Нива з дублем Загорулька перемогла Рух-2, Кудрівка здолала Тростянець, Чайка – Реал Фарму. Всі матчі 19-го туру Другої ліги

Фото — ФК Нива В

На сайті Sport Arena детальний розбір матчів чергового туру Другої ліги ПФЛ України сезону 2023/24. Огляд оновлюється – ми постійно додаємо сюди звіти з матчів 19-го туру.

П’ятниця, 24 листопада 2023 року

• Київ

Перемога без жодних нюансів гарантувала б ЮКСА перше місце за підсумками осінньої частини сезону. В першому колі на Львівщині вони виграли – 2:0, втім, гра не була легкою чи, тим більше, прохідною. А зараз «двієчка» Карпат ще й набрала непогану ходу, вигравши в листопаді в міцних Чайки та Скали 1911. Самі «хрестоносці» вже вісім турів ідуть без поразок – із середини вересня. Два останніх матчі вони виграли, а вдома взагалі не знають поразок у чемпіонаті.

Втім, Карпати-2 почали значно активніше. Кілька яскравих атак, кілька прицільних ударів – Фетько пробивав головою, а Дебич з правого краю запустив м’яча над поперечиною, на 12-й хвилині цілком міг відкривати рахунок центрхав Матвєєв – воротар Федотов здійснив гарний сейв. Господарі, в яких не міг зіграти опорник Думанюк, суттєво відчували його відсутність.

Сама ЮКСА атакувала багато та охоче, проте ударам Матеуса та Габріеля здалеку бракувало то сили, то точності, а центрфорварда Венді молодий львівський захист, в основному, відрізав від передач. Навіть коли йшли ці небезпечні проникаючі простріли, м’яч пролітав вздовж воріт, а захисники відпрацьовували уважно. Як на 40 хвилині, коли Савчин зняв м’яча з ноги в Венді. А у відповідь гості провели атаку через лівий фланг, поперечна передача Дебича знайшла Резніка, який розважливо відпасував правіше. Скороход лівою на виконання упакував м’яча в дальню дев’ятку метрів із 20-ти – 0:1. Четвертий гол при одному асисті для Максима.

Після перерви ЮКСА навалилася на суперників. Але знову могла пропустити, добре, що Фетько, накрутивши суперника, бив уже в падінні – не так небезпечно для Федотова, як могло бути. А от господарі не пробачили гостям осічку в центрі поля, де Копил зачепив Харченка. Після подачі Євдокимова Махнєв кивнув головою в дальній кут – 1:1. Дмитро, центральний захисник, відзначився третім голом у поточній першості.

Далі гра пішла гостра, проте сумбурна. Кілька атак господарів за участі Венді, Євдокимова, Матеуса та Харченка загострювали ситуацію до небезпечної, та з різних причин завершення не послідувало. Коли пройшла серія замін, Карпати-2 пробивали штрафний і Гайдучок біля чужого карного майданчика врізався в Коса – так гості залишилися в меншості. Та її ще треба було реалізувати.

На 90 хвилині простріл Кононова дістався аж до лівого краю, де опинився Матеус. Але той, несподівано для своєї техніки, пробив у дотик повз ворота. Здалося: міг прийняти, перекласти під праву, та й вирішувати… Кілька сольних проходів видав Цуркан – в одному випадку пробив вище воріт, в іншому – в руки Домчаку. А коли Ховайко після ауту здорово розкрутився, то Домчак знову накрив м’яча. Вилучення ще й Савчина залишило Карпати-2 вдев’ятьох, але вони вистояли останні секунди. Вкотре резервісти «левів» змінили лідера, адже при рівності очок ПФК Звягель має перевагу в додаткових показниках над ЮКСА.

Герой матчу: Василь Дебич (Карпати-2)

Один із найбільш яскравих гравців матчу, учасник першої результативної комбінації.

ЮКСА (Тарасівка) – Карпати-2 (Львів) – 1:1
Голи: Махнєв, 56 ‒ Скороход, 44
Вилучення: Гайдучок, 84, Савчин, 90+4

ЮКСА (стартовий склад): Федотов, Кононов, Махнєв, Демиденко, Синьогуб, Ювхимець, Євдокимов, Габріель, Матеус, Харченко, Венді. Запасні: Шерстяних, Пастернак, Білоконь, Колочавін, Баранцов, Шевчук, Цуркан, Кос, Бейєр, Козак, Ховайко. Головний тренер: Микола Цимбал

Карпати-2 (стартовий склад): Домчак, Савчин, Копил, Гайдучок, Катрич, Матвєєв, Резнік, Скороход, Рожко, Дебич, Фетько. Запасні: Борис, Абрамчук, Карпів, Пилипчук, Кулик, Легостаєв, Коваленко, Бойченюк, Ілюхін. Головний тренер: Роман Гнатів

• Київ. Стадіон імені Віктора Баннікова. 11:45
  • Арбітр: Андрій Воєвода (Дніпро)

• Київ

П’ять матчів поспіль виграли звягеляни, проте турнірна ситуація склалася так, що тільки перемога дає їм надію на «зимове чемпіонство» ‒ і лише в тому випадку, якщо ЮКСА допустить осічку в матчі з Карпатами-2. Тож, пригадуючи розгромну перемогу в першому колі, ПФК Звягель прибув у столицю з явним бажанням повторити.

Втім, багато що змінилося з того часу. Замість Максимова звягелян очолює Шищенко, а Уманця в Локомотиві змінив Лазоренко. «Залізничники» сильно спрогресували під час осінньої частини сезону – виграли два останніх матчі, три тури без поразок, на своєму полі востаннє програвали ще в середині вересня. А головне – зовсім без дискваліфікованих, тоді як господарі, крім численних травмованих, втратили через перебір карток основних правого та центрального захисника – Чередниченка та Скидана-молодшого. Так що двоє центрхавів у захисті (Лучка – праворуч, Панчишин – у центрі) була вимушеним заходом.

«КНУБА-Арена» стала 22-м стадіоном у поточній першості, який прийняв матч Другої ліги 2023/24. Дуже доречним було штучне поле реконструйованого в останні роки стадіончику, тому що погода в столиці завдала багато клопотів організаторам футбольного матчу. Сніг, який місцями переходив ледве не в град, робив особливо складним це протистояння. Вірогідно, саме складні погодні умови ускладнили командам можливості продемонструвати свої найкращі якості.

В самому дебюті Петрук дивом не забив, коли після передачі Фесенка зарядив у поперечину. Нестеров, Андрущенко та Ндукве замикали подачі з гри та зі стандартів. В останньому моменті виручив «залізничників» Панченко – а ще через хвилин десять врятував після сольного проходу високошвидкісного Ндукве. Головою зіграв воротар за межами своїх володінь. Пізніше Панченко потягнув ще прицільний удар Петрука.

А тут ще й погіршили власні шанси господарі, в яких півзахисник Хобта з інтервалом у 12 хвилин отримав дві жовті картки. У більшості Звягель навіть забив, але гол Морговського не було зараховано через офсайд. Моторошний момент трапився перед перервою – Тітаренко опинився на газоні без свідомості. Його замінили на Жукова. Як запевняють присутні на матчі, йому пізніше стало краще. Здоров’я!

Після перерви, граючи в більшості, ПФК Звягель забезпечив собі перевагу в рахунку. Невдовзі після відпочинку здорово загострив Андрущенко, протягнув м’яча з лівого флангу та відпасував на Морговського, а Ян зряче пробив у дальню «шістку». Як не тягнувся Панченко, торкнувся навіть м’яча, але виручити не зумів – 0:1. Для Морговського, який проводить 150-й матч у дорослих професіональних турнірах, це дебютний гол за свою нову команду.

Нестеров, замикаючи штрафний, змусив голкіпера рятувати Локомотив. Майтак, вийшовши на заміну, ледве не влучив у ворота після чергового стандарту. Ндукве сам пробивав зі штрафного – і теж трішечки повз каркас. Суттєвою перевагою володіли гості, проте при цьому в меншості кияни ще й могли врятуватися від поразки, проте коли Сидоренко головою замикав віддалений штрафний, проте воротар Коваленко потягнув м’яча в стрибку. А була б інтрига та перець на останні хвилини!

Важливо було закріпити перевагу, і це вдалося зробити. Якщо прицільний удар Волинця виявився трішки неточним, то Ндукве не змарнував свого шансу довести бомбардирський показник до 15 голів. Фесенко розірвав свій фланг, ввірвався в карний майданчик і пасом впоперек знайшов Дениса, який розважливо завершив атаку ударом повз Панченка – 0:2. Лідер бомбардирських перегонів завершив 2023 рік на максимально мажорній ноті.

Набравши 40 очок, ПФК Звягель чекав вістей із сусіднього стадіону імені Баннікова. Станом на завершення матчу з Локомотивом, там була вигідна для звягелян сенсація…

Герой матчу: Андрій Фесенко (ПФК Звягель)

Активно продуктивно відіграв на флангах, видав низку гострих передач, одну з яких завершив голом Ндукве.

Локомотив (Київ) – ПФК Звягель – 0:2
Голи: Морговський, 50, Ндукве, 89
Вилучення: Хобта, 36 – повторне попередження

Локомотив (стартовий склад): Панченко, Марченко, Сидоренко, Пестрецов, Сухомлинов, Тітаренко, Мельниченко, Хобта, Козішкурт, Сахненко, Каранга. Запасні: Абрамов, Богдан, Єсаулов, Жуков, Романов, Уманець, Шевченко. Головний тренер: Вадим Лазоренко

Звягель (стартовий склад): Коваленко, Лучка, Панчишин, Нестеров, Морговський, Гук, Петрук, Волинець, Андрущенко, Фесенко, Ндукве. Запасні: Яшков, Оринчак, Лавренюк, Никитюк, Гаврилюк, Кисленко, Майтак, Власюк. Головний тренер: Сергій Шищенко

• Київ. «КНУБА-Арена». 12:30
  • Арбітр: Андрій Кошура (Чернівці)

• Кочубіївка

Між передостанньою та останньою командами першості – прірва в 11 очок. Кремінь-2 залишається останнім учасником змагань ПФЛ сезону 2023/24, який все ще не здобував очок. Металург-2 у минулому турі зазнав домашньої поразки від Локомотива (1:3 в Кочубіївці), за останній місяць підопічні Зубченка перемог не здобували – одна нічия та дві поразки.

Ще до середини першої половини зустрічі підопічні Зубченка відкрили рахунок. Куралех прострілив, а Толок забив у порожні ворота. Хороша швидка атака господарів – 1:0. Футболісти Металурга-2 були більше націлені на ворота і втілили свою ігрову перевагу у гол. Більше у першого таймі забитих м’ячів не було.

Відразу після перерви гості взяли м’яч під свій контроль, але з просуванням вперед у них були проблеми.  Запоріжці обережно грали у захисті і при першій можливості вибігали в атаку. Їхні атаки були більш гострими, ніж у суперника. І ось на 58-й хвилині господарі збільшили свою перевагу. Васильченко прострілив на Толока, але його удар п’ятою парирував голкіпер. Проте першим на добиванні опинився Куралех – 2:0.

На 72-й хвилині гості залишилися у меншості. Червону картку отримав Дмитро Сабієв. Проте, як не дивно, але саме у меншості футболісти Кременя-2 змогли забити. Удар Златьєва парирував голкіпер, але першим на добиванні опинився Барінов – 2:1. Відігратися підопічні Локтіонова не змогли – 2:1.

Герой матчу: Микита Куралех (Металург-2)

Продуктивний матч для 18-річного хавбека запоріжців, який відзначився голом і віддав результативну передачу.

Металург-2 (Запоріжжя) – Кремінь-2 (Кременчук) – 2:1
Голи: Толок, 16, Куралех, 58 – Барінов, 75
Вилучення: Сабієв, 72

Металург-2 (стартовий склад): Лавута, Завгородній, Ніколишин, Лапко, Коваленко, Хуссін, Куралех, Толок, Ковальський, Васильченко, Близнюк. Запасні: Омельяненко, Клопижніков, Шилов, Юдін, Місанов, Куракін, Ішимський. Старший тренер: Андрій Зубченко

Кремінь-2 (стартовий склад): Оксененко, Тилоха, Гонтар, Кур’яков, Сабієв, Златьєв, Покась, Заїченко, Барінов, П’ятибрат, Стецюк. Запасні: Живолук, Купліванчук, Клепко, Туболєв, Глова, Безклинський. Старший тренер: Роман Локтіонов

• Черкаська область. Стадіон «Базис». 12:00
  • Арбітр: Андрій Шевчук (Волинська область)

четвер, 23 листопада 2023 року

• Чернігів

ФК Тростянець приймав ФК Кудрівка в чужому для обох клубів місті, де, тим не менш, кудрівчани часто тренуються й навіть провели низку домашніх матчів у чемпіонаті та кубку. Як вам така, не позбавлена витонченості, передматчева ситуація? Насправді – все просто. Погіршилися погодні умови, вибираючи штучні газони поблизу, клуб із Сумщини зупинився на сусідньому обласному центрі.

Уже в дебюті матчу, правда, спритний Гармаш реалізував свій шанс і відкрив рахунок – 0:1. Міг відіграти гол для номінальних господарів Дувняк, було ще кілька моментів. Натомість, це ФК Кудрівка закріпила свою перевагу ще до перерви.

Другий гол відбувся після стандарту. Капітан господарів зачепив капітана гостей, сам постраждалий Чепурненко на силу пробив штрафний, а коли воротар відбив, першим на добиванні опинився Берко – 0:2. Це дебютний гол для Віктора за свою нову команду в чемпіонаті. До слова, Берко за свої попередні клуби, передовсім МФК Миколаїв, багато й прямих дальніх ударів забивав.

Після другого голу гра дещо заспокоїлася. Були моменти в номінальних господарів, але й номінальні гості, яких вів креативний і націлений на удар з будь-якої відстані Чепурненко, кілька разів проводили гострі атаки. Доречно було б забити ще, тому що в середині другого тайму ФК Тростянець повернув інтригу в матчі. Клюс запустив довгий пас на Проданова, той протиснувся через центрбеків і пробив. Якщо перший удар воротар Крикнін парирував, то на добивання зреагувати був не в силах – 1:2. Третій гол у чемпіонаті для Євгена.

Проте інтрига прожила недовго. Долгоп’ятов у боротьбі з Мизюком заробив досить віддалений штрафний, і Чепурненко – знаний ас дальніх ударів – з правої упакував м’яча в ближній кут – 1:3. Четвертий гол при трьох асистах для Євгена. Залишок матчу команди дограли без пригод. 24 очка набирає ФК Кудрівка, обходить у режимі живого часу Карпати-2 (а якщо врахувати, що «левенятам» грати на виїзді з лідером – ЮКСА, то у команди з Чернігівщини є всі шанси зимувати шостими).

Герой матчу: Євген Чепурненко (ФК Кудрівка)

Його удар – його козир. Другий гол відбувся на добиванні після шаленого удару Чепурненка, третій провів сам.

ФК Тростянець ‒ ФК Кудрівка – 1:3
Голи: Проданов, 66 ‒ Гармаш, 5, Берко, 35, Чепурненко, 72

Тростянець (стартовий склад): Архипчук, Клюс, Томенко, Мизюк, Зоря, Таранушич, Гезело, Проданов, Дувняк, Шаповал, Яременко. Запасні: Осадчук, Полянський, Бринько, Щербань, Кошкін, Кравченко, Зубов, Арабов. Головний тренер: Валерій Шаповалов

Кудрівка (стартовий склад): Крикнін, Сираш, Руденко, Сердюк, Пластун, Чепурненко, Коваленко, Скепський, Берко, Гармаш, Волошин. Запасні: Следзевський, Тетерук, Лянскоронський, Долгоп’ятов, Іващик, Строчинський, Солодаренко. Головний тренер: Сергій Даценко

• Чернігів. Стадіон “Юність”. 12:30
  • Арбітр: Поліщук Максим (Кривий Ріг)

• Софіївська Борщагівка

Недавній лідер, Чайка, після поразок від Карпат-2 та ЮКСА опустилася аж на четверте місце. Причому, за жодних обставин вона нікуди не зрушить перед перервою – від Дружби, яка йде третьою, відставання чотири очка, від Скали 1911, яка посідає п’яту позицію, шість очок відриву. Проте хто сказав, що Чайка без мотивації? Адже перемога над одним із аутсайдерів дозволяла б скоротити відставання від трійки лідерів, що залишало б хороші шанси на медалі навесні.

В той же час, Реал Фарма в минулому турі перервав затяжні невдачі перемогою 2:1 над Кременем-2. Один із старожилів Другої ліги має непоганий підбір гравців, досвідчений тренерський штаб. Отже, є небезпечним суперником, навіть незважаючи на кількох травмованих і дискваліфікованого універсала Попова.

І вже в дебюті зустрічі Чайка повела в рахунку. Після прострілу Емере господарі заробили кутовий від лівого прапорця, подачу Гуськова головою продовжив Хохлов, а Семенець замкнув із дальньої – 1:0. Дев’ятий гол у чемпіонаті для Богдана, другий тур поспіль він забиває для своєї команди. Закріпити рахунок господарям не вдалося, проте гру, в цілому, вони контролювали. Лише під кінець першого тайму Третьяков, який так яскраво зіграв у минулому турі зі своїм голом, набігав із правого краю, проте пробив над воротами.

Так що найбільш примітним моментом першого тайму виявився бенефіс Миколи Лиховидова – граючий президент у віці 57 років, 10 місяців, 3 дні зіграв 38 хвилин, після чого був замінений на Шилова. Цим самим він покращив рекорд найбільш вікового гравця професіональних футбольних турнірів України за всю історію. Ось які наші сучасники!

Другий тайм був менш багатим на події. Складне поле, сніжна погода та доволі холодна атмосфера не сприяли комбінаційному футболу. Відзначимо, що Чайка цілком грамотно відіграла по рахунку й очікувано скоротила своє відставання від трійки лідерів. Це добре для господарів і змагань, тому що залишає турнірну інтригу на весну. Це погано для одеситів, тому що Реал Фарма залишаєтсья в дружній компанії аутсайдерів.

Герой матчу: Богдан Семенець (Чайка)

Відкрив рахунок у дебюті, і цей гол став вирішальним у матчі. Під кінець осені Семенець вийшов на свою крейсерську форму.

Чайка (Петропавлівська Борщагівка) ‒ Реал Фарма (Одеса) – 1:0
Голи: Семенець, 5

Чайка (стартовий склад): Коломієць, Хохлов, Махонін, Музиченко, Шакун, Емере, Сичевський, Євстратенко, Гуськов, Вечурко, Семенець. Запасні: Лазарчук, Майборода, Луценко, В.Клименко, Захаров, Кулакевич, С.Клименко, Власюк. Головний тренер: Сергій Сизихін

Реал Фарма (стартовий склад): Стародубець, Платунов, Мовчанюк, Ладика, Руднєв, А.Лиховидов, Вареник, Щербак, М.Лиховидов, Третьяков, Барсуков. Запасні: Богдан, Гранчар, Марченко, Мурадян, Тимошевський, Фабер, Шилов. Головний тренер: Андрій Пархоменко

• Софіївська Борщагівка. НТБ «Колос». 12:15
  • Арбітр: Галіцин Роман (Суми)

• Вінниця

Восьма команда в гостях у дев’ятої, у них порівну очок і є шанси підтягнутися до шостого місця. Звісно, за таких обставин стартовий матч заключного туру 2023 року мав особливе значення. Тим більше, в першому колі в Винниках суперники зіграли внічию – і зараз Рух-2 не мав звичного посилення в вигляді Руніча або ще когось із хлопців, хто вже обстрілявся на рівні УПЛ. Навіть більше, опорник Довгий (найдосвідченіший гравець у заявці) та півзахисник Рогачов пропускали звітний тур через перебір карток. Відзначимо, що це був єдиний матч сьогоднішнього дня, який проходив не на синтетичних газонах – і суто візуально натуральне поле вінницького стадіону вдалося підготувати до тяжкого випробування листопадовим снігом і холодною погодою.

Напевно, не в останню чергу це призвело до того, що Нива почала значно активніше. Вже в дебюті по воротах Бакуса пробивали Швець і Рогульський, дуже здорово загострювали Страшкевич і Загорулько. Та забити швидкий м’яч не пощастило. Коли ж Рух-2 почав атакувати у відповідь, і Непейпієв із його швидкісним дриблінгом навіть провів пару сольних проходів, вінничани знову додали обертів. На 32-й хвилині Бакус змушений був парирувати прицільний удар Рогульського під поперечину. Відразу після перерви Загорулько пробивав кілька разів поспіль, і в одному з моментів м’яч пішов у поперечину.

І після всіх цих моментів саме Рух-2 повів у рахунку, коли пішла швидкісна атака й після прострілу Непейпієва Ніколаєв влучно пробив по воротах – 0:1. Дебютний гол у змаганнях ПФЛ для 18-річного нападника львівського клубу. А слідом Карабін з нічого створив гострий момент, і Вічному довелося рятувати після випаду Музичука. І таких моментів було в гостей відразу кілька.

Справедливості заради, Нива теж могла забивати після прикрого початку другого тайму. Рогульський з набігу поспішно пробив над воротами в ситуації, коли можна було вирішувати. Тож у кінці матчу вінничани додали в обертах і повернулися в гру. Спершу Загорулько заробив пенальті, який сам же й реалізував (це 1:1), а хвилин через п’ять підставився ще й під штрафний, метрів із 25-ти правою ногою влучивши у дев’ятку (це 2:1). 10 голів при двох асистах у Артура – граючий президент Ниви є головним переслідувачем Ндукве із ПФК Звягель.

Набравши 23 очки, Нива зробила заявку на те, що випередити кудрівчан (у паралельному матчі ті вели в два голи, тож шансів на це небагато). Зрівнявшись із Карпатами-2, вінничанам не вдалося їх випередити через поразку 1:4 в першому колі – перевага за особистими зустрічами у «левенят».

Герой матчу: Артур Загорулько (Нива)

Витягнув цей матч, що тут додати?..

Нива (Вінниця) ‒ Рух-2 (Львів) – 2:1
Голи: Загорулько, 82 (пен.), 88 ‒ Ніколаєв, 49

Нива (стартовий склад): Вічний, Грачов, Никитюк, Ничипоренко, Борячук, Рогульський, Меженський, Євтіхов, Страшкевич, Швець, Загорулько. Запасні: Шухман, Рябий, Кобцов, Астаф’єв, Власенко, Петленко Лотоцький. Головний тренер: Юрій Ярошенко

Рух-2 (стартовий склад): Бакус, Гришкевич, Дуць, Товарницький, Михальчук, Хмельовський, Добрянський, Музичук, Карабін, Непейпієв, Ніколаєв. Запасні: Харечко, Лапко, Цюрпалевич-Семочко, Ярош, Король, Мікляш, Лебідь, Обаміна. Старший тренер: Володимир Безуб’як

• Вінниця. “Центральний міський стадіон”. 11:45
  • Арбітр: Дубиківський Сергій (Київська обл.)