ЮКСА розгромила Кудрівку, Реал Фарма з пригодами прибув у Кагарлик та інші матчі 24-го туру

Фото — ФК ЮКСА

На сайті Sport Arena детальний розбір матчів чергового туру Другої ліги ПФЛ України сезону 2023/24. Огляд оновлюється – ми постійно додаємо сюди звіти з матчів 24-го туру.

середа, 17 квітня 2024 року

• Кагарлик

Вперше в 2024 році Дружба грала в рідному Обухівському районі, у Кагарлику приймаючи одеситів, для яких це також особливий матч – Реал Фарма цьогоріч на виїзді ще не грав. Мирівчани в минулому турі завдяки голу, створеному новачками Колесником і Вакуленком, здолала на виїзді нового лідера – ЮКСА. Ця сенсаційна перемога дозволила Дружбі стати лідером за втраченими, але відібрала багато сил. Зокрема, не зіграють через дискваліфікації та травми обидва флангові захисники – Дедяєв і Куба, центрхав Головко та вінгер Порохня. Щоб продовжити свою безпрограшну серію та замахнутися на щось вище, ніж третє поточне місце, тренерському штабу господарів довелося піти на сміливі перестановки.

Що стосується одеситів, то вони не можуть виграти з листопада місяця (два очка в чотирьох останніх іграх). У цьому матчі Реал Фарма змушений обійтися без дискваліфікованих оборонців Дмитрієва та Ладики. Проте в боєздатності цієї команди з оригінальним стилем сумнівів нема: Дружба виграла в першому колі завдяки єдиному голу Грищенка на 87-й хвилині, а та ж ЮКСА, наприклад, в Одесі втратила очки (1:1).

Початок матчу суттєво затримався через поломку автобуса в команди гостей. Тим не менш, Дружба не втратила темп, і спершу Сомов пробивав по воротах одеситів, за ним Козлов замикав кутовий, а потім Колесник із Мачуленком пробували загострювати – проте без реальної загрози для Подгородецького.

А от Реал Фарма міг сенсаційно повести в рахунку, коли К.Пархоменко пробивав штрафний і голкіпер Татаренко змушений був реагувати й рятувати. Кинулося в очі, що «фармацевти» здорово нав’язували боротьбу та сковували діяльність Дружби. Навіть граючи на природному газоні рідного стадіону, мирівчани ніяк не могли реалізувати свій тиск і стандарти в якусь конкретику. Вже перед перервою пробивав після кутового суперник, м’яч скакав біля воротами, але Казаков не зміг його підправити.

Напевно, лідер за втраченими назбирав багато спортивної злості за цей перший тайм, тому що відразу після перерви зумів втілити свої атаки в результат. Відразу після перерви кіпер одеситів потягнув смачний низовий удар Казакова, на добивання кинувся Мачуленко й на лівому від Подгородецького куті воротарського майданчика його «вибив за борт» Вареник. Пенальті взявся виконувати Недоля: воротар кинувся вправо від себе, м’яч піднявся по центру – 1:0. Перший гол Артема після повернення з лазарету.

Важливо було закріпити перевагу, і той же Недоля дальнім ударом пробував оформити дубль уже через три хвилини – неточно. Та все ж гол назрівав і відбувся. Грищенко поборовся за м’яч на своїй половині поля, Казаков почав атаку, підключивши на правому фланзі Сомова, чий простий простріл в дотик замкнув Колесник – 2:0. Сильний удар з правої ноги оформив дебютний гол Данила з нову команду. Раніше він встиг оформити два асисти за Дружбу.

За такої переваги Дружба грала спокійно, хоча Реал Фарма й намагався якось там переламати гру. Більше того – на 73-й хвилині Грищенко зобов’язаний був доводити рахунок до розгромного, проте воротар потягнув сильний удар, а слідом Подгородецький забрав і дальній удар Колесника. А Сторчоус прицільним ударом запустив у дальню стійку поруч із дев’яткою. Як при такому обстрілі рахунок більше не змінився – ми не знаємо. Проте й без того Дружба набирає три очки й продовжує переслідування лідерів.

Man of the Match: Максим Казаков (Дружба)

У моменті з першим голом пенальті зароблено після його удару, в епізоді з другим Казаков починав атаку в глибині поля. Він – як символ гри Дружби в цьому матчі, вольової та прагматичної.

Дружба (Мирівка) – Реал Фарма (Одеса) – 2:0
Голи: Недоля, 47 (пен.), Колесник, 56

Дружба (стартовий склад): Татаренко, Бандурін, Шкіндер, Юзефович, Козлов, Казаков, Недоля©, Мачуленко, Сомов, Замуренко, Колесник. Запасні: Бабійчук, Друі, Палюх, Юречко, Доронін, Вакуленко, Сторчоус, Янюк, Грищенко. Головний тренер: Дмитро Чирикал

Реал Фарма (стартовий склад): Подгородецький, Меленчук, Третьяков, Щербак, Мовчанюк, Вареник, А.Лиховидов©, К.Пархоменко, Фабер, Скрипнік, Барсуков. Запасні: Грабовський, Мулик, М.Лиховидов, Тилінський, Булавка, Шилов, Гранчар, Марченко. Головний тренер: Андрій Пархоменко

• 13:30. м. Кагарлик, стадіон  «Дружба».
  • Арбітр: Орендочка Владислав

• Стрий

Скала 1911 дещо несподівано поступилася минулого туру у Києві Локомотиву у два м’ячі, що навряд входило в плани команди Басараба. Тому сьогодні випала нагода випустити пару у матчі з відвертим аутсайдером. Так воно й вийшло, господарі зробили гру вже в першій половині матчу. Вже на 15-й хвилині Фомін промчався правим флангом, зробив навіс до воротарської і Яната ударом головою упіймав на протиході Матуса. 1:0. А вже за кілька хвилин скористалися помилкою захисників, які втратили м’яча перед власною штрафною. Авер’янов класною передачею перекинув двох захисників і кіперу гостей довелося збивати Фоміна. Николишин з «точки» пробив точно у правий від себе кут. 2:0. Господарі продовжували атакувати і були винагороджені на 34-й хвилині після невдалого винесення м’яча захисниками молоді Кременя. Лук’янченко отримав передачу на куті штрафної площі, віддав на одинокого Лебедєва в центрі штрафної, той на замахові дезорієнтував Матуса і спокійно відправив м’яча у ближній кут.

На початку другого тайму Авер’янову ледь не вдалося скористатися виходом один на один з кіпером, але Дихтярук в останній момент зумів вибити м’яча з-під ноги півзахисника господарів. По перерві гості активніше діяли попереду, але не вистачало заключного удару, а десь і Завгородньому доводилося виручати свою команду. Остаточну крапку поставили у матчі господарі. За кілька хвилин до фінального свистка Цень протягнув м’яча правим флангом, прострілив на дальню штангу, яку замкнув Лісовик. 4:0.

Уже в понеділок команду Басараба чекає матч з Чайкою, який почне чотириматчеву серію поєдинків з командами із першої четвірки. Це буде складний екзамен для Скали 1911. Подивимося, скільки очок наберуть стрияни в матчах з лідерами. А ось Кремінь-2 у заключних чотирьох матчах спробує здобути перше перемогу у сезоні.

Man of the Match: Романь Цень (Скала 1911)

Стабільний матч провів 26-річний захисник Скали 1911. Був надійним на своєму лівому фланзі, і ще й допоміг партнеру забити заключний м’яч у грі. Справжній капітан!

Скала 1911 (Стрий) – Кремінь-2 (Кременчук) – 4:0
Голи: Яната, 15, Николишин, 17 (пен.), Лебедєв, 34, Лісовик, 87

Скала 1911 (стартовий склад): Завгородній, Яната, Николишин, Пастух, Руденко, Цень©, Ралюченко, Лебедєв, Лук’янченко, Фомін, Авер’янов. Запасні: Чернятинський, Солобчук, Іванченко, Лісовик, Мазур, Мердєєв, Напуда, Пучковський, Петрик, Цуркан, Чепелюк. Головний тренер: Михайло Басараб

Кремінь-2 (стартовий склад): Матус, Гонтар, Дихтярук©, Сабієв, Златьєв, Пастернак, Молько, Уманець, Барінов, Рокотянський, Стецюк. Запасні: Безклинський, Заїченко, Покась, Пігарєв, Оксененко, Руднєв. Старший тренер: Ярослав Здирко

• 14:00. м. Стрий, стадіон  «Сокіл».
  • Арбітр: Дубиківський Сергій

• Дубляни

Господарі минулий тур пропускали, тому молоді гравці львів’ян чекали цього матчу з гарним настроєм. Вони не програвали п’ять матчів, приймали вдома свого кривдника з першого кола і налаштовані рішуче на перемогу. Уже на перших хвилинах господарі могли забити, Тлумак парашутиком віддав передачу на Дебича, який ледь не перекинув Осадчука. Згодом Іродовський прострілив вздовж лінії воротарської, але ніхто на добивання не встиг, а з ударом Сидуна впритул впорався Осадчук.

Але вже на 27-й хвилині господарі свого досягли, причому в гарному стилі. Тлумак знайшов на правому фланзі Іродовського, той змістився ближче до кута штрафної і з лівої пробив точно у ближню «дев`ятку» – Осадчук виявився безсилим. 1:0. А от гості відверто провалили перший тайм, у чому зізнався і Валерій Шаповалов після гри на онлайн-включенні: «Нашим гравцям не вистачило майстерності, але в них усе попереду».

По перерві практично нічого не змінилося – господарі контролювали хід поєдинку, а ось гравцям Тростянця в атаці відверто не щастило. Хоча на фінішний штурм у гостей сил вистачило. Особливо активним були Проданов і Андріца. Але найкращою була нагода все ж у Карпат-2 збільшити рахунок. Івасій прийняв м’яча поруч зі штрафною, підробив собі м’яча під ліву ногу і пробив з відскоком від газону – Осадчук склався і відбив кулаками з дальнього кута.

У підсумку, господарі взяли гору і реванш у Тростянця за поразку в першому колі. Чудовий матч і чудова перемога, яка дозволяє команді Гнатіва провести цей тиждень серед п’ятірки найкращих команд Другої ліги. Наступного тижня ФК Тростянець відпочиватиме, а Карпати-2 вирушать у гості до лідера – Звягеля.

Man of the Match: Вадим Сидун (Карпати-2)

Практично вся лінія атаки молоді львів`ян заслуговує найкращих слів. Але відзначимо 19-річного Сидуна, який своїми діями змушував тримати в напрузі захисників Тростянця. Вадим мав кілька можливостей забивати, але фортуна була не на його боці сьогодні. Чудовий нападник зростає в Україні!

Карпати-2 (Львів) ‒ ФК Тростянець – 1:0
Гол: Іродовський, 28

Карпати-2 (стартовий склад): Домчак, Копил, Киричок, Ломницький©, Катрич, Тлумак, Гудзінський, Дебич, Равлик, Іродовський, Сидун. Запасні: Борис, Коваленко, Ілюхін, Резнік, Івасій, Буренко, Абрамчук, Пилипчук, Рожко, Лехів, Гайдучок, Бойченюк. Старший тренер: Роман Гнатів

Тростянець (стартовий склад): Осадчук, Андріца, Грек, Таранушич, Коваленко, Гезело, Сліпухін©, Дувняк, Строчинський, Кравченко, Проданов. Запасні: Архипчук, Зоря, Мизюк, Шульга, Кошкін, Шаповал, Бистрицький. Головний тренер: Валерій Шаповалов

• 13:00. м. Дубляни, стадіон  «ЛНУП».
  • Арбітр: Скрипник Максим

• Кудрівка

Великий футбол повертається в село Кудрівку, що на Чернігівщині. Перший у 2024 році домашній матч чемпіонату України ФК Кудрівка проводила на Київщині (стадіон «Лівий берег»), але ось тепер в оновленому складі та з новим головним тренером вперше зіграє саме в рідному населеному пункті. До цього матчу ФК Кудрівка підійшла в 5-матчевій безпрограшній серії, яка триває ще з листопада місяця. У минулому турі вона здобула нічию 1:1 із Чайкою – одним із лідерів і претендентів на медалі та підвищення в класі.

Тоді як її суперник – ЮКСА – відразу ж після виходу на перше місце поступився вдома Дружбі (0:1). Після матчу з мирівчанами підопічні Цимбала втратили трьох гравців – основний центрбек Махнєв і найпродуктивніший центрхав Євдокимов перебрали карток, а новий півзахисник Росіан у першому ж матчі був вилучений і ось уже кілька турів відбуває свою дискваліфікацію. Тож в ослабленому складі лідери прибули в гості до команди, яка явно хотіла поквитатися за 0:3 в першому колі.

На цей матч господарі вийшли фактично оптимальним складом (хіба що Зоренко після пошкодження не потрапив у заявку), навіть граючий президент Солодаренко був внесений у запас. А от ЮКСА експериментувала. За відсутності лідера захисту Махнєва зв’язку в центрі склали Демиденко та ветеран Селін, без Євдокимова вийшов у центр до Думанюка Кастро Парагвай, а поки залишається поза грою за вилучення Росіан, під нападниками номінально з’явився Харченко (вони з Ховайком вийшли одночасно в зазвичай бразильській групі атаки).

Втім, численні втрати не збили боєздатність лідера. Хоча кудрівчани атакували й Долгоп’ятов навіть першим у матчі провів пристрілку, гості завдяки активності Габріеля та Венді, який відбув дискваліфікацію, просто затерзали захист господарів. Уже в дебюті м’яч зачепив Лещенка – можливо, плече, груди, але арбітр був близько й розсудив, що була гра рукою, так що призначив пенальті. Воротар гадав, куди проб’є Венді, проте нападник ЮКСА пробив бездоганно – 0:1.

Вже через п’ять хвилин – другий гол. Цього разу Габріель подавав кутовий від лівого прапорця, а Венді без жодного опору підскочив і вбив м’яча головою в сітку – 0:2. Не відставав від земляка й Гулар. Стартувавши на тонкий розрізний пас Ховайка через пів поля, Габріель елегантно прибрав на замаху захисника Васька, вийшов на воротаря та пробив повз нього лівою – це 0:3. От вам і перша третина гри…

ФК Кудрівка, до честі їй буде сказано, навіть при розгромному рахунку намагалася йти вперед. Михайленко по лівому (!) фланзі протягнув м’яча аж до кутового прапорця, де Ювхимець не витримав і уклав його на газон. На подачу Долгоп’ятова висунувся захисник Васько й на ближній стійці випередив усіх, відправивши м’яча в сітку головою – 1:3. Це дебютний гол екс-оборонця одеського Титану за ФК Кудрівка саме в Другій лізі.

Проте є все-таки різниця в класі та досвіді, і ще до перерви її реалізували для «хрестоносців» бразильці. Спочатку Федотов вибив від своїх воріт, Венді в стрибку дезорієнтував суперників і довгий пас дійшов до Гулара, так що Габріель реалізував лівою ногою ще один вихід один на один з воротарем – 1:4. Це вже сім голів у правого вінгера ЮКСА в чемпіонаті. А перед перервою забив і сам Венді. ФК Кудрівка розігрувала стандарт на своїй половині поля, Кастро Парагвай зіграв на перехопленні й дав розрізний пас на свого форварда, а Геррейро на прізвисько Вава познущався з суперників. Оббіг воротаря Венді й закотив м’яча в порожні ворота – 1:5. Перший хет-трик гравців ЮКСА та уже вісім голів в активі Венді в цьому чемпіонаті!

Чи мав зміст другий тайм за таких обставин? Кудрівська команда намагалася внести в гру інтригу, було кілька стандартів, але відіграти таке відставання вже не могла. Навпаки, це ЮКСА вперше з вересня забила більше 4 м’ячів за гру, коли трьохходівка Венді-Габріель-Кастро завершилася обвідним ударом Парагвая з лінії карного майданчика – 1:6. Це дебютний гол парагвайця на прізвище Кастро, який взяв собі ігрове прізвисько на честь рідної країни. До слова, в Габріеля Гулара вже п’ять асистів у чемпіонаті.

А потім Харченко запустив у прорив Матеуса Фого, якого штовхнув у власному карному майданчику захисник Васько. Сам постраждалий оформив дебютний гол у Другій лізі ударом з пенальті – 1:7. До слова, рудий бразилець – єдиний легіонер, який пограв за ЮКСА ще на рівні ААФУ, за ту команду, яка при зовсім інших тренерах змагалася в аматорських змаганнях.

Ураганна перемога ЮКСА – шоста розгромна в чемпіонаті та перша навесні – робить вагому заявку на лідерство. ФК Кудрівка в оновленому складі старається, але все ж перериває свою безпрограшну серію, яка тривала з листопада.

Man of the Match: Венді «Вава» Геррейро (ЮКСА)

Це божевільний матч для латиноамериканських легіонерів – три голи в Венді, два голи та два асисти в Габріеля, гол і асист у Кастро. Проте ми відзначимо Венді, який відкрив рахунок, коли це було особливо важливо, і хет-триком до завершення першого тайму зламав усю інтригу в цьому матчі.

ФК Кудрівка – ЮКСА (Тарасівка) – 1:7
Голи: Васько, 40′ – Венді, 9 (пен.)’, 14′, 45′, Габріель, 23′, 44′, Кастро, 64′, Матеус Фого, 76′ (пен.)

Кудрівка (стартовий склад): Ферт, Михайленко, Васько, Лещенко©, М.Баранов, Коваленко, Євтушенко, Махиня, Волошин, Долгоп’ятов, Легостаєв. Запасні: Следзевський, Пругло, Пестрецов, Здоренко, Пластун, Гармаш, Зубашівський, Шеставін, Коваль, Солодаренко. Головний тренер: Василь Баранов

ЮКСА (стартовий склад): Федотов, Ювхимець, Демиденко, Селін, Синьогуб©, Думанюк, Кастро, Габріель, Харченко, Ховайко, Венді. Запасні: Баранцов, Шерстяних, Матеус Фого, Есеола, Шевчук, Кіреєв. Головний тренер: Микола Цимбал

• 12:30. с. Кудрівка, стадіон «Кудрівка-Арена».
  • Арбітр: Воєвода Андрій

• Винники

Амбітна Чайка навесні не вражає: чотири поспіль весняних нічиї – навряд той результат, якого очікували вболівальники клубу. Щоправда, дві з них були в матчах з першої трійки. Тому вояж до Винників проти молоді Руху очікувався з великими надіями на позитив. Цікаво, що лише один з двох гравців, хто забивав Руху-2 у першому колі (2:1), опинився сьогодні серед перших 11-ти – Степан Клименко.

Стримавши стартовий натиск господарів, Чайка відповіла небезпечним випадом від Емере, який прострілював на дальню штангу, але жодному з партнерів не вдалося дотягнутися до м’яча. Ще один момент був у Чайки ближче до 30-ї хвилини, коли після навісу зі штрафного Семенець в дотик ударом головою переправляв м’яча у ворота, але той пролетів над поперечкою.

Та й господарі відверто не вразили в атаці, здебільшого шукаючи підходів до воріт Слуцького завдяки дальнім ударам та навісів до штрафної зі стандартів.

По перерві особливо нічого не змінилося. Хоча на стартових хвилин 15 господарі й зачинили Чайку на її половині поля, нічого особливого вичавити не вдалося. Гості зуміли відсунути гру від своїх воріт ближче до 60-ї хвилини, а вже на 67-й забили. Михальчука на власній половині поля запресингував Гуськов, пройшов правим флангом, увійшов з правого флангу до штрафної і потужним ударом прошив Герету, забивши ударом із відскоком від ближньої штанги – більярдна точність. 0:1. Четвертий гол при двох асистах для досвідченого вінгбека в поточній першості.

Забитий м’яч надихнуть гостей, які мали ще кілька моментів протягом десяти хвилин. Але Семенець не влучив у ворота, Венгер ударом через себе не розрахував траєкторію польоту м`яча, а Клименко пробив вище воріт. І все ж свого гості досягли на 79-й хвилині. Слуцький почав атаку, Семенець віддав передачу на Клименка, який шикарною розрізною передачею на хід знайшов Венгера і 20-річний півзахисник обіграв Герету і покотив у порожні ворота. 0:2. Вітаємо Гліба з дебютним голом за нову команду.

А уже в компенсований час Чайка забила втретє – Клименко з лінії штрафної знайшов передачею Євстратенка, той обіграв захисника і пробив – Герета виручив. Але все той же Євстратенко першим опинився на м’ячі, поклав на газон кіпера, накрутив захисник і п’ятою ефектно відправив м’яча точно в кут. 0:3. Другий гол у чемпіонаті при трьох асистах для Володимира.

Украй важлива перемога Чайки, яка хоч і не програвала навесні, але й виграла уперше. І ці три очки свідчать про те, що боротьба за третє місце триває для команди Сизихіна

Man of the Match: Степан Клименко (Чайка)

Футболіст, який на рівні профі дебютував саме у Чайці, стає вкрай важливим гравцем киян. Вінгер провів досить потужний черговий матч, відзначившись двома асистами. Причому передача на Венгера вийшла яскравою і підтвердила, що з баченням поля у цього гравця все гаразд.

Рух-2 (Львів) – Чайка (Петропавлівська Борщагівка) – 0:3
Голи: Гуськов, 67, Венгер, 79, Євстратенко, 90+1

Рух-2 (стартовий склад): Герета©, Кітела, Матвіїв, Товарницький, Михальчук, Хмельовський, Русяк, Добрянський, Клайвер, Непейпієв, Музичук. Запасні: Сірук, Герега, Гришкевич, Дуць, Кусий, Грабовецький, Лебідь, Федор, Ніколаєв. Старший тренер: Володимир Безуб’як

Чайка (стартовий склад): Слуцький, Биков, Дубілей, Махонін, Кальчук, Гуськов, Хобта, Шакун, Емере, С.Клименко, Семенець©. Запасні: Коломієць, Власюк, Венгер, Євстратенко, В.Клименко, Луценко, Сичевський, Хохлов, Кулакевич. Головний тренер: Сергій Сизихін

• 12:00. м. Винники, стадіон  ім. Б.Маркевича.
  • Арбітр: Садковський Ігор