Комітет арбітрів УАФ: пенальті у матчі Шахтар – Динамо був призначений вірно (відео)

Алексей Деревинский, фото — fcdynamo.com

Знаменитий у минулому арбітр Нікола Ріццолі, консультант Комітету арбітрів Української асоціації футболу (УАФ), прокоментував найрезонансніші епізоди з матчів 28-го туру Української Прем’єр-ліги.

У матчі Шахтар – Динамо (1:0) у поєдинку 11 травня арбітр Олексій Деревінський на 27-й хвилині справедливо не поставив пенальті на користь номінальних господарів, проте при цьому неправильно “нагородив” жовтою карткою Георгія Судакова, оскільки в тому епізоді не було явної симуляції з боку півзахисника.

Через дві хвилини Деревінський не відреагував на гру рукою Костянтина Вівчаренка у штрафному майданчику Динамо, проте після підказки арбітра ВАР (Дениса Шурмана) та перегляду відеоповтору абсолютно правильно призначив пенальті. Судаков з нього забив переможний гол, який достроково приніс Шахтарю титул чемпіона.

Також Ріццолі прокоментував деякі епізоди зі скандальної кінцівки матчу Ворскла – Минай (2:3), що відбувся раніше того ж дня. На 89-й хвилині, за рахунку 2:2, головний арбітр Назарій Дьордь після рекомендації ВАР (Юрій Іванов) призначив пенальті у ворота гостей, а потім, завдяки підказці відеоасистента, наказав перебити цей удар через передчасний вихід голкіпера Олександра Кемкіна з лінії воріт.

В обох випадках ВАР мав рацію, і обидва рішення були винесені справедливо. Нагадаємо, Кемкін двічі поспіль відбив удари Феліпе з 11 метрів і врятував Минай від поразки. Розв’язка настала за декілька хвилин.

На 90+8-й хвилині Дьордь вказав на “позначку” вже у штрафному майданчику Ворскли, нібито за гру рукою захисника (гравець впав і спирався на руку, до того ж м’яч влучив у неї від корпусу). Вердикт: суддя прийняв неправильне рішення, причому він його не змінив навіть після вказівки ВАР та перегляду повтору. Правильним рішенням, на думку Ріццолі та Комітету арбітрів, було б дати продовжити гру. У результаті з того пенальті Минай забив переможний гол і загострив боротьбу за виживання в УПЛ.