Климчук, Бондаренко, Русин, Скляр і вся збірна 29-го туру Прем’єр-Ліги

Воротар – Георгій Бущан (Динамо)

Другий поспіль матч після тяжкої травми – і він знову не пропустив! У Рівному, де Динамо «приймало» Верес, Бущан справився з кількома спробами пробити від Близниченка, встиг вибігти навперейми С.Шараєві, завадивши тому реалізувати вихід один на один, а в кінцівці забрав удар Шестакова з пенальті. Це був переломний момент – далі кияни закріпили хитку перевагу й завершили матч розгромом.

Правий захисник – Олександр Караваєв (Динамо)

Ще з першого тайму, починаючи на місці правого захисника, Караваєв був активним учасником атакувальних комбінацій гостей-господарів. Відразу ж після перерви вдало перевів м’яча на Раміреса після пасу з глибини, завдяки чому той забив гол №2000 динамівців у чемпіонатах України. Міг забивати й сам, натомість у кінцівці матчу видав гольову передачу ще й на Волошина (Назар забиває третій матч поспіль).

Центральний захисник – Максим Ковальов (Інгулець)

Оборона петрівців у Львові мала досить багато роботи – господарям уже нічого втрачати, зате кожен хоче показати себе, щоб знайти нове робоче місце. Ковальов вдало зіграв із Бугаєм, у якого, здається, тільки один момент був за цю гру – і той без акцентованого завершення, також Максим чітко діяв при подачах з гри та стандартів. Гол з пенальті, який відкрив рахунок невдовзі після перерви, це приємний бонус за другу поспіль гру без пропущених м’ячів.

Центральний захисник – Ярослав Ракицький (Шахтар)

У складі дніпровців грає лідер бомбардирських перегонів Довбик – за загальним визнанням, найкращий сучасний вітчизняний форвард. Тим не менш, досвідчений Ракицький зіграв з ним достатньо щільно, щоб не дозволити Артему вдруге в сезоні забити в ворота Шахтаря. Як мінімум, у двох моментах саме Ярослав блокував потенційно гольові удари Довбика. Дуже здорово читав гру, виконав великі обсяги робіт. Апофеоз усього – рішення стати в ворота замість вилучення Трубіна.

Лівий захисник – Владислав Дубінчак (Динамо)

Активно, з затяжними підключеннями, відіграв Дубінчак матч проти рівнян. Після його подачі мав відкривати рахунок Рамірес, але влучив у поперечину, зате пізніше Владислав взяв участь у другій результативній атаці киян. Саме він вистелив гольову передачу на Гармаша. Відзначимо, що Вівчаренко добряче розігрів свого конкурента – приємно бачити на місце Миколенка аж двох гідних претендентів.

Правий півзахисник – Олександр Скляр (Ворскла)

Важлива перемога над Колосом давалася полтавцям важко. Достатньо сказати, що рахунок було відкрито тільки на 75-й хвилині, і в цій комбінації Скляр відіграв важливу роль. Підтримавши атаку Степанюка, він своєчасно підключив Феліпе – Родрігес ударом у кут забив переломний перший м’яч. Далі вже Олександр опинився на ударній позиції – саме він закріпив перевагу Ворскли після тонкого пасу Степанюка.

Центральний півзахисник – Артем Бондаренко (Шахтар)

Центральний матч туру, який міг вирішити долю чемпіонства, особливо вдався Бондаренку. Це він задав темп грі, коли після спроби пробити Степаненка дав смачну додачу з-за меж карного майданчика. Гол на 9-й хвилині не лише позбавив Дніпро-1 первинного плану на гру, а й став 2000-м для Шахтаря за весь час виступів у чемпіонатах України. Надалі Артем не виключався з гри. Міг забивати ще, активно комбінував і своєчасним пасом на Степаненка записав на свій рахунок ще й асист.

Центральний півзахисник – Ріфет Капич (Кривбас)

Металіст 1925 гостро потребував очок, щоб уникнути ризику перехідних матчів, але саме гості вивезли зі стадіону Банникова три очка. Гру криворіжців уже традиційно вів боснієць Капич. У кількох атаках саме Ріфет виступав мотором, він започатковував стрімкі багатоходівки та виконував стандарти. Після одного з них міг відкривати рахунок Дебелко. Пізніше, в кінцівці, Капич видав хороший простріл під дебютний гол молодого Корабліна.

Лівий півзахисник – Назарій Русин (Зоря)

Шикарний матч Русина в Олександрії. Жаль, що через травму Яремчука, проте Назарій 100% заробив свій виклик у національну збірну України. Вже за першу третину гри Русин вирішив долю складного виїзду: спершу забив сам елегантним ударом після пасу Шахова, потім сам здорово асистував Булеці. Не збавляв оберти і після перерви: кілька сольних проходів завершував перспективними ударами.

Нападник – Олег Вишневський (ФК Минай)

Ще з перших хвилин умовно виїзного матчу в Ужгороді Вишневський почав обробляти захист Металіста. Міг відкривати рахунок у матчі, в кількох моментах опинявся на ударних позиціях. Звісно, тут би пожурити Олега за погану реалізацію – тим більше, харків’яни зусиллями Демченка забили в ворота ФК Минай. Проте після перерви саме Вишневський скористався метушнею після прострілу Твердохліба та буквально зрикошетив м’яча в ворота – зрівняв рахунок. Далі його команда змогла вийти вперед і виграти, що відправило Металіст (сподіваємося!) в Першу лігу.

Нападник – Юрій Климчук (Рух)

В Одесі львів’янам не можна було втрачати очки, і добре, що Климчук, який мав відпочинок у попередніх турах, якраз на Чорноморець приберіг свій бенефіс. Юрій – активний учасник більшості гострих атак своєї команди. Власне, після них ще раніше могли забивати Соломон з Альваренгою, але англієць все ж чітко пробив повз воротаря з тонкого пасу Климчука. Пізніше сам Юрій виявився найбільш спритним після серії відскоків з передачі Підгурського. Після перерви, коли одесити скоротили відставання, Климчук підстеріг помилку захисника Салюка та поставив крапку в цьому матчі.

Збірна 29-го туру УПЛ. Ілюстрація Sport Arena

Тренер туру – Ігор Йовічевич (Шахтар)

На початку сезону абсолютна більшість фахівців прогнозувала чемпіонство Динамо, «гірників» критикували за непереконливу гру та результати під час міжсезоння, а потім – за вкрай натужний старт, голи давалися їм важко. Проте коли оновлений колектив зігрався й набрався впевненості в єврокубках, стало зрозуміло, що він найбільш цілісний і на внутрішній арені. Навіть літнє придбання відразу кількох вінгерів, яке спершу здавалося надмірним, у підсумку спрацювало після продажу Мудрика. Зимові новачки, при їхній невеликій кількості, також виправдали себе майже всі. Тож якщо Дніпро-1 весну відіграв на спаді та з постійними кадровими проблемами, Шахтар тільки набирав хід. Другий тур поспіль здобута розгромна перемога над переслідувачами – у нас є достроковий чемпіон.

Аналіз від Всеукраїнського об’єднання тренерів з футболу – тут.

Джокер туру – Феліпе Родрігес (Ворскла)

Цей тур багатий на «голи з лавки запасних». У Динамо забивали Гармаш і Волошин, які вийшли на заміни. У Минаю – Паламар. У Кривбасу – юний Кораблін. Проте це, переважно, були «контрольні постріли». Нам же важливо вибрати людину, з виходом на поле якої змінилося все. А це – саме бразилець Феліпе, який так вдало повернувся після травми. До його виходу на поле на табло були нулі, причому, Колос дуже навіть міг сам забивати, а менш як за 10 хвилин на полі Феліпе завершив комбінацію, яку готували Челядін, Степанюк і Скляр. Цей гол перевернув полтавський матч – Ворскла розвинула успіх і виграла.

  • Статистика SportArena.com: 17 матчів у чемпіонаті, 2 голи.

Фото – Сергей Темиренко, ФК Заря

Найкращий молодий гравець туру – Олександр Сапутін (Зоря)

У нас є молоді хлопці, які зробили вагомі перші кроки в своїй кар’єрі (дебютний гол криворіжця Корабліна, дебютний асист харків’янина Синчука – привіт і вітання їм, все найкраще попереду!). Проте під кінець чемпіонату варто віддавати належне стабільності. 19-річний Сапутін, який несподівано вдало замінив травмованого Мацапуру, в восьмий раз у сезоні зіграв на нуль. Він у п’ятірці найкращих за цим показником, хоча грає лише з весни в основі. Він другий за середньою кількістю пропущених м’ячів за гру та за показником голів у середньому на хвилину ігрового часу. В Олександрії він кілька разів виручив луганців і зіграв як справжній зрілий майстер.

  • Статистика SportArena.com: 14 матчів у чемпіонаті, 8 «сухих» матчів, 9 пропущених м’ячів.

Найкращий легіонер туру – Ерік Рамірес (Динамо)

Венесуелець Рамірес, загалом, провалює повернення в Динамо. Ванат однозначно виграв у нього конкуренцію, і якби не сексистська дискваліфікація, до кінця сезону Ерік вище замін навряд чи б піднявся. Отримавши свій шанс у Рівному, легіонер, до його честі, дуже старався. Обстріляв стійки-поперечини і все-таки відкрив рахунок з передачі Караваєва. Треба ж такого, цей гол виявився ювілейним – 2000-м за час виступів Динамо в чемпіонатах України з футболу.

  • Статистика SportArena.com: 12 матчів у чемпіонаті, 2 голи.

Герой туру – Юрій Климчук (Рух)

Найкращим гравцем цього туру став футболіст, який забив двічі та асистував Соломону в матчі з Чорноморцем.

  • Статистика SportArena.com: 26 матчів у чемпіонаті, 9 голів, 2 асисти.