Поділля відіграло два голи з Епіцентром, Кремінь обіграв Гірник-Спорт у дербі. Усі матчі 13-го туру Першої ліги

Горняк-Спорт, фото — instagram.com/gornyaksport/

На сайті Sport Arena детальний розбір матчів чергового туру Першої ліги ПФЛ України сезону 2023/24. Огляд оновлюється – ми постійно додаємо сюди звіти з матчів 13-го туру.

• П’ятниця, 20 жовтня 2023 року

Група А

• Кам’янець-Подільський

Дербі Хмельниччини продовжується – на минулому тижні Епіцентр розійшовся миром із Агробізнесом (1:1), а тепер приймає команду з обласного центру. Причому в першому колі Поділля та Епіцентр в Хмельницькому зіграли внічию 0:0. В випадку перемоги Епіцентр має всі шанси залишитися третім, тоді як Поділля при поразці може повернутися на передостаннє місце. Виграють хмельничани – з 15 очками замахнуться на 1-2 сходинки вгору. Багаті кадрові перетини, географічне сусідство та бажання зіграти в Чемпіонській групі роблять це обласне протистояння справді принциповим і важливим для всієї Першої ліги в цілому.

І вже на перших хвилинах один тільки Кравчук міг двічі забивати подолянам. Спочатку він у стрибку неточно пробив після навісу Ляшенка, а потім влучив у площину несильним ударом з подачі Беженара. Непогодов був на місці. А от лівий фланг оборони хмельничан відчутно поскрипував, і добре ще, що після нервового старту зумів стабілізуватися.

Проте гра все ще хиталася: на 18-й хвилині Кравчук відгукувався на чергову подачу з правого флангу, тепер В.Кристіна. І тут пощастило хмельницькій обороні. Смачно, проте неточно здалеку пробивав і сам В.Кристін. На 33-й хвилині правий оборонець Епіцентру опинився на місці центрфорварда й не використав вбивчу передачу Кравчука. Цей божевільний перший тайм за кількістю моментів міг забезпечити господарям розгромну перевагу, натомість лише перед самою перервою відкрили рахунок.

Миронюк підключив на лівому фланзі Стеня, чий удар наче й парирував Непогодов, але м’яч вислизнув з-під ліктя й Беженар на випередженні лівою ногою забив у порожні ворота – 1:0. Для Андрія це другий гол у чемпіонаті. А відразу після перерви Поділля пропустило вдруге. Тепер Ліповуз перехопив на чужій половині поля необачний пас захисника суперників і дав на хід Кравчуку, а Данило чітким ударом з правої в кут завершив вихід один на один із голкіпером – 2:0. Третій гол у восьми матчах для пізнього новачка Епіцентру.

Був шанс у господарів закривати цей матч, але перед самим ударом з ноги Беженара в відчайдушному підкаті зняв м’яча захисник Веремієнко. І про цей момент Епіцентр пожалкував, тому що все розвернулося. Коли Жмурко потягнув удар Каверіна, першим на добиванні був Василенко (це 2:1 – і третій гол Станіслава в чемпіонаті). А вже через 10 хвилин Василенко проривався через центр і його коліно в боротьбі за м’яч зачепив Глущук – це пенальті! Задоя сильним ударом у правий від воротаря кут забив так, що Непогодов, навіть вгадавши напрямок польоту, не зміг відбити м’яча – 2:2. Євген відзначається третьою результативною дією – два голи та один асист у цій першості.

Кінцівку матчу, провівши всі заміни, Поділля проводило в меншості через пошкодження Веремієнка. Тим не менш, гості могли навіть вирвати перемогу. Коли Войтіховський віддав п’ятою від лицьової на Василенка, але той замість удару все ж продовжив передачу на одноклубника, але її перервали. Надвидовищна нічия, два контрастних тайми – і футбольний компроміс, який на радість, скоріше, конкурентам.

Герой матчу: Станіслав Василенко (Поділля)

Вийшов на заміну – встиг забити сам і заробити пенальті, чим врятував свою команду від поразки в виїзному дербі.

Епіцентр (Кам’янець-Подільський) – Поділля (Хмельницький) ‒ 2:2
Голи: Беженар, 45+2, Кравчук, 53 ‒ Василенко, 79, Задоя, 88 (пен.)

Епіцентр (стартовий склад): Жмурко, В.Кристін, Мороз, Григоращук, С.Кристін, Ліповуз, Миронюк, Беженар, Ляшенко, Стень, Кравчук. Запасні: Бушняк, Бендера, Козловський, Жмуйда, Алібеков, Глущук, Павлученко, Климець, Гірний. Головний тренер: Сергій Нагорняк

Поділля (стартовий склад): Непогодов, Сімінін, Цибульник, Веремієнко, Савчук, Пріхна, Назарчук, Доброхотов, Задоя, Коваленко, Войтіховський. Запасні: Задерейко, Оробець, Лис, Биков, Каверін, Болденков, Корешков, Чушенко, Боженар, Костенко, Василенко, Петриченко. Головний тренер: Віталій Костишин

• Кам’янець-Подільський. Міський стадіон ім. Г. Тонкочеєва. 13:30
  • Арбітр: Дмитро Осауленко (Полтава)

Група Б

• Кременчук

Із великих козирів стартував черговий тур – відразу два дербі в кожній із груп. У східній – дербі Полтавщини, матч клубів двох сусідніх міст із численними кадровими перетинами. Достатньо сказати, що головний тренер Гірника-Спорт Куценко ще в минулому сезоні входив у штаб Кременя, де встигли пограти й відразу кілька гравців команди гостей.

У першому колі Кремінь, ще під керівництвом Локтіонова, виграв у Горішніх Плавнях завдяки єдиному голу Глоби. Зараз, щоправда, значно краща форма в гостей. Якщо Кремінь в останніх шести турах набрав одне очко, то Гірник-Спорт виграв два матчі підряд і навіть у матчах проти фаворитів сезону виглядав цілком собі боєздатно. Сьоме місце грало проти десятого – і між ними було чотири очка.

При цьому в господарів виникли проблеми з обороною. Крім дискваліфікації центрбека Дудника, двох лівих захисників змушений був виставити Климовський (Костюк зайняв місце праворуч замість Товкача, а колись основний Агапов давно покинув заявку Кременя).

Але всі неприємності компенсував ранній гол. Тузенко ціною попередження збив Панчишина, перспективний штрафний виконував Азізов. М’яч зрикошетив від стінки так, що Галоян опинився прямо перед воротарем і без проблем з ним розправився – 1:0. Для Сімона це перший гол у поточній першості (раніше здійснив асист). А через дві хвилини після цього влучного удару прозвучала сирена повітряної тривоги – матч перервався на майже годину.

Цю паузу краще використали гості. Ледве Кремінь відбився після їхнього штрафного, як Гора пішов із центру поля й знайшов у карному майданчику Тузенка, а Данило лівою ногою з хірургічною точністю пробив у дальній кут – 1:1. Другий гол у шести матчах для молодого гравця.

Для господарів це дербі й цей гол були випробуванням на міцність, і підопічні Климовського його витримали. Уже через хвилину після атаки через лівий фланг Савіцький опинився перед воротарем на куті воротарського майданчика, проте Веклич потягнув його удар. А ще через хвилину відбувся ще один гол. Аут від Костюка мав усі шанси переривати гість Тузенко, проте спритнішим виявився Жданович. Олексій пробив у дальній кут правою ногою й відкрив лік своїм голам у поточному сезоні – 2:1.

Ще до перерви кременчуківці розігнали кілька перспективних атак, і велике досягнення Гірника-Спорт (чи недопрацювання суперника), що різниця в рахунку так і залишалася мінімальною. Відразу після перерви Мороз після подачі кутового шикарно пробивав із відскоком від газону, і тут Матус видав один із найкрутіших сейвів туру, який щойно розпочався. «Не забиваєш ти – забивають тобі», ‒ казали класики телекоментаторства.

Азізов запустив через лівий фланг Савіцького, чий удар-простріл прямо перед воротарем замкнув у дотик Трофимюк – 3:1. Чібуезе не встежив за Мирославом, який відзначився третім голом у поточному сезоні. Проте знову захист господарів недопрацював, а гості показали свою «кусючість». Гора тонким пасом підключив на лівому фланзі Шептіцького, чий простріл прямо перед воротами замикав Тузенко ‒ пробив вище воріт. З трьох метрів. У моменті, коли був шанс знову перевернути цей матч. А на 65-й хвилині після діагоналі від Мороза на Матуса вибіг уже Шептіцький, але голкіпер ногами відбив його удар.

Щоб не ризикувати за таких гострих моментів Гірника-Спорт, господарям обов’язково треба було забивати. І ось вони на своїй половині поля розіграли красиву геометричну комбінацію, Савіцький запустив два в два Галояна та Трофимюка й сам Сімон «шведкою» пробив повз воротаря – 4:1.

Кремінь відштовхується від дна й виграє перший матч при Климовському.

Герой матчу: Сімон Галоян (Кремінь)

Можна тільки порадіти за Галояна, який зазвичай більше грає на команду, а тут сам вийшов на перший план і дублем заклав основу перемоги Кременя в дербі.

Кремінь (Кременчук) – Гірник-Спорт (Горішні Плавні) ‒ 4:1
Голи: Галоян, 15, 74, Жданович, 32, Трофимюк, 52 ‒ Тузенко, 30

Кремінь (стартовий склад): Матус, Костюк, Аркуша, Сидоренко, Азізов, Панчишин, Галоян, Савіцький, Жданович, Глоба, Трофимюк. Запасні: Слуцький, Дихтярук, Товкач, Тилоха, П’ятибрат, Рокотянський. Головний тренер: Ігор Климовський

Гірник-Спорт (стартовий склад): Веклич, Черниш, Мороз, Чібуезе, Шептіцький, Кальчук, Дмитрієв, Тузенко, Посєвкін, Молько, Гора. Запасні: Козлов, Подрезан, Жуков, Петров, Нижник, Орнат, Височин, Янчук, Черткоєв, Юрченко. Головний тренер: Валерій Куценко

• Кременчук. Стадіон «Кремінь-Арена ім. О. Бабаєва». 12:00
  • Арбітриня: Катерина Усова (Київ)