Ряд українських арбітрів викликано в поліцію та усунено Комітетом арбітрів УАФ на невизначений термін – журналіст

Дмитрий Кривушкин, facebook.com/sportclubdnipro1

Декілька українських арбітрів, їх асистентів та спостерігачів арбітражу викликано до Дніпровського управління поліції м. Києва для проведення слідчих дій. Серед них – арбітри УПЛ Дмитро Кривушкін та Юрій Іванов. Про це повідомив у своєму телеграм-каналі журналіст Костянтин Андріюк.

Судячи зі скрін-копій документів, йдеться про фігурантів двох матчів Першої ліги сезону 2017/18 Жемчужина – Рух та Колос – Полтава. Усі офіційні особи, які обслуговували ці поєдинки, викликані до поліції під час досудового розслідування в рамках кримінального провадження.

У тексті згадано ст. 190, ч.3 Кримінального кодексу України, що означає “Шахрайство, вчинене у великих розмірах або шляхом незаконних операцій з використанням електронно-обчислювальної техніки”.

Комітет арбітрів УАФ оперативно відреагував на звернення та офіційно повідомив усіх згаданих співробітників про усунення від виконання обов’язків на час проведення слідчих дій.

Повний список фігурантів такий: арбітри та помічники Дмитро Кривушкін, Геннадій Литвинов, Євген Гашков, Євген Петренко, Юрій Іванов, Денис Романов, Андрій Семенов, Олександр Солов’ян, а також спостерігачі арбітражу Віталій Дяденко та Євген Абросімов.

Ім’я Дмитра Кривушкіна (Харків) вже фігурувало раніше у справі про договірні матчі, що мало резонанс у 2018 році.

Юрій Іванов (Донецька область) свого часу потрапив у скандал із незарахованим голом Олімпіка у ворота Шахтаря. Через це президент Олімпіка Гельзін емоційно розкритикував суддівство, ініціював питання недовіри голові Комітету арбітрів УАФ Лучано Лучі, але зрештою сам був усунений від футболу. До цього, у липні 2020-го, Іванова було побито після матчу Першої ліги Агробізнес – Минай.