Ігрова програма 10-го туру (звіт із відео тут)
Про найкращих особистостей і головні цифри туру – тут.
Воротар – Олександр Рощинський (ФК Чернігів)
В останніх турах у «тигрів» існувала воротарська проблема – вилучення, травми, помилки переслідували голкіперів ФК Чернігів. В Ужгороді вперше цього року вийшов у стартовому складі Рощинський. Уже в дебюті Металіст провів перший гол, коли Тепляков скористався передачею Підручного. Проте надалі Олександр був винятково надійним – парирував дев’ять ударів харків’ян, в тому числі особливо небезпечні від Підручного та тричі Синчука. Виїзна нічия – остання втіха клубу перед вильотом, але ФК Чернігів продовжить розвиватися в рамках клубної філософії, схожої на Атлетик (Більбао).
- Найкращий у Групі «Чемпіонська»: Богдан Васецький (СК Полтава)
Правий захисник – Олег Соколов (Лівий берег)
Фланги лівобережців зіткнулися з надзвичайно складним випробуванням, тому що навіть при кадрових проблемах і напередодні стикових матчів Епіцентр виставив Стеня, Кравчука та низку інших швидкісних футболістів. Соколов, загалом, мав важкі баталії якраз із «нагорняковим Коноплянкою» – Стень зіграв менш яскраво, ніж звичайно. А ще в регулярних підключеннях до чужих воріт якраз Соколов вдало скинув під результативний удар І.Когута – це була ключова подія матчу.
- Найкращий у Групі «Вибування»: Максим Шумило (ФК Чернігів)
Центральний захисник – Станіслав-Нурі Малиш (Інгулець)
Перш за все, відзначимо, що Малиш досягнув успіху в захисті – Карпати зіграли нижче можливостей, а провини Станіслава в двох небезпечних випадах гостей нема (це коли Ігор Алвес Невес і Чех замикали кутові, другий із них забив – він не був під наглядом Малиша). До того ж, Станіслав-Нурі вдало підключався на стандарти. Саме він із, здавалося б, безвихідної ситуації ударом через себе скинув м’яча на Панасенка, який забив переможний – справді чемпіонський – м’яч у компенсований час другого тайму.
- Найкращий у Групі «Вибування»: Максим Мудрий (Нива, Тернопіль)
Центральний захисник – Ярослав Мартинюк (Діназ)
Група ветеранів дуже допомогла вишгородцям у весняній частині сезону. Зокрема, колишній півзахисник Карпат, Руху та Металіста 1925 Мартинюк зайняв місце в центрі захисту та переконливо відіграв на другому етапі. На Закарпатті Ярослав, перш за все, виконав свої завдання в обороні – всупереч усім кадровим проблемам. ФК Хуст має досить веселу та яскраву атаку, а забити зміг лише раз із пенальті. Натомість, сам Мартинюк сходив на стандарт і забив п’ятий м’яч у ворота господарів – далі було ще два.
- Найкращий у Групі «Чемпіонська»: Юрій Кравчук (Вікторія)
Лівий захисник – Дмитро Ульянов (Вікторія)
Лівий фланг сумчан завдав багато проблем Кудрівці-Ниві. Хоча гості грали добре і цілком могли розраховувати на очки, гострі підключення суперників працювали проти них. З виходом на заміну Данилюка Вікторія примножила можливості Ульянова. В підсумку гол і вилучення в суперників відбулися саме на цьому краю за активної участі зв’язки флангових оборонця та півзахисника. Відзначимо, що Ульянов і сам підключався до воріт, міг забивати перед перервою, а також підтримував атакувальні комбінації та надійно підчищав під напарниками на фланзі.
- Найкращий у Групі «Вибування»: Даніель Онєбучі Вернаттус (Металіст)
Центральний півзахисник – Денис Підручний (Металіст)
Через травму Підручний пропустив практично весь перший етап, але на другому вже міг допомогти харків’янам. У заключному матчі сезону з ФК Чернігів Денис виконав великі обсяги робіт, покривав велику територію, часто зміщався на фланги. Вже в дебюті міг відкривати рахунок (один із крутих сейвів Рощинського, див. номінацію «Найкращий воротар туру»), зате трішки пізніше протягнув м’яча й вистелив гольову передачу на Теплякова. Пізніше ще раз пробивав по воротах «тигрів».
- Найкращий у Групі «Чемпіонська»: Іван Мельниченко (ФСК Маріуполь)
Правий півзахисник – Сулейман Сейтхалілов (Діназ)
Важко було спрогнозувати такий розгром Хуста, а одним із гравців, які зробили найсерйозніший внесок у цей успіх, виявився Сейтхалілов. Він здорово відпрацював на своїй зоні відповідальності, до речі, стараючись допомагати Ярмаку стримувати швидких Борисенка та М.Пилипа. Натомість, в атаці Сулейман виявився одним із найкращих, видавши гольові передачі на Мораренка та Соловйова та заробивши пенальті під гол Паламаря. Із семи голів Сейтхалілов став співавтором трьох і ще в кількох гострих атаках брав участь на ранніх стадіях.
- Найкращий у Групі «Чемпіонська»: Іван Бендера (Епіцентр)
Атакувальний півзахисник – Роман Толочко (Агробізнес)
Матч у Борисполі важко починався для гостей: ранній красивий гол маріупольця Мельниченка, пауза на повітряну тривогу, важкий процес перелому гри… Зусиллями волочищан, вдалося перевернути матч, який складався не на їхню користь. Зокрема, відзначаємо Толочка, який ефективно відпрацював у центрі поля, брав участь у комбінаційній підготовчій роботі та сам тричі пробивав по воротах ФСК Маріуполь (один удар заблоковано, два влучили в площину). Саме Роман з пенальті зрівняв рахунок, завдяки чому Агробізнес уник останнього місця.
- Найкращий у Групі «Вибування»: Станіслав Мораренко (Діназ)
Лівий півзахисник – Данило Гончарук (Буковина)
Вся група атаки чернівчан грала яскраво – напевно, серйозною мотивацією було добре показати себе на очах нового головного тренера Кривенцова. Проте особливо хотілося б відзначити Гончарука. Сміливо та загалом вдало йшов у обіграш, застосовував швидкісний дриблінг. Це Данило в ситуації, яка могла завершитися пересічним віддаленим штрафним, взяв гру на себе на лівому фланзі, протягнув м’яча метрів 40 і вистелив результативну передачу на Будняка.
- Найкращий у Групі «Чемпіонська»: Максим Горжуй (СК Полтава)
Нападник – Олександр Вівдич (СК Полтава)
Проти прикарпатців Вівдич відіграв один із найкращих своїх матчів у сезоні. Постійно загострював, міг відкривати рахунок. Натомість десь із третьої спроби красивим ударом головою в падінні замкнув подачу з глибини Плахтиря (див. номінацію «Гол туру»). Відразу після перерви взяв участь у результативній комбінації, підготованій Одарюком і Щербаком, після чого від лицьової лінії аситував Горжую.
- Найкращий у Групі «Вибування»: Андрій Андрейчук (Буковина)
Нападник – Богдан Кобзар (Поділля)
Один із найкращих матчів Кобзаря в Першій лізі. Уже в дебюті реалізував зароблений Кулішем пенальті, потім замкнув передачу Оробця. Загалом чотири рази пробивав Богдан по воротах Гірника-Спорт, тричі влучив у площину воріт Шухмана. При суттєвих проблемах хмельничан із позицією центрфорварда молодий нападник виявився для них напрочуд успішним весняним придбанням.
- Найкращий у Групі «Чемпіонська»: Артем Сітало (Інгулець)
Збірна 10-го туру другого етапу Першої ліги. Ілюстрація pfl.ua
Найкращий тренер 10-го туру другого етапу Першої ліги. Ілюстрація pfl.ua
Карпати були лідерами Групи А впродовж 14 із 20 турів, групи «Чемпіонська» – в 9 турах із 10-ти. Фактично, львів’яни лідирували аж до 92-ї хвилини матчу в Петровому, аж поки «джокер» Лупашка Панасенко вперше в сезоні не відзначився голом. Це – найбільш драматична розв’язка Першої ліги, можливо, з часів боротьби ФК Севастополь і запорізького Металурга більш як 10 років тому. Підопічні наймолодшого головного тренера сезону переграли команду під орудою найдосвідченішого та найтитулованішого, здобувши сьому (!) перемогу поспіль.
- Аналіз від Всеукраїнського об’єднання тренерів з футболу – тут.
Вадим Шаврін, фото fcviktoria.sumy.ua
Це багатий тур для гравців із лавки запасних. Лівий берег закріпив свою перевагу над Епіцентром завдяки голам І.Когута та Сухоручка (причому, останній забив з подачі ще одного джокера – Астахова). Діназ довершував свій розгром у Хусті з голами Коваленка та Шевченка (з передачі Старенького). Що наробив Панасенко з Інгульця – всі знають. Але був у турі класичний джокер, прямо з книжки. На 71-й хвилині нападник Шаврін замінив атакувального півзахисника С.Шарая, а вже через хвилину першим же дотиком зі скидки Данилюка забив переможний м’яч у ворота Агробізнеса.
- Статистика SportArena.com: 21 матч у чемпіонаті, 5 голів, 2 асисти.
Богдан Кобзар, фото fcpodillya.com.ua
Колись Кобзар подавав великі надії в Волині та отримав контракт в ФК Олександрія. Проте, на відміну від одноклубника Мартинюка, в УПЛ зачепитися не зміг. Довелося повертатися в Першу лігу – вже на правах оренди. В Діназі 21-річний нападник весь перший етап відбігав без голів. Але в Поділлі, яке гостро потребувало форварда через травму Карпенка та відхід Войтіховського в Агробізнес, Кобзар знову на чудовому ходу. Голи Богдана на 3-й і 12-й хвилині допомогли переграти Гірник-Спорт – 2:0.
- Статистика SportArena.com: 19 матчів у чемпіонаті, 4 голи, 1 асист.
Смачні прицільні удари тернополянина Козака, петрівця Панасенка та маріупольця Мельниченка. Проте, на нашу думку, найкрасивішим вийшов «гол рибкою» полтавця Вівдича. Цитуємо звіт: «активний Вівдич декілька разів виходив на ударні позиції – і досягнув свого. Коли в ході однієї з атак другим темпом Плахтир лівою навісив з лівого напівфлангу, Олександр головою в падінні запустив м’яча в дев’ятку – 2:0. Для Вівдича це сьомий гол у 21 матчі за СК Полтава».
Гол можна подивитися на відео з 3:41
Герой 10-го туру другого етапу Першої ліги. Ілюстрація pfl.ua
Читайте на нашому сайті інтерв’ю з гравцем, який забив переможний м’яч у матчі за чемпіонство Першої ліги.
- Статистика SportArena.com: 9 матчів у чемпіонаті, 1 гол.
* * *
ВСІ НАЙКРАЩІ В ТУРІ: воротар, джокер, молодий гравець, голеадор – в одній статті. На нашому сайті – індивідуальні номінації в Першій лізі та цифри туру!
P.S. При підготовці матеріалу використані фото офіційних ресурсів клубів. Матеріал написаний автором українською мовою.
Добавить комментарий
Для отправки комментария вам необходимо авторизоваться.
Залиште відповідь