Ванат, Сікан, Кевін, Шапаренко… А є хтось не з грандів? Уся збірна 25-го туру Прем’єр-Ліги

На сайті SportArena.com – збірні всіх турів української Прем’єр-ліги 2023/24. Хто цього разу потрапив у 11 найкращих і став переможцем в індивідуальних номінаціях?

Воротар – Назарій Федорівський (Оболонь)

Харків’яни в тривалій серії невдач, отже, не могли собі дозволити втрачати очки в матчі з одним із безпосередніх конкурентів у боротьбі за виживання. При цьому Оболонь теж гостро потребує очок, сподіваючись продовжити прописку в УПЛ. Справжній герой киян у цьому ближньому виїзді – воротар Федорівський. Він пропустив тільки раз (Сидоров дійсно здорово головою замкнув флангову подачу, щоб цього голу не сталося – не треба було давати йому бити з меж карного майданчика). Зате при семи інших ударах у площину воріт Назарій виручив, потягнувши удари Імерекова, Капінуса, Сидорова та Юрченка, вигравши вихід сам на сам із Юсовим.

Правий захисник – Володимир Адамюк (СК Дніпро-1)

Повернення Адамюка після перебору карток дуже допомогло Дніпру-1 в Рівному. Вже в дебюті Володимир здорово пробивав по воротах Вереса (господарів виручив сейв Когута), пізніше самовіддано працював у захисті. В пропущеному м’ячі не винен – там команду підвела індивідуальна помилка іншого захисника. Зате після рикошету з удару Сарапія Адамюк зрівняв рахунок, а після перерви навіть міг приносити перемогу дніпровцям (трішки мимо). Нічия – не той результат, якого хотіли в Дніпрі-1, але Володимир винен у ньому меншою мірою.

Центральний захисник – Валерій Бондаренко (Колос)

Для ковалівців матч у Полтаві був напрочуд важливим, він обірвав їхню 6-матчеву безвиграшну серію, та ще й на полі в сильного суперника. Колишній оборонець Ворскли Бондаренко зробив усе, щоб допомогти Колосу в матчі проти екс-одноклубників. Валерій виграв досить багато боротьби, був досить сильним у пасовій роботі (скільки хороших атак починалося з нього), а також у зв’язці з Бурдою допоміг гостям зіграти на нуль.

Центральний захисник – Микола Матвієнко (Шахтар)

Вважається, що в Шахтаря не так багато справжніх подразників на внутрішній арені, проте подивіться, скільки роботи було в гранда в матчі з Зорею! Матвієнко виконав свій звичний норматив єдиноборств, відбирань і підбирань, у передачах практично не помилявся (лише чотири неточних із 106), а також велику кількість атак розпочав за рахунок своїх керівних пасів. Кінцівка матчу, третя його третина, пройшла настільки круто для «гірників» саме за рахунок цього особливо майстерного контролю.

Лівий захисник – Костянтин Вівчаренко (Динамо)

Вівчаренко в гострій конкуренції з Дубінчаком отримує свій ігровий час і сповна його використовує. Якщо на початку матчу ще були нюанси в боротьбі з Козаком і Тейлором, то під час матчу Костянтин вирівнявся і заграв впевненіше. Ну, а в діяльності на атаку Вівчаренко завжди крутий. З його передачі забив Шапаренко, могли забивати Ванат і Буяльський, а ще один гол Влада не зарахували. Ну, і сам Костянтин пробивав по воротах житомирян.

Центральний півзахисник – Микола Шапаренко (Динамо)

«300 мільйонів відступних – не жарт», – запевняє Ігор Суркіс. Не знаємо, як щодо кількості нулів, але Шапаренко повернувся до своєї найсильнішої форми. У матчі з Поліссям Микола повністю керував грою динамівців у центрі поля. Забив один із найкрасивіших голів туру. Взяв участь у багатьох гострих атаках, у тому числі на ранніх стадіях результативних. Із його передач могли забивати ще Михавко, Ванат і Вівчаренко. Справжній диригент!

Правий півзахисник – Віталій Дахновський (Верес)

Квітень – місяць рівненських вінгерів. Слідом за Янаковим і Шасталом у центрі уваги опинився Дахновський, який дуже яскраво відіграв проти Дніпра-1. Уже на перших хвилинах Віталій був активним учасником багатьох гострих атак, а коли Яго блискавично зіграв на перехопленні після помилки суперника, Дахновський скористався його пасом і відкрив рахунок. Пізніше, вже коли гості відігралися, Віталій розганяв ще кілька атак і пробивав по воротах дніпровців – в одному з таких моментів ледве не переправив м’яча в ворота Гайдучик.

Атакувальний півзахисник – Максим Луньов (Кривбас)

Луньов отримав шанс зіграти з перших хвилин в Одесі й не підвів довіру тренерського штабу. Він був активним, ще в першому таймі міг забивати перший м’яч у ворота Чорноморця (влучив у суперника), зате відразу після перерви «голом із роздягальні» надихнув свою команду на вольову перемогу. Це Максим, скориставшись тонким пасом Хомченовського, зрівняв рахунок – і Кривбас у підсумку здобув важливі три очки.

Лівий півзахисник – Кевін (Шахтар)

«Гірники» програвали домашній матч Зорі, коли Пушич першими ж замінами випустив на поле Кевіна та Сікана. Як же вгадав боснієць! Кевін пожвавив гру на своєму фланзі, сам пробивав по воротах луганців, а особливо відзначився як асистент. Це його дві вивірені закручені подачі з лівого краю замкнули Егіналду та Сікан, забезпечивши вольовий «камбек» чинним чемпіонам. Виступ Кевіна відзначаємо в індивідуальних номінаціях (див. нижче).

Нападник – Владислав Ванат (Динамо)

Супер-матч для Ваната – він встигав скрізь і всюди. Ще в дебюті міг відкривати рахунок (із блокуванням встиг екс-одноклубник Чоботенко), зате пізніше таки відкрив рахунок після передачі Ярмоленка та ще раз забив з офсайду. Гарно взаємодіяв із партнерами – видав гольову передачу на Буяльського та ще кілька разів вдало підігравав іншим товаришам (в тому числі своєчасно пропускав м’яча – така у Владислава фірмова фішка). Саме на Ванаті заробив першу свою жовту картку Кравець. Зупинити рухливого, непердбачуваного форварда без порушення було непросто.

Нападник – Данило Сікан (Шахтар)

«Гірники» перевернули матч завдяки своїм замінам, що не дивно – маючи таких гравців на лавиці запасних. Сікан відразу ж включився в гру та взявся пресингувати захист суперників, тож часто опинявся в центрі уваги та епіцентрі подій. Саме він забив переможний м’яч після подачі Кевіна та наприкінці гри ще й заробив вилучення для воротаря луганців Сапутіна. Маючи вісім голів у чемпіонаті, Данило входить у трійку найкращих, але, безперечно, може значно більше – і якщо стабільніше буде показувати гру такого рівня, ми констатуємо, що він досягнув суттєвого прогресу в кар’єрі.

Збірна 25-го туру УПЛ. Ілюстрація Sport Arena

Фото туру

Колос яскраво відсвяткував першу свою перемогу за шість турів – від лютого місяця / фото koloskovalivka.com

Тренер туру – Ярослав Вишняк (Колос)

Напередодні в інформ-простір були запущені чутки про можливу відставку Вишняка в випадку невдалого результату матчі в Полтаві. Ситуація виявилася серйозною – навіть топ-менеджмент ФК Колос (Ковалівка) виступив у ЗМІ з рішучим спростуванням і підтвердженням довіри своєму головному тренеру. Проте найбільш красномовну відповідь дала сама команда. Ковалівці в матчі з Ворсклою зіграли в свій фірмовий футбол і завдали поразки одному з претендентів на єврокубки, а сам Вишняк ще й відзначився результативною заміною.

  • Аналіз від Всеукраїнського об’єднання тренерів з футболу – тут.

Джокер туру – Ейнел Суареш (ЛНЗ Черкаси)

Просто прекрасний тур із точки зору гри джокерів. У Колоса Антон Салабай і Владислав Велетень оформили другий гол Ворсклі в Полтаві, у Кривбасу Максим Задерака вирізав гольову подачу на Бандейру під переможний гол Чорноморцю в Одесі. У Шахтаря Кевін взагалі видав дві гольові подачі, а Шахтар завоював вольову перемогу над Зорею. Проте наш лауреат у номінації «найкраща заміна туру» – це кабовердієць Суареш. На 82-й хвилині він перехопив авантюрну передачу Альвіни Безерри та холоднокровно реалізував свій шанс. Черкаський клуб повністю перевернув цей матч своєю вольовою перемогою.

  • Статистика SportArena.com: 5 матчів у чемпіонаті, 1 гол.

Найкращий молодий гравець туру – Ілля Квасниця (Рух)

ФК Минай ішов до першої за п’ять турів перемоги, проте Квасниця в божевільному стрибку замкнув подачу Таллеса з лівого флангу. Забиваючи цей важливий м’яч, Ілля боляче вдарився об стійку воріт. Будемо сподіватися, що зі сміливим футболістом все гаразд. Він заслужив загальну повагу за цей свій проривний сезон, а гол на Закарпатті стане хайлайтом – як вінгер молодіжної збірної України самовіддано та мужньо грав заради командного результату.

  • Статистика SportArena.com: 25 матчів у чемпіонаті, 7 голів, 6 асистів.

Найкращий легіонер туру – Кевін (Шахтар)

Кевін вийшов на поле на 57-й хвилині, невдовзі після сенсаційного голу Зорі, проте зумів перевернути хід зустрічі. Дві подачі з лівого флангу замкнули Егіналду та Сікан, забезпечивши чинному чемпіону три очки, які наближають його до нового титулу.

  • Статистика SportArena.com: 6 матчів у чемпіонаті, 1 голи, 3 асисти.

Найкращий гол туру – Руслан Черненко (Оболонь → Металіст 1925)

Це хороший тур із точки зору видовищності – чого варті удар на виконання від динамівця Шапаренка чи кілька класних замикань головою навіть із ризиком травми, як у рухівця Квасниці. Проте зовсім окремо стоїть черговий просто-таки шикарний прицільний удар оболонця Черненка. Отримавши поперечний пас від Таранухи, Руслан недовго думав – у стилі Раджі Наінгголана завалив таку дальню «плюху», що харків’янам залишалося тільки виймати.

Герой туру – Владислав Ванат (Динамо)

Забив сам, асистував Буяльському та й загалом відіграв так, що пролонгація контракту до 2027 року викликала у фанів Динамо захоплення.

  • Статистика SportArena.com: 23 матчі у чемпіонаті, 12 голів, 7 асистів.