Ндукве довів лік до 11 голів, Руніч прийшов із УПЛ, щоб розгромити Металург-2. Всі матчі 12-го туру Другої ліги

Василь Руніч, фото — ФК Рух

На сайті Sport Arena детальний розбір матчів чергового туру Другої ліги ПФЛ України сезону 2023/24. Огляд оновлюється – ми постійно додаємо сюди звіти з матчів 12-го туру.

Середа, 11 жовтня

• Тростянець

Аутсайдер завітав до десятої команди першості. Промовиста різниця в очках між суперниками – рівно 10, при тому, що Кремінь-2 має лише одне, і те резервісти першолігового клубу здобули вже після приходу з першої клубної команди Локтіонова. Зате в цьому виїзді кременчуківці могли розраховувати на своїх хлопців, не задіяних у першій клубній команді – так що зіграли з основними людьми на лівому фланзі та з Оксененком у воротах (свого часу сам Вернидуб брав цього хлопця на перегляд у Кривбас).

Що ж стосується ФК Тростянець, то вони вийшли грати практично в оптимальному складі – за винятком давно травмованого лідера півзахисту Сліпухіна. От тільки не встигли команди відбути обов’язкові процедури – Гімн України, хвилину мовчання, як прозвучала сирена повітряної тривоги, і більш як на годину футбол опинився на паузі. Коли ж гра відновилася, пішла в середньому темпі. Аж поки пересічна атака через правий фланг не призвела до голу.

Було це так.  Таранушич на глибині своєї половини поля перехопив м’яча й дав на хід Проданову, той встиг заробити аут і подати з правого флангу, а коли захисник Сабієв спробував винести на лінію карного майданчика, там підстеріг відскок Гезело. Не давши опуститися м’ячу, Юрій лівою пробив у ближній кут – 1:0. Дебютний гол центрхава за ФК Тростянець.

Важливо було господарям не зупинятися, не залишати перевагу мінімальною на милість суперникам. Тож ще до перерви ФК Тростянець подвоїв рахунок. Бринько промчав через лівий фланг і прострілив, а Яременко в дотик підсік м’яча боком повз воротаря – 2:0. Другий гол в 11 матчах для Антона.

На другий тайм підопічні Шаповалова виходили в хорошому настрої та з розумінням власної переваги в рахунку. Гралося їм легше. То Проданов зміщення з правого флангу завершував ударом у площину воріт, то Яременко з Шаповалом загострювали з протилежного краю. Забити ось тут було б дуже доречно, але не вийшло – і Кремінь-2 раптово повернув інтригу в гру. Після флангової подачі Барінова м’яч влучив, судячи зі всього, в руку одному з захисників, які перекривали удар – це контраверсійний пенальті. І ось уже П’ятибрат із 11-метрової позначки розвів м’яч і воротаря по різних кутах – 2:1. Перший гол у поточному чемпіонаті для Артема.

Завданням гостей було загострити гру, щоб відігратися, проте в них не було таких ресурсів. Завдання господарів – закріпити первагу, щоб не ризикувати, і у них такий ресурс був. Ішли вперед навіть захисники – особливо активний Полянський. А Грищенко взагалі перекидав воротаря, і правий оборонець Кременя-2 підстрахував воротаря на лінії. Мав шанс оформити дубль Гезело, проте не влучив у кут. А як Дувняк ледве не влучив у кут головою! Безліч моментів змарнували тростянчани, і хоча було певне розчарування в таких дивах нереалізації, разом із тим це була «найкраща оборона – напад».

14 очок набирає ФК Тростянець і забезпечує собі 10 місце за підсумками туру. Кремінь-2 залишається з 1 очком передостаннім – конкурент Васт сьогодні з ЮКСА не грав.

Герой матчу: Юрій Гезело (ФК Тростянець)

Важкий у нас вибір, тому що це командна перемога. Але в найпізнішому матчі туру, який закінчився в 17:46, ми відзначимо центрхава Гезело. І за гол, і за роботу в центрі поля, і за поступовий прогрес, хоча важко грати в середній лінії без травмованих лідерів.

ФК Тростянець – Кремінь-2 (Кременчук) – 2:1

Голи: Гезело, 18, Яременко, 33 ‒ П’ятибрат, 55 (пен.)

Тростянець (стартовий склад): Архипчук, Клюс, Полянський, Томенко, Бринько, Таранушич, Гезело, Проданов, Яременко, Шаповал, Грищенко. Запасні: Осадчук, Мизюк, Зоря, Щербань, Кравченко, Кошкін, Зубов, Дувняк. Головний тренер: Валерій Шаповалов

Кремінь-2 (стартовий склад): Оксененко, Тилоха, Гонтар, Сабієв, Златьєв, Покась, П’ятибрат, Заїченко, Барінов, Рокотянський, Стецюк. Запасні: Живолук, Клепко, Купліванчук, Туболєв, Безклинський, Глова. Старший тренер: Роман Локтіонов

• Тростянець. Стадіон ім. Володимира Куца. 14:30
  • Арбітр: Андрій Воєвода (Дніпро)

• Вінниця

Заключний матч туру мав несподівано велике значення. Судіть самі: Чайка, третя команда першості, не мала права на осічку, зважаючи на синхронні успіхи переслідувачів – Звягеля та Скали 1911. А Вінницька Нива, розділяючи 7-8 місця з Карпатами-2 за рівності очок, мала тільки вигравати, щоб скористатися невдачами своїх конкурентів. При цьому історія протистоянь двох клубів-старожилів Другої ліги підкреслює їхню непоступливість – по чотири перемоги в кожної при трьох нічиїх і рівності голів – 18:18! Як тут не нагадати, що суперники до останніх турів минулого сезону претендували на підвищення в класі, але успішнішими тоді виявилися новачки дивізіону – Нива (Бузова) та ФК Хуст.

Тепер же фаворитами протистояння з невеличкою перевагою вважалися гості-борщагівці – вони заслужили звання «грози авторитетів» і підійшли до матчу з краще укомплектованим складом. А у вінничан матч пропускали Євтіхов (дискваліфікація), Грачов (травма), щойно повернувся в гру Борячук – і не готовий був відіграти всі 90 хвилин (а він – один із тих, хто міг би зіграти лівого захисника). Було відчуття, що важко Ниві продовжити свою безпрограшну серію (а вона нарахувала три матчі – сім очок із 9-ти можливих).

А між тим першим довелося попрацювати не Вічному, а Коломійцю – він реагував на смачний удар Швеця. Натомість, на 20-й хвилині вже Вічний вибігав далеко в поле назустріч нападнику Чайки. А слідом воротар по-справжньому виручив Ниву, відбивши удар Клименка, який набіг із лівого флангу. Гра бриніла напруженням – наче без прямої загрози, проте якось нервово, відкрито грали суперники.

Примітна риса цього матчу – до атак активно підключалися гравці з глибини поля. Як той же Дубілей, герой минулого туру. Після дальнього удару захисника м’яч все-таки оминув ворота. Або Петленко, який по неповторній траєкторії запустив м’яча в поперечину на 44-й хвилині. Забий Нива, і на якій мажорній ноті вона б завершила цей перший тайм!

Після перерви ще один топовий момент був у вінничан. Загорулько шикарно оцінив ситуацію, закинувши парашут на хід Швецю, проте Олексій на куті воротарського майданчика не наекономив сил на удар – м’яч став легкою жертвою для воротаря Чайки. І от про ці всі моменти довелося пошкодувати, коли одна з невдалих передач господарів через центр була покарана зразковою контратакою Чайки. Після перехоплення Шакуна Євстратенко промчав через лівий фланг і прострелив, а Семенець в один дотик правою ногою зблизька пробив повз воротаря – 0:1. Четвертий гол у 12 матчах чемпіонату для Богдана.

Часу наче залишалося достатньо, проте чайка, з її незвичайною для Другої ліги тактичною схемою, зуміла вдало зіграти по рахунку. Важлива перемога для борщагівців, які правильно зреагували на успіхи конкурентів, і тяжка поразка для Ниви – вінничани критично відстають від лідерів у сезоні, де їх, попри втрати, називали в числі фаворитів у боротьбі як не за підвищення в класі, то за медалі й п’ятірку найкращих.

Герой матчу: Дмитро Шакун (Чайка)

Сильна гра в центрі поля та важлива участь у переможній гольовій комбінації – от що зробив у цьому матчі Шакун.

Нива (Вінниця) – Чайка (Петропавлівська Борщагівка) – 0:1

Гол: Семенець, 70

Нива (стартовий склад): Вічний, Меженський, Лотоцький, Никитюк, Рогульський, Ничипоренко, Власенко, Страшкевич, Швець, Петленко, Загорулько. Запасні: Шухман, Мельник, Рябий, Кобцов, Борячук. Головний тренер: Юрій Ярошенко

Чайка (стартовий склад): Коломієць, Дубілей, Махонін, Музиченко, Клименко, Шакун, Емере, Гуськов, Вечурко, Сичевський, Семенець. Запасні: Лазарчук, Майборода, Клименко, Хохлов, Луценко, Захаров, Власюк, Євстратенко. Головний тренер: Сергій Сизихін

• Вінниця. Центральний міський стадіон. 15:00
  • Арбітр: Максим Поліщук (Кривий Ріг)

• Кудрівка

Після поразки від Дружби ПФК Звягель їхав на Чернігівщину тільки за очками. Треба було вигравати, щоб не відстати від конкурентів у медальних перегонах, тому що аж на четверте місце опустилися підопічні Шищенка. От тільки нікуди не поділися численні кадрові втрати – захисники Власюк, Морговський і Нестеров, півзахисники Панчишин і Ващишин, нападник Майтак не могли допомогти гостям.

Свої проблеми, в основному, в захисті, були в кудрівчан. А от група атаки в оптимальному вигляді вийшла проти одного з найсильніших суперників. При відчутній перевазі гостей вони заробили на восьмій хвилині хороший штрафний, але стінка прийняла на себе удар Ндукве. Лідер бомбардирських перегонів уже бачив, мабуть, м’яча в сітці.

Проте не встигли суперники розбігатися, як прозвучав сигнал повітряної тривоги. Матч було перервано більш як на півгодини. І знову нагадав про себе Ндукве, замикаючи подачу головою – цього разу неточно. А слідом Оринчак, замикаючи навіс зліва, ледве не забив головою. Та все ж наполеглива й послідовна робота ПФК Звягель дала про себе знати. Подачу Андрущенка з лівого флангу головою замкнув Чередниченко, за яким не встежив нападник Кулик на дальній стійці – 0:1. Другий гол у 9-ти матчах для Іллі, який грає в цій команді не вінгера, а правого захисника.

І не встигла ФК Кудрівка прийти до тями, як другий м’яч влетів у ворота господарів. Пішла багатохвильова атака, Петрук акуратно відкотив на товариша по центру півзахисту Волинця, а Данило на виконання запакував м’яча в ворота метрів із 16-ти – 0:2. Четвертий гол при двох асистах у 10 матчах для нього особисто.

А перед перервою звягеляни довели рахунок до розгромного. Гаврилюк з лівого флангу дав в розріз на Ндукве, який навіть не підпрацював собі м’яча, а відразу ж лівою ногою пробив низом повз воротаря – 0:3. Для Дениса це вже 11-й гол у 11 матчах при двох асистах. На куражі забив ще й Оринчак, але з офсайду. Навіть без цього голу першим таймом могли гості з Житомирщини бути задоволеними.

Після перерви ФК Кудрівка спробувала переломити хід гри. Подвійну заміну в перерві провів Даценко: замість Волошина та Іващика вийшли Долгоп’ятов та Руденко. Саме Долгоп’ятов першим ударом після перерви запустив м’яча поруч із воротами. І це, мабуть, обнадіювало господарів, бо слідом Кулик пішов у сольний рейд, потім Сираш гостро прострелив, але першим на м’ячі був надійний Яшков. Мали напівмоменти й інші гравці – той же Гармаш, той же Кулик.

У відповідь із різних позицій пробивали Оринчак, Волинець і навіть Гук – перевага ПФК Звягель не похитнулася, гості продовжували в цілому контролювати перебіг подій. Тому четвертий гол не суперечив логіці матчу. Тепер Ндукве виступив у ролі асистента, перевівши м’яча з правого флангу на лівий, а «свіжий» Лавренюк на оманливих рухах дезорієнтував оборонця та лівою ногою невідпорно пробив метрів із 15-ти – 0:4. Для Олександра це перший гол у чемпіонаті, він лише вдруге вийшов на заміну після тяжкої травми. В останні хвилини Ндукве заробив штрафний і міг оформити дубль, але тут воротар зреагував на несильний удар.

Набравши 25 очок, ПФК Звягель виходить на чисте третє місце й чекає інших подій – якщо Чайка в Вінниці втратить очки, він закріпиться третім, а якщо ЮКСА надалі оступиться, скоротиться відставання від другої позиції.

Герой матчу: Денис Ндукве (ПФК Звягель)

Гол+асист в активі лідера бомбардирських перегонів.

ФК Кудрівка – ПФК Звягель – 0:4
Голи: Чередниченко, 28, Волинець, 29, Ндукве, 38, Лавренюк, 87

Кудрівка (стартовий склад): Следзевський, Іващик, Сираш, Пластун, Сердюк, Коваленко, Чепурненко, Гармаш, Скепський, Кулик, Волошин. Запасні: Крикнін, Руденко, Щедраков, Долгоп’ятов, Коваль, Тетерук, Берко, Солодаренко. Головний тренер: Сергій Даценко

Звягель (стартовий склад): Яшков, Чередниченко, Скидан, Гук, Гаврилюк, Волинець, Петрук, Андрущенко, Оринчак, Фесенко, Ндукве. Запасні: Коваленко, Березка, Лавренюк, Никитюк, Лучка. Головний тренер: Сергій Шищенко

• Кудрівка. Стадіон “Кудрівка-Арена”. 13:30
  • Арбітр: Павло Плешко (Кременчук)

• Дубляни

Перемога над звягелянами зберегла перше місце для Дружби, хоча ЮКСА позаду не давала приводів розслаблятися – всього лише одне очко різниці. Карпати-2, найкраща команда серед усіх «двієчок», розташувалися на сьомій позиції. Тільки перемога гарантувала «левенятам» збереження цього стратегічно важливого плацдарму – надто велика щільність серед переслідувачів.

Дружба за останні успіхи заплатила дорогою ціною. Дискваліфіковано капітана команди Кубу, через що правий фланг оборони змушений був закривати один із лівоногих захисників – Дедяєв. Чимало травмованих – воротар Бабійчук, центрбек Юречко, центрхави Казаков, Головко та Недоля. Навіть увесь запас через ці втрати не вдалося заповнити лідеру.

Можливо, через це Карпати-2 навіть дещо активніше розпочали матч проти мирівчан. Вони навіть забили з офсайду, а на 10-й хвилині цілком могли забивати легально та за всіма правилами – проте Сидун із передачі Скорохода запустив у поперечину, а вже пізніше Татаренко парирував удар Фетька точно в кут.

Дружба відпрацьовувала без м’яча, шукала шанси продертися до воріт – інколи навіть з надмірними зусиллями, як коли Сомов жорстко врізався в воротаря ціною жовтої картки. А сам Домчак виручив Карпати-2, коли потягнув штрафний від Бандуріна та ще кілька ударів із гри. Втім, і воротар був безсилим, коли Сомов замкнув головою штрафний (Катрич збив Порохню) від Сторчоуса – 0:1. Четвертий гол при двох асистах у 11 матчах для Івана – нагадаємо, чемпіона Другої ліги минулого сезону в бузівській Ниві.

А перед самою перервою справи для Карпат-2 погіршилися – причому, це був один із найбільш курйозних голів туру. Бандурін пробивав здалеку, а прямо перед воротарем м’яч зрикошетив від оборонця Юзефовича. Влад, здалося, сам оглядався, чи не в офсайді він – і за розсудом Мандзюка це був легальний гол (дуже на тоненьку, та все ж Юзефович втримав лінію). 0:2 – перший гол у шести матчах для оборонця Дружби.

Другий тайм за такої переваги був уже полігоном для тренерських експериментів. І відразу після перерви Грищенко пасом з лівого флангу знайшов перед воротами Порохню, який в один дотик завершив цю атаку – 0:3. Третя результативна дія в 10 матчах – два голи та один асист у Андрія. Проте й це ще було не все. В ході багатохвильової атаки Дружби Доронін підхопив м’яча після невдалої спроби господарів вийти з оборони й пробив, і хоча Домчак парирував його удар, із глибини набігав на добивання Грищенко – 0:4. Третій гол у шести матчах для Артема при одному асисті.

Тепер уже гралося лідеру легко, невимушено. Тим більше, що, хоч замін і небагато було, вони всі – якісні. І от той же Захаревич відразу кілька разів загострював гру, так що не здивував, коли забив. Це Бандурін дав йому класну передачу на хід, і Ярослав із правого флангу смачним ударом запустив точно в ворота – 0:5. Для Захаревича це другий гол при двох асистах у семи неповних матчах.

Набравши 30 очок, Дружба гарантувала собі перше місце за підсумками цього туру незалежно від результатів конкурентів. Тим більше, що Карпати-2 ще недавно могли б вважатися одними з них, адже йшли серед лідерів і за перспективністю гравців можуть входити в список найцікавіших команд дивізіону. Доводячи це, «левенята» провели кілька гострих атак у кінцівці за участі Сидуна, Катрича, Скорохода, Абрамчука. Проте воротар мирівчан Татаренко не допустив м’яча в свої ворота та відіграв «насухо».

Герой матчу: Артем Грищенко (Дружба)

Важко вирізняти когось одного по такій грі та при командній перемозі. Хай буде досвідчений Грищенко – до слова, пройшов школу Карпат ще в УПЛ. Артем забив сам і вдало асистував під гол Порохні.

Карпати-2 (Львів) – Дружба (Мирівка) – 0:5

Голи: Сомов, 35, Юзефович, 43, Порохня, 47, Грищенко, 56, Захаревич, 68

Карпати-2 (стартовий склад): Домчак, Кулик, Ілюхін, Савчин, Катрич, Шах, Резнік, Скороход, Фетько, Кожанов, Сидун. Запасні: Борис, Рожко, Коваленко, Пилипчук, Копил, Дебич, Абрамчук, Легостаєв, Бойченюк, Карпів. Старший тренер: Роман Гнатів

Дружба (стартовий склад): Татаренко, Дедяєв, Шкіндер, Юзефович, Козлов, Доронін, Сторчоус, Порохня, Бандурін, Грищенко, Сомов. Запасні: Друі, Янюк, Захаревич, Замуренко, Скляренко. Головний тренер: Дмитро Чирикал

Дубляни. Стадіон ЛНУП. 13:00

Арбітр: Іван Мандзюк (Тернопільська область)

• Стрий

Важливий матч відбувався на Львівщині – скажімо так, один із багатьох важливих матчів. Скала 1911 напередодні займала п’яте місце, сподіваючись на осічки конкурентів та поступовий підйом до трійки лідерів. Реал Фарма – на 11-му місці, хоча на старті сезону мала безпрограшну серію та знаходилась у компанії найсильніших. Втім, команда-старожил Другої ліги привезла склад із дещо ослабленим захистом (дискваліфіковано універсала лівого флангу Тимошевського – в господарів перебір карток викосив оборонця Янату), до того ж, у старті вийшов, знову покращивши свій історичний рекорд як найстаршого гравця чемпіонатів України, граючий президент Микола Лиховидов.

Між тим, саме одесити створили найбільш небезпечний момент у дебюті матчу. Барсуков продерся в карний майданчик, але без підтримки та під тиском захисників не зміг акцентовано завершити цю небезпечну атаку. Надалі, звісно, відчутною перевагою володіли саме господарі. Авер’янов, Іванченко, Пастух, Фомін пробивали з різних позицій по воротах Стародубця, але ніяк не могли завдати дійсно невідпорного удару – то захисники кидалися під м’яч, то точності не вистачало їхнім спробам. А найкращий шанс забити на 35-й хвилині мав Пучковський. Головою він замикав закидання від Николишина, проте голкіпер одеситів потягнув удар.

Другий тайм уже відразу після початку порадував тим, чого не вистачало першому – голами. Спочатку перший м’яч виліз боком одеситам. У центрі поля Лебедєв виграв верхову боротьбу, м’яч відскочив на хід Пучковському, який реалізував вихід один на один із Стародубцем ударом правою ногою метрів із 15-ти – 1:0. Третій гол у 10 матчах для Тараса.

Проте буквально невдовзі з нічого Реал Фарма заробив пенальті. Пастух біг і м’яч прокотився йому по руці. Барсуков впевнено забив 11-метровий – 1:1. Сьомий гол у 10 матчах при одному асисті для Сергія. Ось тут Скала 1911 була приречена проявити свої вольові якості – або втратити очки. Гол прийшов після замісу стандартів. Спочатку після несильного штрафного Фоміна Стародубець перевів м’яча на кутовий кінчиками пальців, але сам же вінгер подав корнер, а захисник Николишин на дальній стійці встиг і прийняти, і розстріляти ворота – 2:1. Другий гол при двох асистах у 10 матчах для Романа.

От тільки грати по рахунку спокійно не вдалося. Воротар господарів Солобчук вибіг за межі карного майданчика назустріч Барсукову, збив його й отримав червону картку. Догравати Скала 1911 вимушена була в меншості, а замість польового гравця Богомаза довелося випускати з лавки запасних воротаря – Завгороднього. В більшості Реал Фарма навіть забила, проте з офсайду – там ішла подача зліва зі штрафного від К.Пархоменка, Ладика пробивав головою, а Барсуков зіграв на добиванні. Хтось із них двох і опинився в положенні поза грою.

Але більше господарі так не помилялися, більше того – після рейду Лісовика могли забити ще. Набравши 22 очка, Скала 1911 чекає підсумку матчів конкурентів, щоб зробити крок-два вгору в таблиці.

Герой матчу: Роман Николишин (Скала 1911)

Забив переможний м’яч і надійно відіграв у захисті, хоча стрияни догравали в меншості.

Скала 1911 (Стрий) – Реал Фарма (Одеса) – 2:1

Голи: Пучковський, 48, Николишин, 67 ‒ Барсуков, 50 (пен.)

Вилучення: Солобчук (СС), 79 – напряму

Скала 1911 (стартовий склад): Солобчук, Николишин, Фляк, Пастух, Цень, Лебедєв, Лук’янченко, Авер’янов, Іванченко, Фомін, Пучковський. Запасні: Завгородній, Савченко, Петрик, Чепелюк, Лісовик, Гуменяк, Баранюк, Мазур, Янко, Богомаз, Напуда. В.о. головного тренера: Михайло Басараб

Реал Фарма (стартовий склад): Стародубець, Щербак, Попов, Ладика, Мовчанюк, А.Лиховидов, К.Пархоменко, Вареник, М.Лиховидов, Шилов, Барсуков. Запасні: Богдан, Гранчар, Марченко, Руднєв, Фабер. Головний тренер: Андрій Пархоменко

Стрий. Стадіон “Сокіл”. 12:30

Арбітр: Ростислав Дубина (Дніпро)

• Винники

Перед цим туром посеред тижня суперники посідали 9 та 12 місця відповідно, причому, запоріжці встигли відстати від Руху-2 вже на п’ять очок. Амбіція господарів відчувалася – резервісти клубу УПЛ хотіли піднятися вгору, щоб стати найбільш успішними серед «двієчок». Звідси – досить солідний десант із першої клубної команди. Крім Карабіна, Підгурського та Дуця, які свого часу вже немало пограли в першій команді, цього разу допомагати Руху-2 були відряджені захисник Слюсар і вінгер Руніч, який недавно в УПЛ став справжнім героєм, дублем забезпечивши «левам» перемогу в Кривому Розі.

Втім, на початку зустрічі це Металург-2 шокував господарів, нагадавши, як на старті сезону запоріжці були навіть серед лідерів. Господарі втратили м’яча на чужій половині поля, пішла контратака. Хуссін видав тонку розрізну передачу на Толока, Гліб прокинув воротаря й забив у порожні ворота – 0:1 на 8-й хвилині. Другий гол у шостому матчі чемпіонату для 17-річного нападника.

Але все той же Руніч своїм високошвидкісним дублем уже через п’ять хвилин перевернув гру. Спершу Михальчук перехопив перший м’яч від чужого воротаря. Рогачов підключив Карабіна, той дав пас у центр на Василя, і Руніч простим ударом у кут відкрив лік своїм голам у Другій лізі – 1:1. А через хвилину на перехопленні зіграв уже Непейпієв, Карабін знову дав у розріз на Руніча, а Василь пробив уже в протилежну «шістку» ‒ 2:1.

Рух-2 надалі володів відчутною перевагою. Забивати ще могли Карабін, Непейпієв, Михайлів. Натомість досвідчений оборонець Дуць відзначився своїм другим голом у чемпіонаті. Ігор нахабно пішов прямо в воротарський майданчик і в легкому стрибку головою замкнув кутовий Непейпієва – 3:1. За таких обставин у другий тайм господарі могли дивитися із комфортною впевненістю.

Тим більше, невдовзі після перерви Рух-2 довів рахунок до розгромного. Рогачов перехопив м’яча на чужій половині, все той же Карабін дав розрізну передачу повз відразу кількох оборонців Металурга-2, а Руніч, ввірвавшись із правого краю, правою ногою невимушено перекинув воротаря – 4:1. Василь оформив хет-трик у першому ж матчі за резерв! Відкрита гра з грубими помилками продовжувалася – тепер уже захисники Руху-2 запасувалися в своєму карному майданчику, Близнюк перехопив м’яча, а Тимофій Хуссін із лінії карного майданчика на виконання правою ногою упакував м’яча в ворота – 4:2.

Проте був у господарів козир, який забезпечував реалізацію формули «ви нам заб’єте, скільки зможете – ми вам заб’ємо, скільки захочемо». Руніч стартував на перехоплення необачного пасу Куралеха назад і знову вишукано пробив повз воротаря – 5:2. У Василя чотири голи за один матч. А слідом, коли після подачі Кітели м’яч відскочив від дальньої стійки, Довгий відпасував у глибину поля, а Підгурський здалеку розстріляв ворота – 6:2. Перший гол для Дениса в шести матчах поточної першості. За цим Довгий підключив на правому фланзі Кітелу, чию подачу на дальній стійці в стрибку правою ногою замкнув Непейпієв – 7:2. Для Руслана це четвертий гол у 11 матчах при двох асистах. А крапку в матчі поставив юний Лебідь. Кітела дав йому розкішну діагональ на лівий фланг, Ілля змістився й ударом з правої ноги забив свій дебютний матч у Другій лізі (в другому ж матчі!). 8:2 – маємо ще один ураганний рахунок у цьому дивному сезоні.

Герой матчу: Василь Руніч (Рух-2)

У цьому матчі не забивав тільки лінивий, але віддамо належне позиченому з УПЛ гравцеві. Руніч не відбував номер, а забив чотири м’ячі, чим і зламав суперників.

Рух-2 (Львів) – Металург-2 (Запоріжжя) – 8:2

Голи: Руніч, 12, 13, 57, 63, Дуць, 33, Підгурський, 69, Непейпієв, 76, Лебідь, 90+2 – Толок, 8, Хуссін, 62

Рух-2 (стартовий склад): Герета, Кітела, Дуць, Слюсар, Михальчук, Підгурський, Рогачов, Михайлів, Руніч, Непейпієв, Карабін. Запасні: Ванівський, В.Лапко, Товарницький, Цюрпалевич-Семочко, Довгий, Штокал, Добрянський, Музичук, Лебідь. Старший тренер: Володимир Безуб’як

Металург-2 (стартовий склад): Лавута, Корнійчук, Ішимський, Ніколишин, Куралех, Кузьмович, М.Лапко, Хуссін, Васильченко, Толок, Близнюк. Запасні: Омельяненко, Костюченко, Шилов, Івасюк, Коваленко, Завгородній, Юдін, Куракін. Старший тренер: Андрій Зубченко

Винники. Стадіон ім. Богдана Маркевича. 12:00

Арбітр: Владислав Грицай (Київська область)