Друга ліга: ЮКСА повернулася на перше місце, драматична нічия в Кагарлику та інші матчі 26-го туру

Фото — ФК Тростянець

На сайті Sport Arena детальний розбір матчів чергового туру Другої ліги ПФЛ України сезону 2023/24. Огляд оновлюється – ми постійно додаємо сюди звіти з матчів 26-го туру.

субота, 27 квітня

• Кагарлик

Великої ваги матч проходив на Київщині: третя команда першості проти другої при двох очках дефіциту та одному матчі в запасі. В першому колі Дружба виграла в Житомирській області, тож утримувала ще й перевагу в особистих зустрічах. У той же час сім (!) турів поспіль не програвали мирівчани, тоді як ПФК Звягель «всуху» виграв у середняків після поразки від ЮКСА два тури тому (3:0 в Реал Фарми та 2:0 у Карпат-2).

Відчувалося, що ПФК Звягель хотів взяти штурмом господарів. Уже в дебюті гості створили перший гострий момент, але універсал Морговський, висунутий з оборони в півзахист, не встиг до м’яча – Татаренко мужньо кинувся йому навперейми. У відповідь господарі провели осмислену багатоходівку, проте з прострілу активного на старті Мачуленка м’яч просвистів вздовж воріт. А хвилин через п’ять пішли й гольові моменти. Спочатку все той же Мачуленко подав точно на Головка, чий удар, вибачте за тавтологію, головою змусив виручати воротаря. А слідом Яшков потягнув удар Сомова.

А що ж звягеляни? До перерви мав хороший момент добре відомий у футболі Київщини Березка, проте з меж карного майданчика не влучив у ворота. В іншому особливої загрози гостям не вдавалося створити, навіть дальній удар Гаврилюка не був настільки небезпечним, щоб «пробити» надійного Татаренка.

На другий тайм знову ПФК Звягель вийшов сповненим бажання забивати, проте траплялися певні розлади, непорозуміння між ланками атаки – останнім і навіть передостаннім пасом. Виглядав відрізаним від гри Венделл, якого добре опікали захисники Дружби.

А що ж виходило в самих господарів? Одне слово – заміни. На 60-й хвилині Чирикал замість Мачуленка та Головка випустив Сторчоуса та Вакуленка, і ми маємо запам’ятати цей момент. А тим часом точилася позиційна боротьба, і з пасу свіжого Сторчоуса Порохня цілком міг виводити вперед господарів, але здорово зіграв Яшков. Далі Вакуленко відгукувався на ще один навіс, однак оборонець гостей (здається, це був Чередниченко) зіграв на перехопленні перед самим ударом.

І ось іще одна атака пройшла в Дружби, і вона виявилася результативною. Вакуленко підключив на лівому фланзі Дедяєва, захисник м’яко навісив, і Сторчоус головою пробив без шансів для суперників – 1:0. Шостий гол при двох асистах для Андрія, і, як бачимо, двоє з трьох безпосередніх учасників результативної комбінації – це свіжі заміни мирівчан.

Це був важливий виклик для Вірта особисто. Він кинув у гру всі свіжі сили, які були, і значно пожвавив гру. Ось тут би забити самій Дружбі – проте вірний удар Сторчоуса на лінії воріт прийняв на себе захисник Гук (Яшков уже був відіграний перекиданням з далекої відстані).

Як виявилося, це був надважливий сейв, тому що ПФК Звягель завівся й навантажив роботою воротаря господарів. Якщо вихід один на один у Майтака Татаренко виграв, то після останнього в матчі удару капіталював. Томандзото підключив на лівому фланзі Морговського, чий навіс ударом головою в падінні замінив якраз один із джокерів Вірта Оринчак – 1:1. Це п’ятий гол у чемпіонаті для Богдана – і перший після виходу з лікарняного.

Часу на будь-що інше вже не залишалося. Як же раділи цій нічиїй лідери – одноосібні лідери відтепер, ЮКСА.

Man of the Match: Богдан Оринчак (ПФК Звягель)

Врятувати свою команду в останній атаці – що може бути краще для джокера?

Дружба (Мирівка) – ПФК Звягель – 1:1

Голи: Сторчоус, 70 – Оринчак, 90+6

Дружба (стартовий склад): Татаренко, Куба©, Шкіндер, Юзефович, Дедяєв, Казаков, Недоля, Головко, Порохня, Мачуленко, Сомов. Запасні: Друі, Бабійчук, Козлов, Палюх, Юречко, Зозуля, Доронін, Сторчоус, Вакуленко, Бандурін, Янюк, Колесник. Головний тренер: Дмитро Чирикал

Звягель (стартовий склад): Яшков©, Чередниченко, Гук, Скидан, Гаврилюк, Панчишин, Томандзото, Березка, Морговський, Фесенко, Венделл. Запасні: Коваленко, Аніагбосо, Лучка, Жаржу, Никитюк, Петрук, Оринчак, Блізніченко, Льюїс, Андрущенко, Кисленко, Майтак. Головний тренер: Юрій Вірт

Кагарлик. Стадіон «Дружба». 14:30

Арбітр: Козак Тарас

• Стрий

Очікуючи позитивних новин із матчу двох конкурентів на Київщині, ЮКСА повинна була сама не дати збою в Стрию. Річ у тім, що місцева команда в весняній частині сезону на власному полі м’ячів не пропускала взагалі, та й, незважаючи на розгромну поразку в першому колі, сподівалася взяти реванш за ту невдачу.

Від перших хвилин команди запропонували одна одній хороший темп. У гостей Венді ледве не забив з пасу Габріеля (пробив повз дальній кут), пізніше Євдокимов дещо невдало замикав флангову подачу. У господарів один тільки Лебедєв пару разів пристрілювався до воріт Федотова з гри та зі стандартів.

В цілому ж, перший тайм залишив відчуття недосказанності – ударів було багато, зокрема, і в таких майстрів, як Габріель або Харченко, проте голів так і не було. Після перерви тривала така ж напружена гра. Відчувалося, що команди мають досить високий, як для Другої рівні, рівень майстерності. Вони непогано комбінували, розігрували гострі моменти, тож було розуміння – гол десь близько. Але не очікувалося навіть, що він вийде таким …  ммм … хаотичним.

Спершу Харченко заробив штрафний на лівому куті карного майданчика (Николишин за це порушення отримав жовту картку). Бити взявся сам постраждалий, проте влучив Харченко в одноклубника Селіна. А вийшло так, що досвідчений захисник приглушив м’яча для свого одноклубника Росіана, тому що Сантьяго опинився прямо перед воротарем і холоднокровно повз нього пробив – 0:1. Дебютний гол 24-річного півзахисника в третьому матчі за ЮКСА.

Звісно, тепер уже Скала 1911 пішла вперед великими силами. І в кінцівці, на другій компенсованій, Іванченко закрутив подачу з правого флангу, а Петрик завалився в боротьбі з Селіним. Чи тягнув екс-збірник його за футболку, не видно (він був за спиною в стриянина), можливо, підштовхнув, ну а «джокер» господарів упав на очах у рефері й заробив надважливий пенальті. Бив Авер’янов аж ніяк не безнадійно, проте воротар гостей Федотов метнувся й парирував м’яча. Напружені останні хвилини не змінили рахунку й залишили ЮКСА знову одноосібним лідером Другої ліги.

Man of the Match: Микита Федотов (ЮКСА)

Який же молодець! Неодноразово вступав у гру, парирував пізній пенальті й провів 12-й матч у чемпіонаті без пропущених м’ячів.

Скала 1911 (Стрий) – ЮКСА (Тарасівка) – 0:1
Гол: Росіан, 79
Незабитий пенальті: Авер’янов (ЮТ), 90+4 – воротар

Скала 1911 (стартовий склад): Солобчук, Николишин, Яната, Пастух, Руденко, Цень©, Лебедєв, Авер’янов, Лук’янченко, Фомін, Пучковський. Запасні: Чернятинський, Завгородній, Петрик, Цуркан, Іванченко, Мердєєв, Чепелюк, Лісовик, Мазур, Напуда, Ралюченко. Головний тренер: Михайло Басараб

ЮКСА (стартовий склад): Федотов, Ювхимець, Махнєв, Демиденко, Синьогуб©, Думанюк, Євдокимов, Кастро, Габріель, Харченко, Венді. Запасні: Баранцов, Шерстяних, Селін, Шевчук, Кононов, Росіан, Матеус Фого, Кіреєв, Ховайко, Есеола. Головний тренер: Микола Цимбал

Стрий. Стадіон «Сокіл». 13:45

Арбітр: Садковський Ігор

• Тростянець

Шоста команда поточного чемпіонату змінила головного тренера. ФК Тростянець напередодні оголосив про припинення співпраці з Валерієм Шаповаловим. На матч проти столичного клубу склад господарів вивів асистент Шаповалова Володимир Прокопіненко (61-річний фахівець є третім за віком у поточному сезоні після 67-річного Володимира Безуб’яка з Руху-2 та 63-річного Юрія Ярошенка із вінницької Ниви).

ФК Тростянець не міг виграти вісім матчів (від перемоги 2:0 над Реал Фармою ще в жовтні). За цей час клуб, який відновив виступи в ПФЛ, тричі зіграв унічию та п’ять разів програв – у тому числі, мінімально Карпатам-2 в 24-му турі. Локомотив, навпаки, виграв два поспіль останніх матчі та йде без поразок чотири тури підряд. Минулого тижня з рахунком 2:1 вдалося здолати вінницьку Ниву.

Господарі активно розпочали зустріч. Міг відкривати рахунок Проданов, але його удар парирував Панченко. Кияни не поступалися у боротьбі і намагалися швидко доставляти м’яч до заключної третини поля. Позиційної боротьби вистачало, а ось конструктиву бракувало. Надовго м’яч у футболістів обох команд не затримувався. На 17-й хвилині зі штрафного пробивав Сахненко і вперше у матчі довелося вступати у гру Осадчуку.

Ініціативою володіли господарі поля, але довести свої атаки до логічного завершення їм не вдавалося. На 27-й хвилині міг забивати Кравченко, але Ярослав з вигідної позиції пробив вище воріт. Відразу після цього гра була зупинена через повітряну тривогу. Після тривалої паузи гра все ж відновилася.

Відразу після поновлення гри гості відкрили рахунок. Каранга на швидкості увірвався до карного майданчика і його збив Сліпухін. Одинадцятиметровий впевнено реалізував Тітаренко – 0:1. П’ятий гол захисника в поточній першості – всі забив із пенальті.

Ще у першому таймі після удару Мизюка м’яч залетів у ворота Панченка, але арбітриня зафіксувала порушення правил з боку гравця Тростянця проти Сидоренка.

Проте, вже на початку другої половини зустрічі сумчани досягнули свого. Шаповал прострілив і м’яч від Сидоренка полетів на кутовий. Проданов подав кутовий, а Гезело головою пробив у ближній кут – 1:1. Другий гол у чемпіонаті Юрія при двох асистах.

Більше атакували кияни, але до логічного завершення не вдавалося довести свої атаки. Наприкінці зустрічі додали в активності господарі, але і вони не змогли забити. На три очки ніхто із суперників так і не награв. Тростянець у 2024 році ще не перемагав.

Man of the Match: Юрій Гезело (ФК Тростянець)

21-річний півзахисник був активним у центрі поля, постійно розганяв атаки своєї команди. Юрій під час подачі з кутового виграв боротьбу у захисника і забив рятівний м’яч для своєї команди.

ФК Тростянець ‒ Локомотив (Київ) – 1:1

Голи: Гезело, 56 – Тітаренко, 31 (пен.)

Тростянець (стартовий склад): Осадчук, Клюс©, Мизюк, Грек, Коваленко, Гезело, Сліпухін, Шаповал, Проданов, Строчинський, Кравченко. Запасні: Архипчук, Зоря, Таранушич, Кошкін, Шульга, Дувняк, Коритник, Бистрицький, Деревинський, Андріца. В.о. головного тренера: Володимир Прокопіненко

Локомотив (стартовий склад): Панченко, Тітаренко, Кратов, Сидоренко, Єсаулов, Мельниченко, Яцина, Поліщук, Каранга, Сахненко, Козій©. Запасні: Абрамов, Блазунь, Богомаз, Мордас, Мороховець, Нечосов, П’ятибрат, Славік. Головний тренер: Вадим Лазоренко

Тростянець. Стадіон ім. В.П.Куца. 12:15

Арбітр: Васильченко Вероніка