Шахтар у матчі з трьома вилученнями не втримав перемогу над Кривбасом — футбол України

Команда Патріка ван Леувена блискуче зіграла в першому таймі, але суперники постійно залишались у грі.

Кривбас — Шахтар, фото ФК Шахтар Донецьк

Чинних чемпіонів України події на міжнародній арені поки що не бентежать, тож донецький Шахтар у тижневому циклі готується до кожного наступного туру української Прем’єр-ліги. Звісно, якщо сам не порушить цей свій графік форсуванням подій, як це трапилось у контексті невдалої для команди Патріка ван Леувена гри проти рівненського Вересу (1:1).

Однак потім "гірники" все одно повернулись до перемог у грі проти Олександрії (2:1), після чого на них очікувало ще одне непросте випробування у вигляді гостьової гри проти криворізького Кривбасу в рамках четвертого туру національної першості. Команда Юрія Вернидуба лише на самому старті сезону дозволила собі поступитись Олександрії (0:1), після чого на неї чекали більш успішні зустрічі проти луганської Зорі (3:1) та черкаського ЛНЗ (2:0).

Команди з’явились на полі з невеличким запізненням, оскільки незадовго до стартового свистка пролунав сигнал повітряної тривоги, тож гру довелось розпочати на 10 хвилин пізніше. Насправді, це була не велика втрата й жодним чином цей фактор на мотивацію гравців не мав впливу. Особливо на футболістів Шахтаря, яких на перших миттєвостях матчу взагалі не можна було впізнати.

Це настільки добре команда ван Леувена увійшла в гру, що вже на восьмій хвилині забила швидкий гол зусиллями Зубкова та Кащука: Олександр із правого флангу штрафного виклав передачу на ногу партнеру перед фактично порожніми воротами за спини захисникам. Олексій тим часом забив уперше за Шахтар у рамках національної першості.

Але на цьому тиск від "гірників" себе не вичерпав. На 18 хвилині стінка поміж Криськівим та Сіканом перед пів колом біля чужого штрафного завершилась ударом Дмитра у лівий кут із вільної позиції. Донеччани повели в рахунку ще більш упевненіше, а вже в наступній атаці взагалі могли оформлювати підстави для розгрому, якби удар із відскоку з центральної зони у виконанні Степаненка не запустив м’яч у ліву стійку чужих воріт.

І добре, що Кривбас тоді не понесло за неправильним шляхом і команда Вернидуба не вимкнулась із боротьби. Гочолеішвілі посеред першого тайму вперше помилився на правому фланзі захисту, коли в нього біля лицьової забрав м’яч Дібанго, після чого покотив під удар у дальній кут для Хомченовського. Незадовго до перерви Георгі також відзначився невдалою дією в протистоянні з цим опонентом, але той уже прострілом на дальню асистував Кожушко.

Від цього перевага "помаранчево-чорних" могла розтанути остаточно, якби не той факт, що Шахтар забив утретє за підсумком помилки воротаря Кліщука під час розіграшу м’яча біля власного штрафного його тоді покарали Криськів та Бондаренко, а гості все ж таки залишили за собою перший тайм за підсумковим рахунком.

У наступному турі криворізький Кривбас гратиме в гостях проти київської Оболоні, а донецький Шахтар навідається до ковалівського Колосу.

Кривбас — Шахтар 3:3
Голи: Хомченовський, 24, Кожушко, 44, Бескоровайний, 64 — Кащук, 8, Криськів, 18, 42

Кривбас: Кліщук — Понєдєльнік, Стецьков, Бескоровайний, Дібанго — Іліч (Приходько, 80), Бізімана (Блізніченко, 79), Хомченовський — Задерака, Кожушко (Дебелко, 46), Луньов (Вакулко, 71).

Шахтар: Різник — Гочолеішвілі, Чигринський, Матвієнко, Топалов — Степаненко — Зубков, Бондаренко, Криськів (Назарина, 61), Кащук (Келсі, 62) — Сікан.

Попередження: Хомченовський, Бескоровайний, Кожушко, Понедельник — Топалов, Чигринский

На 73-й хвилині був вилучений Дмитро Хомченовський (Кривбас) (грубе порушення).

На 84-й хвилині був вилучений Артем Бондаренко (Шахтар) (грубе порушення).

На 90+4-й хвилині був вилучений Дмитро Чигринський (Шахтар) (друге попередження).