Куман – один з найгірших тренерів Барселони. Виправдовувався, істерив, звинувачував і лицемірив

Рональд Куман, Getty Images

Найбільш пророчу фразу в історії футболу вимовив Давид Альбельда, колишній капітан Валенсії: “У день, коли Рональд Куман очолить Барселону, рівень чемпіонату Іспанії підрівняється”.

Через сім років після пророцтва Альбельди ситуація намалювалася наступна: рівень чемпіонату Іспанії дійсно підрівнявся – в тому числі, за рахунок Барселони, що впала в середину таблиці.

Зволікання з Куманом – головна помилка Жоана Лапорти в президентській кар’єрі. Розставання з коучем молодіжки Хав’єром Гарсією Пім’єнтою і Лео Мессі можна списати на новий вектор розвитку.

Але stand-by з Куманом пояснюється тільки двома моментами. По-перше, відсутністю згоди в раді директорів щодо наступного тренера, а, по-друге, неустойкою за розрив контракту в розмірі 12 млн євро.

Вічний пошук виправдань

Куман їх використовував навіть на останній прес-конференції після поразки від Райо Вальєкано: “Ми домінували, багато створили, грали в своїй манері. Але в Іспанії це не рахується. Краще взагалі мовчати”.

У Кумана в невдачах Барселони були винні судді, на яких він навіть скаржився у себе в Twitter, зовнішні сили, невезіння, стан газону, вітер, дощ, низький клас гравців, робота на ринку трансферів.

Ніколи Куман не прийняв поразку Барселони, яких вистачало з лишком, з честю і гідністю. Він намагався зняти з себе відповідальність, але закопував себе глибше і глибше, поки не відправився у відставку.

У словнику Кумана начисто відсутнє таке поняття, як самокритика. Він жодного разу не назвав себе в якості одного з винуватців поганих результатів Барселони протягом першої половини поточного сезону.

Істерики на рівному місці

Минулого місяця перед матчем 6-го туру чемпіонату Іспанії проти Кадіса прес-конференція Кумана перетворилася на істеричний монолог, зачитаний з листочка і той, який заборонив питання журналістів.

«На сьогоднішній день Барселона зовсім не така, якою була в 2013-му році. Ми не показуємо наш звичний футбол, тому що, як мінімум, не вистачає гравців, які вміють обігравати один в один”.

“Хочу прояснити, що Барселона переживає період перебудови, через що просідаємо за результатами. Клуб не може взяти гравців, яких хоче, а молодим вихованцям потрібно набагато більше часу».

Як можна ставитися до Кумана, який приходить на прес-конференцію і з розумним виглядом розгніваного викладача зачитує з листочка фрази, які йому накидала прес-служба, щоб поправити образ?

Безмежний прояв лицемірства

Трохи менше року тому Куман захищався від чуток, що пов’язують Мессі, у якого закінчувався контракт, з ПСЖ: «Клуб з Парижа не проявляє належної поваги до Лео. Я обурений такими діями»

Нічого незвичайного, кожен тренер буде захищати свого гравця від необгрунтованих нападок з боку іншого клубу – навіть такого могутнього, як ПСЖ. Але правда в тому, що Куман сильно лицемірив.

Спочатку Куман нападає на ПСЖ і просить про повагу до Мессі, а потім на публіці обговорює можливий перехід Мемфіса Депая в Барселону. Або, як у тому найпопулярнішому мемі, це зовсім інше?

Руді Гарсія з Ліона першим запідозрив Кумана в лицемірстві: “Читав, що Рональд ображений словами гравців ПСЖ з приводу Мессі, але сам він не соромився обговорювати Мемфіса. Це дивна риторика»

Рональд Куман, Getty Images

Критика своїх же футболістів

Кумана після поразки від Атлетіко запитали, чому француз Лемар легко прорвав оборону Барселони, на що він відповів: «Справа в тому, що Ніко Гонсалес не відпрацював до кінця епізод з підключенням Тома».

Або після розгрому у Бенфіки була пряма критика на адресу захисника Еріка Гарсії: “Ми не можемо пропускати такі легкі голи, який забив Дарвін Нуньєс. Нам потрібно додавати в індивідуальній майстерності”.

Молоді Ніко Гонсалес і Ерік Гарсія можуть скільки завгодно помилятися, але коли нехай і заслуженим чином критикують випускників Ла Масії, активна громадськість Барселони сприймає це боляче.

Будь-який психолог скаже, що публічна критика – не інструмент для подальшого прогресу, а справжнісінький камінь спотикання. Це війна, яку неможливо виграти. Це квиток в один кінець.

Регрес Барселони в маленьку команду

Ніколи раніше Барселона не виглядала настільки маленькою командою в іграх проти топ-клубів. Ні, вона і з Лео Мессі програвала великі матчі в Лізі чемпіонів, але з Куманом вона перетворилася на маленьку.

Можна навіть не брати минулий сезон, а взяти нинішній, за який Барселона примудрилася не просто програти Баварії, Атлетіко і Реалу, але забити всього лише одного разу, коли було не уникнути поразки.

За півтора року, що Куман очолював Барселону, вона обіграла тільки Ювентус, знекровлений травмами і втратою Кріштіану Роналду. Коли клуб з Турина одужав, він влаштував розгром на Камп Ноу.

Зрозуміло, що Куман проблему бачив не в своїх обмежених навичках на роль тренера, а в тому, що у Барселони не вистачало якості і глибини складу, на відміну від тих же Баварії, ПСЖ, Реала або Атлетіко.

Telegram-канал автора