Нива Бузова обіграла Васт, Звягель розгромив Кремінь-2 та інші матчі третього туру Другої ліги

Фото — instagram.com/nyva_buzova/

17 вересня

• Вінниця (спецреп)

Обидві команди невдало почали сезон, набравши на двох лише одне очко після двох турів. І якщо для дуже молодої одеської команди все тільки починається, то досвідчена вінницька команда точно не планувала розгромно поступитися в минулому турі Чайці.

Віддаємо належне Ниві, яка, попри складний час, зуміла таки запросити в команду футболістів з досвідом, Незважаючи на це, у першому таймі цікавіше виглядали саме гості, і Поповичу довелося двічі серйозно попрацювати.

Але все найцікавіше команди перенесли саме на другий тайм. Його перша половина пройшла в обережних атаках, аж доки команди не вибухнули за 15 хвилин до фінального свистка. Спочатку після навісу зі штрафного Загорулько відправив м’яча ударом головою зовсім поруч зі штангою. У наступній атаці гості відповіли гострим прострілом до штрафної, змусивши Поповича помилитися на виході, але Гранчар не зумів скористатися належним чином подарунком від кіпера суперника. Чудова нагода забити була у Загорулька, який не скористався виходом віч на віч, занадто затягнувши з ударом. А у доданий час вінничани спочатку мали виривати перемогу, але з ударом Борячука справилася стійка воріт Стародубова. А за мить до фінального свистка Мячин з району 11 метрів ударом головою дивом не відправив м’яча у дальній кут.

У підсумку нічия, і для Реал Фарми на День фармпрацівника непоганий подарунок. Хоча, одесити точно планували перемогти і мали всі можливості це зробити. Та само як і Нива.

Man of the Match: Артур Загорулько (Нива)

Cкладно виділити когось зі складу обох команд. Але саме президент Ниви мав найкращі нагоди, щоб додати Ниві оптимізму на тлі невдалого старту його клубу. Нива залишається без перемог, але з якісним президентом і талановитим нападником.

Нива (Вінниця) – Реал Фарма (Одеса) – 0:0

Нива (стартовий склад): Попович, Лотоцький, Борячук, Мороз, Петрук, Шевчук, Кольцов, Жуков, Страшкевич, Білик, Загорулько. Запасні: Гуменний, Поліщук, Астаф’єв, Бедрак, Гаврик, Костюк, Чухно, Мулик, Орнат. Головний тренер: Олег Остапенко

Реал Фарма (стартовий склад): Стародубов, Колесников, Ладика, Попов, Тимошевський, Марченко, Вареник, Ігуменов, Мячин, Гранчар, Барсуков. Запасні: Миргородський, Ратушняк, Фабер, Дувняк, Кошкін, Злєпко, Лиховидов М., Лиховидов А.. Головний тренер: Юрій Куліш

15:00. Вінниця. Центральний міський стадіон

Арбітр – Сергій Дубиківський

• Буча

Обидві команди мають найдосвідченіший склад серед усіх новачків Другої ліги, і старт у них вийшов відповідним статусу фаворитів сезону. Нива взагалі виграла «всуху» обидва матчі, Васт почав сезон із розгромної перемоги 5:0 над резервом МФК Кремінь, але потім несподівано втратив очки зі Звягелем (0:0 в умовно домашньому матчі).

І дебют матчу знову здорово вдався бузівчанам. Скляренко довгою передачею запустив через правий фланг Сомова, Іван хвацько протиснувся крізь кількох суперників, переклав м’яча з ноги на ногу й пробив повз воротаря ‒ 1:0 на 4-й хвилині. Екс-нападник новокаховської Енергії та МФК Миколаїв забиває в кожному з трьох голів Ниви на старті серед професіоналів.

Втім, оперативно закріпити перевагу господарям не вдалося, і якщо інші суперники не зуміли скористатися секундною паузою, то Васт вирівняв гру й перевернув гру з ніг на голову. Спочатку Шмат із глибини поля підключив Шведенка. Перша подача з правого флангу не пройшла, але Шмат знову підключив фулбека. У Ниви були всі шанси відбирати м’яча в суперника, але Швиденко зумів у підкаті зіграти на вході в чужий карний майданчик і його передачу в дотик замкнув Ян Каранга – 1:1. До цього Нива в ПФЛ не пропускала.

Далі – більше. Миколайчук далеко на правому фланзі сфолив проти миколаївця Студенка, Ярчук подав, а Владислав Шкіндер досить легко «відліпився» від свого не найвищого опікуна та головою підправив м’яча в дальній кут – 1:2. Для обох голеадорів Васту це перші забиті м’ячі в цьому чемпіонаті.

Нива могла відігратися вже невдовзі, дивом не дотягнувся на подачу Зуєвич. Зате коли Головатенко пробивав по воротах, а йому в ногу врізався Головін, сам постраждалий зі штрафного прошив стінку по низовій траєкторії – 2:2. Чотири голи за перший тайм, яскрава гра від атакувальних футболістів, але дуже багато запитань щодо якості оборонних дій від нових лідерів Другої ліги.

У другому таймі господарі зуміли повернути собі перевагу. Кутовий від Ткаченка замикав головою Анатолій Таран і м’яч разом із воротарем завалився за лінію – 3:2. При цьому Восконяну дісталося від суперника, так що гольовий епізод виявився болісним у всіх смислах. Близькими, щоб забивати ще, були Головатенко, Сомов, Зуєвич.

Man of the Match: Андрій Головатенко (Нива)

Важко вирізнити когось одного в цій командній перемозі Ниви, але ми спробуємо. Вдало замінив у стартовому складі Тименка, на якого не змогли розраховувати бузівчани вперше в новому сезоні. Забив зі штрафного, ним же заробленого, важливий другий м’яч і неодноразово загострював гру ще.

Нива (Бузова) – Васт (Миколаїв) – 3:2

Голи: Сомов, 4, Головатенко, 41, Таран, 64 ‒ Каранга, 19, Головін, 30

Нива (стартовий склад): Литвиненко, Ярмак, Скляренко, Таран, Ткаченко, Турчанов, Миколаюк, Зуєвич, Скепський, Головатенко, Сомов. Запасні: Проценко, Місюра, Єременко, Сокол, Загалевич, Семенець, Захаревич, Калінін, Без’язичний. Головний тренер: Сергій Карпенко.

Васт (стартовий склад): Восконян, Швиденко, Шкіндер, Сартіна, Боровський, Головін, Ярчук, Шмат, Каранга, Вітенко, Студенко. Запасні: Рудик, Стеценко, Берко, Змієвський, Бабенко, Душук, Гуменяк, Тищенко, Борзов, Штирбу, Толгаренко. Головний тренер: Дмитро Назаренко.

13:00. Буча. Стадіон «Ювілейний».

Арбітр – Микита Богатир

• Новоград-Волинський

Звягель проводив перший домашній матч у ПФЛ, що додатково мотивувало дебютанта Другої ліги. Та й суперник – молодь першолігового Кременя – виглядав, за всієї поваги, підходящим для такої прем’єри. Тим більше, після переконливого старту – нічиєї на виїзді в міцного Васту – Звягель ще й підсилився. У стартовому складі вийшов син головного тренера Скидан, а в запасі значилися ще двоє новачків з непоганою школою.

У свою чергу, Кремінь-2 після домашньої перемоги над Рубіконом (3:0) на Житомирщину приїхав у ослабленому складі – форвард Кучеренко, фланговик Бондар і центрхав Молько залишилися вдома в інтересах першої клубної команди.

Уже в дебюті господарі позначили активність, і екс-захисник Полісся Кузнєцов мав відкривати рахунок – але з підключення направив м’яча в поперечину. Володіючи територіальною перевагою, господарі з труднощами створювали моменти. Добре, що перед перервою вони зуміли спіймати Кремінь-2 на секундній розконцентрації. Червінський, розігравшись після ауту, з правого флангу навісив на дальню стійку, де Назар Гаврилюк з лету розстріляв ворота – 1:0. Блискуче завершення першого тайму для Звягеля – і дебютний, історичний, гол у Другій лізі та ПФЛ.

Чи могли відігратися гості? Був момент, коли голкіпер Омелянюк ішов на виходи та перехоплення, але 100% гостроти не вдавалося створити. Натомість, Фесенко видавав дуже гострий простріл, який Клепко змушений був переривати, ризикуючи зрізати в свої власні ворота. Кутовий призвів до багатохвильової атаки звягельчан, і коли гості відбилися після навісу Лучки, на підбиранні зіграв Валерій Нікітчук і лівою ногою направив м’яча в сітку з близької відстані – 2:0.

Два – нуль не любить чимало тренерів, вважаючи цей рахунок особливо «слизьким» через самозаспокоєння. Тож Звягель зробив усе, щоб не втратити свої три очка. І ось Ващенко підключив на фланзі Гаврилюка, той із другої спроби доставив м’яча Нікітчуку, а Валерій прокинув воротаря, вийшовши на нього з близької відстані – 3:0. А через кілька хвилин уже «джокер» Артур Ващишин головою замкнув подачу Фесенка – 4:0. Дебютний гол від новоградського футболіста, який пройшов школу Динамо та Чорноморця, а в минулому сезоні побував в оренді в хмельницькому Поділлі (Перша ліга).

Кремінь-2 зазнає знову виїзної поразки з крупним рахунком, маючи три очка в активі після трьох ігор. Звягель набирає чотири очка, все ще не пропускаючи. Поки важко сказати, коли дебютанти Другої ліги стабілізуються, проте вже зараз констатуємо, що на новому для себе рівні вони вже відбулися.

Man of the Match: Валерій Нікітчук (Звягель)

Ще в дебютному матчі з Вастом цей форвард запам’ятався працьовитістю попереду, тепер був винагороджений за свої старання. Два голи, які довершили перемогу Звягеля, він оформив у бомбардирському стилі, так що залишав поле з відчуттям виконаного обов’язку.

Звягель (Новоград-Волинський) – Кремінь-2 (Кременчук) – 4:0

Голи: Гаврилюк, 45, Нікітчук, 57, 83, Ващишин, 86

Звягель (стартовий склад): Омелянюк, Червінський, Кузнєцов, Гук, Гаврилюк, В.Скидан, Лавренюк, Лучка, Фесенко, Авер’янов, Нікітчук. Запасні: Панкевич, Ващенко, Бондаренко, Ващишин, Михалюк, Переходько. Головний тренер: Руслан Скидан.

Кремінь-2 (стартовий склад): Оксененко, Ульянко, Гонтар, Д.П.Сидоренко, Клепко, Горобець, Жданович, Кур’яков, Пігарєв, Покась, Лозенко. Запасні: Іванов, П’ятибрат, Безклинський, Курило, Трофимов. Головний тренер: Юрій Чумак.

13:00. Новоград-Волинський. Стадіон «Авангард»