Тренер Хуста Циткін: УАФ має давати якісь гарантії проведення змагань, якщо всі мають служити, то тоді не потрібно проводити чемпіонат, займатимемося іншими речами

Володимир Циткін, фото pfl.ua

Головний тренер ФК Хуст, який виступає у Першій лізі, Володимир Циткін розповів про ситуацію із затриманням представниками ТЦК гравця своєї команди Миколи Сіраша. Учора закарпатський клуб виступив із офіційною заявою, попросивши відреагувати ПФЛ та УАФ.

На думку Циткіна, організації, які проводять футбольні турніри в Україні, мають виробити чіткі механізми виступу гравців, а також правила та підстави, що дають право на відстрочку від мобілізації.

«Ми грали на виїзді, і Сіраш після матчу відпросився на один день, бо має хвору дитину, і її потрібно було відвезти до лікарні. Коля поїхав до Києва, він переселенець із Чернігова, мешкає в Ірпені. Сіраш весь цей час дбав про дитину, а вчора повернувся і сталося таке. Він приїхав поїздом до Хуста, і представники ТЦК його забрали просто на вокзалі. Я вважаю, незаконно. Не було ні повістки, нічого, його просто відвезли до військкомату і зв’язок з ним зник».

«Ми намагалися дізнатися вчора хоч щось у військкоматі, але з нами ніхто не розмовляє і нічого не пояснює. Вони не хочуть спілкуватися і слухавку навіть не беруть. Єдине, що вдалося дізнатися, Сіраш вже в Мукачеві, він уночі скинув смс знайомому. Куди його везуть, я не знаю.

“Клуб написав листа до ПФЛ і до УАФ. Ми повідомили всіх, але поки що немає жодної реакції. Ми не знаємо, що робити далі. Приміром, приїде ФК Чернігів до нас на матч, а їх на вокзалі «упакують». Або з нами таке станеться на виїзді. Або приїдуть на стадіон і заберуть усю команду звідти, людина п’ять-шість у нас підпадає під призовний вік. Президент Хуста намагався вчора дзвонити до Києва, але… Чесно кажучи, всім пофіг”.

“Якщо ми проводимо змагання, то маємо розуміти, на яких правилах та умовах. УАФ має давати якісь гарантії проведення змагань. Під час змагань професійні клуби мають бути захищені, щоб не було таких ситуацій, хоч би на час проведення чемпіонату чи на час дії терміну контрактів футболістів З 18 травня, коли набуде чинності Закон про мобілізацію, все ще посилиться”.

“Якщо нічого не зміниться, команди просто зніматимуться з чемпіонату України, тому що не можуть гарантувати співпрацю для футболістів. Нам потрібно визначитися. Якщо всі повинні служити, то тоді не потрібно проводити чемпіонат, будемо займатися іншими речами. Якщо у нас проводиться чемпіонат, то повинні бути гарантії участі для футболістів під час його проведення. В іншому випадку команди будуть розпадатися!».

На другому етапі чемпіонату Першої ліги Хуст грає у групі «Вибування». Після семи турів другої частини чемпіонату команда Циткіна йде на шостому місці. У наступному турі Хуст дома зіграє з Черніговом 11 травня.