Мірча Луческу: “Ніколи не повернусь в країну, що породжує війну! росія забрала в мене другий дім – Донецьк. І хотіла забрати третій – Київ”

Мирча Луческу, фото — fcdynamo.com

Екс-головний тренер Динамо Мірча Луческу прокоментував журналісту Sport Arena Артему Колеснику останні події пов’язані зі своєю відставкою, резонансне інтерв’ю російському виданню та висловлювання, які пролунали у пресі від його імені. Відповідь румунського фахівця вийшла достатньо емоційною. Не заперечуючи факт інтерв’ю, Луческу пояснив, про що була розмова.

«Перш за все хочу сказати, що моє останнє інтерв’ю було на тему футболу, тільки футболу, а не війни та політики. Якби мене прямо спитали про повернення до росії, то я би відповів, що ніколи не повернусь до країни, яка породжує зло та розпочинає війни.

Я працював тут, в Києві з Динамо та на власні очі бачив всі жахи війни, які принесла росія. Я не покинув команду, готував гравців під повітряними тривогами та допомогав в евакуації їхніх родин. Я все це відчув на собі, яка може бути мова про повернення до росії?

Моя головна мрія зараз – це мир та спокій в Україні. Це безпека для українців, це повні стадіони та процвітання цієї чудової країни.

Знаю, що обов’язково будуть у майбутньому запитання про Тимощука. В останній раз ми спілкувалися до початку повномасштабного вторгнення. Мені не зрозуміла його політична позиція, і я не хочу більше говорити про цю людину, хоча раніше ми близько спілкувались і він був моїм асистентом в Зеніті.

Щодо моєї кар’єри у майбутньому, то я не збираюсь йти на пенсію вже зараз. Я хочу повернутися до великого футболу, хочу тренувати команди, які будуть грати на європейському рівні. Футбол здатен творити дива, я пам’ятаю, як ми збирали стадіони у Європі, коли на матчі приходили українці та могли хоча б на час забути те, що відбувається у них на батьківщині.

Я не хочу покидати Україну ворогом. Я був єдиним іноземним тренером, який не покинув Україну під час війни, я був з Динамо та країною увесь цей час. Хочу, щоб ви запам’ятали мене як людину, яка допомагала розвивати український футбол, український спорт.

Ще раз хочу сказати – я ніколи не повернусь працювати до росії. Після того, що я побачив на власні в очі в Україні, це взагалі не обговорюється. росія – це тероризм, це смерть та біль. Ця країна забрала в мене другий дім – Донецьк. І хотіла забрати третій – Київ.

Не вірте всьому, що бачите. В моєму останньому інтерв’ю ми розмовляли виключно про футбол, а всі інші питання та відповіді – про війну та політику – журналісти вже додумали за мене. Запам’ятайте мене як людину, яка любить Україну!».

Луческу подав у відставку після поразки Динамо у матчі із Шахтарем (0:1). Румунський спеціаліст очолював київську команду з 2020 року. У першому сезоні під керівництвом румуна біло-сині стали чемпіоном України, а також виграли Кубок та Суперкубок України.

На посаду виконувача обов’язків головного тренера київського Динамо призначено Олександра Шовковського. Наступний матч біло-сині проведуть 12 листопада проти Кривбасу.