Півзахисник Яруда Биковський: Бачив, як люди виживають, бачив людей без голови, без ніг і рук, згорілих до тла

Фото — Google

Півзахисник Яруда Ігор Биковський розповів про життя в тимчасово окупованому Маріуполі. Футболісту вдалося покинути місто і зараз він знаходиться в Дніпрі.

“Яруд припинив тренувальний процес, а президент сказав життя триває”, – сказав Биковський.

“Я бачив, як люди виживають, бачив людей без голови, бачив людей без ніг і рук, згорілих до тла… Були поранені, всі залишилися без світла, води, газу, зв’язку. Так само проходили великі відстані, щоб знайти води і їжі, і все це було під обстрілами і бомбами”.

“Зараз я в Дніпрі, виїжджав на своїй машині з 9 людьми ззаду, плюс кіт і собака, проїжджав через підірваний міст. Люди поклали дошки, залізяки, що б машини могли проїжджати, було дуже страшно, в моменті подумав що зараз провалюся. Як тільки проїхав міст, через 70 метрів був днрівський блокпост, перевірили всього, роздягали до трусів, щоб виїхати з міста нам знадобилося більше 2 годин, хоча в мирний час я міг це зробити за 15 хвилин”.

“Дуже багато підірваної техніки, багато було трупів, дуже багато… те що бачив своїми очима, в реальності це буде виглядати як якась комп’ютерна гра”.

“Чесно, дуже важко себе морально перебудувати після всього побаченого і того, що я пережив, поки не до футболу точно. Намагаюся тримати себе в тонусі, але поки дуже важко. Жодної квартири не залишилося, ні в Маріуполі, ні в Ірпені. Поки стоїть завдання грубо кажучи “вижити”. І саме було неприємне, коли я знаю, що мої рідні всі в безпеці, а у мене немає зв’язку сказати їм що я живий. Тому що коли ти сидиш там [в Маріуполі], так, це страшно, але коли твої близькі не знають, що зі мною і де я, чи живий я взагалі, я уявляв як їм там важко, ось за це було дуже боляче думати”.

У сезоні 2021/22 Биковський провів 11 матчів за Яруд і забив один гол. Раніше він виступав за київський Арсенал, Маріуполь, молодіжні команди Шахтаря і єреванський Локомотив.

Футбольний сезон в Україні був завершений достроково через повномасштабне вторгнення російських військ в Україну, яке триває вже 101-й день. Яруд посів 11-те місце в групі “Б” Другої ліги.