Перша ліга: Карпати переграли Лівий берег, Металіст не програє вже сім ігор і інші матчі 4-го туру 2-го етапу

Фото — ФК Левый берег

На сайті Sport Arena детальний розбір матчів чергового туру Першої ліги ПФЛ України сезону 2023/24. Огляд оновлюється – ми постійно додаємо сюди звіти з матчів 4-го туру другого етапу.

  • неділя, 14 квітня 2024 року

Група «Вибування»

  • Ужгород

Ще один матч на Закарпатті – і знову своя інтрига. Шосте місце проти восьмого, а між ними – тільки лише два очка. Металіст від початку листопада (2:3 від Буковини) опинився в несподіваній для сторонніх спостерігачів безпрограшній серії. Шість турів не програють підопічні Аніщенка – станом на суботу лише в Карпат на всю Першу лігу триває довша успішна смуга (сім матчів без поразок підряд).

В той же час, Діназ значно посилився взимку й перші результати прийшли. Вишгородський клуб завдав розгромної поразки Ниві в Тернополі (4:1) та до заключних хвилин вів у рахунку в домашній грі з Поділлям (у підсумку 1:1). До того ж, покращилася кадрова ситуація в Діназі – в цьому турі він не зможе розраховувати лише на дискваліфікованого досвідченого нападника В.Шевченка, а півзахисник Соловйов, який минулий тур пропустив через перебір карток, уже в рядах команди з Київщини. В той же час, у складі гостей прибула ціла група колишніх гравців харківських клубів, включаючи півзахисника Мораренка, який ще в першому колі грав за Металіст. Звісно, для них цей матч не міг вважатися буденним чи прохідним.

Тим не менш, початок гри проходив у середньому темпі з перевагою господарів. Один лише Рязанцев тричі опинявся на ударних позиціях, і в одному з моментів із пасу Багачанського міг вирішувати – але пробив вище цілі. У Діназа хороший момент був на 26-й хвилині, коли зі штрафного від Мораренка Волошин пробивав головою – теж трішки неточно. Слідом уже досвідчений Мартинюк лівою ногою пробивав низом зі стандарту – тут Рибак кінчиками пальців перевів м’яча на кутовий.

Коли здалося, що це Діназ уже стає ближчим до того, щоб забити, Металіст здивував суперника швидким голом після перерви. Розкішний довгий пас із глибини виконав оборонець Порох. Діагональ дійшла до Рязанцева, той змістився з флангу в центр і лівою ногою з гострого кута зумів пробити між воротарем і стійкою – 1:0. Сьомий гол для Євгенія в поточному чемпіонаті. А всього через кілька хвилин кутовий від Дігтяря головою замкнув Гомес – 2:0. Другий гол Габріеля в цій першості. Цей подвійний удар, об’єктивно кажучи, зруйнував плани вишгородців, які вже зробили пів діла, зв’язавши суперників у першому таймі.

Вдало граючи по рахунку, Металіст міг розвивати успіх. Воротар Діназу потягнув обвідний удар Синчука з гоструватого кута, а Федорів на 80-й хвилині навіть підправив у ворота удар Ісаєнка – проте з офсайду. Вишгородці могли забивати, були навіть пару гострих стандартів, але відігратися не змогли. Це друга поспіль весняна перемога Металіста на своєму полі. Ну, як – на своєму… Уявляємо, як би Харків прийняв команду, яка не програє вже сім турів, на відміну від часів УПЛ.

Man of the Match: Євгеній Рязанцев (Металіст)

Найактивніший у харків’ян – не раз міг забивати і досить майстерно розібрався в ситуації, в якій відкрив рахунок.

Металіст (Харків) – Діназ (Вишгород) – 2:0

Голи: Рязанцев, 49, Гомес, 53

Металіст (стартовий склад): Рибак, П.Луців, Порох, Гомес©, Дігтярь, Підручний, Багачанський, Тепляков, Рязанцев, Синчук, Ісаєнко. Запасні: Фастов, Горяінов, Бусько, Федорів, Вернаттус, Чідомере, Влага, Горенко, Цвіренко, Кайдалов, Абрамов, Приходько. Головний тренер: Андрій Аніщенко

Діназ (стартовий склад): Потімков, Ярмак, Волошин©, Мартинюк, Літвінов, Ткачук, Сейтхалілов, Мораренко, Паламар, Соловйов, Кіріченко. Запасні: Чернецький, Ворона, Шамич, Ставничий, Рудавський, Борисенко, Сергійчук, Новіков, Коваленко. Головний тренер: Олександр Головко

Ужгород. Стадіон «Авангард». 15:00

Арбітр: Степан Лапко (Львів)

  • Хуст

П’ята команда проти дев’ятої, а між ними – чотири очка. Вивіска звучить не дуже презентабельно, проте насправді це буде досить цікавий матч групи «Вибування». ФК Хуст – відкриття весняної частини сезону, виграв три матчі поспіль із загальним рахунком 10:3.

Кремінь, навпаки, не може виграти вже шість турів. Причому, із двох нічиїх і чотирьох поразок поспіль від середини листопада минулого року тільки Лівий берег і Інгулець були апріорі суперниками значно вищого рівня, та ще домашня нулівка зі значно посиленою Буковиною може вважатися прийнятним результатом.

Тож гості прибули на Закарпаття з великим бажанням перервати невдачі. На їхню користь говорила відсутність у господарів через перебір карток півзахисника Павлича, який системно закриває місце лівого захисника. Проти них – складна логістика (1122 кілометри) та незнання суперника, з яким Кремінь ще ніколи не перетинався в офіційних матчах.

Початок матчу й справді виявився якимось стомленим, і розвідкою, яка затягнулася. В гостей можемо відзначити пару подач без завершення, в господарів – штрафний з лівого флангу, який трішки неточним ударом головою замкнув Борисенко.

Лише на 36-й хвилині виник момент, який можна з натяжкою назвати гольовим. Після кросу з глибини правого флангу Глоба скинув у центр, але смачний удар Товкача заблокував новачок оборони хустян Сираш. Кілька разів загострював Глоба, проте після його дійсно непоганих скидок ніхто забити не встигав, а сам вінгер, опинившись одного разу на ударній позиції, в дотик пробив ну дуже значно вище воріт.

А перед перервою був шанс забити і в ФК Хуст. Після одного з аутів на куті воротарського пробивав Станкович, проте ціною пошкодження йому навперейми кинувся воротар гостей Коркодим. Нулі після першого тайму залишали все найцікавіше на другий, от тільки команди не поспішали створювати гостроту. Та й коли якісь передачі доходили до ударних рубежів, опіка залишалася щільною (так на 52-й хвилині Обаміна поспішно змушений був бити вище воріт, тому що часу прийняти перед воротами просто не виявилося). Так само у хустян Гарнага намагався забити п’ятою з передачі Баника, проте, випередивши суперників, пробив неточно.

Як це часто буває в таких матчах, розв’язка настала «з нічого». На своїй половині поля вели перепасовку захисники Кременя, підключили воротаря, а той вибив точно на «джокера» хустян Диянчука. Дмитро підробив собі під праву і з напівкола карного майданчика правою ногою виконав точно в кут – 1:0. Диянчук відзначається дебютним голом у Першій лізі. Часу, щоб відігратися було немало, проте Кремінь просто не встиг перевести гру в інше русло й використати ті ж стандарти чи проходи, які в нього були. ФК Хуст здобув четверту (!) поспіль перемогу в весняній частині сезону. Це головна сенсація групи «Вибування» на сьогодні.

Man of the Match: Дмитро Диянчук (ФК Хуст)

Вийшовши на заміну, забив переможний м’яч у ворота Кременя, коли нічого про це не віщувало. Це вже шоста в сезоні результативна заміна від Циткіна!

ФК Хуст – Кремінь (Кременчук) – 1:0
Гол: Диянчук, 78

Хуст (стартовий склад): Левченко©, Червінський, Сираш, Колчін, Баник, Шевчук, Новіков, Станкович, Курилець, Приходько, Борисенко. Запасні: Бєліменко, Рябенко, Гарнага, Василинець, Чабан, Громенко, Цвик, Лєднєв, Вадовський, Диянчук, Марій, Іванов, Янко, М.Пилип. Головний тренер: Володимир Циткін

Кремінь (стартовий склад): Коркодим, Товкач, Аркуша, Дудник, Паламарчук, Панчишин©, Галоян, Савіцький, Обаміна, Глоба, Куць. Запасні: Оксененко, Дихтярук, Трофимюк, Уманець, Рокотянський, Сидоренко, Пастернак. Головний тренер: Ігор Климовський

  • Хуст. Стадіон «Карпати». 13:00
  • Арбітр: Мирослав Липко (Івано-Франківськ)

  • субота, 13 квітня 2024 року

Група «Чемпіонська»

  • Суми

П’ять турів не може виграти Вікторія, три тури – Прикарпаття. Всього одне очко та один забитий м’яч в активі команд за час цих невдалих ігрових відрізків. Звісно що, й навесні перемог у них до цих пір не було. Тож матч між восьмою та десятою командами турнірної таблиці був важливим, а чотири очка різниці могли як скоротитися до мінімуму, так і перетворитися на справжню прірву.

Окремо відзначимо численні кадрові втрати команд. У Вікторії через перебір карток вибули основні центрбек Сасовський і нападник Шаврін, у гостей – опорник Тітаєвський і нападник Хома. Всі переслідувачі лідера серед найкращих бомбардирів раптово збадьорилися: навесні прикарпатець все ще не забивав…

Початок матчу опинився під загрозою через реалії воєнного часу. Зокрема, проблема з електрикою зірвала добру третину прямої трансляції. На момент, коли Суми включилися на всю Україну, Прикарпаття вже вело в рахунку. Цюцюра в ході швидкої атаки дав тонку розрізну передачу на Коса, Олег брутально протиснув суперника й реалізував вихід один на один – 0:1. Це дебютний гол нового форварда Марцінківа, Рипана та Яцурака в другому проведеному матчі.

Це для будь-якої команди гостей – фактично ідеальний сценарій виїзного матчу. Тож, хоча Вікторія заволоділа ініціативою, досить важко їй було долати нетипову тактичну схему івано-франківців. Скоріше, можна було користатися якимись огріхами при численних подачах із гри та стандартів. Був момент, що воротар гостей Бобинець упустив м’яча на ногу Машталіру, і добре ще для гостей, що суперник пробив не акцентовано, інакше ще в першому таймі відіграв би мінімальне відставання в рахунку.

Після перерви також були моменти, щоб змінити рахунок. Згадаємо штрафний сумчанина Лебеденка – трішки неточно, проте буквально через п’ять хвилин прозвучала сирена повітряної тривоги і багатостраждальний матч довелося перервати надовго. Лише через дві з половиною години, з другої спроби, вдалося відновити гру.

Проте запропонувати щось принципово нове суперникам у матчі зі збитим ритмом не вдалося. Господарі поклалися на дальні удари з гри та стандартів – пробивали все той же Лебеденко, Долінський, Кравчук, Савченко. Рідше доходило до загрози безпосередньо з меж карного майданчика – це все той же Долінський і Нелін намагалися також після кутових і штрафних пробивати через частокіл ніг – і їм не вдавалося.

Така гра була сприятливою для Прикарпаття, і більше того – в кількох контратаках гості могли б досягти й більшого, та в Цюцюри, Коса, Стадніка до акцентованих ударів не доходило. Як наслідок, мінімальна перемога івано-франківців. І хто б подумав, що вдасться її здобути саме за таких обставин – в виїзді до міцного й досвідченого суперника без кількох провідних гравців?

Man of the Match: Василь Цюцюра (Прикарпаття)

Повноправний співавтор переможного голу та один із найбільш активних у гостей в цьому фрагментарному, брутально перерваному матчі.

Вікторія (Суми) – Прикарпаття (Івано-Франківськ) – 0:1

Гол: Кос, 11

Вікторія (стартовий склад): Шеліхов, Корохов, Нелін©, Кравчук, Ульянов, Долінський, Лебеденко, Чеглов, Копил, Машталір, Нич. Запасні: Литвиненко, Курелех, Данилюк, Савченко, Бойко, Шпирьонок, Шарай, Байдал, Євпак, Ярош. Головний тренер: Анатолій Безсмертний

Прикарпаття (стартовий склад): Бобинець, Радульський, Швець, Болденков, Демків, Попчук, Романов, Бучакчийський, Рудюк, Цюцюра©, Кос. Запасні: Кучерук, Барчук, Беспалько, Геник, Соловйов, Стаднік, Сьомка, Титов, Шинкаренко. Головний тренер: Олег Рипан

  • Суми. Стадіон “Ювілейний”. 13:30
  • Арбітр: Павло Децюк (Чернігів)

  • Петрове

Минулий тур вкрай по-різному провели ці дві команди. Інгулець поступився на Хмельниччині, після мінімальної поразки в Волочиську похитнувшись на другому місці. Епіцентр здобув вольову перемогу над Вікторією (3:1), довівши свою круту безпрограшну серію до 12 турів (по шість перемог і нічиїх). При цьому тільки одна команда мала більшу серію – Карпати (14 ігор влітку-восени), а той же Інгулець досягав 12 матчів поспіль, але не більше.

Після матчу з Агробізнесом тренерський штаб Інгульця провів тільки одну зміну в стартовому складі – замість Гаджука вийшов досвідчений Панасенко. А от Епіцентр вимушено торкнувся двох точок на полі. Після дискваліфікації С.Кристіна місце зліва в обороні зайняв його брат, а Ліповуза в центрі поля підстрахував Миронюк.

Звісно, на правах господарів, петрівчани почали першим номером і провели кілька атак із подачами та прострілами. Але Епіцентр довів свою боєздатність уже в дебюті і на 13-й хвилині цілком міг відкривати рахунок. Після одного з виносів екс-нападник Інгульця Кравчук пробивав точно в ворота – і захисник Ченбай на лінії підстрахував свого голкіпера. Підключалися до атак також Алібеков, Григоращук і автор найкращого голу минулого туру – інший захисник Мороз.

Інгулець, переживши такий контрастний душ на старті матчу, пішов вперед. І вже через п’ять хвилин Жмурко реагував на дальній удар Козиренка, перевівши його на кутовий із рикошетом від стійки. Ще через п’ять хвилин воротар не дістав подачу того ж Козиренка, а Богунов не зміг переграти його на підбиранні з кута воротарського майданчика.

Але, знову варто це підкреслити, Епіцентр грав сміливо і на зустрічних курсах. На 22-й хвилині ще раз Кравчук міг вирішувати, коли після пасу Беженара вискочив на Паламарчука – і тут хтозна, чи виручив би голкіпер, але м’яч не влучив у дальній кут. А Жмурко тим часом справився ще з кількома прицільними ударами господарів, у тому числі потягнув із дев’ятки штрафний від Богунова. А скільки ще було прострілів від Мельничука, Козака та того ж Богунова, які залишилися без гідного завершення!

Ну, а перед перервою наполегливий Кравчук все ж влучав у площину воріт – і тут кіпер виручив Інгулець. Ось так можна було отримати «гол у роздягальню» на рівному місці. Після перерви господарі намагалися значно щільніше грати зі своїми суперниками й не давати їм стільки свободи дій. Навпаки, це вже Сітало претендував на пенальті, а після кількох ударів м’яч рикошетив неподалік від цілі. Легше стало грати петрівцям із вилученням Алібекова.

А на 66-й хвилині відбувся довгоочікуваний гол. Козак на правому фланзі розвернув гру й подав із лівої ноги на лінію карного майданчика, де опинився фланговий оборонець Мельничук. Першим дотиком прийняв, другим – прокинув суперника, третім – із правої ноги пробив у дальній кут. Це 1:0 – для Максима перший гол у поточному чемпіонаті при двох асистах. Хвилин через десять Козак із навісу Богунова міг забивати й сам (трішки неточно). Ще один сильний удар Козиренка потягнув у стрибку голкіпер гостей.

А що ж сам Епіцентр? На 85-й хвилині після подачі Гриня міг зрівнювати рахунок Стень, але гра головою – не його сильна сторона. Вийшла якась більше скидка вздовж воріт, хоча, будь на ходу та в складі Гірний, такі моменти він реалізовує на раз-два. Тиск останніх хвилин, включаючи пізній штрафний, не приніс гостям максимальної вигоди. Залишається лише шкодувати, що моменти максимальної активності, особливо з гострими шансами Кравчука, так і залишилися не реалізованими.

Man of the Match: Юрій Козиренко (Інгулець)

Інгулець виграв, що зараз – після прикрої поразки в Волочиську – було найголовнішим. А в плані реалізації, рівності гри все буде розбиратися пізніше. Відзначимо Козиренка, який був одним із найбільш активних і вів команду вперед, навіть коли не все виходило.

Інгулець (Петрове) – Епіцентр (Кам’янець-Подільський) – 1:0

Гол: Мельничук, 66

Вилучення: Алібеков (ЕКП), 60 – повторне попередження

Інгулець (стартовий склад): Паламарчук, Козиренко, Шершень©, Ченбай, Мельничук, Кольцов, Богунов, Сад, Панасенко, Козак, Сітало. Запасні: Восконян, Малиш, Романченко, П’ятов, Квасов, Лісняк, Білоцерковець, Сидоренко, Альваро, Гаджук, Могильний, Резепов. Головний тренер: Владислав Лупашко

Епіцентр (стартовий склад): Жмурко, Жмуйда, Мороз, Григоращук, В.Кристін, Алібеков, Миронюк, Беженар©, Стень, Ляшенко, Кравчук. Запасні: Чернобай, Бушняк, Климець, Глущук, Полюлях, Гринь. Головний тренер: Сергій Нагорняк

Петрове. Стадіон “Інгулець”. 12:30

Арбітр: Максим Фірсов (Рівне)

Група «Вибування»

  • Чернівці

Амбітна Буковина в минулому турі вперше спіткнулася в оновленому складі – 0:0 в Кременчуку. Причому, через вилучення в тому матчі цей поєдинок пропускав головний тренер чернівчан Мельничук (а з ним і півзахисник-новачок Шалфєєв). Зате в 2024 році «жовто-чорні» ще не пропускали в офіційних матчах. У трьох матчах безпрограшної серії набрали сім очок із дев’яти можливих.

Що ж стосується Гірника-Спорт, то поразка в Хусті (2:4) стала четвертою в її 6-матчевій безвиграшній смузі. Звісно, при цьому підопічні Куценка ще не вигравали в весняній частині сезону. Візит у Чернівці теж не віщував нічого хорошого – як щодо нового статусу Буковини, значно посиленого колективу під завдання, так і через історичний аспект (востаннє Гірник-Спорт вигравав тут ще в 2015 році).

Всупереч очікуванням, матч розпочався на зустрічних курсах і обидві команди цілком могли забити в дебюті. Якщо в Буковини Будняк неточно пробив головою після навісу з правого флангу, то в гостей Дмитрієв із глибини поля стартонув у контратаку. Він вискочив на воротаря й пробивав під кутом, але все ж не влучив у ворота. Пізніше з того ж лівого краю пробивав із зміщенням Тузенко – і м’яч зрикошетив на кутовий.

Звісно, буковинці володіли ініціативою, проте захист гостей у першому таймі тримався добре. Залишалося покладатися або на дальні удари (Пець, переведений в опорну зону, пробив метрів із 25-ти неточно), або на швидкі флангові атаки. Зважаючи на присутність низки швидких гравців, господарі не раз загострювали гру, проте до справжньої гостроти після неточного удару Будняка з близької відстані більше не доходило.

Але після третини матчу друге дихання ввімкнулося в буковинців. Як же різко вони додали після 30-ї хвилини! Спочатку, правда, Палагнюк із Гончаруком робили усе можливе, але найкращий воротар минулого туру Шухман витягнув два досить складних м’ячі – перший зблизька, другий – на протихід. Але буквально через кілька хвилин Чернівці святкували. Після довгої передачі Лопирьонка інший центрбек, Новотрясов, із місця правого півзахисника скинув у центр простріл, Гончарук дотепно пропустив, а Палагнюк відразу ж розстріляв ворота правою ногою – 1:0. Десятий гол у чемпіонаті Василя. Нагадаємо, він є найкращим бомбардиром СФК Буковина за часів Незалежності, тож із кожним голом тільки покращує власний рекорд (гол №64 на всіх рівнях для Палагнюка за цей клуб).

Забий тут же Бодня дальнім ударом у трьохходівці з Палагнюком і Гончаруком, було б веселіше. А так чернівчани добряче полоскотали нерви своїм фанам і до перерви втратили перевагу. Черниш на правому фланзі дотепно підключив Посєвкіна, той навісив, а Тузенко на дальній стійці в дотик правою ногою пробив повз голкіпера – 1:1. Третій гол у чемпіонаті для Данила, і далеко не перша гострота з тієї зони в цьому матчі від Гірника-Спорт. Гол – не випадковий, хоча Буковина до цього й не пропускала в 2024 році.

Після перерви все по-новій почали суперники. І якщо Будняк прорвав лівий фланг оборони Гірника-Спорт, але влучив у зовнішню сторону сітки, то Дмитрієв дальнім ударом змусив вступати в гру Пономаренка. Чимало атак чернівчан залишалися без завершення, м’яч метався після прострілів – і ніхто не встигав його забити. Лише десь на 76-й хвилині джокер минулих турів Андрейчук здорово приклався метрів із 18-ти – але тут Шухман зумів перевести м’яча на кутовий.

Що у нас із фінальним свистком? Це друга поспіль нічия для Буковини – незважаючи на штормові потужні атаки під час матчу, а також 7-й тур без перемог для Гірника-Спорт, хоча зараз цей колектив викликав симпатії своєю грою.

Man of the Match: Богдан Шухман (Гірник-Спорт)

Знову віддаємо належне воротареві горішньоплавненців, який у Чернівцях кілька разів виручив свою команду й посприяв її вольовій нічиїй у протистоянні з фаворитом групи «Вибування».

Буковина (Чернівці) – Гірник-Спорт (Горішні Плавні) – 1:1

Голи: Палагнюк, 35 – Тузенко, 39

Буковина (стартовий склад): Пономаренко, Солдат, Лопирьонок©, Новотрясов, Дворовенко, Пець, Чайковський, Бодня, Будняк, Гончарук, Палагнюк. Запасні: Каневцев, Степаненко, Гарькавенко, Д.Рябий, А.Рябий, Власенко, Духота, Прокопчук, Цурупін, Андрейчук. Асистент головного тренера: Сергій Соловйов

Гірник-Спорт (стартовий склад): Шухман, Черниш, Мороз©, Чібуезе, Романенко, Інносент, Дмитрієв, Гора, Тузенко, Посєвкін, Студенко. Запасні: Козлов, Юрченко, Шептіцький, Подрезан, Черткоєв, Подейко, Нижник. Головний тренер: Валерій Куценко

  • Чернівці. Стадіон “Буковина”. 14:30               
  • Арбітр: Микита Богатир (Запоріжжя)

  • Тернопіль

Після гучної поразки від Діназу (1:4 вдома) тернополяни гостро потребували реабілітації. Виїзд в Умань із голами новачків Голуба та Довбецького в ворота кризового Металурга не міг слугувати компенсацією в повній мірі. Саме тому на візит ФК Чернігів очікували з інтересом. Суперник не виграє вже чотири тури (по дві нічиї та поразки), а після 0:2 від ФК Хуст втратив відразу трьох гравців. Через перебір карток і вилучення тур пропускали провідний опорник Кривобороденко, вінгер Ментей і захисник Хондак, який мав би влитися в склад і стати заміною для відпущеного в Інгулець Романченка.

Початок матчу виявився гарячим. Спершу «наварив» біля власних воріт голкіпер Ниви, і ще добре, що все завершилося тільки кутовим. А у відповідь Голуб після закидання Різника видав супер-рейд через пів поля та забив у ворота «тигрів». Гол? По стадіону оголосили, на титрах вказали, і тільки коментатор Посохов звернув уваги на жести арбітрині. Людмила Тельбух не зафіксувала взяття воріт, закцентувавши чи то на фолі проти Різника, чи то на офсайді в момент передачі. Цей епізод дещо збив гостроту, хоч і не темп гри.

Тож ФК Чернігів витримав цей тиск і навіть сам міг забити – Федосов після одного з виносів вилетів на воротаря, проте під тиском захисників не зміг пробити Ольхового, а ще в двох епізодах на куті воротарського міг вирішувати Сахно (він заміняв Ментея на місці лівого вінгера) – в одному випадку не зміг пробити, в іншому – замість удару ткнув у захисника, який ішов паралельним курсом.

Втім, певна перевага Ниви відчувалася і саме тернопільська команда мала піти на перерву, ведучи в рахунку. В одному випадку Різник розвернувся і метрів із 15-ти зарядив у поперечину, а перед самою перервою він же заробив шикарний штрафний – але Козак зі стінкою перекинув і ворота. На тому й закінчили досить насичений і багатий на події перший тайм.

Після перерви Нива також старалася забити. Зінь, опинившись наодинці з воротами, неточно замкнув один із стандартів у своєму фірмовому підключенні на 57-й хвилині. Непогано загострював Різник. Хвилин через десять знову Зінь мав усі шанси розстрілювати ворота. А який момент був у Бея, який повторив наскок на чужі ворота товариша по захисту!

Проте при всіх цих помарках біля своїх воріт «тигри» могли ще й вийти вперед. Спершу Мироненко в своєму стилі ледь не влучив у дев’ятку, а пізніше екс-нападник Ниви Вольський тягнув дві швидкі атаки з інтервалом в 15 хвилин, проте замість удару віддав спершу на Сахна, потім – в недодачу, й ситуація захлинулася. А міг сам завершувати.

Тримаючи в інтризі до самої кінцівки, цей матч завершився все ж без голів.

Man of the Match: Денис Герасименко (ФК Чернігів)

Кілька разів вступав у гру воротар «тигрів», а ще більше самі господарі хибили повз ворота. «Своє» Герасименко точно не привіз і вперше в сезоні (абсолютно заслужено) молодий воротар зіграв на нуль.

Нива (Тернопіль) – ФК Чернігів – 0:0

Нива (стартовий склад): Ольховий, Бей, Мудрий, Зінь, Хруставка, Давидов, Волохатий©, Козак, Дорошенко, Голуб, Різник. Запасні: Жупанський, Хабло, Довбецький, Векленко, Климак, Махінка, Кицун, Демчук. Головний тренер: Олександр Стахів

Чернігів (стартовий склад): Герасименко, Шумило, Галстян, Осипенко, Зенченко©, Бибік, Мироненко, Койдан, Безгубченко, Сахно, Федосов. Запасні: Ширай, Рощинський, Вересоцький, Давиденко, Пінчук, Лянскоронський, Посмашний, Вольський. Головний тренер: Валерій Чорний

Тернопіль. Міський стадіон ім. Романа Шухевича. 13:00

Арбітр: Людмила Тельбух (Дніпро)

  • Хмельницький

Зустріч третьої та четвертої команд групи. Поділля в минулій грі в гостях зіграло внічию з Діназом. Команда з Хмельницького у випадку перемоги могла наздогнати лідера турнірної таблиці своє групи. Омолоджений Металург в минулому турі вдома зазнав чергової поразки – від Ниви. Підопічні Антона Гая вважалися аутсайдерами у цьому протистоянні, адже навесні ще очок не набирали.

Відзначимо, що через дискваліфікацію господарям сьогодні не міг допомогти основний хавбек та капітан Олександр Цибульник. Забігаючи наперед, це не остання втрата хмельничан. На жаль.

На початку зустрічі запоріжці не притискалися до власних воріт і намагалися за першої можливості вибігати в атаку. Прогнозовано підопічні Костишина грати першим номером, але без гостроти у заключній третині поля. На жаль, темп протистояння був досить повільний.

На 17-й хвилині Поділля саме собі привезло проблеми. Корешков помилився і м’яч опинився у Юдіна який віддав на Шейна, а Іван спокійно переграв голкіпера – 0:1. Дебютний гол для 16-річного хавбека. В середині першого тайму після розіграшу штрафного м’яч влучив у руку Куралеху, але арбітр проігнорував цей епізод.

На 23-й хвилині господарі зрівняли рахунок. Після шикарної передачі Сніжка розстріляв ворота Богдан Кобзар – 1:1. Ще у першому таймі через травму змушений був покинути поле Сергій Сімінін.

На 36-й хвилині міг виводити Поділля вперед Куліш, але у площину воріт з вигідної позиції він не влучив. Наприкінці першого тайму реабілітувався за свою помилку Корешков. Валентин на швидкості пройшов Юдіна та Хуссіна і більярдним за точністю ударом влучив у дальній кут – 2:1.

Відразу після перерви господарі взяли м’яч під власний контроль і спокійно грали за рахунком. Здається, що гол у роздягальню суттєво вплинув на молодих запоріжців. Підопічні Гая дуже рідко доходили до заключної третини поля.

На 65-й хвилині всі питання про переможця були зняти. Удар Кобзаря з меж штрафної заблокував Костюченко і господарі отримали право на кутовий. Куліш подав з кутового, а Савчук ударом головою перекинув голкіпера, який залишився у напівпозиції – 3:1.

На 80-й хвилині після подачі Гемеги міг забивати Пасічник, але він влучив у поперечину. Запоріжці наприкінці зустрічі тяжко тримали удар і лише майстерність Лавути допомогла їм не пропустили набагато більше. Ці набрані три очки дозволили Поділлю вийти на перше місце в групі «Вибування». Нагадаємо, що свій матч Буковина зіграє пізніше.

Man of the Match: Богдан Кобзар (Поділля)

21-річний нападник своїм результативним ударом зрівняв рахунок і додав команді психологічної впевненості. Для Богдана це дебютний гол у нинішньому сезоні, він нарешті забив після тривалого мовчання.

Поділля (Хмельницький) – Металург (Запоріжжя) – 3:1

Голи: Кобзар, 23, Корешков, 43, Савчук, 65 – Шейн, 17

Поділля (стартовий склад): Непогодов, Сімінін, Пасічник, Веремієнко, Корешков, Савчук, Сніжко, Гемега, Оробець, Куліш, Кобзар. Запасні: Задерейко, Місержи, Лис, Федоров, Назарчук, Чушенко, Доброхотов, Пріхна. Головний тренер: Віталій Костишин

Металург (стартовий склад): Лавута, Страдс, Ішимський, Костюченко, Куралех, Хуссін, Васильченко, Ковальський, Близнюк, Шейн, Юдін. Запасні: Ніколаєнко, Місанов, Омельченко, Кадук, Івасюк. В.о. головного тренера: Антон Гай

Хмельницький. СК “Поділля”. 12:00

Арбітр: Катерина Усова (Київська область)

  • п’ятниця, 12 квітня 2024 року

Група «Чемпіонська»

  • Бориспіль

Група – одна, завдання – різні. Маріуполь б’ється за потрапляння до квартету найсильніших, що дозволить грати в “чемпіонському” плей-офф. Кудрівці-Ниві для початку не завадило б здобути першу перемогу під керівництвом нового тренера Романа Локтіонова та в оновленому складі, і лише потім можна буде говорити про якісь завдання…

Перший тайм – сухий. Не тільки за рахунком. Сама гра фактично без моментів. Важко навіть назвати загостренням стандарт у виконанні бузівців, коли Нехтій від лівого флангу робив силову подачу на дальню стійку, а її в підсумку ніхто не замкнув.

Перед самою перервою, щоправда, це затишшя порушив Нехтій. Вечурко прострілив з правого краю, а Влад з меж карної зони направив м’яча над поперечиною. А ще був надто неточний удар головою Коркішка.

Тож уболівальники, котрі завітали на затишну арену “Колос”, тішили себе надією, що найцікавіше команди відклали на другий тайм. Але й там події розвивалися повільно. На 69-й хвилині перспективний штрафний заробив Місюра, який, граючи надійно в обороні, вирішив продемонструвати, що здатен приносити користь і в атаці. Проте Рогозинський пробив невдало – перекинув і стінку, і ворота.

По такій сухій і майже рівній грі нулі на табло – цілком закономірні. Невдало поки що складаються справи у оновленої бузовської команди. Лише три очки після рестарту сезону. А попереду – Вікторія, Лівий Берег, Інгулець… То де вигравати? ФСК Маріуполь же зіграв внічию втретє в чотирьох останніх турах. Якби не синхронні втрати конкурентів, можна було б теж відстати від четвірки найкращих.

Man of the Match: Євген Місюра (Кудрівка-Нива)

Атака себе не показала, воротарі були майже без роботи. Залишається відзначити оборону. Капітан бузівців вкотре продемонстрував солідну гру, діяв, можливо, не надто яскраво, зате – надійно.

ФСК Маріуполь – Кудрівка-Нива (Бузова) – 0:0

Маріуполь (стартовий склад): Караващенко, Булгаков, Шушко, Терехов©, Фатєєв, Мельниченко, Задоя, Плакса, Савін, Пуди, І.Зубков. Запасні: Якубенко, Кравцов, Гошкодеря, Харжевський, Жовтенко, Малакі, Биковський, М.Зубков, Батальський, Мнишенко, Петровський. Головний тренер: Олег Краснопьоров

Кудрівка-Нива (стартовий склад): Клімов, Гагун, Місюра©, Сердюк, Рогозинський, Гулько, Вечурко, Нехтій, Тепляков, Коркішко, Тименко. Запасні: Льопка, Ніколишин, Мамросенко, Мігунов, Мачелюк, Фальковський, Матвєєв, Калінін, Захаревич, Кулик. Головний тренер: Роман Локтіонов

  • Бориспіль. Стадіон “Колос”. 14:00
  • Арбітр: Іван Салаш (Калуш)

  • Київська область

Топовий матч, перший у цілій низці вирішальних протистоянь весняної частини сезону, сьогодні відбувався в Першій лізі. Лідер – Карпати – при 9-очковому відриві гостювали в третьої команди першості. При цьому сім поспіль перемог здобув Лівий берег у своїй 10-матчевій безпрограшній серії із середини жовтня, тоді як Карпати виграли шість матчів підряд. Знайомі ще з друголігових часів суперники в цьому дивізіоні ще не зустрічалися, та й надто вони оновилися, щоб пригадувати львівські 2:0 2021 року.

Перший тайм розпочався з затяжної розвідки. Довго чекали вболівальники на гостроту, хоча Лівий берег отримував стандарти – свою звичайну гостру зброю, а Карпати виставили всіх своїх основних креативників і старанно організовували атаки. Що можна відзначити до перерви? У господарів – затяжну атаку з невдалим ударом Сухоручка. У гостей – штрафний від Саківа, який все ж оминув рамку воріт. Що й говорити, якщо найгостріший момент до перерви мав захисник. Це Бабогло замикав кутовий – і тут новий воротар Механів виручив киян.

Але й він виявився безсилим після перерви, коли гості розгорнули стрімку атаку через лівий фланг. Ігор підключив Костенка, який тут же в дотик відпасував на Підлепенця, а сам Євген чітким ударом з лівої під поперечину не залишив шансів лівобережцям – 0:1. П’ятий гол при п’яти асистах для вінгера «левів».

Ще одна прикрість для господарів, навіть більша за якийсь там суто ігровий момент – це травма Якиміва. Цей універсал дуже сильно розкрився в Лівому березі в центрі захисту, забивав у стартових весняних матчах, відзначався лідерськими якостями. Його довелося замінити на Самара, і тепер лишається очікувати вердикту лікарів – коли повернеться в гру цей важливий футболіст.

Можна зрозуміти розгубленість господарів, які втратили лідера на важливій позиції. Цим могли скористатися Карпати, та Костенко з передачі Підлепенця запустив у поперечину. Про цей момент могли гості й пошкодувати, коли на 81-й хвилині екс-оборонець Руху Сіднней головою пробив зблизька – тут уже Кожухар виручив Карпати. І.Когут пізніше опинився на не менш гострому рубежі, проте теж не використав нагоду врятувати цей матч. Заключний штрафний Мисика на 7-й компенсованій пройшов повз воріт.

Все! Сьома поспіль перемога Карпат приносить їм уже 11 очок відриву від Інгульця (якому ще грати завтра з Епіцентром) і на 12 очок від Лівого берега. Домашня поразка «Лелек» – це велика рідкість. Колись поступалися вдома на кубок Олімпіку та Чорноморцю, потім зазнали прикрої поразки від СК Полтава, і це ось другий у рамках чемпіонату програш на своєму полі. Це тільки підкреслює, який могутній гранд цього сезону є в Першій лізі.

Man of the Match: Євген Підлепенець (Карпати)

Останні два матчі цього стрімкого вінгера – це два голи та два асисти. Вражаюче та неймовірно ефективно!

Лівий берег (Київ) – Карпати (Львів) – 0:1
Гол: Підлепенець, 56

Лівий берег (стартовий склад): Механів, Астахов, Якимів, Слотюк, Дударенко, Співаков©, Дедух, Войцеховський, Синиця, М.Когут, Сухоручко. Запасні: Чеботарьов, Сташків, Соколов, Швець, Самар, Сіднней, Мисик, Литовченко, І.Когут, Сердюк, Петренко. Головний тренер: Віталій Первак

Карпати (стартовий склад): Кожухар, Полегенько, Бабогло, Мизюк, Саків, Клименко, Рябов, Підлепенець, Чачуа, Костенко, Ігор. Запасні: Ільющенков, Картушов, Векляк, Козік, Романюк, Чех, Тлумак, Шах, Демченко, Аріельсон. Головний тренер: Мирон Маркевич

  • Київська область. Стадіон «Лівий берег». 13:30
  • Арбітр: Дмитро Євтухов (Дніпро)

  • Полтава

Сьоме місце проти шостого при всього двох очках різниці – важливий матч починав черговий тур Першої ліги, він мав серйозне турнірне значення та теоретично навіть для когорти претендентів на плей-офф УПЛ. При цьому суперники між собою ще не зустрічалися, практично не мали перетинів, тож для сучасного професіонального футболу України це не таке часте явище в весняній частині сезону.

У минулому турі Агробізнес привернув загальну увагу, мінімально здолавши Інгулець (це загострило боротьбу за медалі та викликало серйозну перепалку головних тренерів). Полтава ж чотири тури не може виграти, хоча боєздатність довела, три з цих ігор звівши внічию.

Втім, при досить бадьорому обміні моментів, саме волочищани грали гостріше. Цілком міг відкрити рахунок оборонець Войтіховський, відряджений в атаку. Натомість, після хорошого закидання Галенкова (учасника й попереднього епізоду), Волков вискочив на воротаря та елегантно пробив повз нього – 0:1. Третій гол у поточній першості для Данила. І 150-й м’яч Агробізнесу за час виступів у Першій лізі.

А що ж полтавці? Перебора, замикаючи навіс, головою пробив несильно. Удар Одарюка зрикошетив від суперника вдало для воротаря. Ще кілька моментів не знайшли завершення. Тільки після перерви підопічні Сисенка змогли втілити свої задуми, та зате як! Неспішний розвиток атаки вздовж лінії карного майданчика порушив Шмигельський, лівою ногою перевівши м’яча на правий фланг. І там Одарюк встиг прийняти і лівою ногою пробити в дев’ятку. Воротар, здається, лише зачепив м’яча кінчиками перчаток – 1:1. Перший гол при двох асистах у чотирьох матчах Володимира за свою нову команду.

Другий тайм заграв особливими барвами, пішла напружена та важка боротьба. І ось саме тут виявилися вольові якості СК Полтава, яка точково, проте вдало підсилилася влітку. Вівдич запустив у прорив через правий фланг Одарюка, якого зачепив новачок Агробізнесу Слива. Шмигельський подав, а Щербак лівою ногою замкнув на дальній стійці – 2:1.

Хвилинка поваги щодо особистої статистики: голеадор провів свій 12-й гол у чемпіонаті, наздогнавши лідера таблиці бомбардирів – Хому з Прикарпаття, який навесні поки не забивав. А Шмигельський із 10 асистами одноосібно очолив таблицю за гольовими передачами. От які люди тягнуть команду в цьому сезоні!

Далі залишок гри потонув у хвилі замін, пішли паузи, гравці лежали на газоні після зіткнень. Словом, кінцівка не сприяла тому, щоб Агробізнес заволодів ініціативою та мав шанс на порятунок. Набравши 34 очка, СК Полтава обійшла волочищан, а в випадку успіху Кудрівки-Ниви потіснить і маріупольців. Ось вам ціна цієї вольової перемоги!

Man of the Match: Богдан Шмигельський (СК Полтава)

Це хороший матч для багатьох гравців господарів, але саме з виходом Шмигельського тиск перетворився на конкретику. Дві гольові передачі в активі Богдана – після переходу Запорожця з Інгульця в Оболонь та УПЛ цей вінгер залишився найкращим асистентом Першої ліги в цьому сезоні.

СК Полтава – Агробізнес (Волочиськ) – 2:1
Голи: Одарюк, 52, Щербак, 84 – Волков, 18

Полтава (стартовий склад): Варцаба, Бужин, Опанасенко, Ходуля, Коцюмака, Даниленко, Копитов, Перебора, Щербак©, Одарюк, Марусич. Запасні: Тельнов, Васецький, Плахтир, Клименко, Шмигельський, Вівдич, Стрельцов, Пось, Савенков, Шаповалов. Головний тренер: Володимир Сисенко

Агробізнес (стартовий склад): Попович©, Заєць, Лень, Слива, Квасний, Теплий, Толочко, Галенков, Волков, Касімов, Войтіховський. Запасні: Хмеловський, Мінчев, Тишинінов, Кузьмин, Шостак. Головний тренер: Олександр Чижевський

  • Полтава. Стадіон «Молодіжний». 12:45
  • Арбітр: Андрій Зайцев (Донецька область)