Єременко, Кольцов, Трофимюк, Сердюк, найкращий виконавець кутових і вся збірна 6-го туру першого етапу Першої ліги

ФК Хуст відсвяткував дебютну перемогу в Першій лізі, фото @olka_bogdanivna, instagram.com/fc_khust_ofc

Ігрова програма 6-го туру (звіт із відео тут)

Група А Група Б субота, 2 вересня п’ятниця, 1 вересня Карпати – Епіцентр – 2:0 Лівий берег ‒ ФСК Маріуполь ‒ 1:1 Буковина – Металіст ‒ 1:0 субота, 2 вересня неділя, 3 вересня ФК Чернігів ‒ Кремінь – 2:3 ФК Хуст – Поділля – 2:1 неділя, 3 вересня Прикарпаття – Нива (Бузова) – 2:2 Діназ ‒ Гірник-Спорт – 3:1 Нива (Тернопіль) – Агробізнес – 0:0 Інгулець ‒ Металург – 3:2 СК Полтава – Вікторія – 2:2

Про найкращих особистостей і головні цифри туру – тут.

Воротар – Андрій Попович (Агробізнес)

Матч у Тернополі видався не надто видовищним, але для воротарів це – слизький лід. Можливостей помилитися було предостатньо. Так, Попович врятував гостей уже на першій хвилині, коли потягнув із дев’ятки м’яч, який зрізався в площину воріт при подачі Соколова. Кілька разів Андрій сміливо кидався навперейми суперникам, навіть не допускаючи до удару та завершення. В одному з найбільш небезпечних епізодів, коли Бей замикав гострий фланговий простріл, Попович здорово підставився під м’яч і завадив тернополянам забити. Ці нуль-нуль важко далися Агробізнесу, їх не було б без надійності воротаря.

  • Найкращий у Групі Б: Ілля Караващенко (ФСК Маріуполь)

Правий захисник – Павло Полегенько (Карпати)

Граючи без Підлепенця, який опинився в лазареті, Полегенько виконував відразу кілька завдань. Окрім необхідності грати на захист і активно підтримувати свого флангового півзахисника, Павло повинен був знайти порозуміння спершу з Картушовим, потім – з Романюком. Судячи з активних затяжних підключень, Полегенько все контролював. До того ж, і сам пробував пробивати по воротах суперників. Коли ж він навісив на 74-й хвилині, Крістіан другим дотиком у матчі відкрив рахунок, як не тримався Епіцентр на чужому полі.

  • Найкращий у Групі Б: Петро Харжевський (ФСК Маріуполь)

Центральний захисник – Руслан Бариляк (Агробізнес)

Тернополяни володіють досить яскравою групою креативних гравців, причому, Нива грає не за застиглими схемами, в грі команди присутня імпровізація, обмін зонами та позиціями. Тим не менш, Агробізнес не пропустив від добротного суперника, навпаки, зв’язка Бариляк-Білий почувалася господарем у центрі захисту. Було лише пару моментів, коли Бей, Різник чи Бороденко виривалися з-під щільного нагляду – і вони не призвели до голів. А от Бариляк вдало зіграв проти колишніх одноклубників – він виступав за Ниву ще до ковіду.

  • Найкращий у Групі Б: Євген Опанасенко (СК Полтава)

Центральний захисник – Іван Пець (Буковина)

Чернівецька команда зіткнулася з високошвидкісною, мобільною групою атаки харків’ян. У доробку молоді Металіста – голи й у матчах із більш висококласними суперниками. Тим не менш, навіть без Новотрясова, сильно зіграла пара центрбеків Пець-Пасічник. Для Івана, представника харківської футбольної династії, це був принциповий матч. Був момент, він ще за рахунку 0:0 ледве не забив у ворота гостей після одного зі стандартів.

  • Найкращий у Групі Б: Гільєрме (Діназ)

Лівий захисник – Владислав Дворовенко (Нива Бузова)

Зазвичай, використовуючи свою особливу тактичну схему з розрідженими флангами та подвоєною атакою, Прикарпаття завдає значних проблем суперникам із традиційною тактичною побудовою. Тим не менш, Нива зуміла зв’язати суперників на своїй половині поля. А в грі на протяжності флангу Дворовенко перегравав своїх суперників. За винятком моменту, коли подача Шинкаренка призвела до загострення в карному майданчику та гола Сьомки (там більше вини тих, хто дав скинути й не прикрив лівого крайнього господарів). Зате Владислав розкішно подавав кутові, з яких бузівчани забили обидва своїх м’ячі.

  • Найкращий у Групі Б: Дмитро Ульянов (Вікторія)

Центральний півзахисник – Віталій Кольцов (Інгулець)

У двох матчах Інгулець – Металург у чемпіонаті та кубку команди набили 12 м’ячів на двох. Але не було б другої в сезоні перемоги петровського клубу, якби не центральний півзахисник Кольцов. Спершу Віталій реалізував пенальті, зароблений Запорожцем, а потім ввірвався в карний майданчик і, як центрфорвард, реалізував вихід на воротаря запоріжців. До цього додамо складну боротьбу в центрі поля, яку спершу господарі програвали, проте потім нав’язали та переконливо виграли.

  • Найкращий у Групі А: Сергій Романов (Прикарпаття)

Правий атакувальний півзахисник – Євген Запорожець (Інгулець)

Лідер у списку найкращих асистентів повною мірою проявив свій талант у матчі з Металургом. Власне, Запорожець був безпосереднім учасником більшості гострих атак, брав участь у багатоходівках, які часто розвертав у несподіваний для суперників спосіб. Саме після чергової передачі Євгена м’яч влучив у руку запорожцю, а Кольцов реалізував пенальті. Пізніше, коли гості невдало намагалися вийти від оборони в атаку, саме Запорожець зорієнтувався швидше за них і відпасував п’ятою на вхід Кольцова в карний майданчик.

  • Найкращий у Групі Б: Амбросій Чачуа (Карпати)

Центральний атакувальний півзахисник – Дмитро Єременко (Діназ)

Чемпіон Європи 2009 року серед юнаків колись подавав надії в Маркевича та був улюбленцем Кварцяного, проте на якийсь час призупиняв професіональну кар’єру та грав серед аматорів, а також боровся з наслідками травми. Повернення в чемпіонат України з футболу в складі Діназа видалося непростим. Але в матчі з безпосереднім конкурентом у боротьбі за збереження місця в Першій лізі Єременко проявив свій клас і ігровий інтелект. З передач Дмитра забивали Малакі та Кіріченко, він керував грою в центрі поля та зробив вирішальний вклад у перемогу над Гірником-Спорт.

  • Найкращий у Групі А: Назар Приходько (ФК Хуст)

Лівий атакувальний півзахисник – Максим Сердюк (ФК Чернігів)

Ми рідко відходимо від нашого правила – не відзначати гравців команди, яка програла, тому що футбол – командна гра, і виграють та програють всі разом. Але індивідуальний виступ Сердюка проти Кременя показує високий спортивний потенціал цього молодого ще гравця. Максим сміливо грав один в один, покривав величезний простір на всій ширині поля. Забив перший м’яч, елегантно перекинувши воротаря після скидки Койдана, а потім сам пішов у затяжний сольний прохід, забивши в стилі Салаха чи Мессі (хай не прозвучить це порівняння занадто високопарно).

  • Найкращий у Групі А: Артем Сьомка (Прикарпаття)

Нападник – Мирослав Трофимюк (Кремінь)

Тренерський штаб кременчуцького клубу вірив у Трофимюка, хоча минулого сезону він показав лише якісь ескізи, уривки, нариси своєї гри. Зараз Кремінь після Галати відпустив навіть Вівдича, схоже, зробивши ставку саме на Мирослава. І в першому ж матчі в новому статусі цей молодий нападник зробив гру. Власне, ще в першому таймі були моменти, коли Трофимюк напружував оборону господарів. Невдовзі після відпочинку Мирослав встиг на добивання після удару Савіцького та зрівняв рахунок. А в «гойдалках» наприкінці матчу Трофимюк встиг на простріл Галояна й приніс перемогу гостям. У Чернігові Мирослав провів матч, який стоятиме поряд із дебютом в УПЛ за важливістю для його кар’єри.

  • Найкращий у Групі А: Василь Палагнюк (Буковина)

Нападник – Владислав Борисенко (ФК Хуст)

Після втрати братів Луцівих у нападі дебютантів Першої ліги – ФК Хуст – з’явилася грандіозна проблема. Щоб її вирішити, закарпатський колектив навіть відмовився від звичної гри в два нападники. А фланговий півзахисник Борисенко почав виконувати роль центрфорварда, звісно, з певним акцентом, зважаючи на свій ігровий профайл і стиль. У матчі з Поділлям, у розпорядженні якого низка досвідчених оборонців, Владислав зумів проявити себе в атаці. Стартувавши на довгий пас Іванова, він відкрив рахунок у матчі – і це був дебютний гол хустян у Першій лізі. Борисенко надалі багато працював попереду, шукав м’яч, відкривався – його внесок у першу перемогу ФК Хуст після підвищення в класі можна назвати значним.

  • Найкращий у Групі Б: Олександр Вівдич (СК Полтава)

Збірна 6-го туру першого етапу Першої ліги. Ілюстрація pfl.ua

Тренер туру – Володимир Циткін (ФК Хуст)

ФК Хуст пробився у Першу лігу через плей-офф, у першому ж сезоні серед професіоналів. Але вже після початку дебютного сезону на такому рівні клуб втратив відразу чотирьох провідних гравців, не маючи можливості комплектуватися готовими та статусними майстрами. А от Поділля, навпаки, запросило низку досвідчених виконавців і буквально напередодні виїзду на Закарпаття дозаявило воротаря національної збірної Казахстану з УПЛ – Непогодова. Тим не менш, ФК Хуст зумів на старті ошелешити суперників своїми голами, потім якісно відіграв на контратаках, зв’язавши провідних гравців хмельничан у боротьбі. Навіть красивий гол Болденкова в кінці не похитнув першу історичну перемогу ФК Хуст у Першому дивізіоні.

Аналіз від Всеукраїнського об’єднання тренерів з футболу – тут.

Крістіан – сьомий бразилець у Першій лізі цього сезону, фото fckarpaty.org.ua

Джокер туру – Крістіан (Карпати)

Хороший тур для джокерів! Резепов забиває фактично переможний м’яч Інгульця, Биковський шикарним ударом зі штрафного рятує Маріуполь від поразки, Кіріченко завдає «контрольного пострілу» для Діназа. Проте навіть після цього поважного переліку на першому місці заміни Карпат. Обидва голи – від джокерів Маркевича. Причому, перший – переломний – бразильський дебютант Крістіан забив на першу ж хвилину після виходу на поле!

  • Статистика SportArena.com: 5 матчів у чемпіонаті, 3 голи.

Максим Сердюк, фото chernigiv.ua

Найкращий молодий гравець туру – Максим Сердюк (ФК Чернігів)

Хоча «тигри» не втримали свою перевагу над Кременем і в підсумку зазнали безвольної поразки, ми не можемо заперечити яскравість сольного виступу їхнього півзахисника Сердюка. Граючи лівого вінгера, 21-річний гравець перегравав суперників і забив два м’ячі в їхні ворота. За нормальних обставин цього достатньо і для перемоги, і потім до звання героя туру. Проте все ж Максим і команда десь недопрацювали, розслабилися, втратили концентрацію. Це буде їм уроком.

  • Статистика SportArena.com: 5 матчів у чемпіонаті, 3 голи, 1 асист.
Гол туру – Віталій Равлик (Карпати → Епіцентр)

Та що ж це робиться! Звітний тур виконав, напевно, місячний норматив красивих голів! У шорт-лист найбільш видовищного за весь сезон записуємо гол хмельничанина Болденкова в стилі логотипу Panini, божевільний штрафний киянина Биковського, шикарний дальній удар новачка львів’ян Равлика. З тяжкою душею, розуміючи, що всі ці голи шикарні та заслужені, віддаємо належне саме дальньому удару з гри. Цитуємо звіт: «Чачуа дав поперечний пас на новачка Равлика, який розвернувся і здалеку дуже красиво пробив точно в ціль – 2:0. Це третій гол у чемпіонаті для вінгера, який починав сезон у Агробізнесі, а до того багато сезонів провів у чемпіонаті Львівщини».

Гол можна подивитися на відео з 1:07

Герой 6-го туру першого етапу Першої ліги. Ілюстрація pfl.ua

Герой туру – Дмитро Єременко (Діназ)

Читайте пізніше на нашому сайті інтерв’ю з гравцем, який віддав дві гольові передачі в переможному матчі з Гірником-Спорт

  • Статистика SportArena.com: 4 матчі у чемпіонаті, 2 асисти.

ВСІ НАЙКРАЩІ В ТУРІ: воротар, джокер, молодий гравець, голеадор – в одній статті. На нашому сайті – індивідуальні номінації в Першій лізі та цифри туру!

P.S. При підготовці матеріалу використані фото офіційних ресурсів клубів. Матеріал написаний автором українською мовою.