Полісся дебютувало в УПЛ перемогою над Вересом у матчі з двома вилученнями — футбол України

Новачки національної першості одразу взялись до справи.

Верес — Полісся, фото УПЛ

Дебютний день нового розіграшу української Прем’єр-ліги за визначенням є знаковою подією для всього нашого футболу. Але коли він розпочинається з безгольового протистояння поміж ковалівським Колосом та київською Оболонню (0:0), то це навіює певний смуток. Однак не змушувала на себе чекати друга гра цього ігрового дня, і ми знову мали можливість спостерігати за грою новачків цього сезону.

Житомирське Полісся готувалось підтверджувати свої зазіхання на значні здобутки в першому ж сезоні в "елітній" першості за всю історію не тільки власне клубу, а й міста загалом. Грати колектив Юрія Калітвінцева при цьому мав проти одного з колективів, який пройшов на межі від вильоту під час минулої кампанії, а цей сезон розпочинав на тлі зміни головного тренера. Рівненський Верес тепер очолює добре знайомий уболівальникам Сергій Лавриненко, тож саме йому доведеться щось робити з колективом із дуже скромними фінансовими можливостями.

Але нас у першу чергу цікавило те, що відбуватиметься саме цього дня на футбольному полі. А там уже на другій хвилині гри було відкрито лік голам для всього поточного сезону. Це Танковський віддав гольовий пас на хід новачку Макуані до лівого флангу штрафного, а той переграв воротаря ударом у дальній кут. Дійсно епохальна подія за участі гравця, якого дуже погано зустріли житомирські ультрас.

Хоча в звітній грі Бені виконав такий обсяг роботи в атаці й у захисті, що до нього питань узагалі жодних бути не могло. Будь-яка атака Полісся неодмінно проходила через його та Танковського ноги, оскільки атакувала команда з Житомира, переважним чином, через фланги з безліччю спроб знайти Будківського на другому поверсі. Однак форвард спочатку дуже важко чіплявся за м’ячі, що пригальмовувало цілком пристойні оберти номінальних гостей.

І допоки Пилип вирішував власні проблеми з відсутністю гольових моментів, партнери свої нагоди гаяли. Той-таки Танковський на 29 хвилині самостійно створив для себе момент перехопленням на лівому фланзі, але з меж штрафного закрутив у дальній каркас воріт. Гравців Вереса без остраху підтискали пресингом, тож рано чи пізно вони мали б припускатись невимушених помилок.

Але другий гол ще в першому таймі Полісся забило стандартним чином — навіс від Танковського з кутового на лівому фланзі на дальній стійці ударом головою завершив ніхто інший, як Будківський, тож ще до перерви повна перевага житомирців за грою мала належне відображення й на табло. Верес такий сценарій не влаштовував, тож Лавриненко вирішив випускати нападника Марусича вже поперерві.

"Червоно-чорні" на цьому тлі додали обертів в атаці й зрештою отримали дуже перспективний момент для голу — пенальті на 53 хвилині, коли Гітченко на межі власного штрафного збив Шарая на правому фланзі захисту. Щоправда, за рішенням арбітра Ігора Пасхала після перегляду VAR одинадцятиметровий у Вереса таки забрали, а натомість вилучили захисника Полісся. І от тепер думай, що вигідніше б було мати рівнянам за несприятливого рахунку на табло. Удар зі штрафного від Яго парирував Бойко.

А в подальшому ми всі побачили, як Верес просто не може скористатись перевагою за кількістю гравців на полі. Полісся контролювало хід зустрічі навіть у меншості, тоді як у суперників був один класний момент за участі Курка та Марусича з підсумковим влучанням останнього в праву стійку та класним сейвом від Бойко, та й усе на тому.

Під завісу матчу Балан вирішив намалювати фол на правому фланзі чужого штрафного від Янакова, за що отримав друге попередження та відправився відпочивати суттєво раніше за інших, хоча й був вилучений на 87 хвилині. Річ у тім, що пролунав сигнал повітряної тривоги, тож на фінальний свисток та першу перемогу команди Калітвінцева в УПЛ довелось трохи зачекати.

У наступному турі рівненський Верес прийматиме донецький Шахтар, а житомирське Полісся поїде в гості до дніпровського Дніпра-1.

Верес — Полісся 0:2
Голи: Макуана, 2, Будківський, 38

Верес: Паст — Балан, Курко, Жуліо Сезар, Гагун — Кучеров, Кухарук (Шестаков, 74) — Блізніченко, Яго (С. Шарай, 79), В. Шарай (Дахновський, 74) — Гайдучик (Марусич, 46).

Полісся: Бойко — Кравченко, Гітченко, Шабанов, Смоляков — Кушніренко, Огіря — Козак (Шастал, 73), Танковський (Крушинський, 84), Макуана (Янаков, 72) — Будківський.

Попередження: Балан, Шестаков — Кравченко

На 57-й хвилині був вилучений Андрій Гітченко (Полісся) (грубе порушення).

На 87-й хвилині був вилучений Денис Балан (Верес) (друге попередження).