ФК Кудрівка розгромила Васт під коментар поп-зірки, Звягель розправився з Тростянцем – Максимов не втрачає очок. Всі матчі 2-го туру Другої ліги

Фото — kudrivka.com.ua

На сайті Sport Arena детальний розбір матчів чергового туру Другої ліги ПФЛ України сезону 2023/24. Огляд оновлюється – ми постійно додаємо сюди звіти з матчів 2-го туру.

П’ятниця, 11 серпня 2023 року

• Кудрівка

Дуже різні емоції в цих команд. ФК Кудрівка почала сезон із розгромної перемоги над першоліговим Кременем (3:0) на кубок, але після того програла в Стрию (ураганні 4:3 із Скалою 1911). Васт же поступився на всіх фронтах – спершу 2:5 від ФСК Маріуполь на кубок, потім 1:7 від Дружби в чемпіонаті. Нічого хорошого не віщував і цей виїзд миколаївцям, тим більше, вони заблукали в Чернігівській області, так що початок матчу затримався на півгодини.

Уже в дебюті Скепський відпасував із центру на правий фланг на Коваля, Володимир підробив м’яча і метрів із 25-ти по діагоналі бахнув з лівої ноги в ближній кут – 1:0. Це другий гол екс-нападника Динамо-2, Севастополя та Лівого берега в чемпіонаті, а забивав же ще й у кубку!

Надалі кудрівська команда володіла ініціативою: штрафний від Чепурненка, кілька розіграних багатоходівок, удар Жикола над поперечиною. Тож другий гол аж ніяк не здивував. Це Коваль, отримавши закидання на хід у карному майданчику, вже розвертався на загострення, коли його збив захисник гостей Бабенко. Жикол реалізував 11-метровий – 2:0.

Але й на цьому не зупинилися господарі. Перед перервою вони довели рахунок до розгромного. Сердюк на лівому фланзі підключив Жикола, чий м’який навіс головою замкнув Коваль – 3:0. Третій гол у чемпіонаті та четвертий в сезоні загалом для Володимира, проте відзначимо що його дубль не належав до таких ударів, які категорично не беруться воротарем.

У другому таймі ФК Кудрівка не втрачала часу дарма. Після флангової подачі на правому куті воротарського Берко бив впритул – Горбатюк відбив м’яча, проте все той же Коваль з нульового кута добив м’яча в сітку – 4:0 і хет-трик. Штурмові атаки продовжувалися. З лівого флангу пішла передача Жикола на Кулика, який, опинившись перед воротарем, чітко низом пробив у дальній кут ‒ 5:0.

На цьому можна було б ставити крапку, проте в господарів вийшли на заміни вмотивовані та спраглі до голів гравці. І ось уже Строчинський хорошим розрізним пасом впустив у карний майданчик Волошина, і Назар дав правою ногою повз вуха голкіперу – 6:0. Слідом Горбатюк парирував перший удар, але Лещенко головою скинув на Кулика, який «рибкою» забив сьомий – 7:0. А потім Волошин протягнув м’яча через лівий край і його простріл від лицьової замкнув Пластун – 8:0. А далі Лещенко, розігравшись із Волошиним, розстріляв ворота правою ногою з близької відстані – 9:0.

ФК Кудрівка реабілітувалася за поразку в Стрию, а от Васт втретє програв із розгромним рахунком. Три матчі – загальний рахунок 3:20. Які тут жарти, лише наші співчуття миколаївським вболівальникам.

Герой матчу: Володимир Коваль (ФК Кудрівка)

Колись цей нападник подавав великі надії в резерві Динамо, клубах української Прем’єр-ліги та польського чемпіонату. Приємно, що Коваль відновлює бомбардирський тонус у своїй новій команді.

ФК Кудрівка – Васт (Миколаїв) – 9:0

Голи: Коваль, 5, 44, 50, Жикол, 30 (пен.), Кулик, 53, 66, Волошин, 64, Пластун, 68, Лещенко, 78

Кудрівка (стартовий склад): Крикнін, Лещенко, Щедраков, Руденко, Сердюк, Скепський, Чепурненко, Жикол, Коваль, Кулик, Берко. Запасні: Ферт, Следзевський, Пластун, Лянскоронський, Волошин, Іващик, Кирин, Коваленко, Строчинський, Тетерук. Головний тренер: Сергій Даценко

Васт (стартовий склад): Горбатюк, Гайваненко, Бабенко, Штирбу, Кербаль, Березанський, Павленко, Шмат, Вітенко, Ширяєв, Каранга. Запасні: Деркунський, Ігнатенко, Колосков. Головний тренер: Артем Чорній.

Кудрівка. Стадіон “Кудрівка-Арена”. 14:00

Арбітр: Владислав Грицай (Київська область)

• Звягель

ПФК Звягель стартував так, що конкуренти за дригоніли: дві перемоги із загальним рахунком 12:4 на старті чемпіонату та кубка. А тут в гості прибув ФК Тростянець, який у стартовому матчі після півторарічної паузи мінімально поступився вдома ще більш омолодженому Металургу-2.

Відзначимо, що в гостей був шанс здивувати фаворитів протистояння: в самому дебюті мав божевільний момент Клюс, проте м’яч після прострілу в свою стійку воріт направив Скидан. Але ПФК Звягель грав так, що навіть гольовий момент гостей потонув у стрімких, лютих атаках господарів.

Так, на сьомій хвилині Андрущенко дав розрізну передачу на Волинця, Данило ввірвався на ударну позицію карного майданчика через правий фланг і чітко пробив під воротаря – 1:0. Буквально через три хвилини рахунок подвоївся. Власюк, який на старті сезону грав у центрі захисту, а зараз повернувся на звичну позицію на лівому фланзі, прострілив, а Ващишин з близької відстані направив м’яча в сітку – 2:0. Четвертий його гол у чемпіонаті.

Здавалося, зараз господарі накидають ще кілька м’ячів і підуть на перерву, щоб далі відпочивати. Проте ФК Тростянець гідно витримав стартовий натиск і невдовзі повернув інтригу в гру. Все почалося з подачі кутового Клюса від лівого прапорця. Захисник Зоря зіграв на підбиранні на правій стійці і прострелив, а інший оборонець ‒ Томенко ‒ підставив ліву ногу фактично на порожні ворота. Це 2:1, так що Олександр стає автором першого голу свого нового клубу після повернення в Другу лігу.

Підопічні Максимова активно пішли вперед, бажаючи закріпити перевагу своєї команди. Хороші атаки виходили в Звягеля, в кількох епізодах лише самовідданість оборони гостей зривала потенційно гольові атаки. І ось після тонкої передачі Фесенка (учасника, до речі, й другої результативної комбінації) Волинець промчав через лівий фланг і подав, а Ндукве з близької відстані відправив м’яча в сітку – 3:1. Третій гол для Дениса. Ще до перерви Ндукве та Ващишин цілком могли розвивати цей успіх.

Про нереалізовані моменти можна було пошкодувати в другому таймі, проте Яшков зреагував на удар тростянчанина Сліпухіна з небезпечної позиції, а потім не зовсім впевнено зіграв під час кутового, проте сам же встиг заблокувати удар Яременка. Добре, що кадровий потенціал ПФК Звягель залишає можливість для закріплення переваги – пройшла серія замін, дебютував свіжий новачок – вінгер Березка з іванківського Штурму. І ось уже Фесенко з лівого флангу знайшов Майтака, який довів рахунок до розгромного – 4:1.

Герой матчу: Андрій Фесенко (ПФК Звягель)

Його нема серед голеадорів, але в цій командній перемозі старожил – один із найактивніших. Віддав одну гольову передачу та взяв участь ще в інших результативних атаках на більш ранніх стадіях.

ПФК Звягель – ФК Тростянець – 4:1

Голи: Волинець, 7, Ващишин, 10, Ндукве, 31, Майтак, 78 ‒ Томенко, 18

Звягель (стартовий склад): Яшков ©, Чередниченко, Скидан, Нестеров, Власюк, Панчишин. Волинець, Фесенко, Андрущенко, Ндукве, Ващишин. Запасні: Коваленко, Гаврилюк, Лучка, Майтак, Никитюк, Оринчак, Березка. Головний тренер: Юрій Максимов

Тростянець (стартовий склад): Осадчук, Бринько, Томенко, Таранушич, Зоря, Клюс (к), Гезело, Сліпухін, Яременко, Арабов, Грищенко. Запасні: Архипчук, Полянський, Мизюк, Кошкін, Зубов, Щербань. Головний тренер: Валерій Шаповалов.

Звягель. Стадіон “Авангард”. 14:30

Арбітр: Андрій Кошура (Чернівці)