Козак: Інгулець у цьому сезоні буде серед лідерів

Олександр Козак

Герой стартового туру у Першій лізі Олександр Козак поділився враженнями від перемоги над Полтавою (5:0). Олександр у цьому матчі відзначився хет-триком.

– Щасливий, що мою роботу оцінили спеціалісти, – сказав Козак. – Але головне це перемога команди. Задоволені, що вдалося з впевненої перемоги розпочати сезон, але потрібно ще багато працювати.

– Можливо, у вас були якісь пропозиції від клубів з УПЛ? Чому все ж вирішили залишитися і разом з командою понизитися у класі?

Читайте також: Особистості та цифри 1-го туру першого етапу Першої ліги: Лупашко, Резепов, Посмашний, Сухоручко та Козак

– Інші клуби мною цікавилися, але у мене чинний контракт з Інгульцем. Конкретної пропозиції щодо мого викупу не було. Не жалкую, що залишився в команді.

– Які очікування у вас були від стартового матчу оновленого Інгульця у новому сезоні Першої ліги?

– Був впевнений в тому, що зможемо перемогти, адже ми добре підготувалися до старту сезону. Ця впевненість допомогла досягнути бажаного результату.

– У старті вашої команди вийшли четверо новачків. Наскільки ці зміни є суттєвими, якщо враховувати оновлений центр захисту і опорну зону?

– Новачки швидко адаптувалися у колективі і зрозуміли вимоги тренерського штабу. Поки жодних проблем немає. Сподіваюся, що і надалі новачки допомагатимуть нам досягати результату.

Читайте також: Козак, Сухоручко, Підлепенець, воротар-дебютант і вся збірна 1-го туру першого етапу Першої ліги

– Уже у дебюті зустрічі після скидання Сітала ви відкрили рахунок. Напевно, цей гол команді додав команді віри у власні сили і розуміння того, що перемогу не віддасте?

– Безумовно, завжди важливо якомога швидше забити м’яч, щоб суперник почав відкриватися. З перших хвилин було помітно неймовірну самовіддачу, тому розуміли що рано чи пізно зможемо відкрити рахунок.

– Ще до перерви ви відзначилися дублем. Довгі закидання центральних захисників на хід гравцям групи атаки награєте на тренуваннях?

– Добре розібрали суперника. Знали їхні сильні та слабкі сторони. У тренувальному процесі відпрацьовували довгі закидання вперед, адже проти Полтави це дуже ефективно. Чудово, що вдалося втілити у життя напрацювання.

– Що вам говорив тренерський штаб у перерві, адже рахунок 3:0 максимально комфортний?

– Обговорили певні тактичні моменти, проаналізували першу половину зустрічі. Тренер вніс певні корективи, але більшість часу просто відновлювалися і готувалися до другого тайму.

– У другій половині зустрічі ви реалізували вихід один на один і забили свій третій м’яч у грі? Пригадайте, раніше на професіональному рівні відзначалися хет-триком?

–  У чемпіонаті U-21 забивав три м’ячі за гру у складі Сталі. Щасливий, що зміг відзначитися хет-триком на рівні Першої ліги.

– За рахунок чого вдалося досягнути розгромною перемоги, адже Полтава це досить непоступливий суперник?

–  Не очікували, що перевага у рахунку буде такою солідною, але ми розуміли, що перемогу не віддамо. Хочу відзначити роботу тренерського штабу. Під час  зборів проводили багато теоретичних занять. Тренер завжди наголошує на тому, що не варто зупинятися на досягнутому. Потрібно тиснути на суперника і забивати якомога більше.

– Наскільки складно було перелаштуватися на Першу лігу, адже рівень суперників в УПЛ все ж вищий?

–  Безумовно, рівень двох чемпіонатів порівняти неможливо, але я б не став недооцінювати Першу лігу. Зробимо усе можливе, щоб за підсумком сезону повернутися до УПЛ.

– Загалом, чого очікуєте від цього сезону? Інгулець боротиметься за перемогу в чемпіонаті?

– Хочемо проявити себе з найкращого боку і за підсумком сезону підвищитися у класі. Ретельно проаналізували всіх суперників. Команді до снаги виконати поставлене завдання, але прохідних ігор не буде. Відчуваємо, що добре підготувалися у міжсезоння і все має бути добре. Головне щоб було якомога менше травм. Інгулець у цьому сезоні буде серед лідерів.

– Владислав Лупашко сповідує сучасний футбол. Відчуваєте, що поступово команда перебудовується і починає грати у більш конструктивний футбол?

–  З перших тренувань було помітно, що у Владислава Вікторовича своє бачення футболу та тренувального процесу. Таких цікавих тренувань у моїй кар’єрі ще не було. Спочатку всім футболістам було непросто адаптувалися до швидкого футболу. Варто було якомога швидше ухвалювати рішення.

Після таких тренувань набагато простіше грати, адже виконується великий обсяг роботи саме під час тренувального процесу. Відчуваю, що ми додали у функціональній підготовці. Ми віримо в тренера і це приносить свій результат.

Герой 1-го туру першого етапу Першої ліги. Ілюстрація pfl.ua

БЛІЦ

  • Народився у Києві
  • Вихованець ФК Динамо
  • Першим тренером назвав би В’ячеслава Нівінського, він дав мені дуже багато для становлення професіональним футболлістом
  • Мрія у футболі? Прагну разом з Інгульцем повернутися до УПЛ