Русин, Бондаренко, Сефері та вся збірна 21-го туру Прем’єр-Ліги

Воротар – Олександр Сапутін (Зоря)

Ми передивилися статистику та відео роботи всіх воротарів у турі, й вважаємо, що найкращий ігровий день видався в Сапутіна. У моменті з голом Довбика йому важко було б врятувати, зате в кількох інших моментах, коли загострювали Артем, Піхальонок і інші провідні гравці Дніпра-1 і навіть коли власний оборонець зрізав м’яча в свої ворота, Олександр встиг зреагувати. Ця перемога з різницею в один гол – багато в чому заслуга воротаря. А ми ще боялися, коли Зоря відпустила Шевченка та втратила через травму Мацапуру: Сапутін гідно їх замінив, це вже можна констатувати.

Правий захисник – Ігор Гончар (ФК Минай)

З активними підключеннями та постійною задіяністю в атаках відіграв матч проти Кривбасу Гончар. Уже в дебюті матчу його сміливий прохід із передачею використав Вишневський, який відкрив рахунок на 4-й хвилині та, як виявилося, забив єдиний м’яч у матчі. Окремо відзначимо, що ще в першому таймі травмувався напарник Ігоря Воробчак – але й після вимушеної заміни Гончар не втратив контроль над ситуацією.

Центральний захисник – Денис Слюсар (Рух)

Уже на старті матчу він втратив через травму напарника (Дідика замінив Холод), і це дещо відчувалося – наприклад, у моменті з гольовим пасом Беніто на Ваната новий дует центрбеків зіграв не щільно й форвард киян опинився між ними. Також кілька разів Слюсар не дотискав суперників, наприклад, Шепелєва та Лонвейка на вході в карний майданчик, що могло призвести до суттєвих загострень. Але це зауваження на фоні загального успіху – крім кількох моментів, біля воріт господарів було значно спокійніше, і це центр Динамо відразу кілька разів допускав грубі помилки.

Центральний захисник – Ярослав Ракіцький (Шахтар)

Передовсім, Шахтар зіграв «на нуль» ‒ і з меж карного майданчика загроз воротам практично не йшло, за винятком хіба що не дуже небезпечного удару Богунова. Ну, а Ракицький ще й прекрасно відпрацював біля чужих воріт. Після «голу рака» він видав асист чи то плечем, чи то спиною (кутовий, його скидка – й перший гол Бондаренка), а ще міг забити обвідним ударом зі штрафного (львів’ян виручив голкіпер). Схоже, Ярослав виходить на хорошу форму, що й стане внутрішнім посиленням для лідера.

Лівий захисник – Ігор Снурніцин (Зоря)

Фланги луганців розкішно відпрацювали проти Дніпра-1. Власне, на всій протяжності поля Зоря швидко та ефективно просувала м’яч у переході між фазами гри. Русин охоче мінявся флангами з Антюхом, а фулбеки підтримували атаки на досить тривалій дистанції. Снурніцин в цьому сезоні регулярно взаємодіє з атакувальними гравцями, і в центральному матчі туру став співавтором першого голу своєї команди, своєчасно підключивши Назарія.

Центральний півзахисник – Вадим Мілько (Колос)

Колос здобув перемогу над Інгульцем, а переможний м’яч забив один із старожилів колективом Мілько. Він вдало сходив на кутовий і скористався скидкою Лисенка. Це справедливо, тому що Вадим – багаторічний лідер ковалівців. Він виконує великі обсяги воріт у центрі поля, виступає не лише майстерним «хвилерізом», а й гравцем, спроможним проводити пасову роботу, керувати синхронністю дій різних ланок.

Правий півзахисник – Андрій Блізніченко (Верес)

Божевільний матч, який увійшов у число рекордних, приніс 10 голів і не визначив переможця. Ужгородська злива настільки ускладнила роботу гравців, що або винятково технічні, або ті, хто вміло спрощував свої дії, досягли успіху. Блізніченко двічі реалізував пенальті та віддав дві гольові передачі – з гри на В.Шарая та з кутового на Хондака. Звісно, судити про кондиції Андрія будемо за більш, скажімо так, ігровими поєдинками, тим більше, в попередніх матчах він більше розчаровував, а тепер відзначимо чудовий показник у чотири результативні дії за гру.

Атакувальний півзахисник – Артем Бондаренко (Шахтар)

Це найкращий матч у чемпіонаті для Бондаренка: саме він вирішив долю матчу з ПФК Львів, де Шахтар взяв три очки й ще більше закріпив своє лідерство після осічки головного переслідувача. З перших хвилин Артем був націлений на ворота, пробивав з різних позицій і дистанцій. Відкрив рахунок у дебюті, коли Ракицький скинув м’яча після кутового від Судакова. А вже після перерви ефективно зіграв після флангової подачі Михайличенка. Бондаренко нагадав ту роль, яку в побудовах Шахтаря відігравали Мхітарян, Алекс Тейшейра та ранній Коваленко. Будемо чекати подальшого прогресу молодого гравця.

Лівий півзахисник – Назарій Русин (Зоря)

Дуже принциповий матч для Русина, навіть безвідносно від турнірної ситуації – він не зміг себе проявити в Динамо, а виходив на поле стадіону імені Лобановського, він невдало використав шанс в оренді в Дніпрі-1, а зараз грав проти нього в матчі великої ваги. Так, як у першому колі проти киян, проти дніпровців Назарій видав бенефіс. Міняючись флангами з Антюхом, здорово комбінуючи з товаришами, він відкрив рахунок майстерним ударом, а пізніше видав гольову передачу на Герреро. Міг на досягнутому й не зупинятися, бо постійно залишався в центрі уваги, та й без того вирішив долю медального поєдинку.

Нападник – Максим Прядун (Металіст)

Прядун прекрасно починав сезон, але з жовтня місяця 10 матчів поспіль не міг забити. Гріх було не перервати серію в матчі з 10 голами, який закінчився 5:5. Максим дійсно активно грав проти Вереса, не підсів, коли злива зробила з поля ристалище. Забив смачним ударом третій м’яч харків’ян, міг забивати ще та взяв участь ще в двох результативних комбінаціях на ранніх стадіях. Звісно, цей матч – аномалія для українського футболу в усіх відношеннях, але будемо сподіватися, що форвард Металіста перерве свою «засуху».

Нападник – Таулян Сефері Сулейманов (Ворскла)

Чорноморець не програвав у 2023 році та мав усі шанси продовжувати свою вдалу серію. Проте у складі полтавської команди знайшовся гравець, який вирвав перемогу для Ворскли. Албанський збірник Сефері ще раніше кілька разів пробивав здалеку та ефективно комбінував із Бацулою, Степанюком і іншими одноклубниками. А наприкінці гри, коли Васильєв підвів одеситів своєю втратою в центрі поля, Таулян отримав пас від Олійника та вдало пробив без шансів для Паста, який заміняв дискваліфікованого Непогодова.

Збірна 21-го туру УПЛ. Ілюстрація Sport Arena

Тренер туру – Патрік ван Леувен (Зоря)

До матчу з одним із фаворитів сезону Зоря підійшла з численними кадровими втратами (воротар Мацапура, праві захисники Данченко та Кирюханцев, а також двоє півзахисників Чурко та Хлань не могли зіграти через різні причини, а Герреро щойно повернувся після м’язової травми – тож не можна було спрогнозувати, в якій формі він перебуватиме). Тим не менш, ван Леувен дуже здорово розпорядився сильними сторонами та можливостями наявних кадрів, налагодив різкі та швидкі контратаки, застосовував швидкісні багатоходівки. Ця перемога – це більше, ніж історія про один тур. Тепер Шахтар має +7 очок переваги, а Динамо втрачає нагоду скоротити відставання від медальної трійки.

Аналіз від Всеукраїнського об’єднання тренерів з футболу – тут.

Джокер туру – Владислав Наумець (Металіст)

Прихід Наумця з Чорноморця та Бойчука з Руху, здавалося, мав би солідно посилити Металіст, але на старті весняної частини сезону харків’яни з труднощами набирають очки, мало забивають, страждають від нерівномірної комплектації складу. Опинившись під конкуренцією, Владислав навіть втратив місце в основі. Натомість, у матчі з Вересом саме його вихід на заміну врятував харків’ян. Наумець забив останній, десятий м’яч у матчі, який закінчився з рахунком 5:5.

  • Статистика SportArena.com: 19 матчів у чемпіонаті, 1 гол, 1 асист.
Найкращий молодий гравець туру – Денис Підгурський (Рух)

Серед кількох втрат львів’ян напередодні візиту Динамо був і Сапуга. Тож поряд із досвідченим Довгим зіграв 19-річний Підгурський. Свій перший повний матч в УПЛ він провів старанно, намагався у всьому підтримувати своїх товаришів – від перших рубежів оборони до перших дотиків нових атак. При Денисові Довгий мав можливість вільно підключатися до атак, забив важливий м’яч і в цілому відіграв достатньо вільно та розкуто.

  • Статистика SportArena.com: 3 матчі у чемпіонаті.
Найкращий легіонер туру – Едуардо Герреро (Зоря)

Перуанець Герреро забив переможний м’яч у ворота Дніпра-1, нігерієць Беніто віддав гольову передачу на Ваната у Львові, албанець Сефері забив черговий м’яч на користь Ворскли (він уже третій у переліку найвлучніших), а венесулець Келсі був активним учасником багатьох атак Шахтаря. Відзначимо нового лідера луганських атак. Едуардо щойно відновився після травми, забив переможний м’яч і загалом старанно відіграв проти суперника, який у цьому сезоні всерйоз претендує на медалі та навіть чемпіонство.

  • Статистика SportArena.com: 4 матчі у чемпіонаті, 2 голи, 3 асисти.
Герой туру – Назарій Русин (Зоря)

Вибір цілком очевидний: 24-річний нападник продуктивно відіграв проти своїх колишніх одноклубників і в найбільш важливий момент допоміг луганцям обіграти СК Дніпро-1 своїм голом і асистом. Русин цього сезону, схоже, найкраще грає в матчах найвищої турнірної важливості.

  • Статистика SportArena.com: 21 матч у чемпіонаті, 7 голів, 3 асисти.