Зняття Васту з чемпіонатів ПФЛ – перша ластівка. Винні усі: клуб, місто, область і навіть УАФ

«Цей клуб виявився нікому не потрібним: місту, області, УАФ і навіть вболівальникам» – ключовий меседж про Васт.

Після багаточисельних прохань з боку вболівальників та містян Миколаєва, Васт/Миколаїв 1920 офіційно заявив про зняття зі змагань Другої ліги ПФЛ. У четвер, 26 жовтня, про це офіційно повідомила Професіональна футбольна Ліга України.

Дуже швидко у Instagram-акаунті клубу «почистили» усі дописи, далі зʼявився пост про те, що «вся інформація про Васт тепер буде у ЗМІ, а цей акаунт належить виключно Миколаїв 1920 та дитячій школі», але ж це ще не кінець: згодом були видалені навіть і ці два дописи.

Така непостійність – ключова риса цьогосезонного Миколаїв 1920/Васт. Великих перемог цей колектив не мав, натомість сезон 2023/24 видався для команди максимально насиченим на скандали:

  • гучна зміна назви на «Миколаїв 1920», яка так і не стала офіційною;
  • відсутність контакту з вболівальниками та фан-рухом “ультрас”;
  • розрив угод з декількома гравцями через борги по заробітній платі;
  • відсутність у штаті команди лікаря та масажиста, а також припинення співпраці з прес-аташе;
  • фінансові складнощі перейшли у технічну поразку 0:3 у матчі зі «Скалою» (офіційна неявка на матч);
  • директор клубу (на багатьох ресурсах він і спортивний директор, і фінансовий директор, і навіть президент) Антон Шиманець провів одну(!) онлайн-конференцію, в якій не відповів на більшу кількість запитань, посилаючи інтервʼюєра до інших «відповідальних» людей;
  • одна (!) перемога за сезон і постійні підозри у «брудній грі»;
  • як фінішна крапка, після десятків прохань з боку вболівальників і таку ж кількість критичних стріл у соцмережах – зняття з чемпіонату.

При цьому з Вастом ПФЛ поводилася більш ніж толерантно. Клуби у всьому йшли назустріч — дали грати в кількох локаціях інших областей, постійно переносили матчі й умовляли суперників іти назустріч. Сам же Васт просто наплював на все й знявся до кінця першого кола, обнуливши таким чином усі зусилля суперників та тепер уже колишніх колег по Лізі.

Втім, зняття Васту – не ключове, і питання є не тільки до менеджменту клубу.

Припустимо, Васт – майже дебютант, другий рік у професійному футболі країни. Як так вийшло, що у УАФ допустили М-1920/Васт у сезон без гарантій на його догравання?

І чи дійсно у Києві робили хоч якісь кроки для того, аби допомогти прифронтовому регіону? Чи вам важливо показати тільки прапори, заяви тисяч віцепрезидентів і радників на підтримку Павелка, а не зробити одну реально корисну справу для повернення професійного футболу?

Чи працювали над цим у місті чи області? Чи хотіли б мати змогу пишатись клубом, який у період повномасштабної війни має змогу функціонувати і жити?

Ми всі щось вимагаємо, щось вкладаємо і у щось віримо. Тому підсумок дуже простий.

Вболівальникам – перестати тішити себе ілюзіями. Забудьте про все, що було раніше.

Васту/Миколаїв 1920 – забути шлях до професійного футболу на 5-10 років. І навіть якщо у вас зʼявиться можливість і фінанси вже через рік, ви маєте бути покарані за цей плювок в адресу миколаївських фанатів.

УАФ і всім іншим «великим» організаціям – нарешті визначитись, що ви хочете, що можете і що робите. Ваші слова настільки кардинально розходяться з діями, що це схоже на шлюб Шакіри і Жерара Піке.

Але стоп. Знаєте, що буде? Не на часі ж. Зручне виправдовування ВСЬОМУ, що відбувається.

Дякуємо. За бардак.