузівської Ниви, реабілітувався вдалою грою з вінницькою Нивою. Кілька сейвів Андрія та яскрава, переконлива гра в рамці посприяли цій сенсації.

ПФК Звягель – Нива (Вінниця) – 1:0
Гол: Фесенко, 14

Звягель (стартовий склад): Омелянюк, Червінський, Гук, В.Скидан, Ващенко, Гупаленко, Авер’янов, Ващишин, Гаврилюк, Фесенко, Майтак. Запасні: Мигаль, Лучка, Кузнєцов, Завадович, Гончаров, Лавренюк, Юрченко, Федюкевич, Павленко, Емере, Бамболя. Головний тренер: Руслан Скидан.

Нива (стартовий склад): Коваленко, Грачов, Лотоцький, Гільєрме, Борячук, Кольцов, Мороз, Петрук, Жуков, Страшкевич, Загорулько. Запасні: Гуменний, Астаф’єв, Кілик, Євтіхов, Костюк, Панасюк, Меленчук, Орнат, Швець. Головний тренер: Олег Остапенко.

Звягель. Стадіон «Авангард». 12:20
Арбітр: Сергій Дубиківський (Київська область)