Полісся перемогло Буковину, Прикарпаття та Діназ грають внічию та інші матчі 12-го туру Першої ліги

Фото — ФК Полесье

13 листопада

Група А

• Чернівці

Лідер прибув у Чернівці, достроково вийшовши в чемпіонський раунд. Навіть питання першого місця для Полісся на порядку денному вже зараз, хоча грати восени ще два тури. Буковина з її скромним передостаннім місцем могла сподіватися, здавалося, хіба що на диво чи форс-мажор. Навіть не знаємо, куди це віднести, проте трапилося щось одне з двох: житомиряни виставили, хм, експериментальний склад, де відразу кілька гравців вперше виходили в стартовому складі, а дехто взагалі зіграв дебютний матч у сезоні.

Напевно, враховуючи фактор невмотивованості суперників і можливості широких кадрових експериментів, Буковина кинула в бій все, що тільки було в неї найкращого. Винятків усього лише три: через перебір карток пропускав матч провідний правий оборонець Гакман (на його місці вийшов Паламарчук), на лівому фланзі півзахисту свій шанс отримав А.Рябий, а в атаці тренерський штаб до Палагнюка поставив номінального центрбека Пеця, який у попередніх турах грав «хвилеріза». На вигляд незграбний, ерзац-форвард старався нав’язувати боротьбу суперникам, але йому було дуже важко проти таких зубрів, як оборонець Нестеров і опорник Огіря.

А в дебюті матчу значно гостріше грали житомиряни. Відразу кілька разів у карному майданчику знаходили подачами та пасами Будківського, а Вакула після високого пресингу суперників взагалі мав вбивчий момент, але граючий тренер воротарів Степаненко виручив Буковину. Взагалі, цей голкіпер – уже третій в сезоні, якого використав головний тренер Мельничук (сам колишній воротар), дуже старався і ще до перерви реагував на удари Микитюка та того ж Будківського.

І хто б міг подумати, що поведе в рахунку саме чернівецька команда, причому, їй у цьому допоможе лідер бомбардирських перегонів? А було так. Вдалий пізній новачок господарів Чепурненко подав кутовий, а прямо біля воріт Пилип Будківський на інстинкті підрізав м’яча в ворота головою – 1:0. Ну, що ж – якби автоголи рахувалися, покращив би він своє положення в таблиці найвлучніших. До перерви Буковина провела кілька швидких атак без гідного завершення, а жаль – побіжний погляд на лаву запасних показував, що у Полісся є ресурси, щоб перевернути гру з ніг на голову.

І справді, вже десь за півтори хвилини після відпочинку лідер зрівняв рахунок. «Свіжий» Грицук протягнув м’яча з глибини й подав, Будківський вдало скинув на Вакулу, а Владислав розстріляв ворота – 1:1. Це для нього перший гол у сезоні – і дебютний «офіційний» гол за команду рідного краю. Надалі житомиряни діяли розважливо, за що були винагороджені, що називається, не обов’язковим, зате переможним голом. Чередниченко далеко на правому фланзі заробив у боротьбі з Жумигою штрафний, а супернику дісталася жовта картка. На подачу Грицука пішли відразу кілька гравців гостей і воротар господарів. І ось спершу в Чередниченка врізався Степаненко, а потім від Будківського (за офіційним рапортом арбітра) м’яч відскочив у ворота – 1:2. Ілля відзначився першим голом у сезоні, проте й опинився в нокдауні.

Ясна річ, Буковина намагалася врятуватися – щастя було так близько… Здалеку в своєму стилі пробивав Чепурненко, а в ближньому бою Яшков витримав справжнє випробування – і, треба сказати, в кінцівці оборонець Прокопчук мав усі шанси врятувати нічию для чернівчан. Але лідер взяв чергові три очка, в цьому його лідерський характер. Маючи перевагу в шість очок і 2:0 в очному матчі зі львів’янами, Полісся практично гарантувало собі перше місце. Нагадаємо, йому грати в гостях з Карпатами в заключному турі другого кола першого етапу.

Man of the match: Владислав Вакула (Полісся)

Найбільше сподобався своєю активністю в гостей – забив, а міг забивати ще не раз, і взагалі робив різницю в грі один в один.

Буковина (Чернівці) – Полісся (Житомир) – 1:2
Голи: Будківський, 35 (а/г) ‒ Вакула, 47, Будківський, 67

Буковина (стартовий склад): Степаненко, Паламарчук, Даценко, Прокопчук, Д.Рябий, Цурупін, Скрипник, Чепурненко, А.Рябий, Пець, Палагнюк. Запасні: Чеботарьов, Павлюк, Комісар, Шишигін, Королянчук, Новотрясов, Кошман, Фарасєєнко, Жумига, Столяр, Задерейко. Головний тренер: Андрій Мельничук

Полісся (стартовий склад): Яшков, Чередниченко, Нестеров, Червак, Шаповал, Петрук, Огіря, Вакула, Микитюк, Андрущенко, Будківський. Запасні: Кудрик, Поспєлов, Волинець, Гітченко, Грицук, Кисленко, Кушніренко, Морозко, Морговський, Шастал, Янаков. Головний тренер: Юрій Калитвинцев

Чернівці. Стадіон «Буковина». 13:00

Арбітр: Дмитро Осауленко (Київ)

• Демидів

У стартовому матчі неділі у Першої ліги Діназ приймав Прикарпаття. Підопічні Олександра Головка мали всі шанси здобути свою дебютну домашню перемогу, адже гості своїми результатами у попередніх матчах не вражали.

Вже на стартових хвилинах матчу пролунала повітряна тривога, тому команди змушені були перейти в укриття.  Проте, після тривалої паузи гра відновилася. На 14-й хвилині хорошу нагоду відзначитися мав Кос, але він пробив повз ворота метрів з семи. Проте, на 24-й хвилині досить несподівано гості відкрили рахунок. Цюцюра протягнув м’яча через лівий фланг і від лицьової віддав, не в центр, а в глибину ‒ на Рудюка, який з гострого кута  пробивав, а Оринчак проштовхнув м’яч у ворота – 0:1. До перерви гості так і не змогли оговтатися після пропущеного м’яча. Роботи у Герича не було.

На початку другого тайму гості зрівняли рахунок. Після прострілу Клименка відзначився Корешков – 1:1. На 56-й хвилині могли знову виходити вперед гості, але після передачі Цюцюри з декількох метрів не зміг переграти голкіпера Барчук. Не забиваєш ти – забивають тобі. На 62-й хвилині після передачі Богунова реалізував вихід один на один Клименко . Вже у наступній атаці Прикарпаття відігралося. Після прострілу з флангу відзначився Барчук  – 2:2. Шалений другий тайм!

На 80-й хвилині господарі залишилися у меншості. Друге попередження за грубий підкат отримав Білоус. Вирвати перемогу ніхто із суперників не зміг. Результативний матч завершився внічию.

Man of the match: Владислав Клименко (Діназ)

Був активний протягом всього матчу і допоміг своїй команді набрати очки. Гол і асист – винагорода за хороший матч.

Діназ (Вишгород) – Прикарпаття (Івано-Франківськ) ‒ 2:2

Голи:  Корешков, 51, Клименко, 62 – Оринчак, 24, Барчук, 64

Вилучення: Білоус, 80

Діназ (стартовий склад): Солдатенко, Духота, Литвинов, Волошин, Корешков, Кос, Білоус, Богунов, Клименко, Кириченко, Мораренко. Запасні: Карнаушенко, Шевченко, Куліш, Вакуленко, Чуквуемека, Шкурет , Салабай, Гарнага. Головний тренер: Олександр Головко

Прикарпаття (стартовий склад):  Герич, Соловйов, Борисевич, Аксьонов, Писко, Тітаєвський, Оринчак, Рудюк, Сондей, Цюцюра, Барчук. Запасні: Піцан, Стаднік, Бучакчийський, Кузьмин, Дитко, Француз, Савошко. Головний тренер: Олег Рипан

Демидів. Стадіон «Діназ». 12:00

Арбітр: Ігор Сташук (Чернігів)

12 листопада

Група Б

• Черкаси

У минулому турі ЛНЗ не втратив свій шанс скористатися осічкою Оболоні та захопив лідерство. Наступний суперник – ФК Чернігів, який розділяє 5-6 місця з полтавцями. Хай не вводить в оману те, що обидва клуби за статусом – дебютанти Першої ліги. Насправді черкасці були очевидними фаворитами протистояння, як і одними з фаворитів сезону за підбором гравців.

Стартовий склад господарів таїв дві важливі подробиці. По-перше, другий тур поспіль поруч із Лопирьонком у центрі захисту вийшов номінальний лівий фулбек Синьогуб – а поки він заміняв травмованого Тарасенка, ліворуч в обороні зіграв крайній хав Савін. По-друге, в опорній зоні вперше в сезоні з’явився Долинський. Хамелюк і Копил розмістилися під дуетом нападників.

Свої зміни були і в чернігівців.

Загалом, черкасці володіли ініціативою, хоча не можна не відзначити відразу кілька гострих випадів чернігівців. Але голу господарі зачекалися, і лише під кінець умовної першої третини матчу їм вдалося відкрити рахунок. Взагалі, пробивав Хамелюк, але поцілив у гущавину гравців, здається, навіть у свого одноклубника Галенка. Першим на відскоці праворуч у карному майданчику був Долинський, який тут же смачним ударом розстріляв ворота – 1:0. Непогано так! Вперше вийшов в основі, всього втретє в сезоні – і відразу важливий гол!

Ось тут би розвинути успіх, тим більше, різкі та технічні Замуренко, Копил і Савін кілька разів пожвавлювали гру. Та навіть утримати переможний рахунок у першому таймі не вдалося. Пересічний кутовий від Мироненка призвів до пожежі біля воріт ЛНЗ. Удар Кулика блокував усе той же Долинський, пішла досить неприємна «свічка» ‒ і тут Самойленко помилився на виході. Шумило, який чекав на свій шанс на дальній стійці, «підобідав» на невдалій грі воротаря й із відстані одного кроку забив м’яча в незахищені ворота – 1:1. Максим вперше опинився в стартовому складі після п’яти виходів на заміну – й відразу ж відзначився дебютним голом.

На другий тайм у черкасців були найбільш честолюбні плани – врешті-решт, у запасі ЛНЗ такі гравці, які в будь-якій іншій команді своєї групи були б основними, а то й лідерами. Проте бойовитий ФК Чернігів мав свою думку про це, і з нічого створив другий гол у матчі. Після ауту господарів Мироненко відпрацював на їхній половині поля, м’яч відскочив до Ментея, який непогано пробив із лівої частини карного майданчика по діагоналі. Самойленко м’яча парирував, але на дальній стійці півзахисник Савін, вимушено закриваючи місце лівого захисника, не встиг перекрити Сираша. Микола буквально заніс м’яча в сітку з меж воротарського, а святкуюючи другий гол у сезоні, послав віртуальне сердечко комусь дуже особливому по той бік екрану – 1:2.

Що на це збиралися зробити черкасці, ми не знаємо. Затяжна повітряна тривога дещо збила ритм другого тайму.

Після відновлення гри Чернігів навіть міг забивати ще – в першому випадку Вовк не влучив у дальній кут, у другому воротар Самойленко, який загалом проводив слабкий матч, вибіг назустріч нападнику й виніс м’яча в поле. Проте досить суперечливий епізод приніс нічию ЛНЗ. У боротьбі двох #77 арбітр не угледів порушення, Савін пройшов далі й відпасував на Сторчоуса. Чернігівець Романченко дійсно робив авантюрний підкат, але до Андрія, здається, не дотягувався. Півзахисник же ЛНЗ через крок-другий завалився, й арбітр призначив пенальті. Сам постраждалий його реалізував – 2:2. Нічия, яка максимально інтригує групу лідерів.

Man of the Match: Максим Шумило (ФК Чернігів)

Гості в Черкасах зіграли за модифікованою схемою, де Шумилу дісталася особлива роль. Вперше граючи в старті, він і на своїй половині поля відпрацював, і підстеріг грубу помилку суперників, відкривши лік голам.

ЛНЗ (Черкаси) – ФК Чернігів ‒ 2:2

Голи: Долинський, 27, Сторчоус, 90+2 (пен.) ‒ Шумило, 42, Сираш, 57

ЛНЗ (стартовий склад): Самойленко, Солдат, Лопирьонок, Синьогуб, Савін, Полюлях, Долинський, Хамелюк, Копил, Замуренко, Галенко. Запасні: Шеліхов, Євдокимов, Сторчоус, Нехтій, Тяпкін, Мігунов, Тищенко, Швець, Ляшенко. В.о. головного тренера: Олександр Ковпак.

Чернігів (стартовий склад): Ширай, Сираш, Романченко, Шумило, Лакеєнко, Мир.Сердюк, Бибік, Мироненко, Ментей, Койдан, Кулик. Запасні: Рощинський, Падун, Вересоцький, Кривобороденко, Руденко, Галстян, Зенченко, Мак.Сердюк, Макаренко, Вовк. Головний тренер: Ігор Жабченко.

Черкаси. Стадіон “Черкаси-Арена”. 13:00

Арбітр: Олександр Афанасьєв (Харків)

Група А

• Тернопіль

ФСК Маріуполь – останній учасник змагань ПФЛ і чемпіонату України загалом, який все ще не перемагав у цьому сезоні. Нива – четверта команда першості в західній групі, яка балансує на межі потрапляння в чемпіонський раунд і категорично не має права втрачати очок. Уже це обумовлювало безкомпромісність протистояння – на перемогу змушені були грати обидві команди.

У господарів відзначаємо поступове повернення в гру півзахисника Малащука – до травми найкращий матч він видав якраз проти маріупольців (асисти під обидва переможних голи). В той же час, Сухоручко залишився в запасі – попереду Задорожний поклався на Різника, якого мали підтримувати з глибини Бей і Гатала. Маріупольці виставили наперед Літюка, біля якого розташувалася швидка та ініціативна група атаки – Гора, Доброхотов, Пентелейчук. В запасі значився Литовченко, який колись був лідером атак Яруда та з тріумфом готувався повернутися в УПЛ, в ФК Маріуполь. Зараз починатиме все спочатку, так як тільки набирає форму після тривалої паузи.

Тернополяни почали активно: відзначимо прицільні удари Різника з гри та Гатали зі штрафного, також хороший сейв видав Якубенко, парируючи удар Волохатого впритул після подачі Соколова. Тож до того часу, як Нива відкрила рахунок, гра була «розігрітою». Що не відміняє певної курйозності голу. Було це так. Гатала подавав кутовий від правого прапорця, Хруставка головою в падінні продовжив подачу, а Зінь пробивав головою і влучив у суперника, від якого м’яч і зрикошетив у ворота – 1:0. Ще подивимося, на кого запише в підсумку гол рефері, проте, на нашу думку, Андрій влучав у площину воріт, отже, це скоріше його третій забитий м’яч у сезоні, аніж автогол.

Після цього маріупольці пожвавилися, і зусиллями Гори та Пентелейчука кілька разів проводили атаки. Проте хвилин через 10 після першого голу Нива мала всі шанси подвоїти рахунок, от тільки хороший обвідний удар оборонця Сливи зі штрафного від стінки зрикошетив на кутовий. Про нереалізовані до перерви моменти тернополяни могли пошкодувати вже після перерви, коли азовці заробили напрочуд перспективний стандарт, але Гора зі штрафного вирізав м’яча в бік від дальньої дев’ятки. У відповідь Бей замикав навіс Бея, не влучивши по воротах метрів із восьми. А на 63-й хвилині Якубенко знову врятував ФСК Маріуполь, зреагувавши на удари Різника та Дорошенка.

І от про ці всі моменти довелося пошкодувати, коли в кінцівці зустрічі активний «джокер» Литовченко протягнув м’яча справа в карний майданчик і впав у боротьбі з Демчуком, Доброхотов впевнено реалізував пенальті – 1:1. Ярослав відзначається дебютним голом у Першій лізі. Часу, щоб повернути собі перевагу, у господарів просто не залишалося. Набравши 16 очок, Нива «підставляється» під удар Прикарпаття, яке йде п’ятим із всього лише двома очками різниці. 4 очка набирає ФСК Маріуполь – нарешті команді десь і пощастило, бо в інших матчах могла розраховувати на перемогу, цього ж разу десь здобула несподіване – і від того особливо приємне – нічийне очко.

Man of the Match: Данило Литовченко (ФСК Маріуполь)

Після виходу на заміну на спортивній хитрості заробив вирішальний пенальті.

Нива (Тернопіль) – ФСК Маріуполь – 1:1

Голи: Зінь, 27 ‒ Доброхотов, 88 (пен.)

Нива (стартовий склад): Механів, Соколов, Зінь, Демчук, Слива, Хруставка, Волохатий, Гатала, Дорошенко, Бей, Різник. Запасні: Жупанський, Сухоручко, Вольський, Проців, Тарасов, Дедух, Малащук. В.о. головного тренера: Сергій Задорожний.

Маріуполь (стартовий склад): Якубенко, Булгаков, Шушко, Мамросенко, Павлиш, Чернецький, Мочевинський, Гора, Пентелейчук, Доброхотов, Літюк. Запасні: Кравцов, Скиба Литовченко, Дмитрієв, Махиня, Мельниченко, Михайленко. Головний тренер: Олег Красноперов.

Тернопіль. Міський стадіон ім. Романа Шухевича. 12:00

Арбітр: Олександр Тітов (Донецька область)

Група Б

• Київ

Останні виїзди вкрай невдало склалися для оболонців – Скорук і СК Полтава виграли, а кияни в підсумку втратили лідерство. Тож у матчі з аутсайдерами завданням підопічних Іващенка була тільки перемога. Задля цього з перших хвилин виставили забивного ветерана Батальського та досить мобільну, рухливу середню лінію відразу з чотирма гравцями, більшою мірою націленими на атаку. Гірник-Спорт, у свою чергу, намагається витиснути максимум зі свого напрочуд молодого складу. Якщо раніше цей клуб, переважно, покладався на досвідчених гравців із хорошою школою, то зараз у Жабченка така собі «юнацька збірна». Ну, гаразд – «молодіжна». Проте все-таки за середньокомандним досвідом Гірник-Спорт однозначно найменш бувалий.

Оболонці з перших хвилин пішли вперед, і вже в самому дебюті матчу воротар гостей Коваленко парирував прицільний дальній удар Черненка. Пізніше Краснопір після діагоналі вривався справа, проте не поцілив у дев’ятку з меж карного майданчика. Проте, будемо справедливими: Гірник-Спорт також міг забивати. На 12-й хвилині Емере головою замикав навіс з лівого флангу, м’яч чиркнув повз ворота з дуже небезпечної позиції.

Гірник-Спорт провів кілька сміливих атак і до перерви, і після – тут вдало відіграли на блокуванні Осман, Мороз і Фатєєв. Ще в одному моменті, вже в другому таймі, після навісу Черниша, здається, Подрезан навіть направив головою м’яча в сітку – рефері зафіксував офсайд у момент подачі з глибини правого флангу.

На такий перебіг подій фаворити протистояння відповіли серією замін, і на 70-й хвилині лише дивом не відкрили рахунок. Справжній «протяг» пройшов вдовж воріт Гірника-Спорт: але, коли Прокопенко замикав з близької відстані простріл Корохова з правого флангу, воротар Коваленко встиг зреагувати на цей гострий випад. А вже на 88-й хвилині фланговий прорив Чернова загострив до ще одного гольового моменту: удар Мороза потягнув всюдисущий голкіпер «гірників», а добивання пройшло повз ворота. Слідом Прокопенко заробив штрафний на лівому фланзі, і Коваленко дістав ще й прицільний удар Черненка в район ближньої дев’ятки.

Проте активізувалися оболонці з запізненням, попри серйозний тиск, забити в ворота Гірника-Спорт не змогли. В турнірній таблиці «живого часу» вони наздогнали ЛНЗ. Сім очок набирає команда з Полтавщини та залишається останньою. Непогана та ліга, в якої такі аутсайдери. Нагадаємо, в першому колі Гірник-Спорт обіграв вдома киян – 2:0. А тепер знову відібрав у них очки.

Man of the Match: Максим Коваленко (Гірник-Спорт)

20-річний воротар, орендований у Металіста 1925, лише вдруге в чемпіонаті не пропустив м’ячів у свої ворота. І вдруге – саме в матчі з Оболонню.

Оболонь (Київ) – Гірник-Спорт (Горішні Плавні) – 0:0

Оболонь (стартовий склад): Федорівський, Чернов, Фатєєв, Терехов, Осман, Мороз, Черненко, Краснопір, Слободян, Груша, Батальський. Запасні: Кичак, Прокопенко, Корохов, Машталір, Савченко, Василенко, Олійник, Бородай. Головний тренер: Валерій Іващенко.

Гірник-Спорт (стартовий склад): Коваленко, Черниш, Цвіренко, Ніколишин, Малакі, Сеницький, Подрезан, Бодня, Громенко, Емере, Посєвкін. Запасні: Клімов, Горбаченко, Сметанін, Сологуб, Д.Шинкаренко, Шептицький, Підручний, Сейтхалілов, В.Шинкаренко. Головний тренер: Ігор Жабченко.

Київ. Стадіон “Оболонь-Арена”. 12:30

Арбітр: Мирослав Липко (Івано-Франківськ)

11 листопада — Кремінь і Полтава забили сім голів на двох, Епіцентр обіграв Карпати

Група А

• Дунаївці

У першому колі дубль вихованця Карпат Гірного приніс Епіцентру сенсаційну перемогу на стадіоні «Україна». Хоча львів’яни в підсумку кваліфікувалися слідом за Поліссям у чемпіонський раунд, за самим підбором стартового складу – винятково основні гравці! ‒ відчувалося, що для них виїзд на Хмельниччину не є порожньою формальністю. Підопічні Тлумака однозначно приїздили за реваншем.

Якщо ставка якоїсь із команд була на швидкий гол, вона явно не спрацювала. В господарів можна відзначити штрафний із завершенням від Чепелюка, в гостей – штрафний від Кожанова без гідного завершення, ще в одному моменті, здається, Чачуа пробивав із гострого кута – Чернобай був насторожі та не пустив м’яч собі за спину. Гірний з-під нагляду захисників Карпат практично не виривався – його оточували подвійні «патрулі» й не давали ні прийняти, ні пробити. В цілому ж, суперники грали повагом, обережно, з розумінням принциповості протистояння.

Аж поки перед перервою Епіцентр не провів зразкову швидку атаку через правий фланг. В.Кристін, почергово розігравшись із Григоращуком і Глущуком, навісив, а лівий захисник Шевченко з глибини поля набіг і сильним ударом головою в падінні направив м’яча в ворота – 1:0. Другий гол при трьох асистах від Євгенія. Ця подія гру по-справжньому збурила: тут же досить непогано проривався з ударом Буряк (а ви теж звернули увагу, що цей працьовитий форвард поступово заслужив місце в основі Епіцентру?), а в відповідь після хорошого прострілу Кожанова І.Когут міг зрівнювати рахунок, але Чернобай грамотно скоротив кут обстрілу та врятував господарів.

Але й Чернобай був безсилим, коли Чачуа пасом із глибини виводив «свіжого» Когута один на один із воротарем. Довгий пас не перервав оборонець Мороз, голкіпер не зумів спинити Миколу, але м’яч після його несильного удару прийняла на себе поперечина. Важко стверджувати напевно, але в тому моменті є ймовірність, що стався «момент Бахрамова» ‒ м’яч міг стукнутися об газон уже за лінією воріт. Тим не менш, відіграли, пішли далі.

В кінцівці Карпати тиснули не по-дитячому, проте численні подачі стандартів не призводили до акцентованих ударів, а коли в одному з моментів М.Когут несподівано опинився з м’ячем на куті воротарського майданчика, удар виявився поспішним – і неточним. У господарів старався тягати м’яча на великі відстані Гірний (він догравав свій час із пов’язкою на розбитій голові), а ще один екс-карпатівець, Стень, зі штрафного трішки не докрутив м’яча в ціль.

Тим не менш, мінімальна перевага дала Епіцентру напрочуд важливі три очки. Команда за крок від дострокового виходу в еліт-раунд. Карпати ж зазнали третьої поразки в сезоні, і дві з них – саме від підопічних Нагорняка. Навіть жаль, що в чемпіонському етапі команди з однієї групи більше не перетнуться – на наших очах виросло розкішне нове дербі, дуже серйозне протистояння, в якого принциповості вистачить і на наступні сезони.

Man of the Match: Сергій Чернобай (Епіцентр)

П’ятий «сухий» матч від голкіпера Епіцентру – один із найважчих. Чернобай кілька разів дуже здорово виручив господарів, не боявся йти в жорсткі стики та загалом гідно виглядав проти команди з досить сильною атакою.

Епіцентр (Кам’янець-Подільський) – Карпати (Львів) – 1:0
Гол: Шевченко, 38

Епіцентр: Чернобай, В.Кристін, Мороз, Григоращук, Ничипоренко (Стень, 46), Шевченко, Чепелюк, Глущук (Горілий, 90+3), С.Кристін (Пучковський, 89), Буряк, Гірний (Беженар, 66). Запасні: Жмурко, Матус, Костенко, Морозов. Головний тренер: Сергій Нагорняк.

Карпати: Льопка, Галенков, Дуць, Болденков, Лень (Ломницький, 68), І.Когут (Климець, 68), Приймак (Шах, 46), Рябов, Чачуа, Кожанов (Репета, 86), Тарануха (М.Когут, 46). Запасні: Фастов, Махнєв, Ткачук. Головний тренер: Андрій Тлумак.

Попередження: Мороз, 35, Галенков, 57, Рябов, 65, Кожанов, 70, Дуць, 75
Дунаївці. Стадіон “Колос”. 14:00
Арбітр: Назарій Дьордь (Ужгород)

Група Б

• Кременчук

Дербі Полтавщини цього сезону бували різними – більш результативними, менш результативними, нервовими й спокійними, проте не бували нудними. Кремінь і Полтава ведуть боротьбу за чемпіонський раунд, отже, не могло бути в їхньому протистоянні байдужості. Тим більше, в першому колі в обласному центрі виграли господарі – 2:0, і Щербак зі Стрельцовим вели атаки СК Полтава й цього разу.

Краще почали господарі. Уже в дебюті Азізов якось видряпав м’яча й вистелив під удар Галаті, але той поспішно пробив над воротами. Далі на довгий пас здорово стартував Вівдич, і голкіперу гостей довелося вибігати йому назустріч далеко в поле. У відповідь уже Стрельцов був на ударній позиції і бив дуже непогано – м’яч просвистів поруч із дальньою стійкою. Але відкрити рахунок вдалося господарям, і сталося це через неузгодженість дій оборонців.

1:0 – Фальковський прокинув м’яч повз суперника й зачепився за Томенка, Давронбек Азізов ударом з пенальті розвів м’яч і воротаря по різних кутах.

2:0 – Вівдич із Галояном розіграли м’яча на правому фланзі, а Денис Галата ударом головою замкнув подачу. Гол з красивим рикошетом від поперечини. Ще до перерви Вічний потягнув удари Вівдича та Галояна.

2:1 – відгукуючись на флангову подачу, Щербак упав на синтетику після контакту з Сидоренком. Єгор Коваленко, який ще до перерви замінив опорника Даниленка, сильним ударом у правий від воротаря кут реалізував пенальті.

3:1 – розумник Фальковський протягнув м’яча через центр, розметавши трьох суперників, і в падінні встиг відпасувати на Галату, Денис на замаху та паузі розправився з оборонцем і розважливо пробив у ближній кут.

4:1 – Олександр Вівдич тут же замкнув головою штрафний від Савицького. До слова Вівдич із Фальковським мали нагоди оперативно довести рахунок до непристойного.

4:2 – втім, Полтава витримала цей удар і гідно дограла матч, ледве не створивши сенсацію. Євген Стрельцов замкнув простріл Щербака.

4:3 – удар головою Щербака потягнув воротар Єрмолов, проте Андрій Савенков першим був на добиванні й з лівої ноги пробив під поперечину.

Результативне дербі точно залишило Кремінь третім (а якщо лідери завтра втратять очки, це буде подвійна стратегічна вигода), а от СК Полтава зараз шоста й наростила відставання від Металурга.

Man of the Match: Денис Галата (Кремінь)

Оформив дубль і навіть не все, що міг, реалізував – капітан зробив вагомий внесок у перемогу кременчуківців у дербі.

Кремінь (Кременчук) – СК Полтава – 4:3
Голи: Азізов, 12 (пен.), Галата, 31, 69, Вівдич, 74 – Коваленко, 54 (пен.), Стрельцов, 86, Савенков, 89

Кремінь: Єрмолов, Агапов, Д.О.Сидоренко, Аркуша, Азізов, Панчишин, Матвєєв, Галоян (Савицький, 54), Фальковський (Товкач, 83), Галата (Вік.Пилипенко, 89), Вівдич (Молько, 89). Запасні: Музичка, Оксененко, Кальчук, Ульянко, Бондар, Лісняк, П’ятибрат, Куць. Головний тренер: Роман Локтіонов.

Полтава: Вічний, Копитов (Пастухов, 73), Томенко, Таранушич, Бужин (Савенков, 46), Даниленко (Коваленко, 35), Каретник, Бичков, Щербак, Костенко (Горжуй, 65), Стрельцов. Запасні: Петриченко, Пось, Курелех, Куімов, Гайван, Яременко. Головний тренер: Володимир Сисенко.

Попередження: Бужин, 27, Матвєєв, 50, Копитов, 72, Єрмолов, 90+2
Кременчук. Стадіон “Кремень-Арена”. 13:00
Арбітр: Дмитро Євтухов (Дніпро)

• Київ

Географічні сусіди – ще й близько один від одного в турнірній таблиці. Хоча Металург перед 12-м туром був четвертим, а Скорук – сьомим, розділяли ці дві команди всього лише два очка. Відчувалося, що гості прибували в столицю з амбітними цілями – перемога над запоріжцями давала б їм бажаний ривок вперед. На вістрі атаки вийшов Мішуренко, Шмигельського та Перебору з глибини підтримували відразу двоє атакувальних півзахисників, таким чином, від звичної формації 4-2-3-1 Скорук перейшов на більш мобільну та підняту по вертикалі 4-1-4-1.

Металург, у свою чергу, дещо відновив сили на флангах (раніше правого захисника вимушено доводилося грати навіть півзахиснику Шалфєєву). При цьому тренерський штаб на чолі з Микитиним приберіг в запасі таких стрімких гравців, як Кіча, Могильний і Сад. На вістрі атаки поклалися на Сидорова, якого з флангів мали підтримувати Шалфєєв і Білоцерковець.

Непоганий початок від гостей, у яких дальнім ударом відмітився захисник Заєць, отримав несподіване продовження, коли Металург одним пасом розрізав задню ланку Скорука. На довгий пас Басова, який перехопив глибоко на своїй половині поля передачу Шмигельського, висунувся Сидоров, прокинув воротаря й забив у порожні ворота – 1:0. Це шостий гол у чемпіонаті для Олексія.

Ще до перерви запоріжці неодноразово могли (й мали!) забивати. В чудову контратаку Сидорова виводив Білоцерковець, але цього разу Олексій і пробити сам не зміг, і зворотну передачу не віддав – заштопортався в гольовому моменті. Далі активний нападник головою замикав флангову подачу Сокола, і м’яч влучив у поперечину. Також до перерви Осадчук потягнув штрафний від Білоцерковця – дуже натхненно грав воротар Скорука проти екс-одноклубників.

Чи мали шанси відігратися гості? Безперечно, проте удари Пасічника та Перебори з близької відстані блокувалися (в цьому плані великі молоді Басов і Дворовенко), а штрафні від Боженара та Разуваєва не зайшли зі звичною небезпекою. До того ж, Металург дуже здорово користався зонами, які відкривалися, поки суперник намагався відігратися. Білоцерковець, Воробей, Шалфєєв, Сокол, Дворовенко раз за разом проривалися через фланги і той же Сидоров мав ще кілька моментів, щоб забити, а також непогано ввійшов у гру активний Могильний.

16 очок заробляє Металург та продовжує йти четвертим із уже не мінімальним відривом від переслідувачів, а Скорук лишається передостаннім.

Man of the Match: Олексій Сидоров (Металург)

Забив переможний м’яч і міг неодноразово забивати ще. Його постійні переміщення та готовність стартувати на передачі з глибини постійно тримали в напруженні захист Скорука.

Металург (Запоріжжя) – Скорук (Нікопольський район) – 1:0
Гол: Сидоров, 11

Металург: Байда, Сокол (Кіча, 83), Басов, Векляк (Палюх, 46), Дворовенко, Піддубний, Сніжко (Польовий, 62), Шалфєєв (Сад, 72), Воробей, Білоцерковець (Могильний, 62), Сидоров. Запасні: Ніколаєнко, Лапко. Головний тренер: Володимир Микитин.

Скорук: Осадчук, Заєць, Малиш, Пасічник, Коцюмака, Шаповалов, Перебора, Разуваєв, Боженар (Бейєр, 82), Шмигельський, Мішуренко. Запасні: Варцаба, Сорока, Цуркан, Лаптєв, Приземлін, Клименко. Головний тренер: Олександр Степанов.

Попередження: Перебора, 30, Векляк, 41, Приземлін, 81 (на лаві запасних), Байда, 90+2
Київ. Стадіон “Лівий берег”. 12:00