Білих плям поменшало. Після виходу в УПЛ ЛНЗ та Полісся залишилося лише три регіони, представники яких жодного разу не грали в еліті українського футболу

ЛНЗ (Черкаси) здобуває дострокову путівку в плей-офф УПЛ, фото t.me/fclnz

14 червня став відомий остаточний, сподіваємось на це, не скидаючи з рахунків війну та супутні їй обставини, склад учасників Прем’єр-ліги сезону-2023/2024. Верес, розгромивши у матчі-відповіді запорізький Металург, зберіг місце в УПЛ. Черкаський ЛНЗ, обігравши Інгулець, уперше у своїй історії вийшов до еліти. Якщо врахувати, що раніше пряму путівку до Прем’єр-ліги оформило Полісся, можемо констатувати, що в еліту піднялися два клуби, які ніколи не грали в ній, а також можемо похвалити себе за свій прогноз.

Читайте також: Плей-офф УПЛ/ПФЛ: ЛНЗ обіграв у меншості Інгулець. Усі вакансії в УПЛ 2023/24 заповнено!

«Лише жорсткий форс-мажор може завадити Поліссю піднятися дивізіоном вище, – писали ми у грудні минулого року. – Команда достроково виграла сильну групу А Першої ліги і не передбачає особливих труднощів у весняній частині сезону. Лише дикий форс-мажор, а також малодосвідченість в.о. головного тренера може стати на заваді ЛНЗ. Екс-збірка Ковпак, звичайно, як футболіст, пізнав усе у вітчизняному футболі, але з тренерського досвіду значно поступається своєму попереднику. Бакалов, нагадаємо, виграв із ЛНЗ чемпіонат та кубок України з аматорів, а також одразу вивів команду до Першої ліги».

Читайте також: Ні «білим плямам»! Здається, обласних центрів, які не були в УПЛ, поменшає

Ми не помилились. Полісся достроково вийшло в УПЛ, а потім ще й оформило чемпіонський титул у Першій лізі. ЛНЗ трохи штормило, команда опинилася в стикових матчах, але у вирішальні моменти все ж таки брала своє і досягла мети.

Читайте також: Плей-офф УПЛ/ПФЛ: Верес розгромив Металург, Трендець попрощався з Рівним

Формат спрацював

Клуби Першої ліги відмінно скористалися новими форматами та новими можливостями – говоримо і про перехідні матчі з командами УПЛ. Як підсумок, перший дивізіон у сезоні, що завершився, делегував в еліту відразу три клуби – окрім згаданих Полісся та ЛНЗ, путівку, причому пряму заробила Оболонь.

Дебютні тренерські досягнення

Якщо говорити про тренер клубів, що вийшли в еліту, то Юрій Калитвинцев підвищує свої клуби у класі вже втретє у кар’єрі. У сезоні-2000/2001 він, змінивши у другому колі біля керма тоді ще Закарпаття Віктора Ряшка, вивів ужгородський клуб у тоді ще Вищу лігу чемпіонату України. У сезоні-2016/2017 підняв до російської прем’єр-ліги московське динамо, тепер вийшов в УПЛ разом із Поліссям.

Юрій Калитвинцев, фото facebook.com/fcpolissya

Для наставника Оболоні Валерія Іващенка та головного тренера ЛНЗ Олександра Ковпака це перше підвищення у класі. Причому якщо Іващенко працював з Оболонню і в недограному сезоні-2021/2022, то для Ковпака нинішній сезон – перший у тренерській кар’єрі. Вражаючий початок.

Хто ще не грав в УПЛ

З виходом Полісся та ЛНЗ до Прем’єр-ліги кількість обласних центрів, команди яких ніколи не грали в елітному дивізіоні українського футболу, скоротилася до трьох. Поки що жодного разу не виходили до еліти представники Сум, Хмельницького та Херсона. Якщо ситуація з першими двома може змінитись – Вікторія відновлює виступи у чемпіонаті Першої ліги, Поділля, швидше за все надійде також, то з представниками Херсонщини поки що все складніше.

Мало того, що регіон ще не повністю звільнений від російських окупантів і постійно зазнає обстрілів, то ще й підрив рашистами греблі Каховської ГЕС звернув регіон у зону лиха. Але віримо, що вже зовсім скоро мирне життя повернеться по всій Україні, а разом із ним – і великий футбол в області, які його позбавили.

Поки що просто констатуємо факт: із 27 регіонів України 24, включаючи Крим, Севастополь та Київ, були представлені в еліті. Чекаємо решту!