Ігрова програма 2-го туру (звіт із відео тут)
Про найкращих особистостей і головні цифри туру – тут.
Воротар – Ігор Варцаба (СК Полтава)
Матч у Полтаві був далеким від видовищності, та ще й тричі переривався сигналами повітряної тривоги. Тим не менш, моменти, щоб забити, були в обох команд, а найкращими виявилися воротарі (хоча у ворота Епіцентру господарі пробили лише двічі, ці два хороші сейви Жмурка виручили гостей). Варцаба, в свою чергу, врятував СК Полтава після прицільних ударів Кравчука (двічі), Стеня та Беженара. Нулівка стала підсумком не лише недостатньої активності команд у завершенні, а й гарної роботи голкіперів.
- Найкращий у Групі «Вибування»: Іван Пономаренко (Буковина)
Правий захисник – Ернест Астахов (Лівий берег)
Другий тур підряд на високому рівні грає правий фулбек «лелек» Астахов. У матчі з Кудрівкою-Нивою він віддав дві гольові передачі, а з Агробізнесом із кутового асистував Якиміву. При цьому Ернест діяв активно на всій протяжності свого правого флангу: нав’язував боротьбу суперникам, виграв багато м’ячів, ішов в обіграш, добре взаємодіяв із Войцеховським і Синицею, який часто «падав» у глибину та на бровку. Шоста поспіль перемога лівобережців – заслуга в тому числі цього ефективного крайка.
- Найкращий у Групі «Вибування»: Ігор Солдат (Буковина)
Центральний захисник – Максим Лопирьонок (Буковина)
Досвідчений оборонець переконливий за основними цифрами: біля 20 перехоплень, відбирань і підбирань, 2/3 виграних єдиноборств, впевнене керування глибинним початком гри своєї команди через пас на різні дистанції. Хай ФК Чернігів лише першу третину гри діяв у більшості, та й після контраверсійного вилучення захисника старався завдати проблеми господарям. Дії Лопирьонка мали тут велике значення. А ще Максим стояв на початку кількох найгостріших атак і виступив безпосереднім асистентом під другий гол Андрейчука.
- Найкращий у Групі «Чемпіонська»: Євген Місюра (Кудрівка-Нива)
Центральний захисник – Андрій Якимів (Лівий берег)
Третій тур поспіль забиває Якимів, а центрхав у Лівого берега грає в центрі захисту. У матчі з Агробізнесом Андрій звично успішно сходив на стандарт і подвоїв перевагу киян (можливо, саме це і був переломний гол господарів). В цілому Якимів почувався впевнено і в своєму, і в чужому карному майданчику: тричі пробивав по воротах волочищан, виграв багато боротьби та допоміг своїй команді п’ятий поспіль домашній матч завершити без пропущених м’ячів.
- Найкращий у Групі «Вибування»: Андрій Волошин (Діназ)
Лівий захисник – Тарас Саків (Карпати)
Лівий фланг львів’ян у складі Саків-Костенко досить ефективно відіграв проти Вікторії. Саме з ауту Тараса на Яна почалася єдина в матчі результативна атака, яку Костенко завершив влучним ударом на 6-й хвилині після сольного проходу. Сам Саків неодноразово підключався в затяжні атаки з загостренням. Двічі пробивав по воротах, причому його штрафний мав усі шанси стати найкрасивішим голом туру. У важкій конкуренції за місце лівого захисника Тарас показав свої вагомі переваги.
- Найкращий у Групі «Вибування»: Кирило Дігтярь (Металіст)
Центральний півзахисник – Максим Багачанський (Металіст)
Ми навіть не помітили, як харків’яни перевернули ситуацію. Наразі Металіст у 5-матчевій безпрограшній серії, а в звітному турі здобув першу розгромну перемогу в поточному чемпіонаті (4:1 над запорізьким Металургом). Особливо відзначаємо Багачанського, в активі якого дві гольові передачі (на Ісаєнка та Дігтяря), а також прийняв низку ключових рішень у центрі поля, керуючи грою господарів. «Господарів» – це не випадково. В Ужгороді харків’яни здобули першу домашню перемогу з травня місяця.
- Найкращий у Групі «Чемпіонська»: Дмитро Плахтир (СК Полтава)
Правий півзахисник – Максим Куліш (Поділля)
Навіть товариші по академії Динамо, інших клубів УПЛ, говорять про Куліша – «цей мав грати на вищому рівні, хороші задатки та талант не реалізовані». Важко повірити, проте в свої 25 років цей здібний вінгер ще не мав голів на дорослому професіональному рівні. Ну, що ж – прибувши в Поділля з Лівого берега, Максим видав справжній бенефіс. Поступаючись Кременю, хмельничани здобули вдома вольову перемогу – другий м’яч було забито, коли після прострілу Куліша м’яч відскочив до Боженара, а третій гол відбувся після сольних дій самого Максима. Після пасу Веремієнка він просунувся вперед і забив красивим ударом з правої ноги.
- Найкращий у Групі «Вибування»: Євгеній Рязанцев (Металіст)
Атакувальний півзахисник – Станіслав Мораренко (Діназ)
Тернополяни з 2021 року не зазнавали домашніх розгромних поразок і навряд чи збиралися в принципі програвати й цього разу. Був момент, коли вони зрівняли рахунок і створили кілька хороших нагод вийти вперед. Але Діназ переломив хід гри. Відзначаємо Мораренка, який реалізував два пізніх пенальті та подавав штрафний, після якого в підсумку забив Ткачук (див. «Гол туру»). Загалом весь півзахист вишгородців заслужив на хороші оцінки – і Сейтхалілов, і Ткачук, і особливо висунутий вперед, в атаку, Кіріченко. Проте найбільший внесок у цю важливу перемогу математично саме від Станіслава.
- Найкращий у Групі «Вибування»: Назар Приходько (ФК Хуст)
Лівий півзахисник – Владислав Чабан (ФК Хуст)
Вихованець Карпат подавав надії в таких клубах, як ФК Олександрія, ФК Минай та Інгулець (Петрове). Проте 21-річному вінгеру не вистачало ігрової практики, і він відважився спробувати сили в складі команди-аутсайдера Першої ліги. Не прогадав: уже перші два тури 2024 року привернули до Чабана загальну увагу. В Умані він забив запоріжцям свій перший дорослий м’яч, а в Хусті хет-триком зробив вирішальний внесок в іще одну вольову перемогу – тепер над Гірником-Спорт.
- Найкращий у Групі «Чемпіонська»: Ян Костенко (Карпати)
Нападник – Ілля Зубков (ФСК Маріуполь)
Про пошкодження І.Зубкова в ФСК Маріуполь говорили як про напрочуд суттєву втрату, і тепер ми розуміємо, чому. Ілля в трьох своїх останніх матчах у чемпіонаті відзначився чотирма голами. В київському матчі на НТК імені першого президента ФФУ Віктора Баннікова Зубков відкрив рахунок, зігравши на добиванні після удару Пуди. Прикарпаття грало добре, цілком могло розраховувати й на більше очок, але Ілля своєю активністю зв’язував гостей. Крім голу, він ще двічі пробивав по їхніх воротах і старанно нав’язував попереду боротьбу.
- Найкращий у Групі «Вибування»: Данило Кіріченко (Діназ)
Нападник – Данило Гончарук (Буковина)
Вперше від 2017 року в Чернівцях відбувся за присутності глядачів матч Першої ліги. Це неймовірно надихнуло Буковину, яка здобула першу за 7 років розгромну перемогу на цьому рівні чемпіонату України з футболу. Варто відзначити наполегливого та працьовитого нападника Гончарука, який старанно відіграв відведений час. Міг подвоїти рахунок ще раніше, але з рикошетом влучив у стійку. Зате пізніше замкнув передачу Будняка й закріпив перевагу господарів. Міг зробити й більше, зате вдало передав «естафету» на 62 хвилині – Андрейчук у «розігрітій» грі проти суперника в меншості встиг забити двічі.
- Найкращий у Групі «Вибування»: Євгеній Ісаєнко (Металіст)
Збірна 2-го туру другого етапу Першої ліги. Ілюстрація pfl.ua
Найкращий тренер 2-го туру другого етапу Першої ліги. Ілюстрація pfl.ua
Діназ суттєво посилився перед весняною частиною сезону, проте зазнав домашньої поразки від Буковини, масове поповнення якої виявилося ще статуснішим. Але в Тернополі, де нікому не буває легко, Діназ зумів розкритися в оновленій тактиці та складі, завдавши Ниві першої домашньої розгромної поразки за часів повномасштабного вторгнення (попереднє 13.09.2021 року трапилося в матчі Нива – Альянс – 1:5). У боротьбі за уникнення вильоту це може бути ключова перемога вишгородського клубу.
- Аналіз від Всеукраїнського об’єднання тренерів з футболу – тут.
Владислав Чабан, фото instagram.com/fc_khust_ofc
Це хороший тур для гравців із лавки запасних: лівобережець Мисик забив прямим ударом зі штрафного, буковинець Андрейчук оформив дубль, діназівець Літвінов і харків’янин Кайдалов заробили пенальті. Проте все це поступається виходу Чабана, який вийшов на другий тайм за рахунку 0:1, при ньому хустяни пропустили вдруге, а потім Владислав взяв участь у трьох голах у матчі з Гірником-Спорт. Звісно, змагання за виліт – турнір зі специфікою, деякі учасники значно зменшили середній вік команд і дограють практично друголіговим складом, але Чабан має свої досягнення, які зафіксовані в протоколі матчу.
- Статистика SportArena.com: 2 матчі у чемпіонаті, 4 голи.
Ян Костенко, фото fckarpaty.org.ua
У матчі з Вікторією все вирішив один гол, коли 20-річний півзахисник Костенко після ауту пішов через центр і пробив з-за меж карного майданчика. Цей гол на шостій хвилині все вирішив. Хоча надалі Вікторія діяла дисципліновано, мало що дозволила «левам» і загалом склала їм гідну опозицію, чергові три очка впали в скарбничку лідера. Це 10-та (!) перемога Карпат з різницею в один гол у цьому чемпіонаті, і без 10 результативних дій Костенка багато з цих очок не вдалося б здобути. Повторимо нашу думку, дивно, що один із найстабільніших гравців України 2003 р.н. все ще поза складом молодіжної збірної України.
- Статистика SportArena.com: 19 матчів у чемпіонаті, 5 голів, 5 асистів.
У цьому турі є голи з майстерними проходами та виконанням – як у львів’янина Костенка, хмельничанина Куліша чи хустянина Чабана. Проте інколи хочеться віддати належне спонтанності та красі виконання сходу, злету. Цитуємо звіт: «Коли Козак зачепив Соловйова мало не в центрі поля, Мораренко дав діагональ на Волошина, чию скидку перехопили суперники. Проте винос виявився невдалим, точно на ногу Ткачуку, Андрій правою ногою в дотик закинув у дальню дев’ятку – 1:2. От так дебют у екс-півзахисника Металіста 1925!».
Гол можна подивитися на відео з 6:24
Читайте пізніше на нашому сайті інтерв’ю з гравцем, який оформив дубль і продовжив успішну ходу чернівчан.
- Статистика SportArena.com: 2 матчі у чемпіонаті, 2 голи.
* * *
ВСІ НАЙКРАЩІ В ТУРІ: воротар, джокер, молодий гравець, голеадор – в одній статті. На нашому сайті – індивідуальні номінації в Першій лізі та цифри туру!
P.S. При підготовці матеріалу використані фото офіційних ресурсів клубів. Матеріал написаний автором українською мовою.
Добавить комментарий
Для отправки комментария вам необходимо авторизоваться.
Залиште відповідь