Козак, Сухоручко, Підлепенець, воротар-дебютант і вся збірна 1-го туру першого етапу Першої ліги

Данило Сухоручко (попереду) щойно забив п’ятою найкращий гол туру, фото facebook.com/fclbkyiv

Ігрова програма 1-го туру (звіт із відео тут)

Група А Група Б четвер, 27 липня четвер, 27 липня Буковина – Нива (Тернопіль) – 0:1 ФСК Маріуполь – Вікторія – 0:0 п’ятниця, 28 липня п’ятниця, 28 липня Нива (Бузова) – Агробізнес – 2:1 Металург – Кремінь – 0:0 Карпати – ФК Хуст – 1:0 Лівий берег ‒ Гірник-Спорт – 5:0 субота, 29 липня субота, 29 липня Прикарпаття – Поділля – 1:1 ФК Чернігів ‒ Діназ ‒ 3:2 Металіст ‒ Епіцентр – 0:1 Інгулець ‒ СК Полтава – 5:0

Про найкращих особистостей і головні цифри туру – тут.

Воротар – Артем Матус (Кремінь)

20-річний голкіпер був глухим запасним у Епіцентрі, натомість у новій своїй команді в стартовому ж турі отримав місце в основі. Матус не підвів сподівань тренерів: уже в дебюті грамотно зіграв під час виходу один на один із Могильним, пізніше справився з прицільними ударами Польового зі штрафного, Білоцерківця з гри та ще кількох спроб забити від запоріжців. Минулий сезон Кремінь також починав з нічиєї на полі Металурга – проте, зусиллями Артема та його захисників, цього разу вдалося не пропустити від запоріжців із недавнім лідером атак гостей Галатою на чолі.

• Найкращий у Групі: Антон Задерейко (Поділля)

Правий захисник – Олег Хруставка (Нива Тернопіль)

Буковина навесні була однією з найцікавіших команд групи «вибування» щодо швидкісних атак і, хоч і втратила кількох провідних гравців, могла створити суттєві проблеми Ниві. Проте тернополяни вдало відіграли на своїй половині поля (в тому числі й Хруставка, який протистояв одному з найтехнічніших і найстрімкіших гравців господарів – Фарасеєнку). Попереду ж саме захисник Хруставка приніс користь гостям. Олег виявився найспритнішим біля чужих воріт і заштовхав у сітку м’яча, відзначивши 100-й матч на професіональному рівні п’ятим голом, який став переможним – і ще й першим у новому чемпіонаті.

• Найкращий у Групі Б: Богдан Бичков (Вікторія)

Центральний захисник – Станіслав-Нурі Малиш (Інгулець)

СК Полтава володіє хорошим атакувальним потенціалом: півзахисник команди Щербак – найкращий асистент минулого сезону, Стрельцов багато забивав, а новачки Перебора та Шмигельський належать до найяскравіших вінгерів другого ешелону команд Першої ліги. Тим не менш, у Петровому на полі була одна команда – Інгулець. За повної ігрової переваги вона забила п’ять м’ячів без відповіді (за посильної допомоги захисників, зокрема Станіслава-Нурі – співавтора другого голу Козака), а в центрі захисту зв’язка Малиш-Шершень відіграла надійно. Хоча це дебютанти команди!

• Найкращий у Групі А: Максим Демчук (Нива Тернопіль)

Центральний захисник – Євген Місюра (Нива Бузова)

Бузівчани дебютували в Першій лізі перемогою. Вона була нелегкою – внаслідок грубої помилки захисту Агробізнес зрівняв рахунок і міг забивати ще. До Місюри тут менше питань – в моменті з голом Равлика він намагався підстрахувати одноклубника після невдалого пасу, ще в одному моменті упустив Свистуна. Зате в цілому Євген діяв дуже чіпко та непоступливо. В трьох моментах він буквально знімав м’яча з ніг суперників перед ударом і був осердям оновленої захисної ланки Ниви.

• Найкращий у Групі Б: Данило Аркуша (Кремінь)

Лівий захисник – Тарас Саків (Карпати)

Тренерський штаб «левів» здивував, лишивши в запасі кадрових вінгерів, а на лівому фланзі утворивши зв’язку з двох номінальних фулбеків. Саків, який минулого сезону переважно діяв на місці лівого центрального оборонця у формації в три центрбеки, цього разу вийшов над Сухарем лівим півзахисником. І в цій якості грав непогано: влучив у каркас воріт зі штрафного, на ньому заробив вилучення Мердєєв. Пізніше, з виходом Картушова, Тарас без видимих труднощів перелаштувався на більш звичне місце.

• Найкращий у Групі Б: Олександр Дударенко (Лівий берег)

Центральний півзахисник – Кирило Кривобороденко (ФК Чернігів)

Матч у Чернігові виявився одним із найбільш видовищних, хоча й при цьому сумбурних і сповнених невимушених помилок. А третій (переможний, як виявилося) м’яч у ворота Діназа на 42-й хвилині забив опорник Кривобороденко. Кирило виконав у цьому матчі великий обсяг роботи як на оборону, так і на атаку. Забив перший м’яч у Першій лізі, та ще й переможний для його команди в грі з безпосередніми конкурентами.

• Найкращий у Групі А: Артур Рябов (Карпати)

Правий півзахисник – Євген Підлепенець (Карпати)

Віце-чемпіон України в складі Дніпра-1 грав мало, а тому перейшов у Карпати в пошуках ігрової практики, відчуття лідерства та куражу. Все це Підлепенець отримав уже в дебютному матчі. Він був не лише найяскравішим, а й найефективнішим гравцем львів’ян. Забив переможний м’яч на виконання, який приніс господарям перемогу над ФК Хуст, а також міг забивати ще. Видавав напрочуд тонкі розрізні передачі, як мінімум, три з яких мали всі шанси стати результативними.

• Найкращий у Групі Б: Владислав Войцеховський (Лівий берег)

Атакувальний півзахисник – Юрій Козиренко (Інгулець)

Він ще рік тому забивав за Ворсклу в єврокубках (ви ж пам’ятаєте той шикарний гол АІКу?), а тепер допомагає Інгульцеві максимально ненадовго затриматися в Першій лізі. Козиренко гармонійно виглядає в групі атаки петрівців і бере активну участь у комбінаційній грі команди. Саме він ще до перерви довів рахунок до розгромного, забивши полтавцям з виходу один на один після проникаючого пасу від Запорожця. А в другому таймі, опустившись глибоко за м’ячем, видав гольову передачу на Козака, який оформив хет-трик.

• Найкращий у Групі А: Руслан Паламар (Нива Бузова)

Лівий півзахисник – Олександр Козак (Інгулець)

СК Полтава – цілком собі середняк Першої ліги, проте з безапеляційності перемоги петрівців ви б цього ніколи не сказали. Головною дійовою особою Інгульця, який так вдало зіграв вперше після вильоту, став Козак. Номінально лівий вінгер, він з’являвся скрізь і своєчасно. Забив три м’ячі після довгих передач: перший – із скидки Сітала після лонгболлу Шершня, другий – після довгої передачі Малиша, третій – Козиренка. Хет-трик Олександра дає сподівання на яскравий сезон для нього та його клубу.

• Найкращий у Групі А: Сергій Стень (Епіцентр)

Нападник – Даниїл Сухоручко (Лівий берег)

Сухоручко пройшов міцну школу Динамо та Чорноморця, проте все ще залишається в свої 23 роки нереалізованим. Більше того, минулий сезон у Ниві (Тернопіль) він провалив, забивши за півріччя лише один м’яч, та й той з пенальті. Офіційний дебют за Лівий берег показав, що Даниїл повертається на свій кращий рівень форми. Він з перших хвилин почав створювати загрозу воротам Гірника-Спорт, а після перерви перетворив перевагу киян у розгромну. Спершу п’ятою замкнув фланговий простріл Войцеховського (гол туру), потім першим встиг на підбирання після удару І.Когута та на виконання надіслав м’яча в дальній кут.

• Найкращий у Групі А: Андрій Хома (Прикарпаття)

Нападник – Ігор Гатала (Нива Тернопіль)

Всюдисущий Гатала вів гру тернополян у Чернівцях. З перших хвилин він включився у створення небезпечних моментів: і сам бив по воротах Буковини, і видавав подачі з різних дистанцій (одну з них Демчук завершив ударом у стійку). Саме після кутового Ігоря, вже з другої фази, розпочалася гольова, якщо так можна сказати, комбінація. Гатала не лише покривав великий простір поля, а й постійно комбінував, що дозволяло сплітати між собою в одну павутину багатоходівки Ниви.

• Найкращий у Групі Б: Вячеслав Койдан (ФК Чернігів)

Збірна 1-го туру першого етапу Першої ліги. Ілюстрація pfl.ua

Тренер туру – Владислав Лупашко (Інгулець)

Під час міжсезоння Інгулець втратив таких гравців, як воротар Білик, захисники Ковальов, Нагієв, Павлов, Поспєлов і Смоляков, півзахисники Головкін, Клименко, Коробенко, Кухарук, Кучеренко й Одарюк, нападник Марусич. Всі вони – основні, важливі, до того ж, пішли в більш статусні клуби. Здавалося б, за таких обставин короткотривала літня пауза нічого не компенсує. Тим не менш, підопічні наймолодшого тренера сезону розгромили СК Полтава – 5:0. Хоча й суперник – далеко не найбільш слабкіший, і труднощі становлення оновленої команди мали датися взнаки. Тож, як чи не найбільше враження стартового туру, Інгулець Лупашка заслуговує на відзнаку.

Аналіз від Всеукраїнського об’єднання тренерів з футболу – тут.

Денис Резепов, фото inhulets.com

Джокер туру – Денис Резепов (Інгулець)

У цьому турі двоє гравців відзначилися голами «з лавки запасних», за рахунків 4:0 забивши «підсумкові» п’яті м’ячі своїх команд. Але якщо киянин Литовченко, вийшовши на 68-й хвилині, відзначився голом уже в компенсований час, то петрівець Резепов видав класику гри джокера. На 62-й хвилині замінив героя матчу Козака, а вже через дві хвилини забив сам! Красивий різаний удар із гоструватого кута лівого флангу був підкоригований своєчасним рикошетом від суперника.

Статистика SportArena.com: 1 матч у чемпіонаті, 1 гол.

Микита Посмашний, фото t.me/FCChernigiv

Найкращий молодий гравець туру – Микита Посмашний (ФК Чернігів)

«Завжди мріяв грати за професійний клуб. Давно спостерігав за ФК Чернігів, так як це команда з рідного міста, слідкував за виступами в Першій лізі. Хочу закликати всіх підтримувати нас, ми будемо боротися тільки за перемоги», ‒ говорив Посмашний, коли його представляли фанам як новачка клубу. 20-річний півзахисник у дебютному матчі в Першій лізі провів 80 хвилин проти Діназа, активно створював тиск на оборону суперника, забив багато в чому переломний другий м’яч господарів. Ну, що ж – у Микити великий вклад у вольову перемогу його команди.

Гол туру – Даниїл Сухоручко (Лівий берег → Гірник-Спорт)

У нас прекрасний вибір: у широкий список найкращих голів нового сезону вже вводимо шикарні голи дальніми ударами бузівчанина Книша та киянина Дударенка. Проте наш лауреат – небуденний гол для нижчих ліг. А ми і так можемо! Цитуємо звіт: «Войцеховський на правому фланзі легко розібрався з двома опонентами, прострелив на ближню стійку, де найспритнішим виявився Сухоручко, який технічно, п’ятою, переправив м’яч до сітки».

Гол можна подивитися на відео з 2:07

Герой 1-го туру другого етапу Першої ліги. Ілюстрація pfl.ua

Герой туру – Олександр Козак (Інгулець)

Читайте пізніше на нашому сайті інтерв’ю з гравцем, який оформив хет-трик у першому ж матчі після повернення в ПФЛ.

Статистика SportArena.com: 1 матч у чемпіонаті, 3 голи.

* * *

ВСІ НАЙКРАЩІ В ТУРІ: воротар, джокер, молодий гравець, голеадор – в одній статті. На нашому сайті – індивідуальні номінації в Першій лізі та цифри туру!

P.S. При підготовці матеріалу використані фото офіційних ресурсів клубів. Матеріал написаний автором українською мовою.